سید یاسر جبرائیلی

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۱۸ مرد ۱۳۹۵
سیدیاسر جبرائیلی

منازعه مالی؛ عرصه جدید جنگ نامتقارن

حقیقتا مایه تاسف و تعجب است که مقامات محترم دولت در عین اذعان به اینکه آمریکا اولا در اجرای تعهدات خود در برجام بدعهدی می‌کند و ثانیا برجام دشمنی‌های آمریکا با ما را برطرف نکرده است، از ظرفیت‌های موجود و تجربه شده برای مقابله با پروژه‌های روشن دشمن، بهره نمی برد.

۶ دی ۱۳۹۳

مصرف استقراضی و رشد اقتصادی!

رشد ۴ درصدی تولید ناخالص داخلی در ۶ ماهه نخست سال جاری به شدت متاثر از مصرف تسهیلات اعطایی از سوی بانک‌هاست. اگر این مصرف در چرخه تولید انجام نگرفته باشد، باید درباره این رشد ۴ درصدی نگران بود.

۱۱ آبا ۱۳۹۳

صنعت خودرو در دام توسعه بسیط

خودروسازان ما در حلقه کم‌ارزشی از زنجیره جهانی ارزش قرار گرفته و نه تنها نتوانسته‌اند از قبل چنین شراکتی، به فن‌آوری‌های نوین دست یابند، بلکه آمار بالای این تولید وابسته و تیراژمحوری، آنان را دچار احساس موفقیت کاذب کرده است.

۷ آبا ۱۳۹۳

آرژانتین؛ شاگرد اول پشیمان مکتب نئولیبرالیسم

آنچه ملت‌های جهان از زبان رئیس جمهور زن آرژانتین شنیدند و آزادمردان، «مردانه» اش توصیف کردند، چیزی بیش از یک «واکنش سیاسی» متاثر از خشم یک ملت درمانده نیست؛ خشمی که ریشه در فرجام ناگوار «اعتماد» به کدخدای جهانی دارد.

۲۳ تیر ۱۳۹۳

این نسخه را برای ایران نپیچید!

مشاهده زرق و برق خیابان‌ها و آسمان‌خراش‌های آنکارا و استانبول، برخی مسئولین کشور را در این اندیشه فرو برده‌ است که کدامین مدل توسعه ترکیه را به این روز رسانده و چگونه می‌توان این الگو را در ایران تکرار کرد.

۱۱ خرد ۱۳۹۳

نظام بازرگانی ما و سایه سنگین یک توهم

این سخن رئیس‌جمهور که «چرا برخی از کشورها برخلاف قوانین بین‌المللی و تجارت آزاد اقدام به تحریم‌های یکجانبه می‌کنند؟»، شاهدی بر این مدعاست که اگر دیگران درباره ریاکاری غرب در این خصوص تردیدی دارند، ماجرا برای ما امری بدیهی است.