۱۹ آبان ۱۳۹۸
راه‌آهن

برگزاری کنفرانس جهانی ایستگاه‌های آینده در آسیا و ایران برای اولین بار

مدیرعامل راه‌آهن از برگزاری هفتمین کنفرانس جهانی ایستگاه‌های آینده با همکاری اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌ها در روزهای ۲۰ تا ۲۲ آبان خبر داد و افزود: این کنفرانس برای اولین بار در آسیا و ایران برگزار می‌شود.

۱۹ آبان ۱۳۹۸
پروازهای عتبات عالیات

پروازهای ایران به عراق کماکان برقرار است

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پروازهای ایران به کشور عراق و شهرهای نجف و بغداد کماکان برقرار است و بسته به میزان تقاضای سفر، پرواز انجام می‌شود.

۱۸ آبان ۱۳۹۸
طرح ملی مسکن

رئیس کمیسیون عمران مجلس: هیچ امیدی به طرح ملی مسکن ندارم

رئیس کمیسیون عمران مجلس در توئیتی نسبت به تاثیرگذاری طرح ملی مسکن ابراز تردید کرد و نوشت: بنده به هیچ وجه امیدی به طرح ملی مسکن ندارم.

۱۸ آبان ۱۳۹۸
طرح اقدام ملی مسکن

سپرده‌گذاری ۵۰ میلیونی برای ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن

در حالی قرار است فردا معاونت مسکن وزارت راه جزئیات طرح ملی مسکن را اعلام کند که متقاضیان برای ثبت‌نام در این طرح باید ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان سپرده‌گذاری کنند.

۱۷ آبان ۱۳۹۸
بورس مسکن مهر

درآمد روزانه ۴ میلیاردی پردیس از فروش عرصه مسکن مهر

در حالی مدیرعامل عمران پردیس چندی پیش از فروش ۳۵۰ میلیارد تومان عرصه مسکن مهر خبر داده بود که وزیر اسبق راه گفت:‌ در پردیس روزانه ۴ میلیارد تومان از فروش عرصه مسکن مهر درآمد ایجاد می شود.

۱۶ آبان ۱۳۹۸
طرح اقدام ملی

تسهیلات هر واحد مسکونی طرح اقدام ملی ۷۵۰ میلیون ریال است

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی گفت: برای اجرای طرح «اقدام ملی» به هر واحد ۷۵۰ میلیون ریال تسهیلات با کارمزد ۱۸ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله اعطا می‌شود.

۱۶ آبان ۱۳۹۸
مسکن مهر

دلایل محاکمه وزیر سابق راه و شهرسازی اعلام شد

ای کاش آقای آخوندی همین حرفها را در روز رأی اعتماد خود در مجلس هم می زدند تا بیش از ۴ سال از وقت مردم برای بهبود فضای مسکن و اجاره بها اینچنین تلف نشود و قیمت مسکن ۱۰۰ درصد و ۲۰۰ درصد و بیش از آن افزایش نیابد!

۱۶ آبان ۱۳۹۸
مسکن

شهرداران در بحث رونق مسکن ورود کنند

استاندار کرمانشاه با اشاره به ممانعت برخی اعضای شوراها در بحث افزایش عوارض شهری، گفت: شوراها نباید برای افزایش محبوبیت خود نزد افکار عمومی مانع انجام این کار شوند، چرا که امور شهر و شهرداری با عوارض می‌چرخد.

۱۶ آبان ۱۳۹۸
طرح اقدام ملی مسکن

نشانی سایت مسکن ملی اعلام شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام نشانی سایت ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن گفت: متقاضیان می‌توانند شرایط ثبت نام را از روز شنبه (۱۸ آبان) مطالعه کنند و برای اینکه فرصت برابر در اختیار همه قرار گیرد، سه روز زمان دارند که مدارک خود را بارگذاری کنند.

۱۶ آبان ۱۳۹۸
ترانزیت

کد ترانزیتی گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فروگاهی امام خمینی(ره) صادر شد

رئیس هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با کد ١٠١١٠ با هدف صادرات، واردات و ترانزیت کالا عملیاتی شد.

۱۶ آبان ۱۳۹۸
‌پرواز تهران- رم

برقراری مجدد پروازهای ایران‌ایر در مسیر تهران-رم‌ از ۱۱ آذر

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از روز دوشنبه ۱۱ آذرماه (دوم دسامبر)، پروازهای خود را به شهر رم ایتالیا از سر می‌گیرد.

۱۶ آبان ۱۳۹۸
بنادر ایران

بنادر ایران در شرایط غیرعادی غافلگیر نمی‌شوند

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در شرایط غیرمعمول و غیرمتعارف بنادر ایران غافلگیر نمی‌شوند، تاکید کرد: در شرایط اضطرار دیگر محدود به یک موقعیت جغرافیایی نیستیم.

۱۶ آبان ۱۳۹۸

افزایش ۱۷.۵ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی

طی سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده در پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران رشد ۱۷.۵ درصدی داشته است.

۱۶ آبان ۱۳۹۸
ساختمان‌های سبز

پیشنهاد مرکز تحقیقات شهرسازی برای احداث ساختمان‌های سبز

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی احداث ساختمان های سبز را عامل افزایش بهره وری در صنعت ساخت و ساز و کاهش مصرف انرژی در بخش ساختمان دانست.

۱۶ آبان ۱۳۹۸
شرکت هوشمند حمل و نقل کالا

شرکت هوشمند حمل و نقل کالا تشکیل می‌شود

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از تاسیس شرکت حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا و تدوین دستوالعمل نحوه فعالیت این شرکت ها خبر داد.