۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: تسهیلات دولتی بافت فرسوده به انبوه‌سازان داده می‌شود

معاون وزیرراه و شهرسازی اظهارداشت: دولت ۵۰ درصد از وام بافت فرسوده را به انبوه‌سازان پرداخت می‌کند.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون مسکن شری بنیاد مسکن:

قول دادند بخشی از پول مسکن اجتماعی خرداد ابلاغ شود

معاون مسکن‌شهری بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی گفت: سازمان برنامه و بودجه قول داده ابلاغ بودجه تامین یارانه برای اجرای طرح مسکن اجتماعی و مسکن حمایتی در خردادماه سال جاری انجام شود.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

دولت آزادراه اهواز ـ لردگان را تعیین تکلیف کرد

هیات وزیران تکلیف مطالعه، ساخت و بهره‌برداری از آزادراه بزرگ اهواز ـ ایذه ـ لردگان را مشخص کرد.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

” ورود ۳۲ هواپیما به ایران در ۲۰ ماه آینده “

ناوگان هوایی ایران که در طول چند دهه گذشته به دلیل تحریم‌های دوجانبه‌ای که علیه کشور اعمال شده بود عملا توان خرید هواپیماهای نوساز را از دست داده و نسبت به انجام مذاکرات نیز ناتوان شده بود حالا و در طول کمتر از ۲۰ ماه آینده می‌تواند با انقلابی جدید روبه‌رو شود.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

راه اندازی قطار گردشگری این هفته در مسیر تهران – سواد کوه

مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه‌آهن گفت: خط ثابت گردشگری ریلی تهران- سوادکوه از پنجشنبه این هفته فعال می شود و علاقه مندان برای شرکت در این تور می‌توانند به آژانس‌های گردشگری و سامانه‌های اینترنتی مراجعه کنند.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر راه: اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه به ۲ وزارتخانه برای تکمیل مسکن مهر

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان از اسناد خزانه در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته که از این مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان در اختیار شرکت عمران پردیس و مابقی در اختیار سایر شهرهای جدید برای تکمیل و افتتاح واحدهای مسکن مهر و تامین زیرساخت‌های مورد نیاز قرار گرفت.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

۴۹ هزار واحد «معارض‌دار» مشکل فراموش شده مسکن مهر

در حالی که ماه‌هاست برای حل مشکل واحدهای دارای معارض مسکن مهر وعده‌هایی داده شده هنوز آمارها حاکی از این است که هیچ اقدامی در این خصوص انجام نشده و برخی از شهرها مثل پردیس مشکلاتشان روز به روز شدیدتر می‌شود.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

توسعه راه‌آهن چابهار با کسری بودجه ۲.۵ میلیارد دلاری

مشاور وزیر راه و شهرسازی تاکید دارد که ایران هرچه زودتر باید شریک‌خارجی خود برای توسعه بندر چابهار را انتخاب‌کند و با اشاره به کسری بودجه ۲.۵ میلیاردی برای توسعه راه آهن چابهار می‌گوید: درصورت توسعه راه‌آهن چابهار ایران می‌تواند تمام بار آسیای جنوب شرقی را از طریق این بندر ترانزیت نماید.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

۸۸۰ میلیارد تومان اوراق خزانه به آب و برق مسکن مهر اختصاص یافت

نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر با بیان اینکه ۸۸۰ میلیارد تومان از محل اسناد خزانه اسلامی برای تأمین آب و برق واحدهای مسکن مهر تخصیص پیدا کرد، گفت: مشکل نصب انشعاب آب و برق در واحدهای مسکن مهر برطرف شد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

۱۰۰ دستگاه واگن جدید خریداری می‌شود

مدیرعامل راه‌آهن شرقی بنیاد گفت:‌ در حال حاضر ۱۲۸ دستگاه واگن در ناوگان بن‌ریل موجود است و در راستای توسعه بنیاد باید ۱۰۰ دستگاه واگن مسافری دیگر به ناوگان خود بیفزاییم که اولویت ما تولید داخل است.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

ورود ۵۰ دستگاه واگن استیجاری به ناوگان رجا

مدیرعامل رجا گفت: ۵۰ دستگاه واگن مسافری از شرکت‌های اروپایی اجاره کرده‌ایم که همه نو هستند و در صورت امکان پس از چند سال بهره‌برداری آنها را خریداری خواهیم کرد.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

مدیرعامل ایران ایر: همه ۷ فروند هواپیمای نو را نقدی خریدیم/ مناقصه جذب فاینانسر را به زودی برگزاری می‌کنیم

مدیرعامل ایران‌ایر گفت: ۳ فروند هوایپیمای ایرباس و ۴ فروند ATR که وارد ناوگان هوایی کشور شد از مصوبه ۳۳۰ میلیون دلاری هما به صورت نقد خریداری شده است و پس از اخذ فاینانسر این پول‌ به عنوان پیش‌پرداخت لحاظ می‌شود.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

مدیرعامل ایران ایر: هزینه آموزش خلبانان ای تی آر بر عهده شرکت سازنده است

مدیرعامل هما درخصوص ورود هواپیماهای بوئینگ گفت: تا پایان سال ۲۰۳۰ میلادی ۲۰ فروند بوئینگ ۷۷۷ وارد ناوگان هواپیمایی هما خواهد شد.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
رئیس سازمان هواپیمایی کشور:

با هواپیمای دست دوم هیچ جا عکس نمی‌گیرند

رییس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: همان‌طور که در دنیا رسم است که برای تمام هواپیماهای نو یا ورود هواپیماهای جدید مراسم برگزار می‌کنند، هیچ‌کس برای ورود هواپیماهای دست دوم عکس یادگاری نمی‌گیرد.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

معاون مدیرعامل ART: در صورت تغییر دولت قراردادهای ایران چگونه ادامه پیدا می‌کند؟

معاون مدیرعامل شرکت ATR اعلام کرد: بعد از آن‌که شرایط برای انجام مذاکره با ایران فراهم شد ما اقدام به نهایی کردن یک قرارداد با ایران‌ایر کردیم و به آن متعهد هستیم اما درباره‌ی قراردادهای دیگر، شرایط تعیین‌کننده‌ی نهایی شدن آن خواهد بود.