۳۰ مرد ۱۳۹۳

تورم مسکن ۲.۳ درصد افزایش یافت

شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری کشور در سه ماهه ابتدایی سال جاری به ۱۴۸.۱ رسید که نسبت به سه ماهه قبل حدود ۲.۳ درصد و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل به ۱۸.۹ درصد افزایش یافته است.

۳۰ مرد ۱۳۹۳
معاون وزیرراه و شهرسازی:

بسترلازم برای تسهیل سرمایه گذاری در بخش راه آهن فراهم است

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: بستر لازم برای آسان سازی سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه راه آهن از طریق وزارتخانه فراهم شده است.

۲۹ مرد ۱۳۹۳
مهرآبادی خبر داد:

پرونده مسکن مهر تا پایان سال ۹۴ در کشور بسته می‌شود

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: برنامه زمان‌بندی اعلام شده برای اتمام پروژه مسکن مهر در کشور پایان سال ۹۴ است.

۲۹ مرد ۱۳۹۳
معاون وزیر راه و شهرسازی:

روند احداث مسکن مهر کشور ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

معاون وزیر راه گفت: میزان پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن مهر در کشور ۸۲ درصد است که تاکنون برای ساخت آنها ۴۵۰ هزار میلیارد ریال هزینه شده است.

۲۹ مرد ۱۳۹۳
نعمت زاده:

صنعتی سازی مسکن ضروری است

وزیرصنعت، معدن وتجارت با تاکید بر لزوم صنعتی سازی مسکن گفت: سبک‌سازی و مقاومت‌سازی مسکن جزو سیاست‌های دولت یازدهم است.

۲۹ مرد ۱۳۹۳

وزیر راه و شهرسازی: هم و غم دولت جبران خسارت های زلزله ایلام است

وزیر راه و شهرسازی گفت: همه هم و غم دولت به جبران خسارت های ناشی از زلزله سه روز گذشته در مناطق مختلف استان ایلام معطوف شده است.

۲۹ مرد ۱۳۹۳

امسال مسکن چند درصد گران می‌شود؟

مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان تهران گفت: انتظار افزایش قیمت مسکن خارج از میزان رشد و تورم در جامعه را نداریم و افزایش قیمت در بازار مسکن تا پایان سال بین ۲۵ تا ۳۰ درصد خواهد بود و این میزان همگام با تورم پیش خواهد رفت.

۲۹ مرد ۱۳۹۳

زنگ خطر گرانی مسکن به صدا درآمد

در حالی دولت کارنامه موفقی در کاهش نرخ تورم در یکسال اخیر داشته که با درخواست وزیر راه و رئیس کل بانک مرکزی در پرداخت ۵۰ درصدی ارزش واحد مسکونی در قالب تسهیلات زنگ خطر افزایش قیمت مسکن و به تبع آن افزایش تورم به گوش می رسد.

۲۹ مرد ۱۳۹۳

نفت و نیرو باعث تعویق در تحویل بیش از ۱۳ هزار مسکن مهر پرند

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پرند با اعلام اینکه بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر آماده در شهر جدید پرند فقط منتظر نصب انشعابات آب و برق هستند، گفت: وزارتخانه‌های نفت و نیرو در این زمینه کم‌کاری‌هایی کرده‌اند که باعث عقب افتادن زمان تحویل واحدهای مسکن مهر پرند شده‌اند.

۲۹ مرد ۱۳۹۳

دولت تسهیلات مسکن را به ساخت بدهد نه خرید

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تأمین حداقل ۵۰ درصد قیمت مسکن از طریق وام موجب گرانی مسکن می‌شود، گفت: دولت باید تسهیلات را به ساخت مسکن بدهد تا تولید و عرضه مسکن افزایش یابد.

۲۹ مرد ۱۳۹۳

وزیرراه خواستار تدوین دستورالعمل صدور مجوز فعالیت شرکت های هواپیمایی شد

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه شورای عالی هواپیمایی کشوری، ارائه چارچوب قانونی برای اعطای مجوز فعالیت شرکت های هواپیمایی را الزامی دانست و خواستار تدوین آئین نامه و دستورالعمل های مربوطه در این خصوص شد.

۲۹ مرد ۱۳۹۳
مشاور وزیر راه و شهرسازی:

مردم باید از طریق تسهیلات بانکی صاحب مسکن شوند

مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت در بسته اقتصادی خود به دنبال رونق بازار مسکن و کاهش تورم است، تاکید کرد: با توجه به تجربه بسیاری از کشورها که مردم از طریق اعطای تسهیلات بانکی بلندمدت صاحب مسکن می شوند، در ایران نیز باید طبق همین الگو اقدام شود.

۲۸ مرد ۱۳۹۳

واکنش بازار به نامه‌نگاری آخوندی و سیف/ سیر صعودی نرخ اوراق وام مسکن آغاز شد

یک روز پس از انتشار نامه مشترک وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل بانک مرکزی به رئیس‌جمهوری در خصوص پرداخت وام خرید با سود یارانه‌ای، نرخ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در همه سررسیدها افزایش یافت.

۲۸ مرد ۱۳۹۳

تسهیلات صندوق توسعه ملی برای توسعه راه‌آهن آماده است

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: یک میلیارد دلار برای توسعه صنعت حمل و نقل از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است، اما مشکل بانک عامل داریم؛ در حوزه حمل و نقل بانک تخصصی نداریم و بانکی که دنبال بنگاه‌داری نباشد، وجود ندارد.

۲۸ مرد ۱۳۹۳

وزارت نیرو از تهاتر زمین استقبال می‌کند

نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی طبق مصوبه دولت موظف است برای اجرای زیرساخت‌های مسکن مهر اراضی خود را بفروشد، گفت: وزارت نیرو از پیشنهاد تکمیل خدمات زیربنایی مسکن مهر از طریق تهاتر زمین استقبال می‌کند.