سید حامد ترابی

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۳ مرد ۱۳۹۶

حمایت اروپا و آمریکا از تصمیم اخیر FATF درباره ایران

FATF با حفظ وضعیت موجود و تمدید تعلیق اقدام متقابل در کنار نگه داشتن ایران در بیانیه عمومی و کشورهای پرریسک، ضمن حفظ ریسک همکاری، ایران را ناامید نکرده است تا برنامه اقدام به طور کامل اجرا شود و اهداف طرف های مقابل ایران که جز تصمیم سازان FATF هستند برآورده شود.

۸ خرد ۱۳۹۶
تحلیل طرح جدید کنگره آمریکا/1

تحریم جدید آمریکا و افزایش ترس همکاری اقتصادی با ایران

تصویب تحریم‌های جدید آمریکا که باعث اضافه شدن افراد و نهادهای زیادی از ایران در لیست تحریم آمریکا (SDN) می‌شود، همکاری اقتصادی با ایران را بیش از بیش با مشکل روبرو نموده و می‌تواند تأثیر زیادی بر اقتصاد داشته باشد که مهم‌ترین آن عدم دسترسی آزادانه ایران به پول‌های خود از جمله پول نفت است.

۲۶ ارد ۱۳۹۶

کانالیزه شدن تعاملات اقتصادی ایران در پسابرجام/ حضور بی فایده هیات های تجاری در ایران

به‌رغم حضور هیأت‌های تجاری فراوان در ایران پس از برجام و عقد تفاهم‌نامه‌های زیاد شرکت‌های خارجی با ایران و شرکت‌های ایرانی، به علت بازگشت‌پذیری تحریم‌ها و حل نشدن مشکلات بانکی این تفاهم‌نامه‌ها تاکنون نتیجه و اثر ملموسی نداشته است.

۲۱ تیر ۱۳۹۵

خطر در کمین روابط تجاری ایران و روسیه

توسعه کند روابط تجاری تهران و مسکو، در کنار ازسرگیری روابط روسیه با ترکیه و همچنین رقابت نفتی ایران و روسیه این زنگ خطر را به صدا در می‌آورد که ممکن است فرصت ایجادشده برای ایران در گسترش روابط خود با روسیه از دست برود. با توجه به این شرایط، ایران باید اقدام عملیاتی برای رفع موانع در مسیر افزایش سطح روابط تجاری خود با روسیه را تسریع کند.