۱۵ آبا ۱۳۹۲

گزارشی از وضعیت مسکن مهر در زنجان

اجرای طرح مسکن مهر طی سال های گذشته به رغم وجود موانع متعدد بسترساز دستیابی اقشار مختلف به واحدهای مسکونی شده که البته این طرح دارای مزایا و معایبی نیز بوده است. استان زنجان به عنوان یکی از استان های پیشرو در زمینه ساخت واحدهای مسکونی مهر توانسته است درجه و اعتبار مناسبی در رتبه بندی مقوله مسکن مهر کسب کند.

۱۵ آبا ۱۳۹۲

مخالفت کمیسیون عمران با ادعای آخوندی/ بررسی ادعای دولت در تورم‌زا بودن مسکن مهر

آخوندی و معاونان وی انتقاداتی به طرح مسکن مهر وارد کردند که اعضای کمیسیون عمران نیز مشکلات و معضلات این طرح را پذیرفتند، اما اینکه اصل موضوع زیر را سوال برده و این پروژه را مورد انتقادهای سنگین قرار دهند مورد پذیرش نیست.

۱۵ آبا ۱۳۹۲

کاهش مبادلات تجاری ایران با غرب طی هفت ماهه نخست امسال

هرچند در هفت‌ماهه نخست امسال، به طور کلی مبادلات تجاری ایران نسبت به سال قبل کاهش یافته است، اما روند نزولی مبادلات تجاری با کشورهای غربی نسبت به کشورهای آسیایی، بسیار شدیدتر است.

۱۴ آبا ۱۳۹۲

تجمع متقاضیان مسکن ویژه در مقابل مجلس

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم صبح امروز حدود ۳۰۰ نفر از متقاضیان مسکن ویژه که ثبت‌نام کرده‌اند برای پیگیری مسکن خود در مقابل مجلس تجمع کردند. یکی از تجمع کنندگان گفت: هفته گذشته در سایت تهرانسر تجمع و نسبت به مفاد قرارداد اعتراض کردیم که با توجه به نتیجه ماندن آن امروز در […]

۱۴ آبا ۱۳۹۲

دولت مسکن مهر را تا زمان اجرای طرح جایگزین ادامه دهد

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اینکه ساخت مسکن ارزان قیمت در کشور باید ادامه یابد، گفت: دولت می‌تواند طرح مسکن مهر را متوقف کند، اما باید این امر را نیز مدنظر قرار دهد که آیا طرحی برای جایگزین کردن آن در اختیار دارد یا خیر.

۱۲ آبا ۱۳۹۲

دلار ۱۲۲۶تومانی نداریم/ تامین مسکن تکلیف قانونی دولت است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: مسکن مهر مربوط به قانون جامع مسکن است و باید اجرا شود، حال آقای احمدی‌نژاد اسم این طرح را مسکن مهر گذاشته و اینها اسمش را مثلا مسکن اجتماعی بگذارند، اما وظیفه انجام قانون جامع مسکن برعهده دولت است. اما بسیاری از وزیران این دولت چون از کار اجرایی به دور بوده‌اند، با قوانین آشنا نیستند.

۱۱ آبا ۱۳۹۲

افتتاح ۱۲ هزار واحد مسکن مهر در کرمانشاه

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از ایسنا ۱۲ هزار و ۸۸۸ واحد مسکونی مهر در استان کرمانشاه با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر و رییس سازمان ملی زمین و مسکن افتتاح شد. ۲۲۵۰ واحد افتتاح شده در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، ۹۷۳۸ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار […]

۱۱ آبا ۱۳۹۲

ابراز نگرانی شورای تبیین بسیج دانشجویی از توقف طرح مسکن مهر

ضمن تذکر به وزیر راه و شهرسازی در تصحیح سخنان نگران کننده خود در خصوص توقف طرح مسکن مهر، با اعتقاد به کارآمدی این طرح در عین برخی از ضعف‌های آن، پیگیری مطالبات مردم در خصوص تکمیل این پروژه و ادامه آن با اصلاحات لازم را تا حصول نتیجه لازم، ادامه خواهد داد.

۱۱ آبا ۱۳۹۲
کارشناس اقتصاد مسکن:

مسکن مهر بر مبنای اصول عدالت‌خواهانه بنا شده است

مسکن اجتماعی طرح غلطی است و مسکن استیجاری از این جهت غلط است که کسی که متقاضی است باید به او مسکن ملکی داد. وقتی مسکن اجاره‌ای به این متقاضی می‌دهیم همیشه مشکل مسکن به قوت خودش باقی است.

۹ آبا ۱۳۹۲
لاریجانی در بازدید از طرح راه آهن تندرو در چین مطرح کرد:

دعوت از سرمایه‌گذاران چینی برای اجرای طرح قطارهای پرسرعت در ایران

رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به شانگهای از یکی از مهم ترین طرح های راه آهن تندرو در چین بازدید و از نزدیک در جریان جزییات این طرح قرار گرفت.

۸ آبا ۱۳۹۲

توجه به بافت‌های فرسود و ساخت و ساز سریع مسکن

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مسکن فرهنگیان تهران با تاکید بر اینکه مشکل مسکن کشور تا ۲۰ سال آینده باید حل شود، گزینه‌های جایگزین طرح مسکن مهر را به دولت پیشنهاد کرد.

۸ آبا ۱۳۹۲

توقف مسکن مهر به معنای سرپیچی از قانون است

به طور حتم اظهار نظر مثبت یا منفی در مورد مسکن مهر باید از طرف افرادی باشد که در این پروژه ثبت نام کرده و متقاضی استفاده از آن هستند، نه افرادی که هیچ گونه نیازی به مسکن ندارند و در منازل امن و راحتی زندگی و سکونت دارند.

۸ آبا ۱۳۹۲

مسکن مهر نباید متوقف شود

صندوق پس‌انداز مسکن نمی‌تواند سریع جواب دهد، چرا که همه اقشار کم درآمد دارای اندوخته مالی نیستند که بخواهند با سپرده‌گذاری صاحب وام و سپس توانایی برای خرید مسکن شوند.

۶ آبا ۱۳۹۲

تاثیرات طرح کاداستر/جلوگیری از زمین‌خواری/کمک به شناسایی دهک‌های درآمدی

رییس مرکز پژوهشها: با اجرای طرح کاداستر جلوی زمین‎خواری و تغییر کاربری از برخی سودجویان گرفته می‎شود و این طرح می تواند دولت را در شناسایی دهکهای پر درآمدبرای حذف یارانه آنان کمک کند.

۶ آبا ۱۳۹۲

مسکن مهر را نمی‌توان متوقف کرد/توقف مسکن مهر سبب افزایش قیمت مسکن می‌شود

توقف طرح مسکن مهر بدون شک در بالا رفتن نرخ مسکن نقش بسزایی خواهد داشت، چراکه عدم تامین مسکن با قیمت مناسب برای اقشار ضعیف جامعه، مشکلات حادی را در بازار مسکن ایجاد خواهد کرد.