۲۷ اسفند ۱۳۹۲

انتشار پیش‌نویس برنامه تامین مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی

پيش نويس برنامه‌هاي حمايتي بخش مسكن وزارت راه و شهرسازي منتشر شد، این پيش نويس ساز و كار مالي برنامه‌هاي حمايتي بخش مسكن در وزارت راه و شهرسازي براي دوره 4 ساله مطرح کرده است که بر مبنای تحریک بازار از ناحیه تقاضا است.

۲۷ اسفند ۱۳۹۲
وزارت مسکن، راه و شهرسازی منتشر کرد

پیش نویس برنامه های حمایتی بخش مسکن

پیش‌نویس ساز و کار مالی برنامه‌های حمایتی بخش مسکن در وزارت راه و شهرسازی برای دوره 4 ساله منتهی به سال 1396 مبتنی بر برنامه‌های طرح جامع مسکن به منظور دریافت اظهار نظر کارشناسان، اساتید و صاحبنظران و تدوین نهایی طرح منتشر شد.

۲۷ اسفند ۱۳۹۲

«سامانه ملي املاك و اسكان كشور» راه‌اندازی می‌شود

با تصویب مجلس، وزارت راه‌وشهرسازی موظف شد حداکثر 6 ماه پس از ابلاغ قانون اصلاح مالیات‌های مستقیم، پایگاه جامع اطلاعات املاک ایران را راه‌اندازی کند.

۲۷ اسفند ۱۳۹۲
در نشست خبری قائم مقام وزیر راه و شهرسازی مطرح شد

مصوبات جدید دولت درباره‌ی مسکن مهر

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر از 4 مصوبه جدید درباره مسکن مهر خبر داد و گفت: مشاوران مالی وزیر راه در حال بررسی برای تعیین نحوه فروش و نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر هستند.

۲۶ اسفند ۱۳۹۲

آلمان بزرگترین شریک تجاری ایران در اتحادیه اروپا

یورو استات با معرفی ۱۰ شریک بزرگ تجاری ایران در اتحادیه اروپا اعلام کرد آلمان با مبادلات ۲.۱۰۵ میلیارد یورویی بزرگترین شریک تجاری ایران در درون این اتحادیه شناخته شده است و ایتالیا و فرانسه به ترتیب دوم و سوم شده اند.

۲۶ اسفند ۱۳۹۲

وزیر راه و شهرسازی: ۴۲ هزار کیلومتر جاده را خط‌کشی کردیم

وزیر راه و شهرسازی از استقرار ۱۱۰۰ گروه راهداری در راه‌های کشور به منظور خدمت رسانی به مسافران نورزی خبر داد و گفت: ۹۷ اکیپ، خط کشی ۴۲ هزار کیلومتر از جاده ها را با شروع سفرهای نوروزی به اتمام رساندند.

۲۶ اسفند ۱۳۹۲

امارات با 40 میلیارد دلار، یک میلیون واحد مسکونی در مصر می‌سازد

یک شرکت اماراتی برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در مصر با وزارت دفاع این کشور قرارداد امضاء کرد.

۲۶ اسفند ۱۳۹۲
با بخشنامه جدید رئیس سازمان مالیاتی

مالیات سازندگان مسکن مهر عودت داده می‌شود

سازندگان مسکن مهر از پرداخت مالیات معاف هستند، حتی در مواردی که مالیات علی الحساب دریافت شده باشد، باید معافیت مذکور اعمال گردد.

۲۶ اسفند ۱۳۹۲

طی 11 ماه، صادرات غیر نفتی ایران به ۲۸ میلیارد دلار رسید

صادرات غیر نفتی ایران در ۱۱ ماهه منتهی به بهمن امسال حدود ۲۸ میلیارد دلار شد و واردات با کاهش ۱۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴۲ میلیارد و ۷۹۶ میلیون دلار رسید.

۲۵ اسفند ۱۳۹۲

نهایی‌شدن محاسبه افزایش قیمت مسکن مهر/جدول قیمت‌ها بر اساس پروژه‌ها

محاسبه افزایش قیمت مسکن مهر واحد‌های مسکونی فاز 9 شهر پردیس به اتمام رسیده و متقاضیان باید طبق برنامه اعلام شده این مبالغ را در اسرع وقت پرداخت کنند.

۲۴ اسفند ۱۳۹۲
معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن

تقاضا برای ترانزیت کالا از طریق ایران افزایش پیدا کرده است

ایران از نظر موقعیت ژئوپلتیکی در منطقه استراتژیکی قرار دارد و برای کشورهای آسیای میانه کوتاهترین و ارزان ترین مسیر برای ترانزیت کالا به این کشورها است.

۲۴ اسفند ۱۳۹۲

رییس سازمان بهزیستی مکاتبه پیرامون مسکن اجتماعی را تکذیب کرد

مسؤولان وزارت راه و شهرسازی هیچ جلسه‌ و هیچ درخواستی از بابت برنامه ساخت مسکن اجتماعی با سازمان بهزیستی نداشته‌اند/نگاه و ادبیات ما نسبت به مسکن فراتر از نگاه مسؤولان بخش مسکن است.

۲۴ اسفند ۱۳۹۲

تجهیز هشت گمرک کشور به دستگا‌ه‌های مخدریاب و کشف قاچاق

رئیس کل گمرک ایران از تجهیز هشت گمرک کشور به دستگاه‌های اشعه ایکس دروازه‌ای (کامیونی) برای جلوگیری از ورود قاچاق و مواد مخدر خبر داد.

۲۴ اسفند ۱۳۹۲

اعتراض رییس انبوه‌سازان تسهیلات 28 درصد/مسکن عامل رونق اقتصادی است

رئیس هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان با بیان اینکه با تسهیلات ۲۸ درصد بانک‌ها نمی‌توان مسکن ارزان قیمت تحویل مردم داد، گفت: بانک مرکزی و وزیر اقتصاد با خارج کردن مسکن از رکود سبب رونق اقتصادی در جامعه شوند

۲۴ اسفند ۱۳۹۲
بعد از 6 ماه انتظار :

برنامه کوتاه‌مدت تأمین مسکن ۷ دهک به دولت ارسال شد

بعد از 6 ماه از به وزارت رسیدن آخوندی، وزیر راه و شهرسازی برنامه تامین مسکن 7 دهک جامعه را تدوین و به دولت ارسال کرد. البته این برنامه کوتاه مدت تا زمانیکه طرح جامع مسکن مورد بازنگری قرار گیرد جهت تامین مسکن 7 دهک جامعه مورد استفاده قرار می‌گیرد.