۴ آذر ۱۳۹۸
نظام رتبه بندی معلمان

نظام رتبه بندی معلمان تصویب شد

هیأت وزیران در جلسه روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری، نظام رتبه بندی معلمان را با هدف استقرار نظام پرداخت حقوق فرهنگیان بر اساس صلاحیت، شایستگی و تجربه تصویب کرد.

۱۳ آبان ۱۳۹۸
کنکور

مصوبه حذف تنوع مدارس به مجلس بازگشت

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: مصوبه تنظیم‌بخشی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی آموزش و پرورش در شورای نگهبان رد شده است و به بندهایی چون اختصاص یک درصد درآمد شرکت‌ها، اجاره دادن واحدهای آموزشی، اعمال مدرک دوم فرهنگیان و کاهش تنوع مدارس ایراداتی گرفته‌اند.

۶ آبان ۱۳۹۸
حذف تنوع مدارس

ضرورت حذف تنوع مدارس

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: حذف تنوع مدارس بسیار ضروری است اما کار کافی نیست یعنی اگر اجازه بدهیم که همچنان مدارس غیردولتی دست به گزینش بزنند و غربالگری کنند، باز مشکل خواهیم داشت.

۵ آبان ۱۳۹۸
درآمد فرهنگیان

درآمد فرهنگیان کفاف زندگی را نمی‌دهد

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه قبول داریم که حقوق و درآمد فرهنگیان کفاف زندگی آنها را نمی دهد، گفت: معلمی که دغدغه داشته باشد نمی‌تواند دانش‌آموز خوبی تراز انقلاب و جامعه تحویل دهد.

۵ آبان ۱۳۹۸
حذف تنوع مدارس

نظر مرکز پژوهش‌های مجلس درباره حذف تنوع مدارس

حذف مدارس باکیفیت دولتی به رشد فزاینده مدارس غیردولتی خواهد انجامید و ضمن از بین رفتن دسترسی دانش‌آموزان مناطق محروم و کم‌برخوردار به مدارس با کیفیت بالا، عدالت آموزشی را خدشه‌دار خواهد کرد.

۵ آبان ۱۳۹۸
تعلیم و تربیت

معلم چند شغله نمی‌تواند کار فرهنگی در کلاس انجام دهد

نماینده مجلس گفت: معلمی که چندشغله است مگر می‌تواند کار فرهنگی در کلاس انجام دهد؟

۲۲ مهر ۱۳۹۸
آموزش و پرورش

موافقت مجلس با حذف تنوع مدارس

نمایندگان مردم در مجلس، وزارت آموزش و پرورش را ملزم کردند تا پایان سال تحصیلی ۹۹-۹۸ تمامی واحدهای آموزشی تحت مدیریت خود را منحصراً به دو صورت دولتی و غیردولتی اداره کند.

۱۹ مهر ۱۳۹۸

توزیع ۴۸۰ میلیارد تومان برای جمع‌آوری بخاری‌های نفتی مدارس

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از توزیع۴۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای جمع‌آوری بخاری‌های نفتی مدارس سراسر کشور خبر داد.

۱۹ مهر ۱۳۹۸

طرح های پژوهشی پایان یافته پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش اعلام شد

کمیته مستند سازی و اشاعه فعالیت‌های پژوهشی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، فهرست طرح‌های پژوهشی پایان یافته سالهای ۹۰ الی ۹۷ این پژوهشگاه را اعلام کرد.

۱۹ مهر ۱۳۹۸
کتب آموزشی زبان

اولاقباد مطرح کرد: لزوم بازنگری در کتب آموزشی زبان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادگیری زبان را در تقویت حوزه‌های علمی، آموزشی، اقتصادی و … تاثیرگذار دانست و تاکید کرد زمان آن رسیده است که در کتب آموزشی زبان در مدارس و آموزشگاه‌ها بازنگری انجام شود.

۱۹ مهر ۱۳۹۸

از تصمیمات شتابزده در حوزه تعلیم و تربیت خودداری شود

چهارمین جلسه از سلسله نشست‌های تخصصی بررسی کنکور با حضور دکتر ابراهیم سوزنچی معاون خط مشی‌گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری و مدیران موسسات آموزشی و ناشران کتاب‌های کمک‌درسی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

۱۸ مهر ۱۳۹۸
زبان انگلیسی

چرا دانش‌آموزان از زبان انگلیسی می‌ترسند؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: آیا نباید بازنگری در کتب آموزشی زبان داشته باشیم؟ چرا دانش‌آموزان ما از زبان خارجی می‌ترسند و بعد از فارغ‌التحصیلی نمی‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند.

۱۸ مهر ۱۳۹۸
حمایت معیشتی

دستور پرداخت حق التدریس معلمان صادر شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه از تامین ۳۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت حق التدریس معلمان خبر داد.

۱۸ مهر ۱۳۹۸

۵۰۰۰ مدرک دیپلم جعلی در بوشهر باطل شد

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه مقابل زیاده‌خواهان ایستادم، گفت: پنج هزار مدرک دیپلم جعلی در استان بوشهر باطل شد و هزینه بسیار زیادی در این زمینه دادیم.

۱۶ مهر ۱۳۹۸
ارتقاء کیفی تعلیم و تربیت

حاجی ‌میرزایی: کیفیت آموزشی ، محل نقد جدی است

وزیرآموزش و پرورش گفت: تربیت انسان‌هایی با قابلیت ویژه و در تراز جمهوری اسلامی از مهمترین ماموریت‌های آموزش و پرورش است و باید با کمک هم مشکلات را از روی دوش آموزش و پرورش برداریم.