۲۱ تیر ۱۳۹۳

آخرین وضعیت ساخت راه‌های روستایی کشور

معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی به تشریح آخرین وضعیت پروژه‌های روستایی در دست ساخت این معاونت پرداخت.

۱۹ تیر ۱۳۹۳
رییس بنیاد مسکن:

۲۶۵۰۰۰ واحد مسکن مهر در کشور تحویل شده است

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: این بنیاد از مجموع ۳۲۵ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت کشور ۲۶۵ هزار واحد آن را تاکنون تحویل داده است.

۱۹ تیر ۱۳۹۳
آرامی:

طرح مسکن اجتماعی به‌زودی تقدیم کمیسیون عمران مجلس می‌شود

سخنگوی کمیسیون عمران گفت: دولت اعلام کرده که به زودی طرح مسکن اجتماعی را تقدیم مجلس خواهد کرد تا در کمیسیون مربوطه مورد بررسی قرار بگیرد.

۱۹ تیر ۱۳۹۳
لاریجانی پیشنهاد کرد:

اختصاص ۳ درصد منابع صندوق توسعه ملی به حمل و نقل ریلی

رئیس مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد ۳ درصد از منابع صندوق توسعه ملی کشور به طرح‌های حمل و نقل ریلی اختصاص یابد.

۱۸ تیر ۱۳۹۳
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی خبر داد

مذاکره با شرکت کره‌ای برای اجرای پروژه قطار سریع‌السیر تهران-مشهد

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: قرار است امروز برای قطار سریع السیر مشهد و تهران با طرف کره جنوبی به توافق برسند.

۱۸ تیر ۱۳۹۳
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

طرح جایگزینی روکش آسفالت جاده‌ها با روکش بتنی اجرا می‌شود

معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی از برنامه‌ریزی برای جایگزینی روکش بتنی در جاده‌ها به دلیل قیمت بالای قیر خبر داد و گفت:‌ تلاش کرده‌ایم تاثیرگذاری افزایش قیمت قیر روی پروژه‌ها را با راهکارهایی از جمله افزایش اعتبارات جبران کنیم.

۱۸ تیر ۱۳۹۳
نامه کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی عملکرد دولت در مسکن مهر

۳.۵ میلیون خانوار فاقد مسکن /میانگین انتظار برای خرید یک مسکن ۷۵متری ۲۱سال

کمیسیون اصل ۹۰ در نامه ای بلند بالا به نمایندگان مجلس عملکرد دولت در پروژه مسکن مهر را بررسی و اعلام کرد: دولت نسبت به ثبت‌نام متقاضیان جدید در شهرهای با درصد بالاتر اقدام کند تا از هدر رفت سرمایه مالی در شهرهای فاقد مشکل (مسکن) جلوگیری به عمل آید.

۱۷ تیر ۱۳۹۳

مذاکره با وزارت خارجه برای لغو ۴ تحریم کشتیرانی

به گزارش عیارآنلاین، علی عزتی معاون فنی بازرگانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ‏ایران اظهار کرد: انتظار می‌رود در دوره اخیر گفت‌وگوها، محدودیت‌های کشتی‌ها و شرکت‌های ایرانی لغو شود. در حال حاضر فضای مثبتی در فضای کسب و کار شرکت‌های ایرانی کشتیرانی حکم‌فرما است و این موضوع کنار عدم اعمال تحریم‌های جدید بعد از توافق اولیه ژنو […]

۱۷ تیر ۱۳۹۳

جزئیات گزارش تخلفات زمین‌خواری پس از دستور جهانگیری/ مجوز ۲۳ طبقه در یک روستای شمالی!

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جزئیات طرح شورای عالی شهرسازی برای مقابله با تغییرکاربری اراضی و زمین خواری از مدیریت‌های محلی در مناطق روستایی شمال کشور انتقاد کرد و گفت: مشخص است وقتی یک مسئول محلی در یک روستا در شمال مجوز برج ۲۳ طبقه داده، کاملا مغایر با قانون عمل کرده است.

۱۶ تیر ۱۳۹۳
افزایش حداقل 30 میلیون تومانی وام مسکن مقدور است؟

۶۵ میلیون تومان حداقل وام ۵۰ درصدی خرید خانه

طرح پرداخت وام خرید خانه به میزان ۵۰ درصد ارزش یک واحد مسکونی که اکنون در بانک مرکزی در حال بررسی است باید حداقل ۳۰ میلیون تومان از وام فعلی بیشتر شود تا جوابگوی خرید کوچکترین آپارتمان در جنوب شهر تهران باشد که با توجه به شرایط بانک مرکزی و تعهد ده‌ها میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه مسکن مهر، توانایی تامین این تسهیلات بعید است.

۱۶ تیر ۱۳۹۳

نتایج بازنگری طرح جامع مسکن ارائه شد/ بررسی ساخت و ساز مورد نیاز تا افق ۱۴۰۵

گزارش «نتایج بازنگری طرح جامع مسکن» شامل جزئیات مورد نظر در این طرح در دومین نشست شورای هماهنگی مسکن در حضور وزیر راه و شهرسازی ارائه و مقرر شد این طرح با رویکرد تدوین مدل‌های اقتصادی، جمعیتی و نیازسنجی اصلاح و از نظرات کارشناسان خبره استفاده شود.

۱۶ تیر ۱۳۹۳

مبادی و تردد‌‌ غیر مجاز چالش ایمنی سفرهای دریایی / استفاده از اتوبوس‌های دریایی ممنوع

معاون دریایی سازمان بنادر گفت: ایمنی در سفرهای دریایی نقش کلیدی و تعیین‌کننده دارد و از این رو این سازمان از قبل، با تدوین برنامه در تمامی موارد مرتبط با این مقوله از جمله تردد دریایی، شناور و بنادر مسافر گام به گام پیش رفته است.

۱۵ تیر ۱۳۹۳
در بازدید مدیران سازمان بنادر از بندر شهید رجایی مطرح شد‌

عزم دولت برای اجرای فاز‌های توسعه بندر شهید رجایی/ ارتقاء توانمندی فنی بخش خصوصی

مدیران سازمان بنادر و دریانوردی در بازدید اخیر خود از بندر شهید رجایی اعلام کردند که دولت یازدهم عزم خود را برای پیاده کردن طر‌ح‌های توسعه این بندر و همکاری با بخش خصوصی و اپراتور‌ها در ارتقاء توانمندی فنی، جزم کرده است.

۱۵ تیر ۱۳۹۳

مصباحی مقدم: افزایش نرخ بیمه شخص ثالث خلاف قانون است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش نرخ بیمه شخص ثالث گفت:افزایش نرخ بیمه شخص ثالث هم اکنون ۲۴ درصد است که این خلاف قانون است و بیمه باید کاهش یابد.

۱۵ تیر ۱۳۹۳
معاون وزیر راه و شهرسازی پیش بینی کرد :

مسکن در نیمه دوم سال رونق می یابد/احتمال کم جهش قیمت مسکن و زمین در سالجاری

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ضمن پیش بینی رونق بخش مسکن در نیمه دوم سالجاری، احتمال جهش قیمت زمین و مسکن را ضعیف دانست و گفت: در صورت رونق این بخش به طور حتم تغییراتی در وضعیت قیمت ها ایجاد خواهد شد.