۲۴ مهر ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

تغییر مدیران راه حل مشکلات آموزش و پرورش نیست

میرزاده: اگر از هر یک از معلمان، مدیران مدارس و نیروهایی بدنه این وزارتخانه درخصوص راهکار حل مشکلات عدیده‌شان سوال شود به یقین هیچ کدام، تغییر مدیران را به‌عنوان راهکار عنوان نخواهند کرد چراکه مشکلات صرفا با تعویض نیروها حل نخواهند شد. تغییرات و انتصابات باید از داخل بدنه آموزش و پرورش باشد تا مشکلات از سوی آن‌ها به درستی لمس شده باشد.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
دبیر شورای عالی آموزش و پرورش:

از تصویب کلیات لایحه جذب نیروهای حق‌التدریس اعلام نگرانی می‌کنیم

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: اعضای این شورا در نهصد و چهل و هشتمین جلسه، نگرانی خود را از تصویب کلیات لایحه جذب نیروهای حق التدریس اعلام کردند.

۲۴ مهر ۱۳۹۶

وزیر آموزش و پرورش در هیئت امنای بنیاد شهید منصوب شد

​رییس‌ جمهور در حکمی وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش را به .عنوان «عضو هیأت امنای بنیاد شهید و امور ایثارگران» منصوب کرد

۲۴ مهر ۱۳۹۶
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:

نباید برای «کار تربیتی» معطل بودجه بود

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نباید معطل بودجه برای کار پرورشی و تربیتی بود، گفت: تا ابلاغ شیوه‌نامه جدید، حرکت اتوبوس‌های اردویی در شب ممنوع است اما فرصت اردو را نباید از دانش‌آموز سلب کرد.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
مدیر کل دفتر امور شاهد و ایثارگران:

داشتن سبک آموزشی و پرورشی از ملزومات مدارس شاهد است

محمدرضا رزاقی: استراتژی تعریف شده برای اداره شاهد که مهمترین وظیفه اداره شاهد بوده این است که هر دوره اعم از ابتدایی، متوسطه اول و دوم سبک خاصی داشته باشد سبکی که در نوع فعالیت در حوزه آموزش و پرورش و اجرا در مدرسه تعیین کننده آن باشد. پیگیری می کنیم که در همه مدارس یک سبک و جریان واحد شکل گیرد و در پی آن مدیران آسوده خاطر باشند که این دانش آموز از مدارس شاهد و با ویژگی های خاصی به پایه های بالا آمده است.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش:

اسناد مالی مدرسه باید به امضای انجمن اولیا برسد

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش گفت: هر سند مالی که در مدرسه ردو‌بدل می‌شود باید به امضای رئیس انجمن اولیا برسد و مدیران شرایطی را فراهم کنند که نظرات و پیشنهادات خانواده‌ها در مدرسه مورد توجه قراربگیرد.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
معاون برنامه‌ریزی و پژوهش ستاد همکاری حوزه‌‌های علمیه و آموزش و پرورش:

۱۸ هزار مُبلغ دینی به مدارس کشور اعزام می‌شوند

معاون پژوهش ستاد همکاری حوزه‌‌های علمیه و آموزش و پرورش با اشاره به برپایی نماز جماعت در ۲۵ هزار مدرسه کشور، گفت: امسال ۱۸ هزار روحانی و مبلغ دینی برای انجام فعالیت مذهبی و آموزش مسائل دینی به مدارس کشور اعزام می‌شوند.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش:

یکسان انگاری دنیای کودک با بزرگسالان، آسیب دنیای امروز است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه یکسان انگاری دنیای کودک با بزرگسالان یکی از آسیب‌های دنیای امروز است گفت: ما از ظرفیت عظیم کودکان در حل مسائل اجتماعی مثل بحران آب غفلت می‌کنیم.

۲۴ مهر ۱۳۹۶

حمایت ۷۰ درصدی ستاد نانو از تجهیز آزمایشگاه‌های دانش‌آموزی نانو فناوری اعلام شد

مدارس غیرانتفاعی، سما و استعدادهای درخشان می‌توانند از این به‌ بعد مانند مدارس دولتی از حمایت ۷۰ درصدی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری برای تجهیز ۱۰ آزمایشگاه نانویی برخوردار شوند.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون آموزش مجلس:

اغلب نیروهای حق‌التدریسی با کلاس‌داری بیگانه‌اند

فریده اولاقباد: بسیاری از نیروهای حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت به نماینده‌های مجلس مراجعه می‌کردند و چون دارای سابقه تدریس هستند می‌خواهند تعیین تکلیف شوند.اما کمیسیون آموزش و تحقیقات با این موضوع مخالف است. در حال حاضر به نیروهای حق التدریس نیاز داریم اما از خیلی از آن‌ها آزمونی گرفته نشده است و واحدهای درسی را که مبنی بر کلاس داری باشد نگذرانده‌اند و این باعث می شود کیفیت بخشی به آموزش را نادیده بگیریم.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی عمومی و متوسطه نظری:

سعی کردیم نمره‌گرایی را در مدارس کاهش دهیم

مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی عمومی و متوسطه نظری گفت: طی سال های اخیر سعی کردیم نمره گرایی را در مدارس کاهش دهیم. ارزشیابی توصیفی یکی از اقداماتی بود که در این جهت انجام شد.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
معاون آموزش متوسطه:

سربازهای دیپلمه، مدرک کاردانش می‌گیرند

معاون آموزش متوسطه از برگزاری کارگروه‌هایی برای توجه به مهارت آموزی سربازان و اخذ مدرک کاردانش به آن ها خبر داد.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش:

ساماندهی مدارس خالی و ساخت مدارس جدید بر اساس سند آمایش سرزمین ضرورت دارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش خواستار ساخت مدارس جدید بر اساس سند آمایش سرزمین شد.

۱۹ مهر ۱۳۹۶

بطحایی: مجلس تکلیف معلمان حق‌التدریسی را تعیین کند

وزیر آموزش و پرورش در خصوص تعیین تکلیف وضعیت معلمان حق التدریسی به خصوص در شهرهای کوچک و دور افتاده توضیحاتی را ارائه کرد.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
رئیس گروه تفکر و مهارت‌های زندگی:

دانش‌آموزان روزانه ۱۲۴ دقیقه تلویزیون و ماهواره تماشا می‌کنند

رئیس گروه تفکر و آداب و مهارت‌های زندگی دفتر تألیف کتب درسی گفت: نتایج پژوهش بر روی ۳۸۶ دانش‌آموز ورودی پایه دهم در خصوص تألیف کتاب تفکر و سواد رسانه‌ای نشان داد دانش‌آموزان روزانه ۱۲۴٫۷۵ دقیقه تلویزیون و ماهواره تماشا می‌کنند.