۱۲ دی ۱۳۹۵

پی ریزی ضعیف دولت در مسکن

کارشناسان مسکن معتقدند که طرح مسکن اجتماعی سبب رفع نیاز عمده جوانان و بخش کم درآمد جامعه می شود.

۱۲ دی ۱۳۹۵

سقف تسهیلات خرید مسکن ۳ برابر شد

بانک مسکن سقف تسهیلات خرید مسکن را با افزایش سه برابری از ۲۰۰ میلیون ریال به ۶۰۰ میلیون ریال رساند.

۱۲ دی ۱۳۹۵

رشد مسکن منفی ۱۰ و سرمایه‌گذاری منفی ۸درصد شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از اخطار رئیس‌جمهور به این سازمان و وزارت اقتصاد بابت تأخیر در پرداخت حقوق کارمندان خبر داد و گفت: در سال جاری رشد بخش مسکن و ساختمان منفی ۱۰درصد و سرمایه‌گذاری منفی۸درصد شد.

۱۲ دی ۱۳۹۵

ساخت و ساز مسکن مهر پردیس کند شد

عدم تمکین انبوه‌سازان و پیمانکاران از تصمیمات شرکت عمران پردیس برای سرعت دادن به ساخت و ساز و نبود نقدینگی از سوی دیگر باعث شده تا ساخت و ساز واحدهای مسکن مهر در این شهر با کندی مواجه شود.

۱۱ دی ۱۳۹۵

مسکن اجتماعی گرفتار معضلات مسکن‌مهر

عضو هیأت مدیره سندیکای شرکت‌های ساختمانی با بیان اینکه بی‌تدبیری دولت موجب گسترش حاشیه‌نشینی در اطراف شهرها شده است، گفت: ساخت و ساز در اطراف شهرها یک اقدام غلط است و دولت باید این ساخت و سازها را ممنوع و مجوز ساخت را برای دورترین نقطه از شهرها و مراکز استان‌ها صادر کند.

۱۱ دی ۱۳۹۵

مسکن اجتماعی چه زمانی عملیاتی می‌شود؟

کارشناسان مسکن معتقدند که طرح مسکن اجتماعی سبب رفع نیاز عمده جوانان و بخش کم درآمد جامعه می شود.

۱۱ دی ۱۳۹۵

قیمت خانه‌های مناسب اقشار کم درآمد

خانه های مناسب اقشار کم درآمد در محدوده نوساز کم متراژ، کهنه ساز کم متراژ و کهنه ساز متوسط متراژ در مناطق جنوب شهر تهران قرار دارد.

۱۱ دی ۱۳۹۵

تسهیلات دهی به انبوه سازان اثری ندارد

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تصمیم اخیر بانک مسکن برای ارایه تسهیلات ۵٠ تا ١٣٠ میلیون تومانی به انبوه سازان، گفت: ارایه این نوع تسهیلات شاید در برخی شهرهای کوچک و شهرستان ها کارایی داشته باشد، اما در کلان شهرها نمی تواند اثر گذاری داشته باشد.

۱۱ دی ۱۳۹۵

قیمت ملک تحت تاثیر تحولات بازار ارز

نوسانات اخیر دلار، فعالان بازار مسکن را با یک «معما» درباره «آینده قیمت ملک تحت تاثیر تحولات بازار ارز» روبه‌رو کرده است؛ به‌طوری که خلأ پاسخ روشن، می‌تواند به عقبگرد معاملات آپارتمان از فضای شکننده پیش‌رونق منجر شود.

۱۱ دی ۱۳۹۵

تولید مسکن دیگر به صرفه نیست

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور با انتقاد از عدم تحقق وعده وزیر راه برای شکستن انحصار بانک مسکن،‌گفت: با توجه به رکود بازار و همچنین تسهیلات با سود بالای ۱۸ درصد دیگر ساخت و ساز مسکن صرفه اقتصادی ندارد.

۹ دی ۱۳۹۵

گران شدن مسکن چقدر واقعی است؟

میانگین قیمت مسکن شهر تهران در آذرماه امسال در حالی با رشد ۷.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بود که تورم نقطه به نقطه در همین ماه ۹.۲ درصد گزارش شد؛ یعنی قیمت واقعی مسکن در بازه یکساله افت ۱.۵ درصدی را تجربه کرده است.

۹ دی ۱۳۹۵

واگذاری مسکن مهر به خانوارهای دارای دو معلول

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ۶۰ واحد از این مجموعه تا پایان دی ماه و بقیه نیز تا پایان سال۹۵ تحویل متقاضیان خواهد شد.

۸ دی ۱۳۹۵

بانک ها دنبال سوداگری در بازار املاک

درحالی‌که ورود بانک ها به بازار املاک به اختلال دراین بازار وجهش قیمتی طی سال های۸۶و۹۱ دامن زد اما بانک‌ها همچنان برتمدید مهلت زمانی فروش املاک مازادشان وتداوم حضوردر بازارمسکن اصراردارند.

۸ دی ۱۳۹۵

نرخ قطعی مسکن در شهر پردیس؟

به گزارش عیارآنلاین، آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در شهر پردیس طی دی ماه ۹۵می باشد. منبع: مسکن نیوز

۸ دی ۱۳۹۵

شرط بخشودگی جرایم پیمانکاران مسکن

سید کامل تقوی نژاد در دوازدهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان خوزستان که با حضور استاندار، معاونان سازمان امور مالیاتی کشور و فعالان اقتصادی و نمایندگان بخش خصوصی در محل استانداری برگزار شد، مقوله عدالت مالیاتی را مهمترین رکن نظام مالیاتی برشمرد.