۵ مرداد ۱۳۹۲

۱۰۶ پروژه نوسازی بافت‌های فرسوده در کشور انجام شده است

تاکنون تعداد ۱۵۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۸۰ میلیارد ریال در سکونتگاه‌های غیررسمی ۲۰ شهر کشور و تعداد ۵۵ محله با همکاری مدیریت شهری و مردم به اجرا در آمده است.

۵ مرداد ۱۳۹۲

وضعیت بازار فروش و اجاره مسکن در تهران چگونه است؟

آخرین آمار فروش و اجاره مسکن در تهران منتشر شد.

۳ مرداد ۱۳۹۲

کشور نیازمند تولید سالانه ۲ میلیون واحد مسکن است

نائب رئیس کمیته مسکن مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مطالعات انجام شده ظرف ۱۰ سال آینده نیاز به ۲۰ میلیون واحد مسکونی داریم که با توجه به نیاز اقشار مختلف به ویژه اقشار کم درآمد باید سالانه ۲ میلیون مسکن در کشور تولید کنیم.

۳۱ تیر ۱۳۹۲

افزایش ترانزیت با استفاده از «موقعیت ممتاز جغرافیایی»

موقعیت ممتاز جغرافیایی ایران در محل اتصال قاره‌های آسیا و اروپا باعث شده تا ترانزیت بار از مسیر ایران از گذشته مورد توجه تجار و بازرگانان باشد که جاده‌ ابریشم مهم‌ترین نمونه‌ آن است. امروزه نیز رشد اقتصادی قابل توجه در آسیا بویژه در هند و چین و گسترش روز افزون مبادلات تجاری این کشورها […]

۳۱ تیر ۱۳۹۲

بازار مسکن نیازمند مالیات بر خانه‌های خالی است

بازار مسکن نیازمند اجبار در اجاره خانه‌های خالی است که این امر اگر با نظارت جدی صورت گیرد از دلال‌بازی و بورس‌بازی می‌کاهد.

۳۱ تیر ۱۳۹۲

کاهش سود و افزایش مدت بازپرداخت وام مسکن مهر

وزیر راه و شهرسازی از افزایش مدت باز پرداخت وام مسکن مهر به ۲۰ سال خبر داد و اعلام کرد: با موافقت رییس‌جمهور سود وام مسکن مهر به چهار، هفت و ۹ درصد کاهش یافت.

۲۹ تیر ۱۳۹۲

نگاه سازمان امورمالیاتی به مالیات بر خانه‌های خالی نباید درآمدی باشد

کارشناسان زمین و مسکن بر این عقیده‌اند که نباید به مالیات بر خانه‌های خالی به چشم درآمدی نگاه کرد. چرا که اینگونه مالیات‌ها بیشتر نقش کنترلی و تعزیراتی دارند و باعث تعدیل قیمت‌ مسکن خصوصا اجاره‌بها خواهد شد.

۲۹ تیر ۱۳۹۲

۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی به بانک‌ها با انتقال سند مالکیت مسکن مهر با مشکل مواجه می‌شود

بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی مسکن مهر به بانک‌ها است که با انتقال قطعی سند مالکیت آنها، بازپرداخت بدهی آنها با مشکل مواجه می‌شود.

۲۹ تیر ۱۳۹۲

ساخت هزار واحد مسکن ویژه تهران در کیان‌شهر آغاز می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: فاز دوم مسکن ویژه تهران با ۱۰۰۰ واحد در منطقه کیانشهر کلید خورده و به زودی شرایط ثبت‌نام آن اعلام می‌شود.

۲۵ تیر ۱۳۹۲

رواج سودجویی در بازار مسکن مهر در صورت واگذاری اراضی

در صورت انتقال مالکیت اراضی مسکن مهر به مردم، حرکت به سمت سودجویی افزایش می‌یابد و خرید و فروش‌ این واحدها رواج پیدا می‌کند.

۲۴ تیر ۱۳۹۲

ورود سوداگری‌ به مسکن‌مهر با واگذاری زمین‌ها به متقاضیان

واگذاری مالکیت اراضی مسکن مهر به مردم کار درستی نیست و انتقال مالکیت این اراضی باعث ورود سوداگری به مسکن مهر و خروج متقاضیان واقعی از این پروژه می‌شود.

۲۴ تیر ۱۳۹۲

دولت يازدهم طرح شهام را اجرا کند

ایجاد زیرساخت های اطلاعاتی در بازار مسکن گام نخست اجرای سیاست های مالیاتی است و لازم است دولت جدید با جدیت این موضوع مهم و حیاتی را در دستور کار خود قرار دهد.

۲۳ تیر ۱۳۹۲

مردم درحال پرداخت اقساط مسکن مهر هستند/ مشکلی نیست

نعمتی میزان معوقه بانک مسکن در طرح مسکن مهر را تاکنون ۴ هزار میلیارد تومان اعلام و تاکید کرد: هرچند اکثر متقاضیان اقساط خود را پرداخت می‌کنند، بعضی از اقساط طبق معمول معوقه می‌شود.

۲۳ تیر ۱۳۹۲

عملیاتی نشدن اهداف اصلی کریدور ترانزیتی شمال ـ جنوب

باتوجه به اصرار مسئولان راه‌آهن برای تکمیل راه‌آهن قزوین رشت آستارا برای فعال شدن ترانزیت در کریدور شمال -جنوب در حالی که مسیر موجود با هزینه‌ای به مراتب کمتر قابلیت فعال شدن را دارد به نظر می‌رسد کریدور شمال جنوب بهانه‌ای برای پروژه‌ کم اولویت اتصال دو استان گیلان و اردبیل به شبکه ریلی است.

۲۳ تیر ۱۳۹۲

طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی تقدیم مجلس شد

ماده ۱- از تاریخ تصویب این قانون وزارتخانه‌های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی از انتزاع وزارت راه و شهرسازی تشکیل می‌گردد