نفیسه ابراهیم‌زاده انتظام

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۲۶ آبا ۱۳۹۵

لزوم مصوبه مجلس برای ورود بخش خصوصی به آموزش و پرورش در بیان نماینده مجلس

یادداشت// ورود بخش خصوصی به آموزش و پرورش در هر قالبی از جمله مشارکت یا انعقاد قرارداد مصوبه مجلس را می‌خواهد. آموزش و پرورش به شدت سرگرم تدارک ورود بخش خصوصی تحت پوشش استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، افزایش مشارکت‌ها، کاهش هزینه‌های دولت و در نهایت تعدیل کسری بودجه است. خصوصی‌سازی تحت عنوان توسعه مشارکت‌ها در صدر اولویت‌های اجرایی وزارت آموزش و پرورش در دولت یازدهم قرار گرفت.

۷ شهر ۱۳۹۵

سازگار نبودن کنوانسیون حقوق کودک با منافع ملی و شرعی کشور

روح‌افزا، معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان: اصرار مسئولان برای پیوستن به کنوانسیون حقوق کودک بدون در نظر گرفتن حق تحفظ تعهد آنها به صندوق جمعیت، یونیسف و یونسکو است./ معلوم نیست به چه دلیلی دولت می‌خواهد بدون حق تحفظ به کنوانسیون حقوق کودک بپیوندیم./ در صورت تصویب این لایحه هرج و مرج زیادی در زمینه خانواده خواهیم داشت.

۶ شهر ۱۳۹۵
سرپرست دانشگاه فرهنگیان:

طرح ۲+۲ در عمل تضعیف و حذف نهاد تربیت معلم است

سرپرست دانشگاه فرهنگیان: اگر سازمان برنامه و بودجه با سرانه‌ای کردن بودجه موافقت کند، قاعدتاً وضع دانشگاه فرهنگیان نیز به مراتب بهتر خواهد شد./ طرح ۲+۲ به این صورت است که دانشگاه‌های دیگر از طریق کنکور سراسری ۲۰ هزار دانشجو می‌پذیرند که این پذیرفته‌شدگان دو سال در دانشگاه فرهنگیان آموزش می‌بینند./ ۲+۲ چکیده‌ای از برنامه‌های دولت برای دانشگاه فرهنگیان است که با محوریت برداشتن بار مالی از دوش دولت نسبت به این دانشگاه تدوین شده است.

۲۹ خرد ۱۳۹۵

مرز ناپیدای خصوصی‌سازی مدارس و توسعه مشارکت مردم

لایحه تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی که در روزهای پایانی اردیبهشت‌ماه به تصویب مجلس نهم رسید، در روزهای اخیر با ایرادات چهارده‌گانه شورای نگهبان برخورد کرده است. اغلب بندهای این ایرادات مواردی هستند که پیشتر مورد نقد صاحبنظران قرار گرفته بودند.

۹ خرد ۱۳۹۵

خصوصی‌سازی مدارس به بهانه «افزایش مشارکت‌های مردمی»

اگرچه به‌رغم هشدار کارشناسان، لایحه «تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی» در مجلس رأی آورد، اما ابهامات در مورد این لایحه و نحوه اجرای آن به قوت خود باقی است. عدم تعیین تکلیف عبارت مشارکت و تعیین مرزبندی آن با خصوصی‌سازی و همچنین منظور لایحه از مردم از برجسته‌ترین نقاط ابهام آن هستند.

۹ خرد ۱۳۹۵

جوابیه آموزش و پرورش: انکار لزوم حمایت از بخش غیردولتی به معنای تعطیلی آن، مغایر اقتصاد مقاومتی است

به دنبال انتشار گزارش «خرید خدمات آموزشی خصوصی‌، دهن‌کجی به اقتصاد مقاومتی» از سوی روزنامه «جوان»، سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده آموزش و پرورش پاسخی به دفتر «جوان» ارسال کرده است. طبق پاسخ سازمان مذکور، انکار لزوم حمایت از بخش غیردولتی به معنای تعطیلی این بخش مغایر اقتصاد مقاومتی می‌باشد.

