۲۵ آبان ۱۳۹۲

چهار‌چوب طرح مسکن اجتماعی مشخص نیست/ دولت مکلف به تامین مسکن برای مردم است

هنوز دولت برای طرح «مسکن اجتماعی» چارچوب و مسیر مشخصی ارائه نکرده و دارای ابهام است و حتی نتوانسته‌اند کمیسیون عمران را بابت این طرح راضی کنند.

۲۵ آبان ۱۳۹۲

تأمین مسکن یک وظیفه برای دولت محسوب می‌شود.

دولت گذشته تأمین مسکن را با عنوان «مسکن مهر» نامگذاری کرد تا عرضه و تقاضا شکل مناسب‌تری بگیرد. هدف از طرح مسکن مهر تأمین مسکن برای اقشار متوسط و پایین‌تر از متوسط بود بطوریکه برای دسترسی آسانتر این افراد به مسکن حتی هزینه زمین هم توسط آن‌ها پرداخت نشود.

۲۵ آبان ۱۳۹۲

قانون مالیات بر خانه‌های خالی منتظر اصلاحیه دولت

الان متأسفانه تعداد کمی از مردم مالیات می‌پردازند و بیشتر مالیات دهندگان حقوق‌بگیران هستند که سر موقع مالیات از حقوقشان کسر می‌شود در حالیکه افرادی با درآمدهای کلان در بخش‌های خصوصی هیچگونه مالیاتی پرداخت نمی‌کنند.تصویب و اجرایی شدن لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم می‌تواند تا حدودی کسب درآمد بیشتری برای کشور داشته باشد.

۲۱ آبان ۱۳۹۲

کمک به خانه‌دار شدن به ازدواج نسل جوان کمک می‌کند

به گزارش عیارآنلاین محمدرضا رضایی در گفت و گو با تسنیم با اشاره به دیدار اعضای کمیسیون عمران مجلس با وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تاکید نمایندگان مجلس در این جلسه به تداوم روند اجرای طرح مسکن مهر در راستای کمک به اقشار کم درآمد جامعه توسط دولت بود. وی با بیان اینکه به […]

۲۰ آبان ۱۳۹۲

اعتراض بسیج دانشجویی ۶ دانشگاه تهران به اقدامات غیرقانونی بانک ملت

متاسفیم که سپرده‌های مردم که باید صرف سرمایه گذاری و تولید و به حرکت درآوردن چرخ‌های مملکت در شرایط تحریم شود در نتیجه مدیریت غلط شما به سمت ساخت و ساز و تخریب محیط زیست رفته است.

۱۹ آبان ۱۳۹۲

شاخص‌های قیمت‌گذاری حق دسترسی ریل و جاده دقیق و صحیح نیست

شاخص های مدنظر برای قیمت گذاری در مورد حق دسترسی ریل و جاده دقیق و صحیح نیست و باید در جهت به روز کردن این مهم حرکت کرد.

۱۹ آبان ۱۳۹۲

۶ برابر شدن وام مسکن در بانک‌هایی به غیر از بانک مسکن است

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، یک مقام مسئول در نظام بانکی گفت: بحث مطرح شده از سوی وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه وام خرید مسکن ۶ برابر می‌شود، در حقیقت همان راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن در بانک‌ها به غیر از بانک مسکن است. این مقام مسئول با تاکید بر اینکه پرداخت […]

۱۸ آبان ۱۳۹۲

وقتی عرضه مسکن صورت نگیرد و تقاضا تحریک شود، به افزایش قیمت منجر خواهد شد.

این طرح در مراحل اولیه است و نمی توان نظر قطعی داد، به طور حتم وقتی در بازار عرضه مسکن اقدامی صورت نگیرد و بازار تقاضا تحریک شود، به افزایش قیمت منجر خواهد شد.

۱۸ آبان ۱۳۹۲

تذکر به آقای آخوندی/«وام مسکن ۶ برابری ودیعه» در دستور کار شورای پول و اعتبار نیست

باید یک تذکر به آقای آخوندی بدهم، از ایشان خواهش می‌کنم با این فرمایشات جو بازار را متشنج نکند. این قبیل اظهارنظرها آثار روانی روی بازار مسکن دارد و هر حرفی که گفته می‌شود بازار را بالا و پایین می‌کند.

۱۸ آبان ۱۳۹۲

بی اطلاعی بانک مسکن از وام ۶ برابری ودیعه مسکن

هنوز صحبتی در این زمینه با بانک مسکن انجام نشده است.

۱۸ آبان ۱۳۹۲

۹۵۰۰ کیلومتر راه ریلی در حال ساخت/بهره‌برداری از ۴۰ بندر کوچک/اتخاذ تصمیم برای خانه‌های خالی

در حال حاضر در کشور ۱۰ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه ریلی وجود داشته و همچنین ۹ هزار و۵۰۰ هزار کیلومتر راه ریلی در حال ساخت بوده که اعتبار مورد نیاز برای آن ۳۰ هزار میلیارد تومان است و در حال حاضر به دنبال سرمایه گذاری بخش خصوصی در امور زیرساختی آن هستیم.

۱۸ آبان ۱۳۹۲

تعیین زمان واریز قسط چهارم مسکن تهران؛ ۱۱ آبان تا ۱۱ دی

اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد: پیرو آغاز انعقاد قرارداد مسکن ویژه تهرانسر، به اطلاع میرساند مهلت زمان پرداخت قسط چهارم، از تاریخ ۱۱ آبان ماه لغایت ۱۱ دی ماه سال جاری است.

۱۶ آبان ۱۳۹۲

اعطای وام خرید مسکن،انداختن کبریت در انبار باروت/ اعطای وام ساخت مسکن، جلوگیری از افزایش قیمت‌ها

در شرایط کنونی اقتصاد کشور، بانک‌ها چنین منابعی را در اختیار ندارند که ۶ برابر ودیعه به مردم وام پرداخت کنند، حالا چه وام ساخت باشد چه وام خرید مسکن.

۱۵ آبان ۱۳۹۲

اعطای ۱۰۹۵ ميليارد تومان تسهیلات به مسکن مهر در دولت يازدهم

در نشست مشترك اعضاي كميسيون عمران با وزير راه و شهرسازي و معاونان كه در محل ساختمان شهيد دادمان برگزار شد دو تن از معاونان وزير و اعضاي كميسيون عمران به ارائه نظر پرداختند و در پايان رئيس كميسيون عمران و وزير راه و شهرسازي به جمع بندي سخنان پرداختند.

۱۵ آبان ۱۳۹۲

انتصاب مديركل دفتر دبيرخانه شورايعالي معماري و شهرسازي

با حكم وزير راه و شهرسازي، ابوالقاسم وحدتي اصل به عنوان مديركل دفتر دبيرخانه شورايعالي معماري و شهرسازي منصوب شد.