۱۴ اسفند ۱۳۹۶

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران: طرح مسکن امید بهترین فرصت برای نوسازی بافت‌های فرسوده است

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه طرح مسکن امید بهترین فرصت برای بازسازی بافت‌های فرسوده است، گفت: با امکاناتی که فراهم شده به نظر می‌رسد که تا کنون برای نوسازی بافت های فرسوده فرصتی بهتر از این فرصت وجود نداشته است.

۱۳ اسفند ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

طرح استیضاح آخوندی به هیات رئیسه مجلس ارجاع می شود

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم اقناع ۱۱ نفر از نمایندگان از توضیحات آخوندی، از ارجاع طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی به هیات رئیسه مجلس خبر داد.

۱۳ اسفند ۱۳۹۶

توسط هیت وزیران: تخفیف عوارض پروانه، حمایت های مالی و تراکم مسکن مهر تصویب شد

هیات وزیران به منظور حمایت از تولید و عرضه مسکن و با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، تخفیف عوارض پروانه، حمایت های مالی و تراکم و ایجاد تاسیسات عمومی مسکن مهر را تصویب کرد.

۱۳ اسفند ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: قرارداد اپراتورهای بنادر بازنگری شوند

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر بازنگری در قرارداد پایانه‌های کالاهای عمومی گفت: اپراتورهای پایانه‌های کالای عمومی دچار مشکل هستند.

۱۳ اسفند ۱۳۹۶

کارشناس حمل‌‌ونقل ریلی: اهتمامی برای رفع مشکلات فنی تولید ریل ملی توسط ذوب آهن دیده نمی‌شود

کارشناس حمل‌‌ونقل ریلی گفت: با وجود سرمایه گذاری توسط ذوب‌آهن برای تولید ریل ملی، اهتمامی برای رفع مشکلات فنی باقی‌مانده تولید ریل ملی و کسب استاندارد‌ها در این شرکت دیده نمی‌شود و گزارش مشکلات باقی‌مانده مدام توسط بازرس فرانسوی برای راه‌آهن ارسال می‌شود.

۱۳ اسفند ۱۳۹۶

وزیر راه‌وشهرسازی:شهرداری‌ها از مسئولیت کنترل ساختمان شانه خالی کرده‌اند

در حالی شهرداری مسئولیت قانونی کنترل ساختمان را بر عهده دارد، در این وضعیت بلبشو، پروانه ساختمانی صادر و مبلغ گزافی بابت صدور پروانه، فروش تراکم مازاد بر تراکم پایه که مبنای قانونی ندارد دریافت کرده اما عملا شانه از کنترل ساختمان خالی می‌کند.

۱۲ اسفند ۱۳۹۶

متوسط سن ناوگان هوایی کشور ۲۳ سال است

با ورود ۱۱ فروند هواپیمای جدید، متوسط سن ناوگان هوایی کشور به حدود ۲۱ سال رسیده اما با وجود سوانح و چالش های فراروی این صنعت، تداوم سیاست وزارت راه وشهرسازی مبنی بر نوسازی ناوگان هوایی کشور ضروری است.

۱۱ اسفند ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

تکمیل مسکن مهر ۱۱ هزار میلیارد تومان می‌خواهد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق برآوردها حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های مسکن مهر فقط از نظر خدمات زیربنایی، رو بنایی، دسترسی و راه‌های ارتباطی نیاز داریم.

۱۱ اسفند ۱۳۹۶

مدیرعامل بانک مسکن: شرط اصلی افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن استطاعت بازپرداخت توسط مشتریان است

مدیرعامل بانک مسکن با تأکید بر اینکه شرط افزایش سقف تسهیلات ۸۰ میلیونی خرید مسکن این است که متقاضیان استطاعت بازپرداخت اقساط را داشته باشند، گفت: پرداخت تسهیلات تا ۵۰ درصد قیمت مسکن، همواره در دستور کار بانک مسکن بوده است.

۱۱ اسفند ۱۳۹۶

معاون ایدرو: حل مشکل حمل و نقل کلانشهرها از اهداف انعقاد قرارداد ساخت و تولید واگن های جدید مترو است

معاون توسعه صنایع حمل و نقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از برنامه ورود متروهای آلومینیومی به ناوگان قطار شهری ایران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: حل مشکل حمل و نقل حومه تهران و هشت کلانشهر کشور، از اهداف انعقاد قرارداد ساخت و تولید واگن های جدید مترو است.

۱۰ اسفند ۱۳۹۶

معاون وزیر راه:تکمیل دالان حمل و نقل شمال- جنوب موجب تقویت ترانزیت درمنطقه می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر راه آهن جمهوری اسلامی ایران، همکاری کشورمان و جمهوری آذربایجان در تکمیل دالان حمل و نقل شمال- جنوب را حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: تکمیل این دالان موجب تقویت ظرفیت های ترانزیت در منطقه می شود.

۱۰ اسفند ۱۳۹۶

از سوی آخوندی؛ دستورالعمل شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان‌ها ابلاغ شد

وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور، دستورالعمل شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان‌ها را ابلاغ کرد.

۹ اسفند ۱۳۹۶
با حضور رئیس جمهور

دومین مرحله از عملیات احداث فاز سوم بندر شهید رجایی آغاز شد

دومین مرحله از عملیات احداث فاز سوم طرح توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری آغاز شد.

۹ اسفند ۱۳۹۶
نایب رئیس اتحادیه املاک استان تهران:

سود بانکی لیزینگ مسکن منطقی نیست

نایب رئیس اتحادیه املاک استان تهران گفت: سود بانکی بالا برای لیزینگ مسکن منطقی به نظر نمی رسد و ورود مستقیم بانک ها به عرصه لیزینگ مسکن مخالف قانون بانکداری است.

۹ اسفند ۱۳۹۶

«اشتدلر» سوییس قرارداد تولید ۹۶۰ واگن مترو را با «ایدرو» بست

قرارداد تامین و تولید ۹۶۰ دستگاه واگن مترو برای خطوط متروی تهران-کرج بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و اشتدلر سوییس، امروز در محل این سازمان به امضا رسید.