۱۶ تیر ۱۳۹۷

رئیس کمیسیون عمران: دولت باید لایحه دریافت مالیات بر عایدی سرمایه را به مجلس بیاورد

رئیس کمیسیون عمران با بیان اینکه بهترین راهکار برای جلوگیری از خروج سرمایه از تولید به بازارهای غیرمولد، دریافت مالیات بر عایدی سرمایه است، گفت: در همین راستا مجلس نیز پیشنهاد آن را به دولت داده است.

۱۶ تیر ۱۳۹۷
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن:

سقف تسهیلات برای حساب‌های پس‌انداز جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۷ افزایش یافت

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن از افزایش سقف تسهیلات پرداختی از محل حساب‌های پس ‌انداز مسکن جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۷ خبر داد.

۱۵ تیر ۱۳۹۷

عضو کمیسیون عمران: عرضه اوراق مسکن با دو قیمت متفاوت به مردم نشانه ضعف بانک مرکزی در ساماندهی وضعیت است

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت تشدید نظارت بانک مرکزی بر عملکرد بانک های عامل در حوزه ارایه تسهیلات مسکن، گفت: تفاوت قیمتی در عرضه اوراق مسکن عامل سردرگمی متقاضیان شده است.

۱۵ تیر ۱۳۹۷

سرفصل های ۹ گانه بسته پیشنهادی معاونت مسکن برای تعادل بخشی به بازار مسکن اعلام شد

بی‌ثباتی و افزایش سطح عمومی قیمت‌ها باعث شد تا آخوندی وزیر راه و شهرسازی از تدوین اولیه راهکارهای تعادل‌بخشی به بازار مسکن رونمایی و اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه را بر عهده شهرداری‌ها قرار دهد.

۱۵ تیر ۱۳۹۷

مدیر عامل بانک مسکن: سه صندوق جدید زمین و ساختمان تاسیس می شود

مدیر عامل بانک مسکن در جلسه همفکری مسولان وزارت راه و شهرسازی با کارشناسان بازار مسکن، از آستانه راه اندازی و تاسیس ۳ صندوق زمین و ساختمان در شهرهای مختلف کشور خبر داد.

۱۵ تیر ۱۳۹۷

مشاور وزیر راه و شهرسازی: باید در حوزه اعتبارات مسکن یک تغییر سیاست جدی به وجود بیاید

مشاور وزیر راه و شهرسازی از پیشنهاد تبدیل مالیات خانه‌های خالی به عوارض خبر داد و با بیان این‌که شهرداری‌ها این منافع را در مسکن اجتماعی هزینه می‌کنند، از فولاد به‌عنوان عامل گرانی مسکن یاد کرد و گفت: بودجه خانوارها در ۱۱ سال اخیر تضعیف شد.

۱۴ تیر ۱۳۹۷

عضو کمیسیون عمران: احیای بافت فرسوده باید برای پیمانکار توجیه اقتصادی داشته باشد

عضو کمیسیون عمران مجلس، کاهش ارزش پول ملی، عدم هدایت نقدینگی سرگردان و عدم تعریف بازده سرمایه گذاری در طرح بازآفرینی شهری را عمده دلایل التهاب بازار مسکن عنوان کرد.

۱۴ تیر ۱۳۹۷

رئیس کمیته امداد: واگذاری واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر در انتظار مصوبه دولت است

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، چرایی تاخیر در واگذاری ۵۰ هزار واحد بدون متقاضی مسکن مهر را تشریح کرد.

۱۴ تیر ۱۳۹۷

مشاور وزیر راه و شهرسازی: سالانه باید ۶۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده ساخته شود

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حسابداری گفت:صنعت ساختمان در ایران جزو معدود صنایعی است که از تحریم‌ها کمترین آسیب را خواهد دید و این یعنی ما می‌توانیم این صنعت را جایگزین صنایعی کنیم که در آینده از تحریم‌ها آسیب خواهند دید.

۱۴ تیر ۱۳۹۷

نمانیده مردم همدان در مجلس: کلنگ‌زنی راه‌آهن همدان ـ ملایر تا پایان تیرماه انجام خواهد شد

برگزاری جلسه هماهنگی با وزیر مسکن و شهرسازی با حضور استاندار و نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، مدیرکل شهرسازی، معاون عمرانی استاندار و مدیرکل راهداری استان در محل دفتر وزیر با نتایج خوبی همراه بود

۱۲ تیر ۱۳۹۷
معاون فنی و زیربنایی شرکت راه‌آهن :

راه‌آهن برای تحویل گرفتن ۴۰ هزارتن ریل ملی از ذوب‌آهن اماده است

معاون فنی و زیربنایی شرکت راه‌آهن از اعلام آمادگی راه‌آهن برای تحویل گرفتن ۴۰ هزارتن ریل ملی از ذوب‌آهن خبر داد و گفت: دریافت محموله بعدی وابسته به ذوب‌آهن است.

۱۲ تیر ۱۳۹۷

مدیرعامل بانک مسکن: در صدد راه اندازی مسیر تازه‌ای برای پیش خرید مسکن هستیم

مدیرعامل بانک مسکن گفت: می‌توان امکانی فراهم کرد تا انبوه سازان با حمایت مالی و تسهیلات بانک مسکن، پس از پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۳۰ درصدی، بتوانند آن را به متقاضیان خانه اولی مشمول تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم پیش فروش کنند.

۱۲ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران:

نوسازی بافت‌های فرسوده تهران از مرداد کلید می‌خورد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: کارهای عملیاتی نوسازی بافت های فرسوده تهران تا پایان تیرماه به سرانجام می رسد و از ابتدای مرداد ماه اجرای برنامه کلید می خورد.

۱۲ تیر ۱۳۹۷

مدیر امور اعتباری بانک مسکن: وام مسکن به سازندگان واحدهای میان متراژ تعلق می گیرد

مسئولان بانک مسکن می‌گویند، وام ساخت مسکن از این پس به سازندگان واحدهای میان‌متراژ تعلق می‌گیرد. این متراژ در تهران ۷۵ و در شهرستان‌ها ۱۰۰ متر اعلام شده است.

۱۲ تیر ۱۳۹۷

عضو کمیسیون عمران: وضعیت بازار مسکن وخیم تر خواهد شد

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمی‌توان همه علل منتهی به گرانی مسکن را به دلالی ربط داد، گفت: مسکن با بی‌تدبیری و بی‌برنامگی مسئولان گران شد.