۲۶ مرداد ۱۳۹۶
معاون مرکز آمار اعلام کرد:

بخش ساختمان از رکود خارج شده است

معاون طرح‌های آماری و آمارهای ثبتی مرکز آمار ایران گفت: آمارهای ساخت و ساز، علائم خروج از رکود در بخش ساختمان را تائید می‌کند.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶

معاون عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: طرح هادی در ۲۰ درصد روستاهای مرزی کشور اجرا می شود

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: طرح هادی روستایی در ۲۰ درصد از روستاهای مرزی کشور تا پایان برنامه پنج ساله ششم اجرا می شود.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶

فرماندار شمیرانات: هزار فقره ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان شمیرانات تخریب شد است

فرماندار شمیرانات گفت: در سه سال اخیر بالغ بر هزار فقره از ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب شده است و بیش از ۳۸۰ هکتار اراضی ملی و دولتی رفع تصرف شده است.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: اعتبارات نوسازی بافت فرسوده در دولت یازدهم ۱۷ برابر افزایش یافت است

معاون وزیر راه وشهرسازی اعلام کرد: در دولت یازدهم نه تنها اعتبارات احیای بافت فرسوده تا ۱۷ برابر افزایش یافت بلکه از سال گذشته تاکنون ۸۶۰ پروژه در ۳۵۲ محله بافت فرسوده در ۱۶۸ شهر در حال اجراست.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: یک میلیون و ۹۵۰ هزار مسکن روستایی بازسازی شد

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: از سال ۸۴ تاکنون یک میلیون و ۹۵۰ هزار واحد مسکن روستایی، از محل اجرای طرح ویژه بازسازی مسکن روستایی نوسازی و بازسازی شده است.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶

بازار مسکن در ۵ سال گذشته رشد منفی داشته است.

در میان بخش‌های اقتصادی، بخش ساختمان همچنان با رشد منفی همراه است. رشد این بخش طی ۵ سال گذشته در محدوده زیر صفر قرار داشته است.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:

ساخت واحدهای مسکن مهر در ۵۵ شهر استان به اتمام رسیده است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در ۵۵ شهر استان‌های مختلف کشور ساخت واحد‌های مسکن مهر به طور کامل به اتمام رسیده است.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶

اتاق ایران برای توسعه صنعت حمل‌ونقل کشور شش پیشنهاد ارائه داد

کمیسیون حمل‌ونقل اتاق ایران گزارشی درباره روند شاخص‌های عملکرد لجستیکی (LPI) در ترکیه و ارائه توصیه‌های مهم برای ایران پرداخته و شش پیشنهاد برای توسعه این صنعت در ایران ارائه می‌دهد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

کاهش معاملات مسکن علیرغم رشد فروش اوراق

کارشناس بازار مسکن می گوید: جو روانی ناشی از احتمال رونق بازار مسکن در تابستان و افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام جعاله مسکن دلیل افزایش تقاضا برای خرید اوراق تسهیلات مسکن است.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

تعداد واحدهای افتتاح شده مسکن مهر

تا روز ۲۲ مردادماه سال جاری یک میلیون و ۸۳۹ هزار و ۸۲۹ واحد مسکن مهر تکمیل و افتتاح شده که سهم دولت یازدهم از این تعداد ۴۵ درصد بوده است.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

عامل اصلی خواب بازار مسکن

کاهش قدرت خرید متقاضیان و بالا بودن نرخ سودبانکی در چند سال اخیر به عامل اصلی رکود بازار مسکن مبدل شده واین روند به گونه ای ادامه دارد که نباید منتظر رونق این بازار در ادامه سال ۹۶ باشیم.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
معاون شهرسازی شهردار تهران:

۳۵ مورد از ۵۰ مصوبه شورای چهارم در حوزه شهرسازی عملیاتی شده است

معاون شهرسازی شهرداری تهران اظهار داشت: در دوره چهارم شورای شهر تهران ۵۰ مصوبه در حوزه شهرسازی به تصویب اعضای شورای شهر رسیده که از این میان ۳۵ مورد از مصوبات انجام و مابقی در حال اقدام است.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران:

طرح پژوهشگاه شهر در دست طراحی و اجرا است

رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران در مراسم تقدیر از برگزیدگان دومین ایده بازار شهری ازطراحی و آمادگی اجرای طرح پژوهشگاه شهر خبر داد .

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:

به دنبال نوشتن قانونی برای اجباری شدن بیمه کیفیت ساختمان هستیم

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی معتقد است: برای ارتقای کیفیت ساخت و ساز، چاره ای جز تصویب قانونی در خصوص اجباری شدن بیمه کیفیت ساختمان نیست.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل امور دریانوردان سازمان بنادر و دریانوردی:

برای عضویت ایران در IMO دو وزیر درحال رایزنی هستند

یک مقام مسئول در سازمان بنادر با اشاره به ادامه مذاکرات وزرای راه و شهرسازی و امور خارجه، گفت: تا پایان مرداد تصمیم‌گیری نهایی برای نامزدی ایران در شورای IMO صورت می ‌گیرد.