۱۹ مهر ۱۳۹۶

دبیر ستاد ملی بازآفرینی: هزینه نوسازی بافت‌های فرسوده ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است

سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری ایران گفت: بر اساس برآوردهای این شرکت برای نوسازی و بهسازی محله‌های فرسوده ۱۰۰ هزار میلیارد تومان هزینه لازم است.

۱۹ مهر ۱۳۹۶

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی: خط ترانزیت هند به افغانستان از چابهار به زودی افتتاح می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران از نظر ناوگان کشتیرانی تحت پرچم در رده‌های بالای جهان قرار دارد و جزو ۲۰ کشور اول دنیا است، از تشکیل کمیته ساماندهی سواحل در استان‌های ساحلی به ریاست استانداران خبر داد.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

مدیرعامل بانک مسکن: بانک‌ها در ۴ سال گذشته از پرداخت تسهیلات مسکن استقبال نکردند

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه بانک‌ها در پرداخت تسهیلات خرید و ساخت مسکن در ۴ سال گذشته همکاری چندانی نداشته‌اند، گفت: ورود نکردن بانک‌ها به بخش مسکن به علت طولانی مدت بودن بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن است.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون عمران مجلس: بین عرضه و تقاضای مسکن تعادل وجود ندارد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تعداد شهرهای کشور در سال ۱۳۳۵ نزدیک به ۱۹۹ شهر اعلام شده بود این در حالی است که در حال حاضر این عدد به ۱۳۰۰ شهر افزایش یافته است؛ سؤال این است چه کسی دستور ایجاد و تبدیل روستاها به شهر را داده است؟

۱۸ مهر ۱۳۹۶

آخوندی: زمین‌های وزارت راه برای این طرح اختصاص می‌یابد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مقدمات اجرای مسکن اجتماعی در حال طی شدن است و زمین‌های وزارت راه برای این طرح اختصاص می‌یابد، گفت: هدف ما در مسکن اجتماعی ایجاد صف جدید و اقدامی که در مسکن مهر انجام شد نیست.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

معاون شهردار تهران: تهران یک سکونتگاه بحران‌خیز است

معاون برنامه ریزی شهرداری تهران گفت: برنامه سوم شهری پایتخت از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ طراحی شده است.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

آخوندی: تحول اساسی در سیاست‌های بخش مسکن ضروری است

وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به توقف تحولات بزرگ جمعیتی در کشور، سیاست های توسعه بخش مسکن باید مورد بازنگری جدی قرار گیرد.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

عضو شورای شهر تهران: منتقد انتصابات نجفی هستم

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش،‌گفت: از شهرداری درخواست می‌شود نسبت به توقف ساخت و ساز در فضای سبز حاشیه بزرگراه اقدام شود.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:

دولت در پنج حوزه، برنامه‌های خود برای مسکن را تدوین کرده است

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام پنج سیاست دولت در بخش مسکن، گفت: در چهار سال گذشته، اجاره‌بها بیشترین افزایش قیمت را داشته تا به سطح عمومی قیمت‌ها در بلندمدت، خود را نزدیک کند.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
عضو هیأت‌مدیره بانک‌مسکن:

سازندگان مسکن بر واحدهای متراژ کوچک تمرکز کنند

عضو هیأت‌مدیره بانک‌مسکن با اعلام این که استقبال ساکنان تهران از تسهیلات بدون‌سپرده خرید مسکن نسبت به متقاصیان خرید مسکن در سایر شهرها بیشتر است، گفت: سازندگان باید تمرکز خود را به سمت ساخت واحدهای با متراژ پایین‌تر معطوف کنند.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران: خیابان ۱۷ شهریور به حالت قبلی خود برگردد

عضو هیأت رئیسه شورای شهر با انتقاد از هرگونه دستکاری و مداخله‌ که تعادل محلات را بر هم می‌زند گفت: در برنامه داریم محلاتی مانند خیایان ۱۷شهریور که در معرض دستکاری قرار گرفته اند را شناسایی و مجدد شرایط را برایشان پایدار کنیم.

۱۵ مهر ۱۳۹۶

عضو شورای شهر تهران: استانداردسازی ساختمان‌ها اولویت شهرداری نیست

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر گفت: متأسفانه تمرکز و سرمایه‌گذاری بر ساخت و ساز در تهران باعث شده از توجه به ایمنی و استانداردسازی ساختمان‌ها و بافت فرسوده غفلت شود.

۱۴ مهر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: پایانه های مرزی شلمچه و چذابه آماده پذیرایی زائران اربعین حسینی است

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از آمادگی پایانه‌هیا مرزی شلمچه و چذابه برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی خبر داد.

۱۲ مهر ۱۳۹۶

آخوندی: کاهش مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن نیازمند بررسی بیشتر در بانک مرکزی است

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه پیگیر کاهش دوره بازپرداخت دریافت تسهیلات وام خرید مسکن هستم، گفت: وزارت راه‌و‌شهرسازی به دنبال کاهش مدت بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن است و این موضوع نیازمند بررسی‌های بیشتر در بانک‌مرکزی است.

۱۱ مهر ۱۳۹۶

آخوندی: پیرامون شهر تهران توسط حمل‌ونقل ریلی به یکدیگر متصل می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۱۲۰ کیلومتر پیرامون شهر تهران توسط حمل‌ونقل ریلی به یکدیگر متصل می‌شود.