۲۱ اسفند ۱۳۹۵

مکان و جدول چگونگی ساخت مسکن اجتماعی آماده شد

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن با تأکید بر اینکه منتظر مشخص شدن محل یارانه و میزان تسهیلات از سوی بانک مرکزی برای آغاز مسکن اجتماعی هستیم، گفت: مکان و جدول چگونگی ساخت مسکن اجتماعی تهیه و به وزارت راه و شهرسازی ارائه شد.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

پیش‌پرداخت ۲۰ تا ۳۰ فروند هواپیما با استفاده از منابع صندوق توسعه

قائم‌مقام وزیر راه در امور بین‌الملل با بیان اینکه از مصوبه صندوق توسعه ملی برای ۲۰ تا ۳۰ فروند هواپیما استفاده می‌کنیم،‌ گفت: به قدری تقاضای فاینانس هواپیماها زیاد شده است که در فروردین ماه مناقصه بین‌المللی جذب فاینانسر برگزار می‌کنیم.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

پیچیدگی‌های خرید هواپیماهای نو موجب زمان‌بر شدن آن می‌شود

مدیرعامل ایران‌ایر اظهار داشت: خرید هواپیماهای نو پیچیدگی‌های خاصی دارد که موجب زمان‌بر شدن آن می‌شود؛ همچنین سومین ایرباس هم به زودی و در آینده نزدیک وارد ناوگان می‌شود.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

گزارش ایسنا: شهرداری قد نکشید

با توجه به کاهش ساخت و سازهای بلندمرتبه و رکود مسکن، شهرداری تهران در نیمه اول سال ۱۳۹۵ با کاهش ۱۲ درصدی بودجه حاصل از صدور پروانه های ساختمانی مواجه بود.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

افتتاح ۳ تونل در نوروز ۹۶ برای مسافران شمال

وزیر راه و شهرسازی ضمن افتتاح تونل آبشار واقع در محور هراز از افتتاح تونل شیرگاه حدفاصل فیروزکوه به قائم‌شهر و تونل منجیل حدفاصل منجیل و رودبار تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: پیشرفت فیزیکی پروژه‌های محور هراز بیش از ۵۲درصد است.

۲۰ اسفند ۱۳۹۵
تسنیم گزارش می‌دهد:

بهره‌برداری پروژه بهسازی باند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد با تاخیر ۱۰ ماهه

در حالی قرار بود بهسازی باند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد اردیبهشت امسال به بهره برداری برسد که مدیرکل این فرودگاه وعده داده تا پیش از نوروز ۹۶ این پروژه به بهره برداری می رسد.

۲۰ اسفند ۱۳۹۵

فاز نخست توسعه بندر چابهار سال آینده به بهره برداری می رسد

وزیر کشتیرانی هند گفت، کشورش علاقمند است به توسعه بندر چابهار در ایران سرعت ببخشد و امیدوار است فاز نخست این پروژه در سال آینده به اتمام برسد.

۲۰ اسفند ۱۳۹۵

“آزادسازی” و قیمت‌هایی که پوست‌ کَند

عباس آخوندی سال ۹۲ در اولین واکنش به طرح آزادسازی نرخ بلیت هواپیما گفته بود، “باید با مردم راست و پوست‌کنده سخن گفت”، طرحی که قرار بود کیفیت خدمات و نه قیمت‌ها را افزایش دهد. ولی مردم فکر نمی‌کردند پس از آزادسازی قیمتها ۴برابر و پوست‌ها کنده شود.

۱۹ اسفند ۱۳۹۵

مسکن در تهران ۸درصد گران شد

مرکز آمار از افزایش ۸.۴درصدی قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی شهر تهران در پاییز امسال در مقایسه با پاییز سال گذشته خبر داد.

۱۹ اسفند ۱۳۹۵

تدوین برنامه توسعه توچال بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب

رییس بنیاد مستضعفان از تدوین برنامه توسعه مجتمع تفریحی ورزشی توچال بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب خبر داد.

۱۹ اسفند ۱۳۹۵

تحویل اولین کشتی غول‌پیکر کره‌ای به ایران در فروردین ۹۷/ صدمه کشتیرانی و نفتکش از تحریم‌های بیمه

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از تحویل اولین کشتی ۱۴۵۰۰ TEU کره‌ای به ایران در ماه مارس ۲۰۱۸ میلادی (فروردین ۹۷) خبر داد و گفت:‌۸۷ درصد اقتصاد ایران به حمل‌ونقل دریایی وابسته است.

۱۹ اسفند ۱۳۹۵

وام بلاعوض برای خانه دارشدن خانواده های دارای ۲ معلول

رئیس هیئت مدیره انجمن خیرین مسکن ساز گفت: علاوه بر وام ارزان قیمت، ۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض برای کمک به خانه دار شدن معلولان در شهرها ارایه می شود.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵

رسانه رسمی چین: ایران در مسیر مدرن سازی شبکه ریلی حرکت می‌کند

خبرگزاری رسمی چین در گزارشی نوشت: تلاش های ایران در تقویت همکاری با کشورهای دیگر نشان می دهد که این کشور عزم خود را برای مدرن سازی صنعت حمل و نقل ریلی جزم کرده است.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵

جدول قیمت خانه های ۸۰ متری تهران

بازار مسکن نشان از آن دارد که برای خرید یک خانه ۸۰ متری باید ۲۵۰ میلیون تا ۱ میلیارد تومان هزینه کرد.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵

وام “۴ درصد” نجومی از آب درآمد

وام ۲۳ میلیون تومانی مسکن بازنشستگان با سود مشارکت ۴۰ میلیونی و سود دوره بازپرداخت ۱۱۴ میلیون تومان تمام می‌شود.