۲۰ مرد ۱۳۹۲

مخالفت نمایندگان با پیشنهاد انبوه سازان برای دو برابر شدن قیمت مسکن مهر

به گزارش عیار آنلاین، چندی پیش رئیس کانون سراسری انبوه سازان طی اظهار نظری خواستار دو برابر شدن قیمت ساخت مسکن مهر شد. این اظهار نظر منجر به واکنش هایی شد که از آن جمله میتوان به واکنش دو عضو کمیسیون عمران مجلس اشاره کرد. مجید جلیل سرقلعه،عضو کمیسیون عمران مجلس، نسبت به این موضوع […]

۲۰ مرد ۱۳۹۲

جزئیات جدید از اضافه شدن ۵ شرط احراز سکونت مسکن مهر

به گزارش عیار آنلاین، شرکت عمران شهر جدید پردیس در تازه ترین اطلاعیه خود آورده است: به اطلاع متقاضیان محترم مسکن مهر شهر جدید پردیس می رساند،کسانی که برای انتخاب واحد دعوت می شوند،لازم است در زمان مراجعه یکی از مدارک اصلی زیر را برای احراز ۵ سال سابقه سکونت خود را به همراه داشته […]

۱۵ مرد ۱۳۹۲
نقاط قوت و ضعف وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی:

آخوندی از حمایت منافع انبوه‌سازان تا مخالفت با تراکم فروشی

مبارزه با سیاست فروش تراکم(هوا) را یکی از جنبه‌های مثبت وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی/ تفکر توجه به بخش خصوصی سیاست غلطی بود که از دوره وزارت آخوندی آغاز شد

۱۴ مرد ۱۳۹۲

آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی برنامه‌هایش را اعلام کرد

عباس آخوندی، وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت یازدهم برنامه‌های خود را برای بخش‌های راه و مسکن و شهرسازی اعلام کرد.

۱۴ مرد ۱۳۹۲

‌مجلس برای انتزاع وزارت راه پیشقدم نمی‌شود/ورود به این بحث منوط به پیشنهاد دولت‌

یک نماینده مجلس گفت: اگر دولت جدید پیشنهادی درباره تفکیک وزارت راه و شهرسازی نداشته باشد، کمیسیون عمران و مجلس هم برای انتزاع پیشقدم نخواهد شد و این امر تنها منوط به پیشنهاد دولت جدید و رئیس‌جمهور است.

۱۴ مرد ۱۳۹۲

واریز ۳۰ درصد آورده شرط تحویل مسکن مهر پرند در مهرماه

پیش‌خریداران واحدهای مسکن مهر پرند که مقرر شده تا پایان مهر ماه واحدهای خود را تحویل بگیرند باید قبل از تحویل واحدها ۳۰ درصد آورده مشخص شده در قرارداد پیش‌فروش را برای تسریع در تحویل، واریز کنند.

۱۴ مرد ۱۳۹۲

طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی منتفی شد

رئیس کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به این پرسش که طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی به کجا رسید، افزود: این موضوع منتفی شد، به این دلیل که اقدامی در رابطه با طرح برخی نمایندگان در مجلس انجام نشد. بنابراین مسئله تفکیک باید با پیشنهاد دولت در قالب یک لایحه مورد بررسی قرار گیرد.

۱۴ مرد ۱۳۹۲

اسامی وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور به مجلس

در پایان مراسم تحلیف حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران فهرست اسامی وزیران پیشنهادی به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد که بر اساس آن اسامی ذیل به عنوان وزیران پیشنهادی معرفی شدند.

۱۳ مرد ۱۳۹۲

افزايش سقف تسهيلات مسکن مهر به کل کشور ابلاغ شد

به گزارش عیارآنلاین مقداد همتي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با بيان اينکه افزايش سقف تسهيلات مسکن مهر براي کل کشور ابلاغ شده است، گفت: طرح ۳۰ ميليون توماني مسکن مهر تنها به متقاضياني که پروژه هاي مسکن مهر آنها آماده تحويل است تعلق مي‌گيرد. ارائه وام به متقاضيان که مشمول افزايش مسکن مهر پرديس […]

۱۳ مرد ۱۳۹۲

۲۰ هزار مسکن مهر پرند آماده واگذاري است/ افتتاح ۲۰ هزار واحد مسکن مهر پرند تا مهر ماه

به گزارش عیارآنلاین مقداد همتي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بيان اينکه ۲۰ هزار واحد مسکن مهر در پرند آماده تحويل به متقاضيان است گفت: ۱۰ هزار واحد مسکن مهر براي تيرماه و ۱۰ هزار واحد مسکن مهر براي مرداد ماه در پرند آماده واگذاري به متقاضيان است. تحويل واحدهاي مسکن مهر در پرند […]

۱۳ مرد ۱۳۹۲

جریمه تاخیر واگذاری‌ها را از پیمانکاران می‌گیریم/۶۰۰۰ مسکن پردیس بدون خدمات زیربنایی

مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس با بیان این‌که ۶۰۰۰ مسکن مهر پردیس خدمات زیربنایی ندارد، گفت: جریمه تاخیر در واگذاری واحدهای مسکونی را پس از تحویل محاسبه و آن را از طلب پیمانکاران کسر می‌کنیم.

۱۲ مرد ۱۳۹۲
بازخوانی دیدگاه‌های کابینه یازدهم:

آخوندی: چپ و راست از فروش تراکم حمایت می کردند

آثار لحظه‌اي فروش تراكم آن‌قدر فراوان بود که مخالفت با آن يك نوع عقب‌ماندگي تلقي مي‌شد و من قطعاً در اين مخالفت تنها بودم و كسي كمك نمي‌كرد. نه فقط در دولت، بلكه در مطبوعات و جناح‌ها و احزاب، چه چپ و چه راست از آن سياست حمايت مي‌كردند. به اين خاطر كه فكر مي‌كردند (فروش تراكم) چه منبع عظيمي است كه تاكنون كسي آن ‌را كشف نكرده و تاکنون چه اشتباهي كرده‌اند.

۹ مرد ۱۳۹۲

گزینه احتمالی وزارت راه و شهرسازی:روحانی برای تفکیک وزارتخانه ادغامی ۹ ماه زمان نیاز دارد

گزینه احتمالی وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم با بیان این‌که مجلس باید یک فرصت ۶ تا ۹ ماهه در این رابطه به دولت بدهد، گفت: پس از اتمام این مدت نمایندگان مجلس از دولت روحانی بخواهند که نظر قطعی را در رابطه با تفکیک وزارت راه و شهرسازی به مجلس بدهد.

۸ مرد ۱۳۹۲

تصمیم رؤسای کمیسیون‌های مجلس در باره طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: به تازگی بحث انتزاع وزارت راه و شهرسازی در جلسه رؤسای کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی مطرح و اعلام شد که هنوز به طور دقیق بررسی و آزمایش نشده است که این انتزاع مناسب است یا خیر.

۷ مرد ۱۳۹۲

عضو کمیسیون عمران مجلس:نیازی به تفکیک وزارت راه و شهرسازی نیست

رضایی با بیان این‌که طرح دو فوریتی انتزاع وزارت راه و شهرسازی که به امضای چند نماینده مجلس رسیده باید اصلاح شود، اظهار کرد: اصلا به صلاح نیست که تفکیک به صورتی که برخی نمایندگان مجلس در نظر دارند، انجام شود. این‌که دو وزارتخانه مانند قبل داشته باشیم کار اشتباهی است و برای پروژه‌های عمرانی بخش‌های مسکن و راه پیامدهای منفی دارد.