۱۱ تیر ۱۳۹۳
معاون ساخت راه‌آ‌هن اعلام کرد

امکان تکمیل 1500 کیلومتر خط ‌آهن با «ریل ملی»/ 10هزار کیلومتر راه‌آهن در حال احداث است

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن با بیان اینکه در حال حاضر 10 هزار کیلومتر راه‌آهن در کشور در حال احداث است، گفت: با توان متخصصان داخلی می‌توان 1500 کیلومتر از خط‌آهن‌های در دست ساخت را با ریل ملی، تکمیل کرد.

۱۱ تیر ۱۳۹۳
مدیرکل حقوقی و املاک عمران شهرهای جدید خبر داد

پیش‌بینی ۸۰ هزار متقاضی برای خرید زمین مسکن مهر ۹۹ ساله

مدیرکل حقوقی و املاک عمران شهرهای جدید با پیش‌بینی حدود ۸۰ هزار متقاضی برای خرید زمین مسکن مهر ۹۹ ساله در شهرهای جدید،گفت:امکان پرداخت اقساط هزینه زمین مسکن مهر ۹۹ ساله را برای متقاضیان فراهم کرده‌ایم.

۱۱ تیر ۱۳۹۳

قرارگاه خاتم الانبیاء:توان اجرای ۴ ساله طرح آزاد راه تهران-شمال را داریم

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) آمادگی این قرارگاه را برای اجرای طرح آزاد راه تهران-شمال در صورت تامین اعتبار اعلام کرد.

۱۱ تیر ۱۳۹۳

فاضلاب علی‌آباد کتول استیضاح آخوندی را کلید زد!

باز هم استیضاح و باز هم یکی دیگر از وزرای اقتصادی دولت این بار عباس آخوندی باید برای راه‌آهن گرگان – گنبد و فاضلاب علی آباد کتول پاسخگوی نمایندگان باشد.

۱۱ تیر ۱۳۹۳

قدرت خرید مسکن در ایران کمتر از ۱۰۷ کشور جهان

بررسی ها نشان می دهد قیمت مسکن در ایران ۲۱.۴۹ برابر سطح درآمد سالانه یک خانوار است که از این نظر ایران در میان ۱۲۰ کشور جهان رتبه ۱۳ را به خود اختصاص داده است.

۱۰ تیر ۱۳۹۳
فتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گزارش داد

میانگین قیمت مسکن به درآمد خانوار ۳ برابر شد

دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی اعلام کرد: میانگین نسبت قیمت مسکن به درآمد خانوارهای ایرانی پس از طی یک روند نزولی در دهه 70 ، از سال 1380 شروع به افزایش کرده و در سال 1392 به حدود سه برابر سال 1380 رسیده است.

۱۰ تیر ۱۳۹۳
معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد

درخواست تامین اعتبار پروژه های بالای ۷۰ درصد پیشرفت

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با توجه به سال اقتصاد مقاومتی از مجلس درخواست کرد تا پروژه های بالای ۷۰ درصد پیشرفت، تامین اعتبار شود تا سرمایه کشور در این بخش‌ها دچار رکود نشود.

۱۰ تیر ۱۳۹۳

بازنگری در طرح تفصیلی شهر تهران/ صدور غیرقانونی پروانه برخی پروژه‌ها

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کمیسیون ماده 100 شهرداری در مواردی خلاف پروانه عمل کرده و برای برخی پروژه‌ها مجوز صادر کرده است، گفت: برخی از موارد در طرح تفصیلی تهران نیاز به بازنگری دارد که برهمین اساس در حال بررسی آن هستیم.

۱۰ تیر ۱۳۹۳
با سوء استفاده از عناوین نهادهای معتبر صورت می گیرد

تعاونی های مسکن؛ با هدف “تامین مسکن” یا “سوداگری”!؟

تعاونی های مسکن؛ با هدف هم اکنون بسیاری از تعاونی های مسکن با تمام شدن ماموریت اصلی خود که خواه در آن موفق بوده اند یا خیر، با همان اسم و رسم به ورطه سوداگری و سرمایه گذاری دلال مأبانه در بازار و زمین و مسکن افتاده اند و نه فقط ساخت و ساز در بخش مسکن را همچون بساز بفروشها ادامه میدهند بلکه به ورطه ساخت و سازهای تجاری و اداری افتاده اند! در یکی از این موارد یک تعاونی که اسم دانشگاه تهران را نیز به یدک می کشد نه در جهت خانه دار کردن اعضا بلکه برای سوداوری بالاتر از نرخ سود بانکی! اعضای خود، یک پروژه تجاری – اداری! را کلید زده است.

۱۰ تیر ۱۳۹۳
مناظره مکتوب-19

آخوندی: مشکل من با «مسکن مهر» این است که در مکانهای غیر قابل سکونت ساخته شده

در این شماره از مناظره مکتوب به بررسی نظرات موافقین و مخالفین مسکن مهر و مسکن اجتماعی می‌پردازیم.

۱۰ تیر ۱۳۹۳

قرارداد برقی‌سازی راه‌آهن تهران-‌مشهد امضا شد

قرارداد تجاری برقی‌سازی راه‌آهن تهران – مشهد بین شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و کنسرسیوم ایرانی- چینی متشکل از شرکت مپنا، شرکت مپنا احداث، شرکت مپنا اینترنشنال، شرکت CMC و شرکت‌ SU Power به امضا رسید.

۱۰ تیر ۱۳۹۳
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ؛

مشکل تامین سوخت هواپیماهای ایرانی در برخی فرودگاههای اروپایی پا بر جاست

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: مشکل تامین سوخت هواپیماهای ایرانی در برخی فرودگاههای اروپایی همچنان پا بر جاست.

۱۰ تیر ۱۳۹۳

درد بی‌مهری مسکن مهر در دهلران+ تصاویر‌

از موضوعات خوراک و پوشاک که بگذریم که در این مقال و در بحث ما نمی‌گنجند، موضوع مسکن و تامین مسکن یکی از دغدغه های انسان در طول سالیان متمادی بوده که گاه شاید عمر انسان نیز به تهیه آن کفاف ندهد.

۱۰ تیر ۱۳۹۳

كنترل ساخت و ساز در حريم پايتخت

شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران در جلسه امروز ميزان جمعيت پذيري شهر تهران را بررسي و بر لزوم كنترل ساخت و ساز در حريم پايتخت تاكيد كرد.

۹ تیر ۱۳۹۳
عضو کمیسیون کشاورزی:

حمل و نقل روستایی در اولویت وزارت راه قرار نگرفته است

در حالی که روستاها به‌عنوان کانون‌های اقتصادی باید مورد توجه زیربخش‌های مختلف خدمات شهری قرار گیرند، حمل و نقل به روستاها مغفول باقی مانده است.