ناصر باغستانی

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۱۰ آبا ۱۳۹۴
شانزدهمین بسته خبری اقتصاد کلان منتشر شد

بسته خروج از رکود و دردهایی که دوا نمی‌شود

در صورت کاهش نرخ ذخیره قانونی اگر رکود همچنان در بازار بماند و یا تسهیلات به هر دلیلی تسهیلات بازپرداخت نشود ، بانک‌ها در تأمین سود سپرده‌ها به مشکل مواجه خواهند شد و این خود مشکل‌ساز است

۲۴ مهر ۱۳۹۴
پانزدهمین بسته خبری اقتصاد کلان

اعتراف بزرگ یا اغراض پشت پرده

در این بسته خبری ابتدا به ماجرای نامه ۴ وزیر به رئیس جمهور واکاوی می‌شود؛ سپس نرخ رشد اقتصادی ایران از منظر برخی سازمان‌های جهانی پرداخته شده و در نهایت اخبار مهم هفته گذشته، مرور خواهند شد.

۳۱ شهر ۱۳۹۴
چهاردهمین بسته خبری اقتصاد کلان:

دلار با شیب ملایم به قله رسید!

تجربه نشان داده افزایش نرخ ارز از عطش واردات نکاسته است و بیشتر صنایع را در تهیه کالاهای واسطه ای وارداتی با مشکل رو به رو کرده است بنابراین دولت در شرایط فعلی باید بیش از یکسان سازی نرخ ارز به ارزان تمام شدن تولید برای تولید کننده بها دهد.

۲۶ شهر ۱۳۹۴
سیزدهمین بسته خبری اقتصاد کلان

۵۰ درصد اشتغال کشور در قسمت خدمات!

از دیگر نکات قابل‌توجه و تأسف‌بار این گزارش وضعیت سهم اشتغال هرکدام از بخش‌های عمده اقتصادی است که طبق آن خدمات نزدیک به ۵۰ درصد اشتغال کشور را پوشش می‌دهد و بقیه به صنعت و کشاورزی اختصاص‌یافته است.درصورتی‌که رکن توسعه هر کشور باید کشاورزی و صنعت باشد

۱۶ شهر ۱۳۹۴

تضعیف پول ملی با شیب ملایم!

بیم آن می‌رود اجرای برخی نسخه‌های بانک‌جهانی پول‌ملی را تضعیف کند و در نتیجه ، تهیه کالاهای سرمایه‌ای و مواد اولیه برای کشور با مشکل روبه‌رو شده و تولید مورد خدشه واقع‌شود .

۲ مرد ۱۳۹۴
هشتمین بسته خبری اقتصاد کلان

دوران پسا تحریم، پول‌های آزاد شده یا اقتصاد وابسته شده؟!

در صورتی که طرف خارجی در انجام وظایف خود در توافقنامه دبه جدیدی درنیاورد، دلارهایی به ایران خواهد رسید که همچون آبی است که جاری می‌شود. اگر مسئولین بسترسازی‌های مناسب را ایجاد کنند، این ثروت می‌تواند ایران را دررسیدن به رشد ۸ درصدی که به‌عنوان هدف اقتصاد ایران بیان‌شده است کمک کند و اگرنه همچون سیلی ویرانگر اوضاع را وخیم‌تر خواهد کرد.

۲۵ تیر ۱۳۹۴
هفتمین بسته خبری اقتصاد کلان:

بریکس و تلاش برای کاهش ارزش دلار

در این بسته خبری، به موضوع افزایش چشمگیر نقدینگی در دولت یازدهم و علل آن می‌پردازیم، سپس گزارشی را از تلاش های بریکس برای محدود کردن سلطه دستگاه های اقتصادی جهان ارائه شده است و در آخر مروری بر اخبار کوتاه هفته گذشته داریم.

