۱۸ مرداد ۱۳۹۶
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور:

مطالعات آزادراه سراسری مازندران و گیلان آغاز شد

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور از آغاز مطالعات آزادراه سراسری مازندران خبر داد و گفت: قرار است با جذب سرمایه گذاران قطعه به قطعه آزادراه سراسری گیلان و مازندران اجرایی شود.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

مصوبه سازمان بین المللی بنادر با اعتراض ایران لغو شد

با اعتراض سازمان بنادر به اصلاحیه کد جیبوتی درباره دزدی دریایی و حملات مسلحانه علیه کشتی ها در خلیج عدن، این مصوبه از دستور کار سازمان بین المللی بنادر (آیمو) خارج شد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: طرح هادی روستاها بازنگری می شود

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت که طرح هادی روستاهای کشور برای ارائه خدمات جدید بازنگری می شود.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

فاینانس۳میلیارد یورویی زیمنس در ایران برای پروژه‌های ریلی و نیروگاهی

به گزارش عیارآنلاین، اصغر فخریه کاشان  درباره مذاکره وزارت راه و شهرسازی با شرکت ایرباس بابت خرید هلی کوپتر امدادی گفت: وزارت راه قرار نیست هلی کوپترها را برای خود بخرد؛ بلکه این وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (مرکز اورژانس کشور) است که قرار است ۴۵ فروند هلی کوپتر امدادی خریداری کند. وی ادامه […]

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: سود وام صندوق مسکن یکم نرخ معقولی است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم دارای کمترین نرخ سود بانکی و ارقام پرداختی نیز معقول است.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر راه وشهرسازی: بناهای تاریخی یزد در معرض تهدیدند

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ثبت جهانی یزد نشان داد جامعه جهانی به ارزش این شهر پی برده است گفت: ساختمان‌های ارزشمند شهر یزد در معرض تهدید و تخریب هستند که باید جلوی آن گرفته شود.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

اقدام جدید چین برای رونق بخش مسکن

در این طرح جدید خریداران مسکن میتوانند تنها بخشی از مبلغ خرید مسکن را پرداخت نمایند و در مالکیت مسکن با دولت سهیم شوند؛ اما حق استفاده از تمامی ملک را داشته باشند.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

کمک‌سپاه به‌ مددجویان برای‌تهیه‌ مسکن

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: تاکنون ۱۵۰۰ هکتار از زمین‌های خوزستان و ۱۲۰۰ هکتار از زمین‌های استان قزوین، با کاشت نهال بیابان‌زدایی شده است.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

تحویل قریب به ۵ هزار مسکن مهر به متقاضیان

مدیر امور مسکن راه و شهر سازی استان کرمانشاه، از تحویل ۴ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مهر بلامعارض تا پایان سال جاری به متقاضیان خبرداد و گفت: ۳ هزار واحد دیگر نیز تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

مهاجرت در ایران تغییر شکل داده است

مهاجرت از حالت روستا به شهرها به حالت جابه‌جایی درون شهری و ایجاد پدیده حاشیه‌نشینی تغییر کرده است.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

رکود در ساخت‌وساز علت اصلی اجاره‌بها مسکن

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان پایین‌ترین نرخ سرمایه‌گذاری را در حوزه مسکن نام برد و گفت: رکود در ساخت‌وسازها علت اصلی اجاره‌بهاء مسکن است.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

نرخ سود بالا جذابیت را از بازار مسکن گرفت

یک کارشناس مسکن با بیان اینکه خروج از رکود مستلزم سیاست انبساطی در بخش تقاضا -با استفاده از ابزارهای مالی هدفمند- است، گفت: نرخ سود سپرده بالا و نوسانات بازار ارز و سکه در چند سال گذشته، این جذابیت را از بازار مسکن گرفته است.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

راهکار خروج بازار مسکن از رکود ۵ ساله

رییس سابق اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که راه‌حل خروج بازار مسکن از رکود ۵ ساله، خارج کردن سرمایه‌ها از بانک‌هاست، گفت: یکی از معضلات کشور این است که اقتصاددانان، سیاسی فکر می‌کنند.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

بازار مسکن تحت تأثیر دلال‌بازی‌هاست

این روزها بازار مسکن در رکود است اما اخبار این حوزه پرطرفدار و داغ. گرانی مسکن، افزایش نرخ اجاره بها، افزایش قیمت مصالح ساختمانی، دلال‌بازی و عدم نظارت بر فعالیت صنوف مرتبط با خرید و فروش مصالح ساختمانی تیترهای پرمخاطب بازار ساخت و ساز است. بسیاری از خانواده‌های ایرانی این روزها در آرزوی خانه‌دار شدن بوده و عده‌ای دیگر در میانه‌های راه ساخت و ساز مسکن شخصی با مشکلات بسیاری روبه‌رو شده‌اند

۱۶ مرداد ۱۳۹۶

مرکزتحقیقات راه، مسکن و ساختمان و سازمان استاندارد تفاهمنامه همکاری امضا کردند

مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و سازمان ملی استاندارد ایران به منظور استفاده از توان طرفین در ارتقای کیفیت مصالح ساختمانی و مسایل مربوط به صنعت حمل ونقل و ساختمان تفاهمنامه همکاری امضا کردند.