۱۰ مهر ۱۳۹۲

مدیر کل برنامه ریزی مسکن وزارت راه در گفتگو ويژه خبري/بسته پيشنهادي وزارت راه براي كنترل اجاره بها

می‌توان شناسنامه الکترونیکی برای همه واحدها در نظر گرفته می‌شود تا بتوان شفاف‌تر بازار را ساماندهی کرد. بنابراین برنامه‌های جامعی ارایه شده است که یکی از آنها ساماندهی بازار اجاره و توجه به اجاره بها است و با جدیت در حال اجراست.

۱۰ مهر ۱۳۹۲

پهلوگیری کشتی های حامل کالای اساسی و دارو بدون نوبت/ افزايش 150 درصدي بنادر تا پايان برنامه پنجم

حجم قابل توجهی کالا از آسیای جنوب شرقی به سمت اروپا از طریق خلیج عدن و سواحل سومالی، دریای سرخ و کانال سوئز عبور می کند، اگر مسیر ترانزیتی و عبور کالا از سرزمین ایران را توسعه دهیم حجم قابل توجهی از این کالا می تواند از ایران عبور کند و در امد قابل توجهی نصیب کشور می شود

۱۰ مهر ۱۳۹۲

انتصاب علي نورزاد به سمت مدير عامل شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل ونقل كشور

در حكمي از سوي وزير راه و شهرسازي، علي نورزاد به عنوان معاون وزير و مدير عامل شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل ونقل كشور منصوب شد.

۸ مهر ۱۳۹۲

تغییرات جدید در اعضاي هيات مديره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران

معاون وزیر راه و شهرسازی، مجید روستا و سعید اسلامی را به عنوان اعضاي جديد هيات مديره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران منصوب کرد.

۸ مهر ۱۳۹۲

20 ساله شدن بازپرداخت وام مسكن مهر به قوت خود باقي است/مصوبه‌جديد در اين خصوص نداشته ايم

در دولت دهم به علت اعتراض متقاضيان مسكن مهر در بالا بودن ميزان اقساط تسهيلات دريافتي مصوبه‌اي مبني بر بازپرداخت 20 ساله تسهيلات صادر شد كه در حال حاضر در پروژه‌هايي كه هنوز به مرحله فروش اقساطي نرسيده اند و در مرحله مشاركت قرار دارند اجرا مي‌شود.

۸ مهر ۱۳۹۲

مشکل عدم همکاری سازمان ثبت اسناد با سامانه کد رهگیری معاملات مسکن!

با توجه به اینکه سازمان ثبت املاک و اسناد کشور از ابتدا با سامانه مدیریت املاک و مستغلات یا همان سامانه کدرهگیری لینک نشد، امکان بررسی صحت معاملات قبل از انجام معامله از طریق پلاک ثبتی امکان پذیر نیست

۷ مهر ۱۳۹۲
وزیر راه و شهرسازی:

بازپرداخت ۲۰ساله اقساط مسکن مهر لغو شد!

بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن مهر همان ۱۵ساله است و دولت حق ندارد برای بانک مرکزی تعیین تکلیف کند.

۷ مهر ۱۳۹۲

آخوندی: ثبت نام مسکن مهر فعلا متوقف شده است

ثبت نام مسکن مهر فعلا متوقف شده است زیرا دولت قبلی اعلام کرد که برای چند سال آینده نیز مسکن ساختیم بنابراین نیازی به ساخت و ساز نیست.

۶ مهر ۱۳۹۲

تخصیص کمتر از 10 درصد اعتبار بودجه وزارت راه و شهرسازی در سال 91

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که در سال ۹۱ فقط ۱۰ درصد از بودجه عمرانی کشور تخصیص یافت، گفت: در سال جاری نیز به‌دلیل کمبود اعتبار بودجه عمرانی شش‌ماهه وزارت راه تخصیص نیافته است.

۶ مهر ۱۳۹۲

افزایش 10 میلیون تومانی وام ساخت و وام خرید مسکن

در این گزارش، پیشنهاد افزایش 10 میلیون تومانی به سقف وام خرید و ساخت مسکن را داده است که وام خرید از 20 میلیون تومان کنونی به 30 میلیون و وام ساخت از 30 میلیون به 40 میلیون تومان افزایش یابد.

۳ مهر ۱۳۹۲

فاینانس 600 میلیارد تومانی برای احداث راه‌آهن چابهار-مشهد-سرخس/پیشرفت 70درصدی بندر شهیدبهشتی

در حال حاضر در بندر چابهار به عنوان تنها بندر کشور که با آبهای آزاد و اقیانوس مرتبط است حدود دو میلیون تن کالا تخلیه و بارگیری می شود که در صورت تکمیل اسکله چند منظوره این میزان تا 6 میلیون تن قابل ارتقاء خواهد بود.

۳ مهر ۱۳۹۲

انتصاب حبیب اله امین‌فر به عضویت هیئت مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل

وزیر راه و شهرسازی، دکتر حبیب اله امین فر را به عنوان عضو هیأت مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور منصوب کرد.

۳ مهر ۱۳۹۲

رحمتی مشاور وزیر و عضو هیئت مدیره شرکت ساخت شد

وزیر راه و شهرسازی محمد رحمتی را به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و مشاور وزیر منصوب کرد.

۳ مهر ۱۳۹۲

کاهش قیمت مسکن/کاهش 42درصدی معاملات

پس از جهش قیمت مسکن در سال گذشته و رکود در نیمه اول امسال، پیش‌بینی می‌شود قیمت‌ها تا دو – سه ماه آینده واقعی شوند.

۳ مهر ۱۳۹۲

قفل بانک مسکن بر 9000 واحد مسکن مهر البرز

قرار بوده است که تسهیلات این واحدها از 25 میلیون به 30 میلیون تومان افزایش یابد اما بانک مسکن از انجام این کار خودداری کرده است و همین مساله سبب شده تا این 9000 واحد به مردم تحویل نشوند.