محمد واعظی نژاد

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۱۷ دی ۱۳۹۳
آسیب شناسی عملکرد صدا و سیما-5

نظارت بر صدا و سیما با ابزارهای ناکارآمد

مادامی که سیاست های جامع نظارت و ارزیابی سازمان مشخص نشده و شاخص ها و روش های مناسبی برای آن تدوین نگردد، نظارت درون سازمان موفق نخواهد بود. تعیین افرادی به عنوان ناظر بر تولید، خرید و … اولین و ناکارامدترین سازوکار نظارت است. مشکل سازمان عدم وجود شفافیت و عدم وجود قوانین و آئین نامه‌های شفاف و کارآمد است.

۱۶ دی ۱۳۹۳

راهکارهای جهت تسهیل سفر زائران ایرانی اربعین

احداث خط راه آهن شلمچه تا بصره، نوسازی خط راه آهن تهران اهواز و ساخت فرودگاه جدید نزدیک کربلا، مهمترین راهکارهای تسهیل در انجام مسافرت زائران ایرانی به کربلای معلی در ایام اربعین است که باید با همکاری مسئولین ایرانی و عراقی در دستور کار قرار گیرد.

۱۸ آبا ۱۳۹۳
آسیب شناسی عملکرد صدا و سیما-1

توسعه کمی شبکه‌های صدا و سیما؛ عامل معکوس‌شدن هرم قدرت

تا زمانی که سازمان صدا و سیما به جای بالا بردن سطح کیفی و کمی تولید، درصدد بالا بردن تعداد شبکه ها باشد، بودجه ای را که می تواند در راستای تولید خرج کند، هدر می دهد؛ بدون اینکه بتواند چشمان مخاطب را از تماشای شبکه های بیگانه به سمت شبکه های داخلی بچرخاند.

۱۴ دی ۱۳۹۲

کدام واردات بهتر است؟ خودرو یا بازی‌های رایانه‌ای

مروری بر تجربه کشورهای فنلاند و کانادا نشان می‌دهد که موفقیت در این صنعت مهم کار غیر ممکنی نیست و ظرفیت‌هایی را می‌طلبد که ما در کشورمان از آن محروم نیستیم. تنها می‌ماند درک و شناخت دولت نسبت به این مسأله، توجه و اولویت بخشیدن به این صنعت و سیاست گذاری صحیح و هوشمندانه.