بهنام ملکوتی

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۱۶ تیر ۱۳۹۳

بهترین سازوکار برای فروش نفت؛ اعلام شماره تلفن مستقیم است یا عرضه در بورس؟

ضروری است شرایط پرداخت وجه معاملات نفتی برای مشتریان داخلی مراجعه کننده به مدیریت امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران مشابه شرایط پرداخت در معاملات فعلی این مدیریت با شرکت های خارجی باشد.

۱۰ تیر ۱۳۹۳

مزایای انتشار اوراق سلف نفتی و اولویت آن نسبت به اوراق سلف فرآورده‌های نفتی

موافقت وزیر نفت برای عرضه اوراق سلف فرآورده‌های نفتی و اعلام آمادگی بورس انرژی برای انجام این کار، در حالی صورت می گیرد که از سال ۱۳۹۰ تاکنون فعالان بازار مالی ایران منتظر انتشار اوراق سلف نفت خام هستند.

۴ خرد ۱۳۹۳

گاز ایران فقط از مسیر سوریه به اروپا صادر شود

در صورتی که قرار بر صادرات گاز ایران به اروپا باشد، ضروری است فقط مسیر صادرات گاز از عراق و سوریه به اروپا به عنوان مسیر پیشنهادی ایران برای صادرات گاز به این قاره ارائه شود.

۳ ارد ۱۳۹۳

آیا ایران در حال بازیابی سهم خود در بازارهای جهانی نفت است؟

اظهارات متناقض برخی از مسئولان وزارت نفت درباره افزایش شدید میزان صادرات نفت در چند ماه اخیر با آمارهای مراجع خارجی (آژانس بین المللی انرژی و اوپک) در این زمینه همخوانی ندارد و این در حالی است که محققین و رسانه ها هیچ مرجع داخلی رسمی دیگری برای دریافت اطلاعات درست، به‌هنگام و قابل اتکا در این بخش ندارند.

۳۰ فرو ۱۳۹۳

چالشهای صادرات ال‌ان‌جی(LNG) ایران از بنادر عمان

تأسیس بندر صادرات ال ان جی با برخورداری از انواع فناوریها و خدمات فنی و مهندسی مورد نیاز برای طراحی و ساخت، می‌تواند بستر مناسبی برای توسعه فناوری و خدمات در ایران باشد اما صادرات گاز از طریق بنادر عمان، ایران را از دستیابی به چنین فرصتی محروم می‌کند.

۲۰ فرو ۱۳۹۳

مزایای عرضه نفت‌خام در بورس انرژی و پیشنهادهایی برای آینده آن

روز یکشنبه این هفته، برای نخستین بار در تاریخ صنعت نفت کشور، نفت خام سبک ایران در بورس انرژی عرضه و معامله شد. این اتفاق مزایایی چون واقعی شدن قیمت و بهبود عملکرد پالایشی، تأمین خوراک برای پالایشگاه‌های کوچک و فروش ریالی نفت خام دارد.

۲۳ مهر ۱۳۹۲

۵ الزام عرضه مجدد نفت خام در بورس/ ضرورت همکاری شرکت ملی نفت

با در نظر گرفتن مزایای عرضه نفت خام در بورس به ویژه در شرایط تحریم ضروری است مسئولین بورس انرژی و وزارت نفت مانع شکست دوباره این راهبرد مهم شوند. موفقیت بورس انرژی و رونق گرفتن معاملات نفت خام مشروط به همکاری و تمایل شرکت ملی نفت است.