۲۰ آذر ۱۳۹۲

همه‌ی آسانسورهای مسکن مهر پردیس تایید استاندارد را دارند

آسانسورهای مسکن مهر پردیس استاندارد است و تائیدهای استاندارد را دارند. به‌عنوان مثال 6000 واحد شرکت سرمایه‌گذاری مسکن 100 درصد استاندارد است و بقیه واحدهای مسکن مهر نیز از استاندارد برخوردار هستند.

۱۹ آذر ۱۳۹۲

ساخت راه‌آهن چابهار-زاهدان لازمه توسعه ترانزیت بندر چابهار

مسئولان سرمایه‌گذاری هندی اعلام کردند قصد حمل کالا از طریق بندر چابهار را به دلیل کاهش هزینه و زمان دارند. آنها برای این کار اعلام آمادگی کرده و گفته‌اند کشتی‌های موردنیاز را نیز خودشان تامین می‌کنند.

۱۸ آذر ۱۳۹۲
داود کشاورزیان:

رشد 11 درصدی ترانزیت جاده‌ای در 8 ماهه اول سال جاری

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از رشد ۱۱ درصدی ترانزیت جاده‌ای خبر داد و گفت:‌ از ابتدای امسال تا پایان آبان بیش از ۸ میلیون و ۹۶ هزار تن کالا از کشور ترانزیت شد.

۱۸ آذر ۱۳۹۲

کاداستر زیربنای توسعه متوازن است/تجدیدنظر درباره جایگاه کاداستر ضروری است

برای رسیدن به کاداستر چند منظوره لازم است با توجه به عملکرد سازمان ثبت اسناد و املاک و همچنین نیازهای برنامه‌ریزی قوه مجریه به عنوان متولی پیاده‌سازی برنامه‌های توسعه در کشور، در خصوص جایگاه کاداستر تجدید‌نظر شود.

۱۸ آذر ۱۳۹۲

سرمایه‌گذاران هندی به زودی در چابهار شروع به فعالیت می‌کنند/ نبود زیر ساخت ریلی مناسب

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با تاکید بر این سرمایه‌گذاران هندی به‌زودی کار را شروع می‌کنند در خصوص میزان سرمایه‌گذاری آنها در چابهار گفت:‌ رقم سرمایه‌گذاری بسیار بالاست، در حال حاضر آنها می‌خواهند 5 میلیون تن کرمیت معادن افغانستان را از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای بندر چابهار حمل کنند.

۱۷ آذر ۱۳۹۲
رئیس جمهور در صحن علنی مجلس گفت:

اولویت دولت استفاده از فاینانس های خارجی است/ طرح جدید مدیریت یارانه‌ها

رییس‌جمهور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد دولت به تعهد ایجاد شده توسط دولت قبل در مسکن مهر پایبند است و بلافاصله پس از حل مساله تامین مالی مسکن مهر، طرح‌های جایگزین فعالسازی بخش مسکن را اجرا می‌کند.

۱۶ آذر ۱۳۹۲

مسکن اجتماعی در مقایسه با مسکن مهر/ بار مالی بیشتر و تامین نیاز کمتر

مسکن اجتماعی دولت را مجبور به پرداخت هزینه بازسازی در آینده می‌کند. تهیه مسکن فقط برای سه دهک اول اگرچه خوب است اما آیا دهک‌های چهار تا هفت توانایی تامین مالی هزینه سرسام آور مسکن را دارند؟

۱۵ آذر ۱۳۹۲

اخراج 3 پیمانکار مسکن ویژه و معرفی پیمانکاران جدید

اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در حال بررسی پیمانکارانی که قرار است جایگزین این 3 پیمانکار اخراج شده شوند است.در هفته آینده کار بررسی و جایگزینی این 3 پیمانکار انجام و مشخصات آنها اعلام می‌شود.

۱۳ آذر ۱۳۹۲

مدیریت چند پارچه شهری فقط به نفع زمینخواران است

هیچ‌کس جز زمین‌خوارها از مدیریت چندپاره شهر تهران سود نمی‌برند، بنابراین باید سازوکار مدیریت یکپارچه مجموعه شهری تهران را به تدریج فراهم کنیم.

۱۳ آذر ۱۳۹۲

کشتیرانی به اروپا آزاد نشده بود که دوباره لغو شود.

از زمانی که تحریم کشتیرانی توسط اروپا شروع شده تا کنون خطی برای ورود کشتی ایران به اروپا ایجاد نشده بود، البته پس از اعتراض ایران به دادگاه اروپا، و رأی به حقانیت ایران، این تحریم‌ها لغو شد اما اروپا با مصوبه دیگری این تحریم‌ها را ادامه داد.

۱۳ آذر ۱۳۹۲

افزایش وام مسکن مهر در هاله‌ای از ابهام

دیروز وزیر راه و شهرسازی در رابطه با مسائل مالی مسکن مهر جلسه‌ای با رئیس کل بانک مرکزی داشت که برای افزایش سقف تسهیلات این طرح به 30 میلیون تومان جمع بندی نشد و احتمالاً دو یا سه جلسه دیگر برای این منظور برگزار خواهد شد.

۹ آذر ۱۳۹۲

مسکن مهر محرک چرخ‌های تولید کشور است و تورم حاصل شده از آن بسیار اندک است

این سخن که مسکن مهر، تورم و نقدینگی را در کشور افزایش داده، اظهار نظر شخصی محسوب می‌شود، چراکه در عمل این طرح، حتی چرخ‌های تولیدی کشور را نیز به گردش درآورد.

۹ آذر ۱۳۹۲

ادعای معاون وزیر در تعیین نشدن قیمت مسکن ویژه تا به حال

نیکزاد در 28 خرداد اعلام کرده بود که قیمت تمام شده هر واحد مسکن ویژه 250 میلیون تومان است اما پژمان، معاون وزیر جدید راه و شهرسازی اعلام کرده که هیچ کس هیچ قول شفاهی و کتبی در این زمینه نداده است.

۹ آذر ۱۳۹۲

اشتیاق هند برای توسعه چابهار/ اعزام هیئت هندی به ایران

منابع هندی اعلام کردند دهلی‌نو به منظور استفاده از فرصت توافق هسته ای ژنو، در حال اعزام گروهی به ایران برای سرعت بخشیدن به کار توسعه بندر چابهار است.

۷ آذر ۱۳۹۲

گزارش 100 روزه بانک مرکزی

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نهاد سیاستگذار پولی و بانکی در راستای رفع مشکلات اقتصادي کشور اقدامات در خور توجهی را انجام داده است که در این زمینه می‌توان به تشکيل کميته‌هاي تخصصي پنج‌گانه، پس از انتصاب رئيس کل جديد بانک مرکزي اشاره نمود