۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیونی مسکن مهر در بن‌بست

در حالی که از تصویب و تدوین شیوه‌نامه پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی مسکن مهر بیش از سه ماه می‌گذرد، بانک عامل شرایط سخت و پیچیده‌ای را برای پرداخت این تسهیلات اعمال می‌کند.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

دستورالعمل وام مسکن ابلاغ نشد

مدیر روابط عمومی بانک مسکن با اعلام این که منتظر ابلاغ دستورالعمل بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات ۱۲۰ میلیون تومانی مسکن هستیم، گفت: هم اکنون در شعب بانک مسکن وام تا سقف ۱۱۰ میلیون تومان از محل اوراق حق تقدم پرداخت می‌شود.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

رشد منفی سهم مسکن در سبد هزینه خانوار

رکود حاکم بر مسکن و کاهش قیمت آن سبب شده تا بخشی از کاهش نرخ تورم در دولت یازدهم مدیون رشد منفی این بخش باشد، وقتی که سهم مسکن در سبد هزینه خانوار ۳۰ درصد است رشد منفی این بخش، رشد قابل توجه قیمت سایر بخش‌ها را به حداقل می‌رساند.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

امضای قراردادهای ۵۰۰ میلیون دلاری میان چین و پاکستان

در آستانه نشست بین المللی پکن برای برنامه “جاده ابریشم” جدید برای آسیا، آفریقا و اروپا، پاکستان قراردادهای جدیدی به ارزش حدود ۵۰۰ میلیون دلار با چین امضا کرد.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

افتتاح هزار مسکن دومعلولیتی در سال جاری

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ابراز امیدواری کرد: ان‌شاءالله امسال بتوانیم بیش از هزار واحد مسکونی خانواده های دارای دو فرد معلول را به بهره برداری برسانیم.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به شرکت لیزینگ ملی

معاون امور ناوگان راه‌آهن با بیان اینکه در قالب قراردادی با همکاری روس‌ها و فاینانس ۱۰۰ درصد خارجی ۴۹۰۰ دستگاه واگن باری در داخل و ۱۱۰۰ دستگاه در خارج ساخته می‌شود، از نهایی شدن گام‌ ایجاد شرکت لیزینگ ملی و موافقت اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار به این شرکت خبرداد.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

محل تأمین اعطای تسهیلات به طرح مسکن اجتماعی مشخص شد/ ۲۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبار یارانه‌ها

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن با بیان اینکه هنوز اعتبار لازم برای مسکن اجتماعی تأمین نشده و سازمان برنامه و بودجه وعده داده تا طی روزهای آتی این اعتبار تأمین شود، گفت: محل تأمین منابع برای اعطای تسهیلات به طرح مسکن اجتماعی از محل اعتبارات یارانه‌ها تعیین و نهایی شد.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

نامزدهای ریاست‌جمهوری درباره حل معضل مسکن چه می‎گویند؟

با توجه به نظرات نامزدهای ریاست جمهوری، دو رویکرد در خصوص حل معضل مسکن وجود دارد؛ رویکرد اول، حضور حداقلی دولت در عرضه مسکن و تحریک تقاضا صرفاً از افزایش وام خرید را جهت حل معضل مسکن برگزیده است؛ در مقابل، رویکرد دوم، بر افزایش ساخت مسکن با ورود مستقیم دولت به همراه مشارکت مردم تأکید دارد.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

استقبال «طیب نیا» از ایده احیای جاده ابریشم رئیس جمهوری چین

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با استقبال از طرح احیای جاده ابریشم نوین که توسط رئیس جمهوری چین مطرح شده است، اجرای آن را باعث تقویت، همبستگی و پیوند بیشتر کشورهای قرار گرفته در مسیر این جاده تاریخی دانست.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

رئیس مرکز تحقیقات راه و مسکن: میزان تعهد مسکن مهر مانع پروژه های جدید شد

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: میزان تعهد و منابع مالی که دولت یازدهم برای مسکن مهر برعهده داشت مانع پروژه های جدید شد و به این دلیل بود که سیاست دولت بیشتر بر مبنای توانمندسازی بود.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

بیش از پنج میلیون مسافر از طریق راه آهن جنوب جابجا شدند

مدیرکل راه آهن جنوب گفت: طی چهار ساله اخیر پنج میلیون و ۶۴۷ هزار مسافر از طریق خطوط راه آهن جنوب به سراسر کشور عزیمت داشته اند.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخوندی: آیا خودتان حاضرید در مسکن مهر زندگی کنید؟

چند روز پس از آغاز فرآیند تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، وزیر راه و شهرسازی به وعده‌های یکی از نامزدها واکنش نشان داد.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

حکم «منع ارائه خدمات» به ایرلاین ایرانی لغو شد

دادستان ویژه جرایم فرودگاهی مستقر در فرودگاه مشهد و مدیرکل ایمنی پرواز زاگرس ایر از پرداخت غرامت به مسافران معترض و رفع ممنوعیت دریافت خدمات فرودگاهی در این فرودگاه خبر دادند.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
رئیس انجمن انبوه سازان:

تبدیل تهران از محل زندگی به مکان تجاری

رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران، فروش تراکم توسط شهرداری را غیرمتعارف دانست و گفت: با ادامه‌ی این روند، تهران در آینده به یک شهر کاملا تجاری تبدیل می‌شود.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

چرا وام ۱۲۰ میلیونی مسکن به کام جوانان تلخ است؟

شورای پول و اعتبارکشور در راستای کمک به اقشار کم درآمد جامعه به افزایش میزان وام مسکن،تصمیماتی اتخاذ کرد که به اعتقاد کارشناسان بعید است،به نتیجه مثبتی برای زوجین طبقه متوسط و ضعیف جامعه منتهی شود.