محمدرضا کیاشمشکی

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۵ اسف ۱۳۹۶

بازده یک سیکل ساده نیروگاه برق به طور معمول بین ۲۵ تا ۴۰ درصد است

با توجه به سهم بالای نیروگاه های سیکل ساده گازی در تولید برق کشور و همچنین راندمان پایین این واحدها، می توان گفت تولید برق کشور با راندمانی پایین صورت می گیرد که این مسئله ضرورت ورود جدی دولت را به منظور ارتقای راندمان واحدهای نیروگاهی نشان می دهد.

۱۵ فرو ۱۳۹۵

لزوم توجه به تولید هم‌زمان آب و برق در طرح انتقال آب به فلات مرکزی

در صورتی که از واحدهای تولید هم زمان آب و برق در خلیج فارس و دریای عمان برای تامین آب مورد نیاز فلات مرکزی ایران استفاده شود، علاوه بر تامین آب مورد نیاز، نیاز تولید برق در کشور نیز برطرف خواهد شد.

۲۲ اسف ۱۳۹۳

شکست زودهنگام در کمین طرح جمع آوری گازهای همراه نفت

طرح وزارت نفت به منظور جذب سرمایه بخش خصوصی برای جمع آوری گازهای همراه نفت، با برگزاری مزایده در حال پیگیری است اما مشخص نبودن نرخ خرید تضمینی برق در این طرح، می تواند عامل شسکت زودهنگام آن باشد.

۱۰ دی ۱۳۹۳

تأثیر افت و خیز بهای نفت بر افزایش قیمت حامل‌های انرژی

با وجود اینکه در لایحه بودجه ۹۴، میزان افزایش نرخ حامل های انرژی برای سال آینده آورده نشده اما در جلساتی که در کمیسیون های تخصصی مجلس با مسئولان اقتصادی دولت برگزار می شود، در این خصوص نیز بررسی و تبادل نظر صورت می گیرد.

۷ دی ۱۳۹۳

نخستین آزمون معاون جدید امور بین‌الملل وزیر نفت

وزارت نفت سه ماهه سوم سال جاری را بدون معاون امور بین الملل گذرانده، و اکنون کمتر از دو هفته پس از انتصاب زمانی نیا به عنوان معاون جدید امور بین الملل وزیر نفت، جریمه گازی پاکستان آزمون مهمی پیش روی این دیپلمات با سابقه است.