۲۱ مرداد ۱۳۹۳

تورم در حال آرام شدن است/ تورم امسال ۱۶ درصد پیش‌بینی می‌شود

مشاور وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: تورم در حال آرام شدن است و برای امسال حدود ۱۶ درصد پیش‌بینی می‌شود.

۲۱ مرداد ۱۳۹۳

دفاع وزیر اقتصاد از تسهیل فرایند گمرکی/ اظهار بی‌اطلاعی برخی مدیران گمرک

در حالی که وزیر اقتصاد از انتقاد فعالان اقتصاد نسبت به زمان‌بر بودن ترخیص کالای وارداتی استقبال می‌کند، اما برخی مدیران گمرک از مدت زمان ترخیص کالا و توقف آن اظهار بی اطلاعی کردند.

۲۱ مرداد ۱۳۹۳
رئیس‌جمهور در همایش تبیین سیاست‌های اقتصادی دولت برای خروج از رکود:

اگر مشکل بانک‌ها حل شود مشکل عالم نیز حل می‌شود

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه بانک‌های ما کار غیربانکی انجام می‌دهند، گفت: اگر بانک‌های ما کار بانکی کنند مسائل حل می‌شود، بانک‌ها بنگاه‌دار شده‌اند و تسهیلات خود را به بنگاه‌های خود می‌دهند بانک‌ها باید از حالت بنگاه‌داری خارج کنند چرا که این امر بر خلاف اصول بانکداری است.

۲۱ مرداد ۱۳۹۳

هاشمی: حدود 20 درصد از اشتغال کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم مربوط به بخش صنعت ساختمان است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بیش از منابع و ذخایر نفت و گاز در بخش صنعت ساختمان دارایی ابنیه داریم افزود: گردش مالی در بخش صنعت ساختمان حائز اهمیت ویژه ای است و تقریبا حدود 20 درصد از اشتغال کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم مربوط به بخش صنعت ساختمان است و این موضوع جایگاه ویژه این صنعت را بیان می کند.

۲۰ مرداد ۱۳۹۳
وزیر راه و شهرسازی:

احضار مدیر شرکت هواپیمایی سپاهان به کمیته بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه نظارت و پاسخگویی جان مسافران بر عهده شرکت هواپیمایی سپاهان است و این شرکت باید پاسخگو باشد، از احضار مدیر شرکت به کمیته بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد.

۲۰ مرداد ۱۳۹۳

معاون وزیر راه از احتمال شبیه‌سازی برای بررسی علت بروز سانحه خبر داد

معاون وزیر راه با بیان اینکه بررسی جعبه‌های سیاه آنتونف 141 سپاهان‌ایر آغاز شده است، از احتمال شبیه‌سازی این حادثه برای بررسی علت بروز سانحه خبر داد و گفت: نوار پارامتر‌‌های موتور این هواپیما (FDR) به دلیل سن پایین هواپیما، 70 حرکت را ثبت می‌کند.

۲۰ مرداد ۱۳۹۳

دستور وزیر راه برای بررسی سقوط هواپیمای آنتونف

وزیر راه و شهرسازی با عرض تسلیت به بازماندگان سانحه تاسف بار سقوط هواپیمای آنتونوف 140 شرکت هواپیمایی سپاهان، دستور داد تا کمیسیون بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری به ‌بررسی علت آن بپردازد.

۲۰ مرداد ۱۳۹۳
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

مکاتبه با کشور سازنده برای خواندن جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده

معاون وزیر راه و شهرسازی از مکاتبه با کشور سازنده برای بازخوانی جعبه‌های سیاه هواپیمای سانحه دیده آنتونوف ۱۴۰ طی امروز خبر داد و گفت: کارشناسان ایرانی توانایی بازخوانی اطلاعات جعبه‌های سیاه هواپیمای مذکور را دارند.

۲۰ مرداد ۱۳۹۳
در جلسه هیئت دولت صورت گرفت

دستور روحانی برای توقف پرواز «هواپیماهای ایران ۱۴۰»

رئیس جمهور دستور داد که تا رسیدگی کامل به موضوع سانحه سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰، از ادامه پرواز این نوع هواپیما ممانعت به عمل آمده و رعایت کامل استانداردهای فنی در همه پروازها مورد تأکید و توجه ویژه قرار گیرد.

۱۹ مرداد ۱۳۹۳
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

جعبه‌های سیاه هواپیما تحویل کمیسیون بررسی شد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با حضور نماینده دادستانی، جعبه‌های سیاه هواپیما شامل نوار مکالمات خلبان و نوار پارامتر‌های موتور تحویل کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری شد.

۱۹ مرداد ۱۳۹۳
معاون نوسازی بنیاد انقلاب خبر داد

دولت با افزایش سقف وام مسکن روستایی موافقت کرد

معاون نوسازی بنیاد انقلاب از موافقت دولت با افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی خبر داد و گفت: پیشنهاد ما وام مسکن روستایی ۱۸ میلیون تومان است که در جلسات کارشناسی میزان افزایش مشخص می شود.

۱۹ مرداد ۱۳۹۳

مدیرعامل شهر جدید پرند: وزارت نیرو مقصر عدم تحویل مسکن مهر

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید درباره‌ تحویل 12 هزار واحد مسکن مهر در تیر ماه گفت: بالای 50 درصد اولویت‌های تحویل خانه‌های مهر در تیرماه طبق تعهدات سازندگان آماده تحویل است اما انشعاب آب و برق آنها آماده نیست.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

اوراق تسهیلات مسکن ارزان شد

بازار امتیاز تسهیلات مسکن در روزجاری با کاهش قیمت یک درصدی مواجه بود و نرخ هر ورقه امتیاز تسهیلات مسکن با ۱.۷ درصد افت به ۸۸۵ هزار و ۱۳۷ ریال رسید.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

سیاست دولت در ساخت مسکن ویژه غلط بوده

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه سیاست دولت در ساخت مسکن ویژه غلط بوده گفت: در گذشته نیز بارها در خصوص ساخت مسکن ویژه در حد پایین اظهارنظر کرده بودم و همین الان هم معتقدم سیاست دولت در ساخت مسکن ویژه غلط بوده است.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

مسکن اجتماعی در هفته دولت رونمایی می شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اعلام این که ۱۶۷ میلیارد تومان پروژه راهسازی استان تهران در هفته دولت افتتاح می شود، گفت: مسکن اجتماعی در هفته دولت رونمایی می شود.