۲۴ خرد ۱۳۹۳

سال ۹۴، پایان دوره طرح جامع توسعه بنادر تجاری/لزوم تعیین سهم کالایی هر بندر

طرح جامع توسعه بنادر تجاری تا سال ۹۴ اعتبار دارد، با توجه اتفاقاتی که در عرصه توزیع کالا و توسعه بنادر در سطح جهان و منطقه رخ داده است، بازنگری طرح در دو گام «تعیین سهم کالایی هر بندر» و «تعیین سهم هر یک از بنادر تجاری از برنامه توسعه» باید هر چه زودتر انجام شود.

۲۴ خرد ۱۳۹۳

راهکار بهبود کارایی نظام مالیاتی در بخش مسکن؛ بخش اول

انتقال درآمدهای مالیاتی دولت از مالیات بر درآمد به سمت مالیات بر ثروت و دارایی، باعث افزایش وجوه در اختیار شرکت ها و تولیدکنندگان می شود و منجر به افزایش تولید و ایجاد اشتغال می گردد.

۲۴ خرد ۱۳۹۳
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی

۱۴۰ هزار واحد مسکن مهر آماده افتتاح/تحویل ۷۰۰هزار واحد مسکن مهر در سال ۹۳

در حال حاضر مطابق با برنامه وزارت راه و شهرسازی که قرار است ابلاغ شود، ۷۰۰ هزار مسکن مهر در سال ۹۳ تحویل می‌شود.

۲۳ خرد ۱۳۹۳

دستگاه‌های خدمات‌رسان در پروژه‌های مسکن مهر همکاری خوبی دارند

مدیرعامل شرکت عمران پرند با بیان این‌که به همراه مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان از پروژه‌های مسکن مهر بازدید کرده‌ایم، گفت:دستگاه‌های خدمات‌رسان با وجود یک سری مشکلات همکاری خوبی برای تامین خدمات زیربنایی مسکن مهر دارند.

۲۳ خرد ۱۳۹۳

۱۴۰ هزار واحد مسکن مهر آماده افتتاح شد

ائم مقام وزیر راه و شهرسازی از آماده تحویل بودن ۱۴۰ هزار مسکن مهر در سراسر کشور خبر داد و گفت: بر اساس برنامه امسال ۷۰۰ هزار مسکن مهر تکمیل و با امکانات زیربنایی به متقاضیان واگذار می‌شود.

۲۱ خرد ۱۳۹۳
معاون وزیر راه و شهرسازی

سرنوشت تبدیل مسکن مهر ۹۹ ساله به مسکن ملکی

موضوع هنوز در شورای مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی مطرح نشده است، ما به‌طور کلی موافق این هستیم که مسکن مهر ۹۹ ساله به مسکن ملکی تبدیل شود و این اتفاق بیفتد.

۲۱ خرد ۱۳۹۳
با رای موافق نمایندگان

کلیات طرح «کاداستر» به تصویب رسید

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح کاداستر موافقت کردند.

۲۱ خرد ۱۳۹۳

ماموریت ظریف در ترانزیت

ابلاغیه هیئت دولت به محمدجواد ظریف

۱۹ خرد ۱۳۹۳

افزایش سقف تسهیلات مسکن شهرهای بزرگ؛ رویکردی تورم‌زا در بازار مسکن

نعمتی، مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری بانک مسکن اعتقاد دارد که بررسی پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات مسکن،فقط باید برای احداث مطرح شود نه برای خرید. با توجه به کمبود عرضه مسکن متناسب با نیاز، ادامه اعطای وام خرید و تحریک تقاضا، قطعا بازار مسکن را با تورمی جدی روبرو خواهد کرد.

۱۸ خرد ۱۳۹۳

توقف نوسازی بافت‌های فرسوده شهری در فاز «تئوری»/بی برنامگی دولت در بافت‌های فرسوده

با وجود گذشت حدود ۱۰ ماه از عمر دولت یازدهم و ۴ ماه از انتصاب مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران اما مسئولان وزرات راه و شهرسازی همچنان در فاز تئوری نوسازی بافت‌های فرسوده شهری قرار دارند و هنوز وارد فاز اجرایی در این بخش نشده‌اند.

۱۷ خرد ۱۳۹۳
معاون وزیر راه و شهرسازی

۱۸۰ میلیارد تومان جهت تکمیل خدمات زیربنایی مسکن‌مهر/ بانک مسکن موظف به پرداخت هزینه آماده‌سازی

حدود ۱۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر به وزارت نیرو اختصاص یافت/بانک مسکن در هزینه‌کرد تسهیلات مسکن مهر متعهد است و بر اساس قانون نیز موظف به پرداخت هزینه آماده‌سازی هستند.

۱۷ خرد ۱۳۹۳

راه‌اندازی راه آهن قزاقستان-ترکمنستان- ایران در سال جاری

رئیس جمهور ترکمنستان از راه اندازی خط راه آهن قزاقستان-ترکمنستان-ایران طی سال جاری میلادی خبر داد.

۱۷ خرد ۱۳۹۳

تایید خبر ریاست سعیدی کیا بر بنیاد مستضعفان

هنوز حکم رسمی انتصاب وی اعلام نشده، وی خبر انتصاب خود را تایید می کند. برنامه های جدی برای تحول در بنیاد مستضعفان دارد ولی فعلا از بیان برنامه های خود تا رسمی شدن این موضوع خودداری می کند.

۱۶ خرد ۱۳۹۳
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی

بررسی پیشنهاد تامین اعتبار ۵۰۰۰ میلیارد تومانی مسکن مهر در هیئت دولت

پیشنهاد اعتبار ۵۰۰۰ میلیارد تومانی در کارگروه استان‌ها مطرح شده که مقداری از آن دیون است که قبلا کار شده و باید پرداخت شود. بخش دیگری از این اعتبار نیز به خدمات زیربنایی مانند آب پایدار و توزیع برق مربوط است.

۱۶ خرد ۱۳۹۳
مدیر طرح برقی‌سازی خطوط راه‌آهن

فاینانس قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان توسط چین

مدیر طرح برقی‌ کردن راه‌آهن با اشاره به حمایت دولت از توسعه خطوط ریلی و برقی‌سازی خط‌آهن و تلاش برای اختصاص بودجه، از فاینانس قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان توسط چین خبر داد و گفت: کمیته کارشناسی در راه‌آهن برای تدوین و اولویت‌بندی طرح‌های ریلی مشغول فعالیت است.