۲۶ تیر ۱۳۹۷

مدیر امور اعتباری بانک مسکن : در سه ماهه اول سال ۹۷ پرداخت تسهیلات از سوی بانک مسکن ۳۵ درصد افزایش داشته است

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از رشد ۳۵ درصدی پرداخت تسهیلات از سوی بانک مسکن به انواع متقاضیان خبر داد.

۲۶ تیر ۱۳۹۷

عضو کمیسیون عمران مجلس: سپردن مسئولیت اخذ مالیات بر نقل و انتقال املاک به دفترخانه ها، موجب افزایش فرارهای مالیاتی و سایر تخلفات می شود

عضو کمیسیون عمران مجلس، عملیاتی شدن مسئولیت اخذ مالیات بر نقل و انتقال املاک به دفترخانه ها را نیازمند مصوبه مجلس دانست و گفت: نباید به بحرانی تر شدن وضعیت بازار مسکن دامن بزنیم.

۲۶ تیر ۱۳۹۷

تصمیم های کلیدی برای تسریع در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری اتخاد شد

جلسه پیگیری روند اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری امید (نوسازی بافت‌های فرسوده)، به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد.

۲۶ تیر ۱۳۹۷

مدیر عامل بانک مسکن: بخشی از اقساط وصولی مسکن ‌مهر برای مسکن یکم اختصاص یافته است

بخشی از اقساط وصولی مسکن مهر برای استفاده صندوق پس انداز مسکن یکم یا خانه اولی ها، استفاده می‌شود و بدین منظور نرخ سود در مسکن یکم ۶ درصد در بافت فرسوده و سایر بافت ها ۸ درصد تعیین شده است.

۲۶ تیر ۱۳۹۷

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید: ادامه کار در پردیس برای ما سخت شده است

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید براینکه بخش عمده منابع اعتباری پایدار طرح مسکن مهر در دولت قبل هزینه شده و بخش اندکی با وجود هزینه‌های بسیار بالا در بخش خدمات رسانی برای این دوره باقی مانده است گفت:تا کنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد از کل واحدها به مرحله فروش اقساطی رسیده اند که ۹۱۳ هزار واحد آن برابر با ۶۶ درصد اقدامات در طول فعالیت دولت ۱۱ و ۱۲ گزارش شده است.

۲۶ تیر ۱۳۹۷

سفیر ایران در آذربایجان: پروژه راه‌آهن آستارا-آستارا تسریع شود

سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان به لزوم تسریع بهره‌برداری از راه‌آهن بین‌المللی آستارا – آستارا تاکید کرد.

۲۶ تیر ۱۳۹۷

کارشناس‌ حمل و نقل: حل مساله ریل در اولویت مدیران ذوب اهن نیست

کارشناس ریلی گفت: با وجود سرمایه‌گذاری‌ زیاد در ذوب‌آهن، کم‌کاری این مجموعه موجب شده است تأمین ریل مورد نیاز کشور (UIC60) معطل بماند؛ ذوب‌آهن باید سریع‌تر محموله ۵۰۰ تنی این ریل را با گواهی استاندارد به مشتریان ارائه کند.

۲۶ تیر ۱۳۹۷

معاون فنی‌وزیربنایی راه‌آهن: ذوب‌آهن تا هر میزانی که ریل UIC60 تولید کند، راه‌آهن خریدار آن است

مصارف اصلی راه آهن را ریل‌های UIC60 تشکیل می‌دهند. بنابراین ذوب‌آهن تا هر میزانی که ریل UIC60 تولید کند، راه‌آهن خریدار است.

۲۵ تیر ۱۳۹۷

برخی از پیمانکاران مسکن مهر خواستار به روزرسانی قراردادها هستند

سهل‌انگاری بعضی سازندگان در خرید تجهیزات مراحل پایانی مسکن مهر تا قبل از نوسانات نرخ ارز باعث شده حالا مجبور باشند لوازمی همچون آسانسور را با حدود دو برابر قیمت خریداری کنند.

۲۵ تیر ۱۳۹۷
معاون بازاریابی و فروش ذوب آهن:

حاضریم در صورت درخواست راه‌آهن، مقداری از قرارداد را به UIC60 تبدیل کنیم

دشتیانه با بیان اینکه نهایت همکاری را در خصوص پروژه ریل ملی با راه‌آهن خواهیم داشت گفت: حاضریم در صورت درخواست راه‌آهن، مقداری از قرارداد ۴۰ هزار تنی ریل U33 را به UIC60 تبدیل کنیم.

۲۵ تیر ۱۳۹۷

مدیرعامل شرکت ساخت‌: زیرسازی کل خط‌ ریلی قزوین- رشت تکمیل شد

خیراله خادمی از راه‌‌آهن قزوین- رشت بازدید کرد و به‌منظور تسهیل و تسریع درروند اجرایی پروژه تصمیمات و برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفت.

۲۵ تیر ۱۳۹۷

معاون مسافری شرکت راه‌آهن: تاسیس شرکت‌ قطارهای حومه‌ای ضرورت دارد

معاون مسافری شرکت راه‌آهن در نشست وزیر راه و شهرسازی با نمایندگان استان تهران، گزارشی از وضعیت فعلی و پروژه‌‌های در دست اجرای حمل‌ونقل ریلی حومه‌‌ای ارائه کرد که حاکی از افزایش ظرفیت مسافر و سیر قطارهای حومه‌ای طی چند سال اخیر است.

۲۵ تیر ۱۳۹۷

وزیر راه و شهرسازی: دولت نباید تحت هیچ شرایطی در حوزه ساخت و ساز وارد شود

وزیر راه و شهرسازی تقویت بانک مسکن و راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن را به عنوان مهمترین اقدامات دولت در حوزه مسکن اعلام کرد و گفت: بدون شک دولت نباید تحت هیچ شرایطی در حوزه ساخت و ساز وارد شود، به عقیده من اگر قرار باشد عملکرد دولت با ساخت خانه اندازه‌گیری شود، دولت نباید حتی یک واحد خانه بسازد.

۲۵ تیر ۱۳۹۷

کارشناس مسکن: خانه های خالی در ۱۰ سال اخیر ۴ برابر شد

یک پ‍ژوهشگر مسکن گفت : میزان خانه های خالی در ده سال اخیر ۴ برابر شده و رشد خانه خالی سالیانه ۱۷ درصد بوده است .

۲۵ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون عمران مجلس:

باعملیاتی شدن اخذ مالیات از موجر و فروشنده قیمت مسکن حبابی شکل باز هم افزایش می یابد

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه اخذ مالیات از معاملات مسکن حجم حباب نرخ ها را در بازار بزرگ تر می کند، گفت: ساماندهی خانه های خالی اولویت دار ترین موضوع در حوزه بهبود وضعیت بازار است.