سید عباس پرهیزکاری

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۲۳ دی ۱۳۹۳
تمرکز بر نرخ سود

مسیر انحرافی سامان‌دهی نظام مالی کشور

در شرایطی که برخی از مؤسسات مالی حتی بدون مجوز از بانک مرکزی به فعالیت می پردازند و همچنین نظام بانکی کشور به عنوان ابزاری جهت شفاف کردن فعالیت های اقتصادی و جلوگیری از پولشویی خود فاقد هرگونه شفافیت است نظارت و هدایت و سیاست گذاری راه به جایی نخواهد برد.

۱۱ آذر ۱۳۹۳

«صندوق بین‌المللی پول» بازوی کم‌هزینه سیاست خارجی امریکا

بیشتر تصمیمات مهم صندوق با ۸۵درصد آرا انجام می‌شود که در این بین سهم امریکا، ۱۶٫۷۵ درصد است. این در تصمیماتی که نیاز به ۸۵درصد آرا دارد به معنی حق وتوی امریکاست. درواقع، اتخاذ تصمیمات مهم و تغییر رویه در سیاست‌های صندوق بدون جلب نظر امریکا غیرممکن است.

۱۴ آبا ۱۳۹۳
ضرورت شناسایی دقیق شرکت‌های مرتبط به بانک ها

بانک‌های بنگاه‌دار و بنگاه‌های بانک‌دار (۲)

عدم رعایت حد مجاز نسبت جمع تسهیلات و تعهدات بانک به شرکتهای تابعه به نسبت سرمایه ثبتی بانک، نشان دهنده عدم توانایی بانک مرکزی در اعمال سیاست های خود می باشد و یکی از دلایل اصلی این موضوع، ناتوانی این بانک در طراحی سازکاری برای مشخص شدن شرکتهای تابعه با چند واسطه به بانک ها است.

۴ آبا ۱۳۹۳

بانک‌های بنگاه‌دار و بنگاه‌های بانک‌دار (۱)

اگر بانک و یا سهام داران بانک، صاحب شرکت و یا بنگاه اقتصادی باشند، تصمیم گیران سیستم بانکی که توسط سهام داران مشخص می‌شوند علاقه‌مند به اعطای تسهیلات به بنگاه خود می‌باشند. در این مسابقه نابرابر درصورتی که سایر بنگاه‌ها، متقاضی دریافت تسهیلات با نرخ بهره مساوی با بنگاه وابسته به بانک باشند بدون شک مغلوب خواهند شد.

۲۸ مهر ۱۳۹۳

راهی برای جایگزینی خودروهای فرسوده

برای جلوگیری از این اتلاف دو هزار و هشتصد میلیاردی کافی است که دولت هزینه دو سال مازاد یارانه پرداختی به خودرو های فرسوده را به عنوان هزینه اسقاط خودرو به دارندگان خودروهای فرسوده پرداخت کند و همچنین با هدایت تسهیلات خرید خودرو به افرادی که خودرو های فرسوده را اسقاط کرده‌اند زمینه جایگزین شدن این خودروها را فراهم کند.

۲۰ مهر ۱۳۹۳

تحلیلی بر پیشنهاد ترکیه به روسیه برای استفاده از پول‌های ملی در تجارت

این اقدام در راستای حذف دلار یعنی رکن قدرت اقتصادی آمریکا از معاملات بین‌المللی بود. این موضوع را خبرگذاری وزارت‌ توسعه اقتصادی روسیه بعد از دیدار وزیر توسعه اقتصادی روسیه و همتای ترکیه‌ای او با این عبارت اعلام کرد : «ترکیه به روسیه پیشنهاد استفاده از ارزهای ملی در پرداخت‌های متقابل را داد»

۶ مهر ۱۳۹۳

۶سال اندر خم یک کوچه/ داستان بنگاه‌داری بانکها

چرا بانک مرکزی در اعمال سیاست های خود بر بانکها ناتوان بوده است؟ و در صورت ادامه این روند همچنان ناتوان خواهد ماند. آیا فرصت سه ساله مطرح شده برای واگذاری شرکتهای بانک ها مثل فرصت یک ساله سال ۸۷ پس از گذشت شش سال بدون هیچ دست آوردی از دست خواهد رفت؟