۲۴ تیر ۱۳۹۲

دولت يازدهم طرح شهام را اجرا کند

ایجاد زیرساخت های اطلاعاتی در بازار مسکن گام نخست اجرای سیاست های مالیاتی است و لازم است دولت جدید با جدیت این موضوع مهم و حیاتی را در دستور کار خود قرار دهد.

۲۳ تیر ۱۳۹۲

مردم درحال پرداخت اقساط مسکن مهر هستند/ مشکلی نیست

نعمتی میزان معوقه بانک مسکن در طرح مسکن مهر را تاکنون ۴ هزار میلیارد تومان اعلام و تاکید کرد: هرچند اکثر متقاضیان اقساط خود را پرداخت می‌کنند، بعضی از اقساط طبق معمول معوقه می‌شود.

۲۳ تیر ۱۳۹۲

عملیاتی نشدن اهداف اصلی کریدور ترانزیتی شمال ـ جنوب

باتوجه به اصرار مسئولان راه‌آهن برای تکمیل راه‌آهن قزوین رشت آستارا برای فعال شدن ترانزیت در کریدور شمال -جنوب در حالی که مسیر موجود با هزینه‌ای به مراتب کمتر قابلیت فعال شدن را دارد به نظر می‌رسد کریدور شمال جنوب بهانه‌ای برای پروژه‌ کم اولویت اتصال دو استان گیلان و اردبیل به شبکه ریلی است.

۲۳ تیر ۱۳۹۲

طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی تقدیم مجلس شد

ماده ۱- از تاریخ تصویب این قانون وزارتخانه‌های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی از انتزاع وزارت راه و شهرسازی تشکیل می‌گردد

۲۳ تیر ۱۳۹۲

قیمت ساخت مسکن مهر در دولت بعدی افزایش نمی‌یابد

وزیر راه و شهرسازی گفت: برخی که گمان می‌کنند با آمدن دولت جدید می‌توانند قیمت ساخت مسکن مهر را بالا ببرند، بدانند چنین چیزی اتفاق نمی‌افتد چرا که روند کنونی یک روند منطقی است.

۲۳ تیر ۱۳۹۲

نوسازی بافت فرسوده در برنامه پنجم توسعه

دولت موظف است حداقل ۵۰ درصد از منابع، اعتبارات و تسهیلات اعطایی برای بخش مسکن اعم از طرح‌های مسکن مهر، مسکن جوانان و نیازمندان و مانند آن را به اجرای طرح‌های مذکور در محدوده بافت‌های فرسوده شهری اختصاص دهد.

۲۲ تیر ۱۳۹۲

آیا دولت یازدهم طرحی را جایگزین مسکن مهر خواهد کرد؟

درصورتی که دولت بخواهد زمین ارزان قیمت در اختیار انبوه سازان قرار دهد باید به مسائلی از جمله رشد بی‌رویه و بدون برنامه‌ریزی شهرها نیز توجه شود. چنین تصمیمی می‌تواند مدیریت شهری را در آینده با مشکل مواجه کند. همچنین به نظر می‌رسد اینکار برای کسانی که توانایی تملک این زمین‌ها واحدهای مسکونی را دارند، به نوعی رانت ایجاد می‌کند.

۲۲ تیر ۱۳۹۲

زمان بازپرداخت وام مسکن مهر به ۲۰ سال افزایش یافت

وزیر راه و شهرسازی گفت: باز پرداخت وام مسکن مهر به ۲۰ سال افزایش یافت.

۲۲ تیر ۱۳۹۲

اتمام پروژه‌های مسکن مهر تا پایان سال ۹۲

وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه‌های مسکن مهر تا پایان سال ۹۲ تمام می‌شوند.

۲۲ تیر ۱۳۹۲

کنترل بازار نقل‌وانتقالات مسکن منجربه برقراری عدالت خواهد شد

وزیر راه و شهرسازی: تعداد واحدهای مسکونی کشور در حال حاضر ۴۰۰ هزار واحد بیش از خانوارها است، برخی خانوارها دو تا سه واحد مسکونی دارند که با روش‌هایی مانند وضع مالیات باید به سمت تحقق عدالت در این بخش رفت.

۱۹ تیر ۱۳۹۲

۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای نوسازی بافت‌های فرسوده

تخفیف ۵۰ درصدی در صدور پروانه ساخت، یک طبقه تراکم تشویقی برای واحد های تجمیعی، افزایش سطح اشتغال و استفاده از تسهیلات بانکی مناسب از جمله مزایای ورود به بحث ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده است.

۱۸ تیر ۱۳۹۲

۹۳درصد پروانه‌های ساخت در تهران ۵ طبقه است

مرکز آمار ایران: نتایج جمع آوری اطلاعات پروانه ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور اعلام شد.

۱۷ تیر ۱۳۹۲

دولت آینده به بافت فرسوده توجه بیشتری داشته باشد

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر توجه بیشتر و احیای بیش از پیش بافت‌های فرسوده در دولت جدید تاکید کرد.

۱۶ تیر ۱۳۹۲

نوسازی بافت فرسوده بدون همکاری بخش خصوصی ممکن نیست

در حال حاضر بیش از ۷۲ هزار هکتار بافت فرسوده در کشور شناسایی شده است که نوسازی این حجم از بافت فرسوده بدون همکاری بخش‌های عمومی و خصوصی امکان پذیر نیست.

۱۶ تیر ۱۳۹۲

مسکن مهر در آن حدی که ثبت‌نام‌شده باید تمام شود

رییس جمهوری منتخب معتقد است نقش دولت باید در بسیاری از بخش‌ها، فقط در حد نقش حاکمیتی محدود شود و تصدی‌گری در دست بخش خصوصی باشد.