مجتبی منطقی

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۲۴ خرد ۱۳۹۵

طبق توصیه رهبر انقلاب نباید به مدارسِ غیرانتفاعی نگاه دکانّی و بازاری بشود

یادداشت//شورای نگهبان تعارض میان روح لایحه یعنی «توسعه خصوصی‌سازی مدارس» و فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر تقویت مدارس دولتی را مورد چالش قرار داده است؛ نکته‌ای که پیش از این نیز از سوی کارشناسان منتقد به آن اشاره شده بود. برای فهم بهتر این ایراد مهم، بازخوانی بیانات آیت الله خامنه‌ای در دوره ریاست جمهوری و همچنین در دوره رهبری بسیار راهگشاست. این گزارش تلاشی در این راستا است.

۱۷ ارد ۱۳۹۵
اقتصاد مقاومتی و جای خالی آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش، «غایب» ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی

بررسی برنامه ابلاغی معاون اول رئیس جمهور نشان می‌دهد که وزارت آموزش و پرورش به طور رسمی مخاطب ستاد فرماندهی نیست. این در حالی است که این وزارت‌خانه با پوشش مستقیم ۱۳ میلیون دانش‌آموز و حضور یک میلیون فرهنگی به عنوان یکی از اصلی‌ترین گروه‌های مرجع کشور ظرفیت زیادی را برای فرهنگ‌سازی در این باره دارد.

۷ بهم ۱۳۹۴

لایحه مدارس غیردولتی بر اساس کدام سیاست‌هاست؟

تجربه وضع برخی از قانون بدون توجه به سیاست‌های کلی نظام در آن حوزه، کم و بیش وجود دارد. در برخی موارد نیز لوایح ارائه شده از سوی دولت نیز بدون توجه به سیاست‌های پشتیبان تهیه شده است یا صرفاً سیاست‌هایی مورد توجه بوده‌اند که با ذائقه مسئولین همخوانی داشته است. به نظر می‌رسد این تجربه تلخ، اخیراً در لایحه «تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی» تکرار شد.