۷ اردیبهشت ۱۳۹۳

پیش بینی معاون آخوندی از بازار مسکن/ فاز دوم هدفمندی بازار مسکن را با بحران مواجه نمی‌کند

اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها بازار مسکن را با بحران مواجه نمی کند، پیش بینی می‌شود در این مدت مصالح ساختمان افزایش قیمتی داشته باشد.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

فاز دوم یارانه‌ها چه تاثیری بر بازار مسکن دارد؟

به‌رغم فضای آرام حاکم بر قیمت مسکن و در حالی که معاملات در بازار ملک هنوز از فاز رکود خارج نشده و انتظارات عمومی دارد «ادامه خزش بازار به سمت کاهش بیشتر نرخ‌ها» را تقویت می‌کند

۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

نهایی شدن طرح مسکن اجتماعی در هفته آینده/دو رکن مسکن اجتماعی؛ تسهیلات بانکی و بودجه دولتی

وزارت راه و شهرسازی زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح را تامین می‌کند./مسکن اجتماعی دو رکن جدی دارد، یکی از این رکن‌ها تسهیلات بانکی است که باید قطعی شود، نکته دوم هم این‌که باید از بودجه‌های دولتی حتما برای اجرای طرح اجتماعی کمک گرفته شود.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

وزیر راه و شهرسازی از فرودگاه بین المللی بجنورد بازدید کرد

وزیر راه و شهرسازی ساعتی پیش در بدو ورود به استان خراسان شمالی از عملیات تجهیز و تطویل فرودگاه بین المللی بجنورد بازدید کرد.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

علت افزایش قیمت خانه از نظر معاون وزیر راه و شهرسازی

جامعه به مسکن به عنوان کالایی پولساز نگاه می‌کند که برای گریز از آن باید فاصله میان ارزش مبادله و ارزش استفاده را کم کرد.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
در دیدار رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک

رئیس مرکز پژوهش‌ها: مشکل زمین‌خواری با اجرای کامل طرح کاداستر حل می‌شود

باید در حوزه اجرای طرح کاداستر اهتمامی جدی صورت گیرد، جلوی تعرضات به زمین‌های کشور گرفته می‌شود و با اجرای طرح کاداستر مستندسازی در مالکیت‌های خصوصی و عمومی با صدور اسناد رسمی انجام می‌گیرد که این امر از زمین‌خواری جلوگیری می‌کند.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

وزیر راه و شهرسازی: کیفیت زندگی از اولویت های مهم توسعه است

نگاه من به شهر مفهومی بیش از یک محل جغرافیایی با روح کالبدی آن است، شهرها در حقیقت سازمانهای اجتماعی هستند که به عقید من شهروندان و کیفیت زندگی آنها باید در اولویت مسائل شهری قرار گیرد.

۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

برگزاری اولین جلسه دبیرخانه مسکن اجتماعی

در اين جلسه علاوه برحضورتعدادي ازمعاونين و مشاورين وزير و همچنين مديران و كارشناسان، دفتربرنامه ريزي و اقتصاد مسكن، تعدادي از بهترين اساتيد دانشگاهي در حوزه هاي اقتصاد،شهرسازي، جامعه شناسي و … حضور يافته و به بيان ديدگاه هاي خود پرداختند.

۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

اولویت‌دار بودن آزاد راه تهران-شمال در میان طرح‌های وزارت راه و شهرسازی

نماینده مردم تنکابن در مجلس از نامه وزیر راه و شهرسازی به مجلس مبنی بر در اولویت قرار دادن طرح آزادراه تهران – شمال در این وزارتخانه خبر داد.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
عضو هیات مدیره شرکت عمران پردیس

جریمه تاخیر در واگذاری مسکن مهر در بخشنامه سوم افزایش قیمت محاسبه می‌شود

در رابطه با تاخیر واگذاری و جریمه‌های مربوط به آن پرداختی به متقاضی نخواهیم داشت، این رقم در مبلغ افزایش قیمت بخشنامه سوم مسکن مهر محاسبه شده و متقاضی مبلغ کمتری را پرداخت خواهد کرد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

سقف ۵۰ هزار میلیارد تومانی اعتبار مسکن مهر پر نشده است/آخرین آمار؛ ۴۷،۷ هزار میلیارد

آمارهای به دست آمده نشان می‌دهد که میزان عقد قرارداد تسهیلات مسکن مهر کمتر از 48 هزار میلیارد تومان است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

توقف اعطای وام مسکن در انگلیس برای جلوگیری از حبابی شدن بازار

بانک مرکزی انگلیس در اقدامی غیرمنتظره به منظور جلوگیری از حبابی شدن بازار مسکن، اجرای یک برنامه حمایت کننده از پرداخت وام مسکن توسط بانک‌ها را متوقف کرد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

تکمیل خدمات زیربنایی مسکن مهر با تهاتر زمین/اعلام نحوه پرداخت افزایش قیمت

اگر به‌امید دستگاه‌های اجرایی می‌ماندیم تا سالهای سال نمی‌توانستیم خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر پردیس را اجرا کنیم. خوشبختانه امسال از محل تهاتر زمین 3 هزار میلیارد تومان به شهرهای جدید برای تکمیل خدمات زیربنایی تخصیص یافته که سهم پردیس رقم قابل توجهی است.

۳۱ فروردین ۱۳۹۳

سرگردانی ۵۰ هزار متقاضی مسکن مهر پرند/سامانه‌‌ ناموجود

در حالی مدیرعامل شرکت عمران پرند اعلام کرد متقاضیان مسکن مهر برای اطلاع از میزان ۳۰ درصد مابقی آورده می‌توانند با کد ملی وارد سامانه مسکن مهر شوند که چنین سامانه‌ای وجود خارجی ندارد.

۳۱ فروردین ۱۳۹۳

دستورالعمل خرید و فروش مسکن مهر منتظر امضا آخوندي/ هر خریدار تنها یک مسکن مهر

دستورالعمل جدید خرید و فروش مسکن مهر تدوین و مجدداً برای تأیید نهایی در اختیار آخوندی وزیر راه و شهرسازی قرار گرفته اما تأیید نشدن آن از سوی وزیر عملاً ابلاغ این دستور جدید را به تأخیر انداخته است.