ارسلان ظاهری بیرگانی

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۲۳ آذر ۱۳۹۳

واردات بی رویه؛ کیسه برای خزانه یا تیشه برای ریشه اقتصاد مقاومتی

درآمد گمرکی ۱۳۶۰۰ میلیارد تومانی در لایحه بودجه ۹۴ نشان می دهد که نه تنها برای مقابله با واردات بی رویه در سال آینده، برنامه ای وجود ندارد، بلکه از این محل کیسه دوخته شده و این مغایر با اقتصاد مقاومتی است.

۱۵ شهر ۱۳۹۳

اصلی‌ترین نقطه ضعف بسته‌ خروج از رکود غیرتورمی دولت چیست؟

بانک‌ها به‌جای حمایت از بخش تولید، در نقطه‌ی مقابل، به تقویت «دلالی و سوداگری» کمک می‌کنند! واقعیت این است که بانک‌های ما، امروز خود به بزرگ‌ترین دلال و اصلی‌ترین رقیب «بخش تولید ما» تبدیل شده‌اند! این واقعیتی بود که ما از برکت تحریم اخیر به آن پی بردیم.

۱۳ خرد ۱۳۹۳

آیا ایران توان صادرات گاز به اروپا را دارد؟

اگر چه ایران در منطقه ای واقع شده است که آن را «قلب انرژی جهان» می نامند و اگر چه ایران دارای بزرگترین منابع گازی جهان است، اما همانگونه که نشان داده شد بدلیل مصرف روز افزون گاز در داخل از یک طرف و همچنین عدم سرمایه گذاری کافی در پروژه های تولید و انتقال گاز طبیعی باعث شده است تا در سال های گذشته توفیق چندانی در عرصه رقابت در بازارهای جهانی گاز بدست نیاورد.

۱۳ ارد ۱۳۹۳

مسئولان پیام اصلی بازدید رهبر انقلاب از «مپنا» را درک کنند

دولت مردان ما باید بدانند که تنها راه مقابله جدی با «نابسامانی‌های اقتصادی درونی و تحریم‌های سنگین بیرونی» این است که «ما مردانه پای تولید‌مان بایستیم».

۲۶ دی ۱۳۹۲

فقدان استراتژی انـرژی، خلاء مهمی که جدی گرفته نمی شود!

داشتن یک «استراتژی انرژی» جامع، مسنجم، هدفمند و در برگیرنده همه ابعاد برای نیل به اهداف مشخص یک «اولویت جدی و اساسی»است و مطالبه آن از مسئولان دولت، خصوصاً از سوی جامعه نخبگانی امری است حیاتی و انکار ناپذیر.