سید علی موسوی

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۲ مرد ۱۳۹۵
تحلیل آمار تجارت خارجی کشور در 3 ماه ابتدایی 95

رشد خام فروشی!

متوسط قیمت دلاری هر تن کالای صادراتی غیرنفتی درحدود ۳۷۷ دلار بوده است که نسبت به سال قبل ۱۳ درصد کاهش داشته و همچنین هر تن کالای وارداتی با متوسط قیمت ۱۲۴۰ دلار وارد کشور شده که در همین مدت ۶ درصد افزایش یافته است. بنابراین می‌توان گفت محصولات صادراتی ایران در مقایسه با محصولات وارداتی از قیمت واحد بسیار کمتری برخوردارند و محصولات وارداتی بیش از ۳ برابر محصولات صادراتی قیمت دارند.

۲۸ خرد ۱۳۹۵
ضرورت توجه جدی به توسعه بندر چابهار

با پول‌های بلوکه شده ایران در هند چه می‌توان کرد؟

تنها با ۳ میلیارد دلار از منابع بلوکه‌شده ایران در هند، این امکان فراهم می‌شود که پروژه تجهیز بندر چابهار و همچنین ساخت راه‌آهن آن تا سرخس توسط پیمانکاران داخلی غیردولتی اجرا شود. در این صورت علاوه بر استفاده از توانمندی‌های داخل کشور، نیازی به اعطای مجوزهای بلندمدت به سرمایه‌گذاران خارجی برای استفاده از این بندر و قبول دیگر خواسته‌های آن‌ها نیست.

۲۸ ارد ۱۳۹۵

کاهش واردات محصولات کشاورزی، دستاورد تمرکز اختیارات در وزارت کشاورزی

در سال‌های اخیر محصولات غذایی اساسی همواره جزء عمده‌ترین کالاهای وارداتی ایران بوده‌اند. اما میزان واردات آن‌ها در سال گذشته به شدت کاهش داشته به طوریکه تأثیر بسزایی در کاهش میزان واردات کل کشور داشته است.

۱۷ ارد ۱۳۹۵

لزوم ممنوعیت واردات همه‌ی کالاهای مصرفی از آمریکا

درحال حاضر محصولاتی چون خودرو، لپ تاپ و انواع ماشین‌های داده پردازی، کره، خمیر چوب، سیگار و تجهیزات پزشکی، به این بهانه که کالای مصرفی نیستند مشمول این ممنوعیت نیستند. واردات بخشی از این کالاها از آمریکا صورت می‌گیرد درحالیکه ایران می‌تواند به راحتی این محصولات را تولید یا لااقل از دیگر کشورها وارد نماید.