۱۷ مرداد ۱۳۹۶

راهکار خروج بازار مسکن از رکود ۵ ساله

رییس سابق اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که راه‌حل خروج بازار مسکن از رکود ۵ ساله، خارج کردن سرمایه‌ها از بانک‌هاست، گفت: یکی از معضلات کشور این است که اقتصاددانان، سیاسی فکر می‌کنند.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

بازار مسکن تحت تأثیر دلال‌بازی‌هاست

این روزها بازار مسکن در رکود است اما اخبار این حوزه پرطرفدار و داغ. گرانی مسکن، افزایش نرخ اجاره بها، افزایش قیمت مصالح ساختمانی، دلال‌بازی و عدم نظارت بر فعالیت صنوف مرتبط با خرید و فروش مصالح ساختمانی تیترهای پرمخاطب بازار ساخت و ساز است. بسیاری از خانواده‌های ایرانی این روزها در آرزوی خانه‌دار شدن بوده و عده‌ای دیگر در میانه‌های راه ساخت و ساز مسکن شخصی با مشکلات بسیاری روبه‌رو شده‌اند

۱۶ مرداد ۱۳۹۶

مرکزتحقیقات راه، مسکن و ساختمان و سازمان استاندارد تفاهمنامه همکاری امضا کردند

مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و سازمان ملی استاندارد ایران به منظور استفاده از توان طرفین در ارتقای کیفیت مصالح ساختمانی و مسایل مربوط به صنعت حمل ونقل و ساختمان تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶

وزیر راه وشهرسازی: قصد داریم بازپرداخت تسهیلات وام مسکن را افزایش دهیم

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به هشت برابر شدن تسهیلات مسکن در دولت یازدهم اعلام کرد: در نظر داریم به منظور افزایش قدرت خرید خانوارها مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن را افزایش دهیم.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری:

هواپیمای ای تی آر با اقلیم ایران سازگاراست

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این که هواپیماهای ای تی آر ( ATR) به طور کامل با اقلیم ایران سازگاری دارند، گفت: ۲۰ سال است که از ورود نخستین ای.تی.آر به ایران می‌گذرد و این هواپیماها خدمات زیادی عرضه کرده اند.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶

وزیر راه وشهرسازی: اگر خانه‌های خالی پر شوند، ساخت و ساز رونق می‌گیرد

وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر ۲ میلیون واحد خالی از سکنه در کشور وجود دارد که با پر شدن این واحدهای خالی بازار مسکن وارد ساخت وساز می‌شود و به مرور رونق می‌گیرد.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶
دبیر علمی طرح جامع مسکن:

ریسک جهش قیمت مسکن بسیار پایین است

یک پژوهشگر اقتصاد مسکن معتقد است که عدم تقابل جدی میان تحولات خانوار و صدور پروانه ساختمانی و وجود ۲٫۵ میلیون مسکن خالی از سکنه نشان می‌دهد که ریسک جهش قیمت مسکن در کشور بسیار پایین است.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶

آخوندی: فاینانس ۱۵۰ میلیون دلاری هند برای توسعه بندر چابهار

وزیر راه و شهرسازی در دیدار وزیر حمل و نقل هند بر پیگیری و تسریع تعهدات دوجانبه قبلی برای تکمیل خط آهن و کریدور ریلی چابهار ـ زاهدان ـ سرخس و توسعه بندر چابهار تأکید کرد.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶

وزیر حمل‌ونقل هند: دهلی متعهد به همکاری با ایران در توسعه بندرچابهار است

وزیر حمل و نقل کشور هند در دیدار با وزیر راه و شهرسازی گفت: از نظر هند هیچ مشکل برای توسعه روابط تجاری با ایران وجود ندارد و دهلی خود را متعهد به همکاری‌ با ایران به خصوص در زمینه توسعه بندرچابهار می‌داند.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶

کاهش سود بانکی جاده خروج از رکود مسکن

یک کارشناس فعال حوزه مسکن گفت : برای خروج از رکود در بخش مسکن نمی توان به سیاست های فعلی دولت دل خوش کرد ، چرا که این سیاست ها تاثیر چندانی در تغییر وضعیت نخواهند داشت .

۱۵ مرداد ۱۳۹۶

۱۲۰ سال طول می کشد تا با پس انداز صاحبخانه شد

کارشناس مسکن با اشاره به ادامه رکود بازار مسکن و استقبال نشدن از وام ۸۰ میلیونی گفت: بالا بودن قیمت زمین و کمبود نقدینگی در جامعه باعث کاهش قدرت خرید و افزایش قیمت اجاره بها در کشور شده است.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶

اجاره‌بها و خرید مغازه برخلاف مسیر مسکن حرکت می‌کند

علیرغم رکودِ عمیق بر بازار مسکن،نرخ اجاره بها و خرید و فروش واحدهای تجاری رو به افزایش است،صعودی که در رکود اقتصادی تامل برانگیز به نظر می رسد.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶

رکود تورمی در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن در رکود است اما اخبار این حوزه پرطرفدار و داغ. گرانی مسکن، افزایش نرخ اجاره بها، افزایش قیمت مصالح ساختمانی، دلال‌بازی و عدم نظارت بر فعالیت صنوف مرتبط با خرید و فروش مصالح ساختمانی تیترهای پرمخاطب بازار ساخت و ساز است. بسیاری از خانواده‌های ایرانی این روزها در آرزوی خانه‌دار شدن بوده و عده‌ای دیگر در میانه‌های راه ساخت و ساز مسکن شخصی با مشکلات بسیاری روبه‌رو شده‌اند.

۱۴ مرداد ۱۳۹۶

مدیرکل حمل و نقل شهرهای جدید: کلنگ مترو پردیس سال آینده زده می‌شود

مدیرکل حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهرهای جدید اظهار امیدواری کرد با خروج مترو هشتگرد از ردیف بودجه، عملیات اجرایی حمل و نقل ریلی پردیس در سال ۱۳۹۷ آغاز شود.

۱۴ مرداد ۱۳۹۶

تأثیر سایت‌های ملکی در رونق بازار مسکن

رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: ایجاد سایت‌های اینترنی معاملات املاک می‌تواند، فرصتی برای بهبود وضعیت معاملات و همچنین ایجاد شغل باشد.