۲۷ آبا ۱۳۹۳

طرح جامع مسکن دردست تهیه است

مدیرعامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طرح جامع مسکن در حال تهیه و بخش مسکن روستایی آن نیز تدوین شده است.

۲۷ آبا ۱۳۹۳

تورم اجاره مسکن ۱۹ درصد رشد کرد

بررسی های بانک مرکزی نشان می دهد که شاخص بهای مسکن اجاری در دوازده ماه منتهی به شهریور ماه ۹۳ نسبت به دوازده ماه منتهی به شهریور ۹۲ معادل ۱۹ درصد افزایش داشته است.

۲۷ آبا ۱۳۹۳

خاطرات سورنا ستاری از مظلومیت صنعت هوایی/ ستاد هوانوردی در معاونت علمی فناوری تشکیل شد

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بیان اینکه در حال ورود به مفاهیم جدید در صنعت هوانوردی هستیم، گفت: تشکیل صندوق‌های ریسک و خطرپذیر را برای مشارکت در پروژه‌های خاص پیگیری می‌کنیم.

۲۷ آبا ۱۳۹۳

صنعت ساخت پهپاد در کشور بومی شد/طراحی و ساخت جت منطقه‌ای به دست متخصصان داخلی

رئیس سازمان صنایع هوایی از طراحی و ساخت جت منطقه‌ای توسط متخصصان داخلی خبر داد و گفت: صنعت ساخت پهپاد در کشور بومی شده است و می‌توانیم هر نوع پهپاد را با هر مشخصات در کمتر از دو سال بسازیم.

۲۷ آبا ۱۳۹۳

۲ مصوبه شورای اقتصاد/ موافقت با جایگزینی ۱۷ هزار اتوبوس فرسوده دیزلی

شورای اقتصاد در نشست روز گذشته خود با طرح جایگزینی ۱۷ هزار اتوبوس فرسوده دیزلی درون شهری با اتوبوس‌های تمام گازسوز و استفاده از تسهیلات مالی خارجی برای قرارداد «طرح نیروگاه آبی رودبار لرستان» موافقت کرد.

۲۷ آبا ۱۳۹۳
معاون آخوندی اعلام کرد:

وضعیت بخش مسکن در بودجه ۹۴/ اعتبارات مسکن مهر ۲ برابر می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با تشریح جزئیات بودجه بخش مسکن در سال آینده، گفت: اعتبارات بخش زیرساخت‌های مسکن مهر در سال آینده دوبرابر می شود اما در مجموع نیاز به ۴۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در زیرساخت‌های مسکن داریم.

۲۷ آبا ۱۳۹۳
یک رکورد جدید ثبت شد

پیشرفت ماهانه ۳۳ صدم درصد طرح مسکن مهر

در حالی مسئولان وزارت راه و شهرسازی بر اتمام مسکن مهر تا سال آینده تاکید می‌کنند که پروژه‌های این طرح یک رکورد جدید را ثبت کرده و در سه ماه اخیر یک درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

۲۷ آبا ۱۳۹۳
سفیر ایران در آنکارا:

اختلاف ایران و ترکیه بر سر تعرفه ترانزیت کامیون‌ها حل و فصل شد

سفیر ایران در ترکیه از حل اختلاف ایران و ترکیه بر سر تعرفه ترانزیت کامیون های عبوری از مرز دو کشور خبر داد و گفت: «ما به دلیل اصرار دوستان ترکمان و اعمال برخی مالیات ها این درخواست را پذیرفتیم.»

۲۷ آبا ۱۳۹۳
وزیر نیرو در گفت‌وگویی خبر داد

ابلاغ ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار تأمین آب و برق مسکن مهر به استان‌ها

وزیر نیرو با بیان اینکه اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی تأمین خدمات زیربنایی مسکن مهر که ماه گذشته از سوی نوبخت به وزارت نیرو ابلاغ شد، از سوی این وزارتخانه به استان‌ها ابلاغ شد، گفت: این اعتبار بیش از اعتبار سالانه وزارت نیروست.

۲۶ آبا ۱۳۹۳

بیشترین عدم نظارت در بخش مسکن وجود دارد/بهشت سوداگران در بخش مسکن

سخنگوی کمیته «مطالبه حق مسکن مردم» گفت: در کشور بیشترین عدم نظارت در بخش مسکن وجود دارد و هر وقت صحبتی از نظارت در این حوزه می‌شود افرادی هستند که در مقابل آن می‌ایستند.

۲۶ آبا ۱۳۹۳

ادامه روند رکودی بازار مسکن تا پایان سال

میزان تولید مسکن در کشور به طرز چشم‌گیری کاهش پیدا کرده و این میزان کاهش تولید در میان مدت باعث کاهش عرضه مسکن خواهد شد که در نهایت همین امر افزایش قیمت و کاهش عرضه در دو سال آینده را به دنبال خواهد داشت.

۲۶ آبا ۱۳۹۳

مصوبات دیشب هیات وزیران/ دولت نگهداری بهینه از راه‌ها را خواستار شد

پیشنهاد كمیسیون اجتماعی دولت در خصوص لایحه« اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث»، در هیات وزیران به تصویب رسید.

۲۶ آبا ۱۳۹۳

تکمیل مسکن مهر با تعهدات قبلی قول وزیر راه و شهرسازی به مجلس است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:وزیر راه و شهرسازی در جلسه کمیسیون قول داده بود که مسکن مهر را با تعهدات قبلی به اتمام برساند.

۲۵ آبا ۱۳۹۳

انباشت نیروی انسانی در مدیریت شهری باید کنترل شود

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی گفت: مسئولان اقتصادی دولت به این نتیجه رسیده اند که بخشی از مالیات های محلی، متعلق به نظام مدیریت شهری باشد.

۲۵ آبا ۱۳۹۳

کمیته مطالبه حق مسکن مردم فردا اعلام موجودیت می‌کند

کمیته مطالبه حق مسکن مردم فردا در یک نشست خبری اعلام موجودیت می‌کند.