سینا سالاری

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۱۷ ارد ۱۳۹۶
بازخوانی//

وقتی یونسکو سیاست‌های تعلیم و تربیت کشور را تعیین می‌کند!

وزارت آموزش‌وپرورش در حالی ظرف مدت ۳ ماه از برنامه اجرایی ایران برای سند ۲۰۳۰ یونسکو رونمایی کرد که از ابلاغ سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش‌وپرورش، بیش از ۴ سال می‌گذرد و همچنان تکلیف اجرایی شدن آن، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

۱۲ بهم ۱۳۹۴

ریشه‌یابی افزایش یک میلیارد لیتری واردات بنزین در سال ۹۴

در صورت عدم کنترل مصرف بنزین با ادامه بی توجهی به استفاده مناسب از ابزارهای قیمتی و مقداری در کنار عدم افزایش تولید این فرآورده نفتی با تداوم تعلل در تکمیل و توسعه طرح‌های پالایشگاهی، باید منتظر افزایش قابل توجه مصرف بنزین و به تبع آن، افزایش بیشتر واردات این فرآورده استراتژیک در سال های آتی باشیم.

۳۱ ارد ۱۳۹۴
«متن انرژی» نهم منتشر شد

هفته‌نامه انرژی: رؤیاها دست‌یافتنی می‌شوند

نهمین بسته خبری «متن انرژی» که به بررسی مهم‌ترین تحولات حوزه نفت و انرژی در هفته گذشته اختصاص دارد، منتشر شد. در این شماره، موضوعاتی چون توسعه میدان مشترک گازی پارس جنوبی، صادرت گاز به اروپا، وضعیت توسعه پالایشگاه‌های کشور و قیمت خوراک پتروشیمی؛ موردبررسی قرارگرفته است.

۳ آذر ۱۳۹۳

تعیین کف قیمتی خوراک گاز، شرط لازم توسعه غیررانتی صنعت پتروشیمی

چشم انداز شفاف برای روند تغییر قیمت خوراک گاز واحدهای پتروشیمی در بلندمدت و توجه به ضرورت جلوگیری از ارائه رانت به پتروشیمی های بالادستی گازی، دو رکن اساسی برای حمایت هوشمندانه از صنعت پتروشیمی است که در فرمول پیشنهادی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای خوراک پتروشیمی وجود ندارد.

۲۷ آبا ۱۳۹۳
با وجود اجرای فاز دوم هدفمندی

تداوم رشد مصرف بنزین و گازوئیل، نتیجه رویکرد نادرست دولت

هدفگذاری دولت برای افزایش حداکثری درآمدها از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی و کم توجهی به کاهش مصرف این حامل‌ ها در انتخاب راهبرد اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها باعث شده است که مصرف بنزین و گازوئیل در ماه‌های اخیر، همچنان روند صعودی داشته باشند.

۳ آبا ۱۳۹۳
مقابله با تولید بنزین در واحدهای پتروشیمی

اتهام زنی به تولید داخل، بهانه‌ای برای واردات بنزین

بر اساس گزارش کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بنزین پتروشیمی از لحاظ کیفیت مشابه بنزین تولید پالایشگاههای کشور است و می تواند به عنوان تامین کننده نیاز کشور، مورد استفاده قرار گیرد. اما سازمان محیط زیست به جای حمایت از تولید داخل، همچنان واردات بنزین را تنها راه بهبود هوای کلانشهرها می‌داند.

۲۰ مهر ۱۳۹۳
روند تعیین فرمول قیمت گذاری خوراک گاز پتروشیمی

عقبگرد به بهانه جذب سرمایه گذار!

بی دقتی در تعیین فرمول قیمت خوراک گاز پتروشیمی که قرار است تکلیف پتروشیمی‌های گازی را برای حداقل ۱۰ سال تعیین کند، می تواند وضع را به دوران گذشته (قبل از سال ۹۳) بازگرداند؛ دورانی که وجود رانت بالای ارائه خوراک ارزان به پتروشیمی‌های گازی، مانعی جدی برای توسعه زنجیره ارزش و افزایش بهره وری در صنعت پتروشیمی بود.

۴ شهر ۱۳۹۳

توسعه فروش نفت در بورس انرژی، نیازمند اقدامات عملی وزارت نفت برای تعدیل قیمت

با وجود اظهار تمایل شفاهی وزیر نفت به توسعه فروش نفت خام در بورس انرژی، جای اقدامات عملی مسئولین وزارت نفت در این زمینه خالیست. بسیاری از کارشناسان معتقدند که در صورت تعدیل قیمت نفت خام در بورس، معامله نفت در بورس انرژی رونق می یابد.

۲۲ مرد ۱۳۹۳

دلایل عدم موفقیت فاز دوم هدفمندی یارانه ها در کنترل مصرف بنزین

با وجودی که همزمان با افزایش قیمت بنزین در فاز دوم هدفمندی یارانه ها، طرح ابطال ۶ میلیون کارت سوخت هم در کشور اجرا شده است اما آمارها حاکی از آن است که روند افزایشی مصرف بنزین کشور متوقف نشده است.

۳۱ تیر ۱۳۹۳

مزایا و معایب فروش محصولات پتروشیمی بر اساس ارز آزاد در بورس

ساز و کار جدید عرضه محصولات پتروشیمی در بورس، موجب افزایش عرضه، کاهش واسطه گری و واقعی شدن تقاضاها می شود، اما آفتهایی دارد که به نظر می رسد جهت دفع آنها نیاز به حمایت مالی و اعتباری از تولیدکنندگان پایین دستی پتروشیمی و فعالیت یک نهاد نظارتی قوی برای پایش دقیق تحولات بورس باشد.