۱۶ اسفند ۱۳۹۵

تجمع بازنشستگان قزوین مقابل بانک ملی

در اعتراض به وضعیت تعاونی مسکن بازنشستگان جمعی از اعضای بازنشستگان استان قزوین در مقابل بانک ملی ولی‌عصر(عج) قزوین تجمع کردند.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵

افزایش آپارتمان‌های ارزان در بازار مسکن

حدود نیمی از آپارتمان‌های فایل شده در بنگاه‌های معاملات املاک منطقه ۴ طی دو هفته اخیر، با قیمت‌های مناسب نسبت به قیمت معاملات دی و بهمن‌ماه عرضه شده‌اند.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵

نقش بسیج در جلب مشارکت مردمی راهسازی

رئیس هیأت مدیره انجمن خیرین راه و ترابری با بیان اینکه انجمن خیرین راه و ترابری در دو سال اخیر ۲۰ پروژه با هزینه ۱۴۷ میلیارد تومان اجرا کرده است، گفت: این ۲۰ پروژه شامل احداث راه‌های روستایی، ساخت پل و رفع نقاط پرحادثه جاده‌ای است.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵

فخریه: بیشترین تحریم‌ها متوجه “ایران‌ایر” بود

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل خدشه‌دار شدن عزت ایرانی را یکی از مشکلات عمده کشور در دوران تحریم دانست و گفت: بیشترین و بدترین تحریم‌ها علیه شرکت‌های ایرانی در این زمان برای شرکت هواپیمایی ایران ایر بود.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵

عابدزاده: ایران تا پیش از برجام حیاط خلوت هواپیماهای فرسوده بود

رئیس سازمان هواپیمایی با اعلام اینکه تا قبل از برجام حیاط خلوت هواپیماهای کهنه و فرسوده بودیم و تعمیرات هواپیما در محیطی تاریک و بسته و با واسطه انجام می‌شد، گفت: امروز مجوز این را داریم که موتورهایمان را به معتبرترین مراکز تعمیر هواپیما در آلمان و فرانسه بفرستیم و موتور را با ضریب اطمینان بالا پس بگیریم.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵

آخوندی: مدیریت شهری پاسخگو نیست

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه امروز در کشور با بحران پاسخگویی در مدیریت شهری مواجه هستیم، افزود: تقریبا هیچ نوع پاسخگویی از سوی مدیریت شهری وجود ندارد و این تبدیل به یک بحران در کشور ما شده است.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵

بدهی ۱۵۹۲ میلیارد تومانی وزارت راه به پیمانکاران راههای روستایی

مشاور وزیر راه وشهرسازی در حوزه راه روستایی از بدهی ۱۵۹۲ میلیارد تومانی وزارت راه وشهرسازی به پیمانکاران راههای روستایی خبر داد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵

تاجگردون: بار رشد ۵ درصدی اقتصاد در سال آینده بر دوش صنعت و مسکن است

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه گفت: در بودجه سال آینده رشد اقتصادی پنج درصد پیش بینی شده است البته نفت و گاز و بخش کشاورزی رشد خود را کرده اند و برای تحقق رشد اقتصادی پنج درصد، بخش مسکن و صنعت باید رونق بگیرد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵

خزان مسکن در دولت تدبیر و امید تمامی ندارد

یک خانواده ایرانی با پس‌انداز کل درآمد گذشته خود، حدود ۱۳ سال طول می‌کشد تا صاحب خانه شود و این رقم با ملاحظه‌ای واقعی یعنی پس‌انداز حدود یک‌سوم درآمد افراد برای مسکن، به ۳۹ سال می‌رسد که چالشی بزرگ در حوزه مسکن است.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵

آخوندی: حل مشکل تامین مالی نیازمند تصمیم سیاسی

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه در حالی از آماده شدن هواپیماهای آ.تی.آر برای تحویل به ایران خبر داد که وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران حل مشکل تامین مالی طرح های مشترک را نیازمند اتخاذ تصمیم سیاسی دانست.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵

۳۵۰۰ نفر اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن خریدند

تعداد ۳۵۰۰ نفر با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن طی هفته گذشته در فرابورس ایران وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند که حجم این معاملات این اوراق بیش از ۱۷۸۰۰ هزار برگه اوراق بود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵

ایران و روسیه ۶ هزار واگن باری لبه بلند تولید می‌کنند

ایران و روسیه بطور مشترک ۶ هزار دستگاه واگن باری لبه بلند را برای مصرف داخلی تولید خواهند کرد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵

اعطای جایزه شهید دادمان به چهره‌های ماندگار و کارآفرینان برتر صنعت شهرسازی

رئیس مرکز متخصصین راه و شهرسازی ایران گفت: یکی از مهمترین ضرورت‌های جامعه مهندسی تقدیر از مبتکران و متخصصان این حوزه است که متاسفانه تاکنون انجام نشده است.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵

رونق اجاره سوئیت در بازار کساد مسکن

با آن‌که بازار اجاره‌بهای واحدهای مسکونی در خواب زمستانی به سر می‌برد، اما بازار سوئیت‌ها در آخرین ماه فصل سرد همچنان گرم است. اجاره سوئیت‌های ۱۵ تا ۳۵ متری از ۱۰۰۰ تومان شروع و به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ختم می‌شود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵

قفل بانک برروی گاوصندوق وام پردیس

با وجودی که بیش از شش هفته از اعلام وام ۱۰ میلیون تومانی مسکن مهر می‌گذارد، هنوز هیچ پولی به پروژه اولویت یک این متمم تزریق نشده است.