نفيسه ابراهيم‌زاده‌ انتظام

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۲۷ دی ۱۳۹۴

لیبرال‌ترین اقتصاددان‌ها هم در حاکمیتی بودن آموزش و پرورش شک نکرده‌اند

در توسعه مشارکت‌های مردمی مدنظر آموزش و پرورش چند اصل داریم. اصل اول کالای عمومی بودن تعلیم و تربیت است. اصل دوم حاکمیتی بودن عرصه تعلیم و تربیت است که نباید نقض شود. اصل سوم حوزه مشارکت مردم است که اسم کاملش می‌شود سریان و جریان مردم‌سالاری دینی در عرصه آموزش و پرورش. مشارکت مردم فقط پول دادن نیست. مردم باید در تصمیم‌سازی آموزش و پرورش هم مشارکت کنند و آموزش و پرورش باید برای این قضیه فکر کند.

۲۱ دی ۱۳۹۴

دین و دنیای «آموزش» و «پرورش» در معرض تهدید تعطیلات!

تهدیدات مداوم تقویم آموزشی مدارس کشور از سوی تعطیلات تحمیلی به ویژه تعطیلات با منشأ جوی و اقلیمی، در یکی دو دهه اخیر بالغ بر۱۵هزار میلیارد تومان به بودجه دولتی خسارت وارد کرده است.

۲۶ آذر ۱۳۹۴

استیضاح فانی با چه دلایلی پیگیری می شود؟

زمانی که برخی نمایندگان مجلس ساحت نظارتی قوه مقننه را برای سؤال درباره سرفصل‌های کلی با عنوان انجام نشدن تعهدات وزیر هزینه می‌کنند، آموزش و پرورش برنامه بلندمدتی را برای خصوصی‌سازی دنبال می‌کند.

۲ آذر ۱۳۹۴

وجه حاکمیتی آموزش‌و‌پرورش در معرض تهدید

آموزش و پرورش مجموعه عملکرد مورد انتقاد خود در دو سال و نیم گذشته را با پیگیری اجرای تفاهمنامه همکاری با مناطق آزاد کامل کرده است…

۱۱ آبا ۱۳۹۴

حکایتی از تنوع مدارس در آموزش و پرورش

سمپاد، فرزانگان، تیزهوشان، غیرانتفاعی، دولتی، نمونه دولتی، هیئت امنایی، شاهد، قرآنی، اسلامی، هوشمند و… روی پیشخوان آموزش و پرورش/ پیگیری سیاست‌های آموزش و پرورش در افزایش نوع جدیدی از مدارس در هر دوره مدیریتی سبب شده در حال حاضر مخاطبین آموزش و پرورش با طیفی از مدارس متنوع رو به رو باشند.

۹ تیر ۱۳۹۴

مسمومیت نفتی سیاست‌های حمایتی از دانش و صنعت

به گزارش عیارآنلاین، حمایت به هر عنوان و برای هر منظوری در کشور ما به حمایت مالی تعبیر می‌شده و حتی می‌شود و بر این اساس هر اقدامی که انجام نمی‌شد یا به ثمر نمی‌رسید یا مسکوت می‌ماند به همین عدم حمایت‌ها وصل می‌شد. به بیان دیگر، حمایت دولتی بیشتر یک نوع سهم‌خواهی از پول […]