۲۳ اسفند ۱۳۹۵

بزرگترین ایستگاه متروی کشور در شهر جدید هشتگرد راه‌اندازی می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طی ۶ ماه آینده با تمهیدات اندیشیده شده بزرگترین ایستگاه متروی کشور در شهر جدید هشتگرد راه‌اندازی می‌شود.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

خانه‌های خالی به دو برابر افزایش یافت

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به جزییات آمار سرشماری نفوس و مسکن سال ٩۵، نرخ رشد جمعیت کل نسبت به سال ۹۰ را ۱.۲۴ درصد اعلام کرد و گفت: تعداد خانه‌های خالی دو برابر شده است.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

تامین ۱۹۸ واگن به ارزش ۲۰۰ میلیون یورو برای مترو مشهد

مدیرکل دفتر حمل ونقل ریلی از تامین ۱۹۸ واگن مترو به ارزش ۲۰۰ میلیون یورو برای قطار شهری مشهد خبر داد و گفت: پرداخت یارانه صرفه جویی در مصرف سوخت از سال آینده پرداخت می‌شود.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

استقبال ایتالیا‌ برای تکمیل کریدور شمال-جنوب‌غرب

مدیرکل کریدور شمال-جنوب غرب کشور با اشاره به ابلاغ سازمان مدیریت مبنی بر تکمیل ۸۳۰ کیلومتر از این مسیر ترانزیتی، گفت: از این ۸۳۰ کیلومتر، ۳۸۰ کیلومتر آن در حوزه استان کردستان است که از نظر رشد اقتصادی برای این استان اهمیت دارد.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

لزوم شفاف سازی ۵ ابهام در خصوص قرارداد خرید هواپیما از ایرباس و بوئینگ

شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در نامه‌ای به آخوندی وزیر راه و شهرسازی، ضمن بیان ضرورت توسعه ناوگان هوایی کشور، از ایشان خواست تا در خصوص قراردادهای اخیر هواپیما با بوئینگ و ایرباس و ابهامات مطرح در خصوص آن شفاف‌سازی نماید.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

بیمه کیفی ساختمان‌های بلندمرتبه اجباری است

دبیرشورای عالی شهرسازی در نامه‌ای به شهرداری ها، استانداران، دهیاری ها و رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان بر لزوم اجباری شدن بیمه کیفی ساختمان های بلند مرتبه تاکید کرد.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

نقد کردن اوراق مشارکت ۲۵ درصد هزینه دارد

مدیرعامل شرکت مهندسی ساختمان و تاسیسات راه آهن(بالاست)با اشاره به عدم پرداخت دو ماهه حقوق و عیدی کارکنان این شرکت به دلیل عدم پرداخت مطالبات توسط کارفرما،گفت:هزینه نقد کردن اوراقی که بابت طلب‌هایمان پرداخت می‌شود در بازار ۲۵ درصد است.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

رابطه رکود مسکن با دکانداری بانکها

رییس اتحادیه مشاوران املاک علت طولانی شدن رکود مسکن را فعالیت تجاری و اقتصادی بانکها دانست و گفت: رونق مسکن در سال ۱۳۹۶ مستلزم اصلاح سیستم بانکی است.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

تجمع متقاضیان مسکن مهر مقابل سازمان بازرسی

در حالی قرار است فردا هزار واحد مکسن مهر پردیس به بهره برداری برسد که تعدادی از متقاضیان مسکن مهر با تجمع مقابل سازمان بازرسی خواستار رسیدگی به مشکلات افتتاح و تحویل واحدهای خود شدند.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

۷۰ هزار مسکن اجتماعی آب رفت

در حالی‌که کمیسیون زیربنایی دولت طرح مسکن اجتماعی را تصویب و از تکمیل و ساخت ۵۷۰ هزار واحد آن تا سال ۱۴۰۰ حمایت شد اما این تعداد در جدیدترین تصمیم وزارت راه و شهرسازی به ۵۰۰ هزار واحد کاهش یافته است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

رتبه جهانی کشتیرانی جمهوری اسلامی چهار پله بهبود یافت

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این شرکت سال گذشته رتبه ۲۳ جهان را در اختیار داشت، گفت: با چهار پله صعود امسال کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به رتبه ۱۹ جهان ارتقا یافته است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

ورود ۳۲ دستگاه واگن جدید به ناوگان رجا از فردا

مدیرعامل رجا از ورود ۳۲ دستگاه واگن جدید به ناوگان این شرکت ریلی از فردا خبر داد.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

۵۵ هزار واحد مسکن مهر البرز آماده بهره‌برداری است

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز گفت: ۵۵ هزار واحد مسکن مهر البرز آماده بهره‌برداری است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

تحویل ۸۵۰ هزار مسکن مهر در دولت یازدهم

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر اعلام کرد: برخی القا می‌کنند که مسکن مهر در دولت یازدهم تعطیل شده است اما اینطور نیست و علی رغم مشکلات مالی ۸۵۰ هزار واحد به مردم تحویل داده شده است که به مراتب بیشتر از تعداد واحدهای تحویل داده شده در دولت قبل است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

پرداخت ۱۷۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض به متقاضیان مسکن مهر

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه با تشریح جزئیات طرح مسکن اجتماعی و حمایتی دولت گفت: طی ۵ سال آینده سالانه ۵۰۰۰ واحد و جمعا برای ۲۵ هزار واحد مسکونی مهر کمک بلاعوض ۷ میلیون تومانی (۱۷۵ میلیارد تومان) پرداخت می شود.