۲۶ ارد ۱۳۹۵

غیردولتی کردن مدارس در دولت یازدهم مشقی علیه مردم و نظام

یادداشت// به نظر می‌رسد کلیدواژه کاهش بار مالی دولت فصل مشترک فشارهایی باشد که از سوی دولت همزمان به آموزش و پرورش و مردم اعمال می‌شود و عملکرد علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش برخلاف سلیقه دولت در برداشتن این بار مالی از دوش دولت می‌تواند یکی از دلایل قرار گرفتن وی در فهرست تغییرهای آتی کابینه به شمار بیاید.

۱۲ ارد ۱۳۹۵

بیگانگی طولانی‌مدت آموزش و پرورش با تولید ناخالص ملی

یادداشت// سرمایه‌گذاری‌های ناقص، سهم آموزش و پرورش را از تولید ناخالص ملی به کمتر از یک درصد رساند/ مشاور کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس روز گذشته در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها از کاهش سهم آموزش و پرورش از تولید ناخالص ملی نسبت به سال ۹۲ و در پی رشد نقدینگی در همین مدت خبر داد.

۱۰ ارد ۱۳۹۵
نقض سیاست‌های ابلاغی آموزش‌وپرورش با

مدیریت چهارده‌پاره مهدهای کودک

در حالی هم اکنون چهارده نهاد و مؤسسه مختلف به کودکان پیش از دبستان خدمات آموزشی ارائه می‌دهند که مقام معظم رهبری در سیاست‌های ابلاغی‌شان خطاب به نظام آموزش و پرورش کشور این مسئله را امری حاکمیتی عنوان کرده‌اند.

۴ ارد ۱۳۹۵

شیوه جدید و ترکیبی جذب معلم محکوم به شکست است

یادداشت//کهنه سرپرست دانشگاه فرهنگیان در نشست روز گذشته خود با خبرنگاران از ورود ۱۷ هزار معلم به مدارس از مهر ۹۵ و جذب ۵ هزار نفر در آموزش و پرورش از طریق آزمون استخدامی در سال جاری خبر داد./ دانشگاه فرهنگیان با برهم زدن موازنه جذب دانشجو فرآیند تأمین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش را مختل کرده است. در این مسیر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز که به مسئله نگاه پولی و اعتباری دارد، خودآگاه یا ناخودآگاه همراه ورود معلمان از راه‌های نامطمئن به کلاس‌های درس شده است. این در حالی است که اطمینان از مسیرهای جذب معلم یعنی محافظت از گردنه‌های نفوذ

۲۹ فرو ۱۳۹۵

«بازار کار»؛ نقطه کور هدایت تحصیلی

کلید اینکه دانش‌آموزان ابتدایی امروز، تولیدکنندگان آینده باشند یا مصرف‌کنندگان و اینکه توانایی ایجاد اشتغال داشته باشند یا صف‌های منتظران استخدام و آمار نرخ بیکاری را افزایش دهند، در دست آموزش و پرورش است؛ تحقق این مسئله، اقتصاد مقاومتی را در آموزش و پرورش محقق می‌کند.

۵ اسف ۱۳۹۴

کمتر از ۱۲ نمره تا ورشکستگی تعلیم‌وتربیت باقی است

براساس اعلام رسمی آموزش و پرورش، مدتی است معدل دبیرستانی‌ها در چنبره پایین آمدن کیفیت تدریس، تدریس معلم در غیر رشته تخصصی خود، رعایت نشدن زمان تدریس و تعطیلات بی‌رویه مدارس، ‌استاندارد نبودن آزمون مستمر و ارزشیابی تحصیلی، نبود مشاوره تحصیلی و مشکلات محتوایی کتب درسی آب می‌رود…

۲۸ بهم ۱۳۹۴

بدهی میلیاردی آموزش و پرورش به مراکز آموزش از راه دور غیردولتی!

آموزش و پرورش دولت یازدهم در حالی در تمام برنامه‌های خود ورود بخش خصوصی به عرصه تعلیم و تربیت را به منظور استفاده از ظرفیت‌های این بخش، دنبال می‌کند که…