۱۷ خرد ۱۳۹۳
معاون وزیر راه و شهرسازی

۱۸۰ میلیارد تومان جهت تکمیل خدمات زیربنایی مسکن‌مهر/ بانک مسکن موظف به پرداخت هزینه آماده‌سازی

حدود ۱۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر به وزارت نیرو اختصاص یافت/بانک مسکن در هزینه‌کرد تسهیلات مسکن مهر متعهد است و بر اساس قانون نیز موظف به پرداخت هزینه آماده‌سازی هستند.

۱۷ خرد ۱۳۹۳

راه‌اندازی راه آهن قزاقستان-ترکمنستان- ایران در سال جاری

رئیس جمهور ترکمنستان از راه اندازی خط راه آهن قزاقستان-ترکمنستان-ایران طی سال جاری میلادی خبر داد.

۱۷ خرد ۱۳۹۳

تایید خبر ریاست سعیدی کیا بر بنیاد مستضعفان

هنوز حکم رسمی انتصاب وی اعلام نشده، وی خبر انتصاب خود را تایید می کند. برنامه های جدی برای تحول در بنیاد مستضعفان دارد ولی فعلا از بیان برنامه های خود تا رسمی شدن این موضوع خودداری می کند.

۱۶ خرد ۱۳۹۳
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی

بررسی پیشنهاد تامین اعتبار ۵۰۰۰ میلیارد تومانی مسکن مهر در هیئت دولت

پیشنهاد اعتبار ۵۰۰۰ میلیارد تومانی در کارگروه استان‌ها مطرح شده که مقداری از آن دیون است که قبلا کار شده و باید پرداخت شود. بخش دیگری از این اعتبار نیز به خدمات زیربنایی مانند آب پایدار و توزیع برق مربوط است.

۱۶ خرد ۱۳۹۳
مدیر طرح برقی‌سازی خطوط راه‌آهن

فاینانس قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان توسط چین

مدیر طرح برقی‌ کردن راه‌آهن با اشاره به حمایت دولت از توسعه خطوط ریلی و برقی‌سازی خط‌آهن و تلاش برای اختصاص بودجه، از فاینانس قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان توسط چین خبر داد و گفت: کمیته کارشناسی در راه‌آهن برای تدوین و اولویت‌بندی طرح‌های ریلی مشغول فعالیت است.

۱۳ خرد ۱۳۹۳

تشکیل شورای هماهنگی مسکن دو هفته یکبار

وزیر راه و شهرسازی بر اساس تکالیف قانونی و وظایف و اختیارات این وزارتخانه در سامان بخشیدن به بازار مسکن و تأمین مسکن کم درآمدها، مقرر کرد شورای هماهنگی مسکن به ریاست وی، هر دو هفته یکبار به طور مستمر تشکیل شود.

۱۲ خرد ۱۳۹۳
در نشست «آدرس غلط»

بررسی عملکرد و تقدیر از برخی مسئولین؛ در هم‌اندیشی دانشجویی آدرس غلط

نشست هم اندیشی اساتید با عنوان«آدرس غلط»، با قرائت بیانیه و اهدای نمادین جایزه های آدرس صحیح و آدرس غلط به برخی مسئولین پایان یافت.

۱۱ خرد ۱۳۹۳

منافع اقتصادی تسهیلات ساخت بیشتر است

در حال حاضر شاخص تراکم خانوار در واحد مسکونی بیش از عدد یک است و شکاف عمیقی میان عرضه و تقاضا وجود دارد و در چنین شرایطی اتخاذ سیاست پرداخت وام خرید منجر به افزایش تقاضای مصرفی و تقاضای سوداگرانه به صورت توأمان خواهد شد

۱۱ خرد ۱۳۹۳

رفع خلاءهای قانونی دستگاه‌های اجرایی در برخورد با زمینخواران

بازدید کمیته مبارزه با زمین خواری از مناطق به صورت ماهانه خواهد بود. مقرر شده که کمیته مبارزه با زمین خواری مجلس با هماهنگی دادستان تهران از منطقه دماوند و سایر مناطق نیز بازدید داشته باشند و این اقدام مقدمه ای برای مبارزه با زمین خواری در سطح کشور است.

۱۱ خرد ۱۳۹۳
نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر

۵۰۰۰ میلیارد تومان؛ اعتبار مورد نیاز برای آب و برق مسکن مهر

گزارش اعتبار مورد نیاز برای تامین آب و برق مسکن مهر نهایی شده و بزودی تقدیم دولت می‌شود، ‌طبق برآوردهای انجام‌شده، حدود ۵ هزار میلیارد تومان برای تکمیل آب،‌ فاضلاب و برق پروژه‌های مسکن مهر در کل کشور نیاز است.

۱۱ خرد ۱۳۹۳
عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس

جزئیات سیاست‌های جدید دولت در بخش مسکن/بی‌توجهی به عرضه و حمایت از تقاضا

رویکرد دولت در طرح جامع پیشنهادی مسکن به سمت اجاره، خرید و بهسازی بوده و به ساخت و ساز و تولید مسکن توجه نشده است،بنابراین قطعا در تناسب عرضه و تقاضادچار مشکل خواهیم شد و گرانی ها در بازار تداوم خواهد داشت.

۱۰ خرد ۱۳۹۳

عضو کمیسیون عمران: دولت قبل از نوسازی به ساکنان بافت‌های فرسوده شهری تضمین بدهد

وضعیت بافت‌های فرسوده شهری در کشور مناسب نیست، دولت باید از فرصت بی‌نظیر ساخت واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده با ارائه یک سری مشوق و یک برنامه‌ عملیاتی نهایت استفاده را ببرد.

۱۰ خرد ۱۳۹۳
معاون برنامه ریزی وزیر سابق راه و شهرسازی

نظام مهندسی مسئول مقاوم نبودن برخی از واحدهای مسکن مهر

معاون وزیر سابق مسکن گفت: مقاوم نبودن برخی واحدهای مسکن مهر ناشی از ضعف عملکرد نظام مهندسی است و مشاور وزیر سابق به کار نگرفتن تعاونی‌های تخصصی در مسکن مهر را اشتباه وزیر سابق دانست.

۱۰ خرد ۱۳۹۳
یک پیمانکار مسکن ویژه تهران

تحویل قراردادهای پروژه مسکن ویژه تهرانسر آغاز شد/ واگذاری برخی واحدها از شهریور ۹۳

تحویل قراردادهای پروژه مسکن ویژه تهرانسر آغاز شده، تمام ۲۵۰۰ مسکن ویژه تهران (تهرانسر) تا پایان سال جاری به متقاضیان تحویل می‌شود.

۱۰ خرد ۱۳۹۳

راهکار ریشه‌کن کردن فقر اقتصادی؛ تامین مسکن/حضور نیافتن نمایندگان دولت در مسکن مهر

در برنامه مناظره این هفته با موضوع مسکن، مطالبی در مورد ریشه‌کنی فقر با تامین مسکن، مسکن مهر بزرگ‌ترین پروژه تاریخ کشور و رونق ۵۰۰ رشته تولیدی دیگر با رونق ساخت و ساز مسکن ایجاد می‌شود، ابراز شد.