عماد رفیعی

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۲۲ دی ۱۳۹۵

نقش قوانین غلط در توسعه خام‌فروشی

قوانین مصوب مجلس درباره نظام درآمدی شرکت ملی نفت ایران نقش مهمی در ناکامی وزارت نفت در زمینه کاهش خام‌فروشی هیدروکربن‌ها داشته است و کمیسیون تلفیق می‌تواند با اصلاح برنامه ششم توسعه، گام مهمی در راستای بهبود این وضعیت بردارد.

۳ خرد ۱۳۹۴

متقاضی نامعلوم نفتای پالایشگاه سیراف!

در حالی که میزان تقاضای نفتا در بازارهای جهانی نسبت به میزان عرضه آن، نسبتاً پایین است و در داخل کشور هم توسعه واحدهای پتروشیمی خوراک مایع مورد استقبال سرمایه‌گذاران قرار ندارند، فرآورده نفتی اصلی تولیدی طرح پالایشی بزرگ سیراف، نفتای سبک و سنگین است.

۱۷ شهر ۱۳۹۳

نهایی‌شدن پیش‌نویس سند ملی راهبرد انرژی معطل تعیین تکلیف معاونت برنامه‌ریزی ریاست‌جمهوری

با توجه به اینکه دولت یازدهم مسیر نهاییِ تدوین و تصویب برخی اسناد بالادستی مانند سند ملی راهبرد انرژی کشور را از کانال شوراهای عالی تعریف کرده است، ضرورت دارد که هرچه سریع‌تر برنامه و سیاست خود در قبال معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری را شفاف نمایند.

۵ مرد ۱۳۹۳

رنجی که از فقدان استراتژی انرژی می‌بریم!

یکی از علل اصلی بی توجهی به تدوین استراتژی انرژی، عدم وجود مدیریت واحد در بخش انرژی کشور است. وزارت نفت، وزارت نیرو، سازمان انرژی اتمی، سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) و … همگی در مدیریت انرژی کشور دخیل هستند اما هیچ‌یک از آن‌ها متولی اصلی این بخش نیستند.

۲۲ تیر ۱۳۹۳

استراتژی انرژی کشور، کلافی که همچنان سردرگم است!

براساس بند «ب» ماده ۱۲۵ قانون برنامه پنجم توسعه قرار بود که سند ملی راهبرد انرژی و طرح جامع انرژی کشور حدود ۱۸ ماه بعد از تصویب این قانون یعنی تیرماه ۹۱ نهایی شده و در دولت و مجلس مصوب گردد اما همچنان هیچ خروجی قابل ذکری از این سند و طرح از دولت بیرون نیامده است.