۹ شهریور ۱۳۹۸

رفع تصرف ۴۵۰۰ متر مربع از اراضی دولتی در ایلام طی یک ماه گذشته

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام، از رفع تصرف ۴۵۰۰ متر مربع از اراضی دولتی در یک ماه گذشته توسط یگان حفاظت این اداره کل به ارزش بیش از ۹ میلیارد تومان خبر داد.

۹ شهریور ۱۳۹۸

آغاز عملیات رفع تصرف از حریم و بستر رودخانه «رزجرد» قزوین

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین از آغاز عملیات رفع تصرف و آزادسازی ۷۱ نقطه از حریم و بستر رودخانه رزجرد قزوین و مسلوب‌المنفعه کردن چاه‌های غیرمجاز این مسیر خبر داد.

۶ شهریور ۱۳۹۸
مدیر کل برنامه ریزی و تحقیقات مسکن بنیاد مسکن خبر داد

آغاز ثبت نام سامانه آباد/ دریافت تسهیلات بعد از دریافت کد رهگیری

مدیر کل برنامه ریزی و تحقیقات مسکن بنیاد مسکن با اشاره به آغاز به کار سامانه آباد بنیاد مسکن گفت:سهمیه بنیاد مسکن از ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن، تعداد ۱۰۰ هزار واحد بود

۲ شهریور ۱۳۹۸
معاون امور بندری و مناطق ویژه اقتصادی سازمان بنادر؛

۵۰ بندر کوچک در کشور وجود دارد که ۳۳ بندر در مالکیت سازمان بنادر و دریانوردی است

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۳۳ بنادر کوچک تحت مالکیت و یا در حال انتقال مالکیت به این سازمان هستند، گفت: نقش این بنادر در شبکه سازی حمل و نقل دریایی بی‌بدیل است و امکان انتقال کالا از طریق این بنادر به بنادر متوسط، بنادر هاب یا بنادر خارجی وجود دارد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۸

بدنبال اجرای برنامه بازآفرینی شهری بدون اعتبارات بودجه‌ای هستیم

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اظهارکرد: به دنبال شیوه و برنامه ای هستیم که بدون اعتبارات بودجه ای دولت بتوانیم تحقق بازآفرینی شهری را میسر کنیم.

۲۲ مرداد ۱۳۹۸

جزئیات واگذاری زمین دولتی به مردم ونحوه ساخت/تام‌فاز و تام‌اج چیست؟

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی جزئیات اجرای طرح های تأمین مسکن به روش فروش اقساطی زمین و تأمین مسکن اجاره ای را تشریح کرد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۸

مالیات بر عایدی سرمایه، درمانِ گرانی مسکن

 یکی از این بخش‌های متاثر از سیل نقدینگی، مسکن است. حجمِ عظیم نقدینگی به جای ورود به ساخت و ساز مسکن به سمت تقاضاهای سرمایه‌ای مسکن رفته که باعث افزایش قیمت مسکن شده است.

۲۱ مرداد ۱۳۹۸

نظارت دقیق بر بانک‌ها، راه مقاوم‌سازی مسکن روستایی

حتی با اجرای کامل قانون برنامه ششم توسعه، ۱۵ سال زمان برای مقاوم سازی مسکن روستایی نیاز است. این در حالی است که روند مقاوم سازی مسکن روستایی، یک سوم میزان مندرج در قانون است.

۱۷ تیر ۱۳۹۸

آب سرد قولنامه بر پیکر خریداران پروژه رضوان قم

صاحب‌نظران عرصه حقوق، معتقد هستند که اصلی‌ترین راه‌حل جلوگیری از مواردی مانند معاملات معارض در پروژه رضوان قم یا زمین‌خواری‌ها، بی‌اعتباری اسناد غیررسمی در مقابل اسناد رسمی مورد تائید حاکمیت است.

۹ تیر ۱۳۹۸

الگوی «مسکن ویژه» برای خانه‌دار شدن مردم

چگونگی حمایت از خانه‌دار شدن خانواده‌ها یكی از مسائل همیشگی دولت‌ها بوده است. یكی از الگوهای موفق در زمینه ساخت مسكن برای اقشار متوسط و كم‌درآمد در كشورمان، مدل مسكن ویژه بود كه هم منجر به توانمندشدن خانواده‌ها می‌شود و هم تبعات تورمی افزایش وام خرید را به همراه ندارد.

۶ تیر ۱۳۹۸

خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

در حالی که خالی نگه داشتن خانه ها یکی از علل اصلی افزایش قیمت ها در بازار مسکن است، وزارت راه و شهرسازی در طرح اقدام ملی تولید مسکن از روشی استفاده می کند که زمینه برای افزایش خانه های خالی را فراهم می کند.

۱۱ خرداد ۱۳۹۸

تعرفه حمایتی برای تولید ریل، لازمه ثبات و توسعه تولید

توجه به توانمندی داخلی تولید ریل درکنار حمایت از آن در مقابل واردات، راهکاری برای توسعه و ثبات این توانمندی است تا بتواند علاوه بر کمک به سایر صنایع، مانع خروج ارز و کاهش خام فروشی شود.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

معاملات غیررسمی زمین و دردسر واحدهای تولیدی

نبود ساز و کار مناسب حقوقی باعث شده تا سرمایه‌گذاران برای حضور در کشور و آغاز فعالیت اقتصادی، با مشکل روبه‌رو شوند، زیرا آنها از صحت مالکیت اراضی خود اطلاع کافی و لازم ندارند. علت این موضوع را نیز باید در اعتبار معاملات غیررسمی جست‌وجو کرد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
بررسي توليد مسکن با مدل مشارکتي در گفت‌وگوي رسالت با كارشناسان؛

ماهيگيري از خانه‌سازي!

توليد مسکن به روش مشارکتي، تاثير چنداني بر تنظيم بازار و قيمت مسکن ندارد و کارشناسان معتقدند وزارت راه و شهرسازي مي تواند به جاي اين روش، از مدل مسکن ويژه تهرانسر که در آن واحدها به قيمت تمام شده و نه بازار به مصرف کننده رسيد الگوبرداري کند.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

«مسکن مهر»هایی که بدون متقاضی خوانده می شد،به داد دولت خواهد رسید؟

کارشناسان معتقدند رونق تولید مسکن تنها در صورتی که متناسب با الگوی نیاز باشد، موجب تعادل در عرضه و تقاضای مسکن می شود و تغییر نام پروژه های مسکن مهر، تسکینی برای درد بازار مسکن نیست.