۲۶ تیر ۱۳۹۷

کارشناس‌ حمل و نقل: حل مساله ریل در اولویت مدیران ذوب اهن نیست

کارشناس ریلی گفت: با وجود سرمایه‌گذاری‌ زیاد در ذوب‌آهن، کم‌کاری این مجموعه موجب شده است تأمین ریل مورد نیاز کشور (UIC60) معطل بماند؛ ذوب‌آهن باید سریع‌تر محموله ۵۰۰ تنی این ریل را با گواهی استاندارد به مشتریان ارائه کند.

۲۶ تیر ۱۳۹۷

معاون فنی‌وزیربنایی راه‌آهن: ذوب‌آهن تا هر میزانی که ریل UIC60 تولید کند، راه‌آهن خریدار آن است

مصارف اصلی راه آهن را ریل‌های UIC60 تشکیل می‌دهند. بنابراین ذوب‌آهن تا هر میزانی که ریل UIC60 تولید کند، راه‌آهن خریدار است.

۲۵ تیر ۱۳۹۷

برخی از پیمانکاران مسکن مهر خواستار به روزرسانی قراردادها هستند

سهل‌انگاری بعضی سازندگان در خرید تجهیزات مراحل پایانی مسکن مهر تا قبل از نوسانات نرخ ارز باعث شده حالا مجبور باشند لوازمی همچون آسانسور را با حدود دو برابر قیمت خریداری کنند.

۲۵ تیر ۱۳۹۷
معاون بازاریابی و فروش ذوب آهن:

حاضریم در صورت درخواست راه‌آهن، مقداری از قرارداد را به UIC60 تبدیل کنیم

دشتیانه با بیان اینکه نهایت همکاری را در خصوص پروژه ریل ملی با راه‌آهن خواهیم داشت گفت: حاضریم در صورت درخواست راه‌آهن، مقداری از قرارداد ۴۰ هزار تنی ریل U33 را به UIC60 تبدیل کنیم.

۲۵ تیر ۱۳۹۷

مدیرعامل شرکت ساخت‌: زیرسازی کل خط‌ ریلی قزوین- رشت تکمیل شد

خیراله خادمی از راه‌‌آهن قزوین- رشت بازدید کرد و به‌منظور تسهیل و تسریع درروند اجرایی پروژه تصمیمات و برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفت.

۲۵ تیر ۱۳۹۷

معاون مسافری شرکت راه‌آهن: تاسیس شرکت‌ قطارهای حومه‌ای ضرورت دارد

معاون مسافری شرکت راه‌آهن در نشست وزیر راه و شهرسازی با نمایندگان استان تهران، گزارشی از وضعیت فعلی و پروژه‌‌های در دست اجرای حمل‌ونقل ریلی حومه‌‌ای ارائه کرد که حاکی از افزایش ظرفیت مسافر و سیر قطارهای حومه‌ای طی چند سال اخیر است.

۲۵ تیر ۱۳۹۷

وزیر راه و شهرسازی: دولت نباید تحت هیچ شرایطی در حوزه ساخت و ساز وارد شود

وزیر راه و شهرسازی تقویت بانک مسکن و راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن را به عنوان مهمترین اقدامات دولت در حوزه مسکن اعلام کرد و گفت: بدون شک دولت نباید تحت هیچ شرایطی در حوزه ساخت و ساز وارد شود، به عقیده من اگر قرار باشد عملکرد دولت با ساخت خانه اندازه‌گیری شود، دولت نباید حتی یک واحد خانه بسازد.

۲۵ تیر ۱۳۹۷

کارشناس مسکن: خانه های خالی در ۱۰ سال اخیر ۴ برابر شد

یک پ‍ژوهشگر مسکن گفت : میزان خانه های خالی در ده سال اخیر ۴ برابر شده و رشد خانه خالی سالیانه ۱۷ درصد بوده است .

۲۵ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون عمران مجلس:

باعملیاتی شدن اخذ مالیات از موجر و فروشنده قیمت مسکن حبابی شکل باز هم افزایش می یابد

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه اخذ مالیات از معاملات مسکن حجم حباب نرخ ها را در بازار بزرگ تر می کند، گفت: ساماندهی خانه های خالی اولویت دار ترین موضوع در حوزه بهبود وضعیت بازار است.

۲۴ تیر ۱۳۹۷

مدیرکل راه‌آهن جنوب شرق کشور: ترانزیت راه‌آهن زاهدان به کویت ۵۱ درصد افزایش یافت

مدیرکل راه‌آهن جنوب شرق کشور از افزایش ۵۱‌درصدی صادرات کالا از طریق خط ریلی زاهدان به کویته پاکستان خبر داد.

۲۴ تیر ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون عمران:

فهم مشترکی میان مجلس و دولت در حوزه نیاز مسکن وجود ندارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تدوین طرح از سوی مجلس کمکی به ساماندهی بازار مسکن نمی کند، گفت: دولت باید با تولید مسکن توازن میان عرضه و تقاضا را ایجاد کند.

۲۴ تیر ۱۳۹۷

مشاور رهبر معظّم انقلاب: روسیه برای سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل ریلی اماده است

طبق اظهارات مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، رهبر انقلاب، به رابطه ایران و روسیه، از دیرباز، به‌عنوان رابطه‌ای راهبردی و استراتژیک نگاه می‌کنند‌ و این سیاست، تحت اشراف رهبر معظم انقلاب ادامه پیدا می‌کند.

۲۴ تیر ۱۳۹۷

عضو کمیسیون عمران: بیشترین مشکل واحدهای مسکن مهر در حوزه خدمات زیربنایی است

عضو کمیسیون عمران مجلس، از انحراف منابع در پروژه مسکن مهر خبر داد و گفت: ساخت این واحدها از سوی برخی تعاونی ها صورت گرفته که تخصصی نداشته و با کلاهبرداری منابع حاصله را در جای دیگر هزینه کرده اند.

۲۴ تیر ۱۳۹۷

رئیس اتحادیه مشاوران املاک: با دستور نمی‌توان از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کرد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر این‌که کنترل دستوری بازار مسکن غیرممکن است و این برنامه در دولت قبل شکست خورد، راه‌حل تعادل بخش مسکن را افزایش عرضه و تغییر برخی قوانین عنوان کرد.

۲۳ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت عمران پردیس:

قطعا این‌گونه نبوده که بخش عمده‌ای از مسکن مهر پردیس مشکل حقوقی داشته باشد

مدیرعامل شرکت عمران پردیس به اظهارات عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی مبنی بر این که ۷۰ درصد واحدهای مسکن مهر این شهر در داداگاه است واکنش نشان داد و آنرا تکذیب کرد.