۲۶ بهمن ۱۳۹۵

بهره برداری از نخستین کشتی تحقیقاتی اقیانوس شناسی کشور در بندرعباس

بهره برداری از اولین شناور ‏تحقیقاتی اقیانوس شناسی کشور با نام « کاوشگر خلیج فارس » با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و جمعی از مسئولان استان هرمزگان روز سه شنبه در مجتمع شهید درویشی بندرعباس آغاز شد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵

” آمار جدید از برج‌های پایتخت/ ۲۳۱ برج فاقد اطلاعات “

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران لیستی از وضعیت برج‌های پایتخت در صحن شورای شهر تهران اعلام کرد که براساس آن ۲۳۱ برج در تهران فاقد اطلاعات هستند و ۱۳ برج قدیمی که قبل از انقلاب ساخته شده‌اند.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵

خیز بلند آژانس‌ها برای خالی کردن جیب مسافران‌‌/ افزایش نجومی نرخ‌‌ بلیت‌ هواپیما قبل از طرح نوروزی‌

در حالی که طرح سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفندماه آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین‌ماه ادامه دارد، برخی آژانس‌‌های هواپیمایی زودتر دست به کار شده و قیمت بلیت برای پروازهای نیمه دوم اسفند و همچنین ایام نوروز را از همین امروز افزایش داده‌اند.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵

پروین پور: تنها دلیل تعلل دولت یازدهم در اتمام مسکن مهر غرض‌ورزی سیاسی است

عضو سابق شورای مسکن با اشاره به اینکه در تمامی مسائل اقتصادی از جمله مسکن مشکلات کشور ما با توجه به وجود زیرساختهای موجود در کشور به راحتی قابل حل است گفت: در اکثر دولتها بویژه دولت یازدهم اراده‌ای برای سروسامان دادن به موضوع مسکن نبوده است.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵

دستاوردهای منحصر به فرد حمل‌ونقل ایران در سال‌های گذشته

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که آنچه در سال‌های گذشته در بخش‌های مختلف صنعت حمل‌ونقل کشور اتفاق افتاده از بسیاری جهات کم‌نظیر به حساب می‌آید، از برنامه‌ریزی برای تداوم این مسیر در آینده نزدیک خبر داد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵

سه سنگ پیش پای وام۴۰میلیونی مسکن مهر/وامی که خیال پرداختش نیست

دوهفته از صدور ابلاغیه اجرایی افزایش وام مسکن مهر (از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان) می‌گذرد اما شرایط سخت بانک مسکن برای دریافت کنندگان، سازندگان مسکن را سردرگم کرده است.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵

مهرداد تقی زاده: در جریان مساله اقتصادی مقاومتی در حوزه حمل‌ونقل نیستم

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در جریان مسائل مربوط به اقتصاد مقاومتی در حوزه حمل‌ونقل نیستم،‌گفت:مسائلی از جمله جذب سرمایه‌گذاری، بودجه و اقتصاد مربوط به حوزه برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه است.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵

بهانه‌جویی‌های عجیب بانک مسکن در پرداخت وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران گفت: کمتر از یک ماه است که بانک مرکزی مصوبه افزایش وام مسکن مهر از ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان را به بانک‌های عامل ابلاغ کرده است اما بانک مسکن به روی خود نمی‌آورد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

ابهام در نحوه ساخت ۲۳۱ ساختمان بلندمرتبه تهران

معاون وزیر راه با اشاره به آخرین مطالعه ای که درمورد ساختمان‌های بلند مرتبه تهران انجام شده، گفت: اطلاعاتی از نحوه ساخت و نوع مصالح ۲۳۱ ساختمان بلند در پایتخت وجود ندارد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

انتظار بی‌پایان اسلامشهر برای مترو

چندی پیش معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: با تصویب بودجه از سوی مجلس و حمایت دولت، شهرداری تهران عملیات احداث خط مترو تهران – اسلامشهر را آغاز خواهد کرد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

حمل‌ونقل جاده‌ای ایران و سوئد بر محور محیط زیست توسعه می‌یابد

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل جاده‌ای بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به امضا سند همکاری میان ایران و سوئد در زمینه حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: از مهم‌ترین دستاوردهای این یادداشت تفاهم، امکان تردد با رعایت کامل شرایط محیط‌زیست محقق شد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

واکنش تند نماینده سابق مجلس به هواپیمای برجامی

پس از ورود اولین فروند هواپیما پسابرجامی به ایران، بارها شاهد انتقاد شدید منتقدان دولت بوده‌ایم که به ورود این هواپیما واکنش تندی نشان دادند و ظاهرا این موضوع تمامی ندارد؛ این بار نوبت نماینده سابق مجلس شورای اسلامی است که اعلام کرده اولین هواپیمای برجامی مرجوعی کشور اسپانیا است و به دلیل نقص فنی امکان پرواز ندارد و در آشیانه شرکت هواپیمایی هما است.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

” رکود مسکن دامنگیر طلبکاران یک موسسه مالی شد! “

موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج دارای املاکی است که به دلیل رکود مسکن خریدار ندارد و اگر به فروش برسد می‌توان بخشی از طلب سپرده‌گذاران را پرداخت کرد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

اکبر ترکان، مجوز فرودگاه را با جان‌کندن گرفتم/ما را به وزارت راه بسپرید نه اقتصاد

دبیر شورایعالی مناطق آزاد با بیان این‌که مقصر غفلت از توسعه سواحل مُکران هستم از دریافت مجوز ساخت فرودگاه در کنارک با جان‌کندن خبر داد و گفت: دبیرخانه مناطق آزاد را به جای وزارت اقتصاد به وزارت راه و شهرسازی واگذار کنید.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

آخوندی: مسکن در ۴ سال اخیر گران نشده است

در حالی بانک مرکزی از افزایش حدود ۱۰ درصدی قیمت مسکن طی دیماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داده بود که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: مسکن طی ۴ سال اخیر گران نشده است.