۲۴ تیر ۱۳۹۶

تحصیل ۶۵۰ هزار هنرجو در هنرستان‌های سراسر کشور

مدیرکل دفترکار دانش وزارت آموزش و پرورش از تحصیل ۶۵۰ هزار هنرجو در هنرستان های سراسر کشور خبرداد و گفت: این هنرجویان در ۷ هزار و ۱۰۰ هنرستان کشور مشغول به تحصیل هستند.

۲۴ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

آموزش و پرورش باید اجازه دهد رشته‌های علوم انسانی و فنی و حرفه‌ای نیز وارد مدارس تیزهوشان شوند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تا زمانی که وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، ۲ وزارتخانه منفک و جدا از هم باشند، مشکلات آموزش و پرورش حل نمی‌شود و در بسیاری از کشورها این ۲ وزارتخانه با هم ادغام شده‌اند.

۲۴ تیر ۱۳۹۶
معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش:

دو لایه نظارتی برای هدایت تحصیلی تعریف شده است

معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش گفت: تسهیل، فرآیند هدایت تحصیلی در کشور صورت گرفته است.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

تصویب طرح درجه بندی مدارس در شورای عالی آموزش و پرورش

معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش بر برنامه‌های مدرسه محور وآموزش مهارت‌های زندگی درمدارس تاکیدکرد و اظهارکرد: شورای عالی آموزش و پرورش طرح درجه بندی مدارس را تصویب کرده است و مدارس براساس برنامه‌هایی که انجام می‌ دهند درجه بندی می‌شوند.

۲۳ تیر ۱۳۹۶

تخصیص ۱۳۷ میلیارد تومان به بخش عشایر در برنامه ششم توسعه

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در برنامه ششم توسعه ۱۳۷ میلیارد تومان بودجه به بخش عشایر اختصاص داده شده است و از وزیر آموزش وپرورش می‌خواهیم به واسطه زحمات زیاد معلمان عشایر، سختی کار، به این قشر کم توقع تعلق گیرد.

۲۲ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر:

مهمترین و حیاتی‌ترین مسئله در سند تحول بنیادین، بحث نیروی انسانی است

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین و حیاتی ترین مسئله در سند تحول بنیادین ، بحث نیروی انسانی است.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

بازنشستگی ۵۰ درصد معلمان پایتخت تا چهار سال آینده

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: امسال ۱۵۰۰ آموزگار در آموزش و پرورش شهر تهران بازنشسته می شوند که تنها ۲۵۰ سهمیه داده‌اند.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش:

طرح نظارت جامع آموزش و پرورش در استان‌ها اجرا می‌شود

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح نظارت جامع جزء برنامه های وزارت آموزش و پرورش و مرکز سنجش است که هر ساله طی بخشنامه ای به استان های کشور ابلاغ و اجرایی می شود.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر:

بسیاری از پروژه‌های آموزش و پرورش به دلیل کمبود بودجه به نتیجه نمی‌رسد

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: برای آموزش با کیفیت، معلمان باید تخصص کافی برای تدریس در مقطع ابتدایی داشته باشند و لازم است ما تمرکز خود را بر توانمندسازی بیشتر معلمان قرار دهیم.

۱۹ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس مطرح کرد؛

مافیای موسسات کنکوری مخالف اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد مافیای موسسات و آموزشگاه‌ها به دلیل درآمدهای میلیاردی حاضر نیستند اجازه دهند که قانون سنجش و پذیرش دانشجو اجرایی شود.

۱۹ تیر ۱۳۹۶

صدور مجوز برای ۱۹۲ مدرسه ورزش/ مذاکره با فدراسیون‌های ورزشی برای ایجاد مدرسه

حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش: سند تحول بنیادین به ما تکلیف می‌کند که شایستگی‌های پایه را مدنظر قرار دهیم و به همین دلیل یکی از سیاست‌های ما فراگیرکردن فعالیت‌های ورزشی در مدارس است. ۱۹۲ مجوز برای راه اندازی مدارس تخصصی ورزش در کل کشور صادر کرده ایم و به فدراسیون گفته‌ایم که به جای راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی مجوز ایجاد مدارس ورزش را از ما اخذ کنند و در انجا نظام استعدادیابی گلخانه‌ای را اجرایی کنند.

۱۹ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر مطرح کرد؛

مهیا شدن زیرساخت‌های لازم برای آموزش استاندارد در دوره پیش‌دبستان و ابتدایی

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: زیرساخت‌های لازم برای ایجاد استاندارد‌های آموزشی مقطع پیش دبستان و ابتدایی فراهم می‌شود.

۱۸ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر:

مشارکت بخش خصوصی در مدارس باید باحفظ و نقش حاکمیتی آموزش و پرورش صورت بگیرد

گرد، رئیس سازمان مدارس غیردولتی: مشارکت بخش خصوصی در مدارس باید با حفظ و نقش حاکمیتی آموزش وپرورش صورت بگیرد. درخصوص استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در آموزش وپرورش، روش اول واگذاری امورآموزشی با حفظ نقش حاکمیتی آموزش وپرورش و روش دوم استفاده از ظرفیت سایر دستگاه هاست که اگر نظارت کافی براین نوع واگذاری ها انجام ندهیم با مشکل مواجه خواهیم شد و با تقویت کارگروههای تخصصی منابع و در آمدهای مصرح در قانون محقق شود.

۱۸ تیر ۱۳۹۶

واگذاری مدیریت ساماندهی نیروی انسانی به استان‌ها /برگزاری سومین آزمون استخدامی در سال جاری

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات گفت: مدیریت ساماندهی نیروی انسانی به استان ها واگذار شده است.

۱۸ تیر ۱۳۹۶
وزیر آموزش و پرورش:

مدارس سمپاد را نمی‌توان با عجله حذف کرد

وزیر آموزش و پرورش درگردهمایی مشترک اعضای شورای معاونین و مدیران کل بر شایسته پروری و آموزش مهارت‌ها به دانش آموزان در کلاس های درس تاکیدکرد.