۲۸ خرد ۱۳۹۴
چهارمین بسته خبری اقتصاد کلان منتشر شد

بیکاری و مصرف کالای ایرانی؛ دو کفه ترازو!

اگر فرهنگ استفاده از کالای ایرانی در میان مردم نهادینه نشود، نه اشتغال رشد می کند و نه ظرفیتی برای جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی در بازار فراهم خواهد شد.

۲۱ خرد ۱۳۹۴

موسسات مالی و اعتباری مجاز یا غیر مجاز؟!

با توجه به سخنان رئیس جمهور در مورد اختیارات دولت در برخورد با این موسسات، نداشتن اختیارات قانونی دیگر منتفی است و دلیل این اهمال کاری همچنان در سایه‌ای از ابهام می‌ماند. این در حالی است که پیش از این تهرانفر گفته بود در سال ۹۴ موسسات اعتباری غیر مجاز نخواهیم داشت.

۲۰ خرد ۱۳۹۴
سومین بسته خبری اقتصادکلان منتشر شد

کدام تعاونی‌ها از مالیات معاف می‌شوند؟

سومین بسته خبری اقتصادکلان به موضوعات برنامه‌های سازمان مالیاتی برای حمایت از تولید، آسیب‌شناسی اقتصاد کشور پس از تحریمها و سایر اخبار مهم این حوزه می‌پردازد.

۸ خرد ۱۳۹۴
دومین بسته خبری اقتصاد کلان منتشر شد

کلید موسسات غیر مجاز در جیب کیست؟!

این هفته موضوع موسسات غیر مجاز ، نرخ سود کوتاه مدت و ورود بانک ها به برج سازی در زمره مهم ترین خبر‌ها قرار گرفت. علاوه بر این خبرهای مهم حوزه اقتصاد کلان در هفته گذشته مرور شده است.

۳۰ ارد ۱۳۹۴
نخستین بسته خبری اقتصاد کلان منتشر شد

اصلا از همان اول همه چیز تقصیر تحریم بود!

وزیر اقتصاد با بیان اینکه ریشه رکود در ایران با کشورهای دیگر جهان متفاوت است گفت: رکود در کشورهای غربی عوامل داخلی داشته و از برخی سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌های دولت‌ها سرچشمه گرفته است، اما در کشور ما رکود حاصل تحریم‌ها است.

۲۳ ارد ۱۳۹۴

وضعیت کارگاه های صنعتی به روایت آمار

بر این اساس این آمار تعداد کارگاه ها بین سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۲ سیر نزولی داشته است در سال ۱۳۹۲ تعداد ۱۴۶۹۷ کارگاه ها نسبت به سال ۱۳۹۱، ۰.۶ درصد کاهش را نشان می دهد. . تعداد شاغلان در این حوزه رو به کاهش بوده است. اما در سال ۱۳۹۲با ۶٫۱ درصد رشد به ۱۲۸۰ هزار شغل رسیده است.

۲۸ فرو ۱۳۹۴
رابطه مالیات و جمعیت در کشورهای پیشرفته

سیاست حمایت مالیاتی برای افزایش جمعیت

بررسی قوانین مالیاتی کشورهای پیشرفته نشان دهنده نقش پررنگ سیاست افزایش جمعیت در آنها است. به طوریکه متناسب با جمعیت خانوار، انواع معافیتهای مالیاتی اعمال خواهد شد.

۳ اسف ۱۳۹۳
جایگاه مردم و مسئولین در نظام مالیاتی از منظر رهبر انقلاب

مسئولان در گرفتن مالیات از ثروتمندان تلاش کنند

مسئولان دولتی باید تلاش کنند که مالیات را – بخصوص – از کسانی که ثروت‌های زیادی دارند و مالیات آن‌ها در وضع کشور موثّر است، [بگیرند]؛ چون این حقّ مردم است و باید آن را به هر نحوی که روا و شایسته است بگیرند. البته، طبقات متوسّط مالیات می‌دهند.