۱۶ مهر ۱۳۹۳
رئیس بنیاد مسکن در گفت‌وگویی اعلام کرد

مسکن اجتماعی تا پایان سال قطعا رونمایی می‌شود/تابع تصمیمات مجلس در مالیات بر عایدی مسکن هستیم

رئیس بنیاد مسکن با بیان اینکه طرح مسکن اجتماعی تا پایان سال جاری قطعا رونمایی می‌شود و در حال حاضر در مرحله مطالعه قرار دارد، گفت: طرح مسکن اجتماعی در طرح جامع مسکن دیده شده است.

۱۶ مهر ۱۳۹۳
مدیرکل حقوقی و املاک عمران شهرهای جدید در گفت‌وگویی خبر داد

خریدوفروش قانونی مسکن مهر آغاز شد/انجام معاملات فقط در شرکت‌های عمران

مدیرکل حقوقی و املاک شرکت عمران شهرهای جدید ایران با اعلام خبر فراهم بودن زیرساخت‌های نقل و انتقال مسکن مهر، گفت: با توجه به مهیا شدن سیستم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، معامله مسکن مهر فقط در شرکت عمران انجام می‌شود.

۱۶ مهر ۱۳۹۳
مدیرعامل بانک مسکن خبر داد

۱.۲ میلیون مسکن مهر فروش اقساطی شد

مدیرعامل بانک مسکن از فروش اقساطی یک میلیون و ۲۳۲ هزار واحد مسکن مهر تا پایان شهریور خبر داد و گفت: در بخش جعاله تعمیر مسکن نیز ۶۴ هزار فقره وام به مبلغ ۶۰۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

۱۶ مهر ۱۳۹۳

موافقت آخوندی با واگذاری زمین‌های مسکن مهر ۹۹ ساله/ مغایرت قانونی در حکم وزیر

وزیر راه و شهرسازی در حالی با تعیین قیمت اراضی مسکن مهر ۹۹ ساله توسط کارشناس رسمی دادگستری با لحاظ کردن زمان واگذاری واحدها موافقت کرد که این اقدام خلاف قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و آئین نامه اجرایی آن است.

۱۵ مهر ۱۳۹۳
عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگویی اعلام کرد

تأخیر رونمایی از طرح مسکن جامع به دلیل بی‌برنامگی است

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که تاخیر در رونمایی از طرح مسکن جامع به دلیل بی‌برنامگی وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن است، گفت:‌ پروژه‌های مسکن مهر افتتاح شده، دوباره افتتاح شد.

۱۴ مهر ۱۳۹۳
مدیرکل بنیاد مسکن البرز:

وام مسکن روستایی ۲ میلیون و ۵۰۰هزار تومان افزایش یافت

مدیرکل بنیاد مسکن البرز گفت: وام مسکن روستایی در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش داشته و در مرحله تقسیم سهمیه‌ها و ابلاغ قرار دارد.

۱۴ مهر ۱۳۹۳

رونمایی از طرح جامع مسکن باز هم به تعویق افتاد/ آخوندی: درباره طرح جامع صحبت نمی‌کنم

در حالی قرار بود طرح جامع مسکن پس از بازنگری همزمان با روز اسکان بشر (امروز) رونمایی شود که برای بار دوم در یکماه اخیر این رونمایی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد و وزیر راه و شهرسازی نیز حاضر نیست در این‌باره صحبت کند.

۱۴ مهر ۱۳۹۳

آخوندی: سند توانمندسازی سکونتگاه های غیررسمی در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفت

وزیر راه و شهرسازی گفت: در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری سند توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی برای رفع مسائل اجرای برنامه های بهسازی در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفته است.

۱۴ مهر ۱۳۹۳
مدیرعامل منطقه آزاد انزلی:

کریدور شمال به جنوب می‌تواند جایگزین کانال سوئز شود

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی گفت: سفر اخیر رییس سازمان توسعه تجارت در راستای تامین زیرساخت‌های توسعه منطقه ترانزیتی کشور بوده که با راه‌اندازی کریدور شمال به جنوب هزینه و زمان جابه جایی کالا از آسیا به اروپا به شدت کاهش خواهد یافت.

۱۴ مهر ۱۳۹۳
رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان خبر داد

موافقت آخوندی و مخالفت سیف/ انبوه‌سازان امیدوار به تسهیلات ۷۵ درصدی ساخت برای انتقال به خریدار

رئیس کانون انجمن‌های صنفی- کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران گفت: رئیس کل بانک مرکزی با بسته پیشنهادی انبوه‌سازان که درخواست کرده‌اند تا ۷۵ درصد قیمت تمام‌شده مسکن، تسهیلات برای تبدیل به نام خریداران پرداخت شود مخالفت کرد.

۱۴ مهر ۱۳۹۳
معاون وزیر راه و شهرسازی:

افزایش سقف تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده این هفته به شورای پول و اعتبار میرود

مدیرعامل سازمان عمران و بهسازی شهری ایران گفت:افزایش سقف تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده هفته جاری از سوی بانک مرکزی به شورای پول و اعتبار می‌رود.

۱۳ مهر ۱۳۹۳
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگویی اعلام کرد:

اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی خدمات مسکن مهر تامین نشد/مکاتبه جهانگیری هم جواب نداد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی تکمیل خدمات پروژه‌های مسکن مهر تامین نشد، گفت:‌ با وجود مکاتبات معاون اول رئیس‌جمهوری و وزرای راه و شهرسازی و نیرو متاسفانه تاکنون هیچگونه پرداختی صورت نگرفته است.

۱۳ مهر ۱۳۹۳

بار مالی ۳۸۰۰۰میلیارد تومانی مسکن اجتماعی برای دولت

بررسی طرح مسکن اجتماعی دولت برای دهک‌های یک و دو جامعه نشان می‌دهد در این طرح سالانه ۷۰ هزار بن اجاره در نظر گرفته شده و اجرای آن طی ۱۰ سال ۳۸۰۰۰ میلیارد تومان خرج روی دست دولت می‌گذارد.

۱۲ مهر ۱۳۹۳

چرا مجوز پرواز آنتونوف ۱۴۰ دوباره محدود نشد؟

در حالی معاون وزیر راه در جمع مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی رعایت دقیق نکات ایمنی را نصب‌العین صنعت حمل‌ونقل هوایی اعلام کرده است مشخص نیست چرا در ۹ ماه منتهی به روز حادثه مجوز پرواز آنتونوف ۱۴۰ دوباره محدود نشد.

۱۲ مهر ۱۳۹۳
قائم مقام وزیر راه در گفت‌وگویی خبر داد

افزایش سقف تسهیلات ۷۰۰ هزار مسکن مهر به بانک مرکزی رفت

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این‌که آخوندی یک ماه پیش برای افزایش سقف تسهیلات ۷۰۰ هزار مسکن مهر به بانک مرکزی نامه نوشت،گفت:‌با توجه به دستور معاون اول رئیس جمهور موضوع افزایش سقف تسهیلات به کمیسیون اعتبارات بانک مرکزی رفت.