زهرا چيذری

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۶ تیر ۱۳۹۷

قوانین بالادستی در حوزه خانواده اجرا نمی‌شوند

قانون تسهیل ازدواج جوانان دیگر وارد سنین نوجوانی شده و ۱۲ سالی از تاریخ تصویب آن می‌گذرد، اما همچنان خبری از اجرای چنین قانونی نیست تا روز‌به‌روز شاهد بالاتر رفتن سن ازدواج و کاهش آمار آن باشیم. این در حالی است که اصلی‌ترین راهکار برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی چیزی نیست جز تسهیل ازدواج؛ با وجود این، اما در سایه کم‌کاری و غفلت مسئولان قانون تسهیل ازدواج جوانان بی‌آنکه اجرایی شود، پیر شد.

۳۱ خرد ۱۳۹۶

رشد تعرفه‌های درمان ۹۶ برروی بیماران و ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین سرریز می‌شود

یادداشت: تعرفه‌های درمانی سال ۹۶ بالاخره پس از کشمکش‌های طولانی اعلام شد تا مزد درمان برای سال ۹۶ با رشدی ۵ درصدی همراه باشد.اما در بطن قصه با افزایش سهم فرانشیز پرداختی بیماران بستری از ۶ درصد به ۱۰ درصد در شهرها و از ۳ درصد به ۵ درصد در روستاها، بار مالی بیمه‌ها سبک و فشار این بار بر دوش بیماران گذاشته می‌شود.بگذریم از اینکه مهم‌ترین دستاورد طرح تحول سلامت بنا به ادعای وزارت بهداشت همین کاهش فرانشیز پرداختی بیماران بستری بود. در کنار این قرار است تا امسال ۱۱ میلیون حاشیه‌نشینی که رایگان بیمه شده بودند، بر اساس آزمون وسع حق بیمه ۱۵ تا صد‌در‌صدی بپردازند تا فهرست عقبگرد دولت از وعده‌هایش یکی‌یکی تیک بخورد.

۷ شهر ۱۳۹۵

فروش بدهی میلیاردی طرح تحول سلامت با عرضه اوراق قرضه

گزارش// اختصاص ۸ هزار میلیارد تومان به سازمان بیمه سلامت برای پرداخت بدهی‌های خود از طریق فروش اوراق مشارکت تصمیم تازه‌ای است که دولت با همراهی مجلس برای جبران بدهی‌های حوزه سلامت گرفته است.

۲۶ خرد ۱۳۹۵

طرح تحول سلامت با فیش‌های نجومی پزشکان به زمین خورد

در آستانه انتخابات اگر طرح تحول به شکست بینجامد برگ برنده دولت سوخته است / روز گذشته خبری مبنی بر هشدار وزیر بهداشت در قالب نامه‌ای به روحانی در‌باره شکست طرح تحول سلامت به دلیل تنگناهای شدید منتشر شد…

۲۱ خرد ۱۳۹۵

کارگران زیر تازیانه پزشکان مشغول نامه‌نگاری

دست به قلم شدن و نگاشتن نامه‌های سرگشاده برای یکی از مقامات عالی کشوری روندی است که مدتی است در کشور برای خودش جا باز کرده است.

۱۶ خرد ۱۳۹۵

افزایش درآمد پزشکان با تنگ کردن عرصه بر بیماران

کمبود پزشک در کشور واقعیت پنهانی است که کمتر کسی به آن اشاره می‌کند. این در حالی است که به گفته ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت اکنون به ازای هزار نفر جمعیت ۰/۸۹ نفر پزشک داریم و در این زمینه در بین کشورهای منطقه جزو رتبه‌های آخر محسوب می‌شویم.

۲۶ ارد ۱۳۹۵

تسلیم طرح تحول سلامت در برابر پزشک خانواده

طرح تحول سلامت همانگونه که پیش‌بینی می‌شد برای ادامه راهش به چالش بودجه‌ای برخورد کرده است. این در حالی است که بنا به تأکید معاون آموزشی وزیر بهداشت راهکار، جلوگیری از افزایش هزینه و خدمات القایی اجرای پزشک خانواده است تا بیمار از سردرگمی رها شود. ..

۲۱ ارد ۱۳۹۵

«طرح تحول سلامت» کودک دوست‌داشتنی ناقص‌الخلقه!

طرح تحول سلامت از نیمه اردیبهشت‌ماه ۹۳ کلید خورد؛ طرحی که بنا بود تحولی را در نظام سلامت کلید بزند و در گام‌های نخست تا حدی هم توانست موفق عمل کند. اما این طرح از همان ابتدا منتقدانی جدی داشت؛‌ منتقدانی که معتقد بودند بودجه‌ای که برای این طرح خرج شده، بنا بود صرف ارتقای سلامت مناطق محروم شود نه جیب پزشکان متخصص.