۱۶ تیر ۱۳۹۲

مسکن مهر در آن حدی که ثبت‌نام‌شده باید تمام شود

رییس جمهوری منتخب معتقد است نقش دولت باید در بسیاری از بخش‌ها، فقط در حد نقش حاکمیتی محدود شود و تصدی‌گری در دست بخش خصوصی باشد.

۱۶ تیر ۱۳۹۲

طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی به کمیسیون عمران ارائه نشده

رئیس کمیسیون عمران مجلس: علی‌رغم مخالفت با ادغام این دو وزارتخانه، در حال حاضر نیز تفکیک آن را به مصلحت نمی‌دانم و معتقدم باید نمایندگان مجلس که موافق تفکیک این دو وزاتخانه هستند دلایل کارشناسی خود را ارائه کنند.

۱۶ تیر ۱۳۹۲

مسکن مهر در بافت‌‌های فرسوده

هاشمی در پاسخ به این سؤال که اجرای پروژه مسکن مهر در بافت فرسوده گران‌تر تمام خواهد شد، گفت: شاید گران تمام شود اما می‌توانیم هزینه‌هایی را که در زیر‌ساخت‌ها برای پروژه مسکن مهر در حال حاضر مصرف می‌شود را در زمینه یارانه و یا ارائه تسهیلات بیشتر در بافت فرسود به کار ببریم.

۱۱ تیر ۱۳۹۲

تفکیک مجدد وزارت راه و شهرسازی هزینه‌های زیادی دارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس: تفکیک مجدد هزینه‌های زیادی را بر کشور تحمیل می‌کند.

۹ تیر ۱۳۹۲

روند کاهشی قیمت مسکن شدیدتر می‌شود

روند کاهشی قیمت مسکن شدیدتر می‌شود و انتظار کاهش ۱۵ درصدی قیمت را داریم.

۹ تیر ۱۳۹۲

عملکرد وزیر مسکن خوب بوده/ وزیر بعدی کمتر از نیکزاد نباشد

تخصص لازمه اول وزارت در هر وزارتخانه از جمله وزارت راه و مسکن و شهرسازی است، بنابراین باید کسی را در این جایگاه قرار دهند که از قبل با کار آشنا باشد. از دولت بعدی می خواهم اگر تصمیم به تعویض نیروی انسانی در این وزارتخانه دارند، کسی را کمتر از نیکزاد برای وزارت قرار ندهند.

۸ تیر ۱۳۹۲

یک ایرانی ۱۵ خانه دارد و ۱۵ ایرانی خانه ندارند

وزیر مسکن: باید با استفاده از ابزارهای قانونی مانند مالیات، بازار مسکن را کنترل کرد.

۵ تیر ۱۳۹۲

وزیر مسکن: ثبت نام از متقاضیان جدید مسکن مهر

وزیر مسکن و شهرسازی: ثبت نام از واجدین شرایط مسکن مهر دوباره آغاز خواهد شد/ ادغام دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی هیچگونه مشکلی ایجاد نکرد/ تا مالیات‌های کنترلی اعمال نشود کنترل اجاره‌بها دشوار است.

۲ تیر ۱۳۹۲

طرح پیشنهادی برای تفکیک وزارت راه وشهرسازی تازه ادغام شده

طرح تفکیک وزارتخانه راه از مسکن و شهرسازی با ۷۰ امضا به مجلس شورای اسلامی ارائه شد. ین اظهار نظرها درحالی بیان می شود که ادغام وزارت راه و مسکن، تبعات و هزینه هایی داشته و زمان زیادی از آن نمی‌گذرد.

۷ خرداد ۱۳۹۲

راه‌آهن شیراز از کدام مسیر به جنوب متصل شود؟

پس از بهره‌برداری از راه‌آهن اصفهان ـ شیراز و اتصال این مرکز به شبکه‌ ریلی کشور، چگونگی امتداد شبکه‌ ریلی تا بنادر جنوبی کشور از این مسیر، موضوعی است که توجه به آن ضرورت دارد.