۹ اسفند ۱۳۹۶
رئیس انجمن انبوه‌سازان استان زنجان:

مردم برای خرید خانه باید ۱۰۰ سال پس‌انداز کنند

رئیس انجمن انبوه‌سازان زنجان با بیان”مردم برای خرید خانه باید ۱۰۰ سال پس‌انداز کنند” گفت: شرکت عمران و بهسازی شهری در زنجان زمین را ۵۰۰ هزار تومان خرید و آنرا ۵ میلیون تومان فروخت، این کار چه تاثیری در نوسازی بافت فرسوده و خانه‌دار کردن مردم داشت.

۸ اسفند ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

هزینه تکمیل‌ فاز ۳ پایانه کانتینری بندر شهید رجایی ۲هزار میلیارد تومان است

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بابت اجرای اسکله و پس‌کرانه فاز ۳ پایانه کانتینری بندر شهید رجایی ۸۵۰ میلیارد تومان توسط سازمان هزینه می‌شود، گفت: سرجمع اجرای این فاز ۲هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌خواهد که فراخوان جذب سرمایه‌گذار آن اعلام می‌شود.

۸ اسفند ۱۳۹۶

نماینده مردم اردبیل در مجلس: بانک‌ها به جای توسعه‌محوری ساختمان‌داری می‌کنند

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک‌های عامل به جای بانکداری و توسعه‌محوری سعی دارند با ساخت و ساز متنوع تنها به سیمای ظاهری خود توجه کنند.

۷ اسفند ۱۳۹۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:

اخذ خط اعتباری ۱٫۲ میلیارد یورویی از روسیه در اجرای خط ریلی اینچه برون – گرمسار پراهمیت بوده است

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس هیات مدیره و مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی گفت: اخذ خط اعتباری ۱٫۲ میلیارد یورویی از روسیه در اجرای خط ریلی اینچه برون – گرمسار پراهمیت بوده و موجب توسعه اقتصاد گلستان می شود.

۷ اسفند ۱۳۹۶
با حکم وزیر راه و شهرسازی؛

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران منصوب شد

با حکم وزیر راه و شهرسازی، هوشنگ عشایری به سمت معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران منصوب شد.

۷ اسفند ۱۳۹۶

شرکت عمران پردیس: تکمیل مسکن مهر دغدغه شرکت ترکیه‌ای است

شرکت عمران پردیس با اشاره به تعطیل شدن سایت مسکن مهر کوزو ترکیه در فاز ۱۱ اعلام کرد:‌تکمیل پروژه‌های مسکن مهر این فاز در صدر دغدغه‌های ذهنی شرکت ترکیه‌ای قرار دارد.

۷ اسفند ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:

قراردادهای خارجی واگن نباید به صورت یک طرفه و تحمیلی باشند

باستانی با اشاره به قراردادهای خارجی واگن گفت: قراردادهای خارجی واگن نباید به صورت یک طرفه و تحمیلی بسته شوند، ظرفیت و توان واحدهای تولیدی داخل باید در این قرادادها مدنظر قرار گیرند. حمایت از تولید داخلی در تمام بخش‌ها منجمله صنعت واگن‌سازی ازجمله مهمترین پیش‌نیازهای توسعه صنعتی کشور است که باید با جدیت پیگیری شود.

۷ اسفند ۱۳۹۶
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی:

در صنعت ساخت‌وساز دچار یک از هم‌گسیختگی شده‌ایم

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در صنعت ساخت‌وساز دچار یک از هم‌گسیختگی شده‌ایم و مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) می‌تواند کمک بزرگی به صنعت ساختمان کند، گفت: یک سند استراتژیک برای گسترش و نهادینه کردن مدلسازی اطلاعات ساختمان در وزارت راه و شهرسازی تدوین شده است.

۷ اسفند ۱۳۹۶
عضو کمیته ریلی اتاق بازرگانی ایران:

ریل ملی تولید داخل استانداردهای لازم را ندارد

کشور ما در هند خط اعتباری باز کرده و ریل را از آن کشور می‌خواهد وارد کند. ما محصولات ریلی را از هند، روسیه و چین وارد می‌کنیم. طبیعتاً این ریل‌ها استانداردهای ما را پاس می‌کنند که وارد ایران می‌شوند اما این دلیلی بر این ادعا نیست که این تولیدات الزاماً از نظر کیفی به سطح تولیدات اروپایی برسند.

۶ اسفند ۱۳۹۶

آخوندی: توسعه بنادر چابهار و جاسک را همزمان با توسعه ریلی دنبال می‌کنیم

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه با هندوستان برای سرمایه‌گذاری در راه‌آهن چابهار ـ زاهدان به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار توافق کرده‌ایم، گفت: توسعه بنادر چابهار و جاسک باید همزمان با توسعه ریلی این منطقه پیش برود.

۶ اسفند ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: پیگیر راه‌اندازی لیزینگ مسکن در سال آینده هستیم

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی راه اندازی لیزینگ مسکن در سال آینده را محتمل خواند و گفت: ورود لیزینگ‌های بانکی به بخش مسکن می تواند موجب ورود خانه‌های خالی از سکنه به بازار شود.

۶ اسفند ۱۳۹۶

وزیر دفاع: هیچ‌گونه مشکل امنیتی در سواحل مکران وجود ندارد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: با تلاش‌های نیروی دریایی ارتش، وزارت دفاع و دیگر نیروها، کوچک‌ترین مشکل امنیتی در این منطقه وجود ندارد.

۶ اسفند ۱۳۹۶
بانک مرکزی اعلام کرد:

مسکن ۲۲ درصد گران شده است

بانک مرکزی از افزایش ۲۲ درصدی قیمت مسکن طی یکسال اخیر خبر داد.

۵ اسفند ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون عمران مجلس: تولید مسکن باید افزایش یابد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تأکید براینکه ۲.۵ میلیون مسکن در کشور کمبود داریم اما دوستان وزارت راه و شهرسازی بر این اعتقاد هستند که مسکن کمبود ندارد، گفت: اگر این رویکرد باقی بماند افزایش جهشی قیمت مسکن را شاهد خواهیم بود پس تنها نباید امید خود را به بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده ببندیم.

۵ اسفند ۱۳۹۶

زد و بند کمیسیون عمران با آخوندی را تکذیب می‌کنم

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره اتهام برخی از نمایندگان مجلس در خصوص زد و بند اعضای این کمیسیون با وزیر راه و شهرسازی گفت: این اتهام تکذیب شده و به هیچ عنوان صحت ندارد.