سینا نامداری

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۱۹ مرد ۱۳۹۳

طرح پترو-روبل روسیه، سلطه‌ دلار آمریکا را به چالش می‌کشد

روسیه با اعلام اینکه در آینده تجارت مواد هیدروکربنی‌ش را هم با روبل یا ارزهای محلی طرفهای تجاری‌ش انجام خواهد داد، یک بمب دیگر به طرف آمریکا پرتاب کرد. چین هم جاده‌ قدیمی ابریشم را به عنوان یک مسیر تجاری جدید بین آلمان، روسیه و چین بازگشایی می‌کند.

۶ مرد ۱۳۹۳

آیا عضویت در سازمان تجارت جهانی، مانع اعمال تحریم‌های اقتصادی می‌شود؟

تجربه‌ تحریم‌های اقتصادی غرب علیه روسیه نشانگر این واقعیت است که برخلاف برخی باورهای رایج، عضویت در نهادی مانند سازمان تجارت جهانی به تنهایی نمی‌تواند مصونیتی در قبال اقدامات یکجانبه‌ی اقتصادی کشورها به ویژه در موضوع تحریم ایجاد نماید.

۳۰ تیر ۱۳۹۳
درس هایی از طرح مارشال

وقتی آمریکا با یک تیر چند هدف را می زند

«طرح مارشال» عنوانی غیر رسمی برای «برنامه بازسازی اروپا» است، ابتکاری برای کمک به بازسازی کشورهای اروپای غربی صدمه دیده از جنگ دوم جهانی با دلار . آمریکا از این فرصت استفاده کرد تا سیاستهای اقتصادی مورد نظر خود را به کشورهای اروپایی تحمیل نماید.

۲۱ تیر ۱۳۹۳

BRICS تبدیل به اتحاد ضد دلار می‌شود

پیش از نشست حساس بیجینگ در هفته‌ی جاری، رئیس بانک مرکزی روسیه، الویرا نابیولینا ، با ولادیمیر پوتین ملاقات کرد تا پیشرفت توافق سواپ روبل-یوآن با بانک مرکزی چین را به وی گزارش کند. کرملین از فرصت این دیدار استفاده کرد تا جهان را نسبت به جزئیات فنی اتحاد بین‌المللی ضد دلاری خود آگاه کند.

۳ خرد ۱۳۹۳
در پی اعمال تحریم‌های آمریکا

پوتین دلار را کنار می‌گذارد

براساس تکنیکهای جودو، حملات تحریمها یک فرصت ایده‌آل برای یک حرکت «تدافعی» به وجود آورده است تا تهاجم دشمن به خودش بازگردانده شود و اکنون این اتفاق در حال رخ دادن است. «بانک روسیه» اولین بانکی خواهد بود که تنها از روبل روسیه در مبادلات استفاده می‌کند.

۲۸ ارد ۱۳۹۳
پس از گذشت شش ماه از توافق ژنو

سرنوشت پولهای آزاد شده ایران همچنان در ابهام

با گذشت ۶ ماه از توافق ژنو، سرنوشت ۴.۲ میلیارد دلار پول آزاد شده ایران هنوز مشخص نشده است و مسوولين مختلف اظهارات متناقضي درباره‌ي سرنوشت اين پول‌ها مطرح مي كنند.

۱۳ ارد ۱۳۹۳
در صورت شکست مذاکرات هسته ای

برنامه‌های آمریکا برای گسترش تحریم‌ها علیه ایران

تنها پس از گذشت ۲۴ روز از توافق ژنو، تعدادی از سناتورهای سنای آمریکا لایحه‌ای را برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران پیشنهاد دادند. هرچند این لایحه هنوز تصویب نشده است ولی از آنجایی که بررسی آن مشخص کننده گزینه‌های دیگر آمریکا برای فشار بر ایران است؛ برای انجام اقدامات پیشگیرانه ضروری می‌باشد.