امید پیرهادی

مجموع امتیاز فصل جاری:
میانگین امتیاز كل: از 30
تعداد مطالب:
مجموع امتیاز كل:
حوزه‌های فعالیت:

۱۲ ارد ۱۳۹۶

سابقه تاریخی آمریکا در مدیریت یکپارچه تولید و بازرگانی کشاورزی

مدیریت یکپارچه تولید و بازار کشاورزی مهم‎ترین و موثرترین شکل حمایت از بخش تولید و مصرف است. لازمه این امر شکل گیری نهاد متولی مدیریت بازار کشاورزی ذیل بخش تولید کشاورزی است، در این راستا بخشی از تاریخچه شکل‌گیری یکی از این نهادهای متولی خدمات بازرگانی ذیل وزارت کشاورزی آمریکا و نقش آن در رونق صادرات کشاورزی این کشور پرداخته می شود.

۱۷ خرد ۱۳۹۴
وزارت کشاورزی آمریکا و تجربیات موفق در تجارت غذا(2)

قبضه بازار ۱۵۰ میلیارد دلاری در ۱۰۰ کشور جهان

آژانس بازاریابی کشاورزی با فراهم نمودن امکان تماس تولیدکننده و خریدار، امکان حذف دلال و واسطه را فراهم کرده است. اینگونه زنجیره کوتاه شده و حاشیه سود تولیدکننده خرد افزایش‌یافته و وضعیت اقتصادی آن‌ها بهبود می‌یابد.

۳۱ ارد ۱۳۹۴

وزارت کشاورزی آمریکا و تجربیات موفق در تجارت غذا

آشنایی با شرح خدمات و عملکرد متولیان کشاورزی در کشورهای پیشرو به این سؤال جواب می دهد که نقش دولت و وزارتخانه‌ کشاورزی جهت رونق تولید داخلی چیست؟ یکی از مهمترین موانع توسعه کشاورزی، بی‌انضباطی، ناکارآمدی و ناهماهنگی بخش بازرگانی کشاورزی با بخش تولید است.

۱۴ ارد ۱۳۹۴

آغاز تحول کشاورزی در چین

توسعه اقتصادی چین اخیراً وارد مرحله جدیدی شده است که از آن به «ثبات جدید» یاد می شود. توسعه پایدار کشاورزی تحت این شرایط نیازمند سیاست های پیشرفته کشاورزی است. سیاست هایی که موجب بالا رفتن راندمان، برقراری امنیت غذایی و منابع و صیانت از محیط زیست شود.

۶ ارد ۱۳۹۴

آیا کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس باید نگران امنیت غذایی باشند؟

درآمد حاصل از فروش نفت خام کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را از بحران جدی غذایی آسوده خاطر کرده است. اما این کشور ها ممکن است در آینده با ریسک زنجیره های تامین مواجه شوند. امنیت غذایی در این کشورها همواره بحث مهمی به حساب می‌آید. کشورهایی همچون قطر، بحرین و امارات ۸۰ تا ۹۰ درصد غذای خود را وارد می‌کنند که این موضوع آنها را به شدت در مقابل افزایش جهانی قمیت غذا آسیب‌پذیر کرده است.