۱ شهر ۱۳۹۴
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد

رایزنی با کره‌ای‌ها برای تأمین مالی پروژه‌ها/ معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران به کره

وزیر راه و شهرسازی گفت: در جلسه امروز وزرای حمل و نقل ایران و کره بر معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران به کره‌ای‌ها تاکید شد.

۱ شهر ۱۳۹۴

بهره‌برداری ۱۰۰ هزار مسکن در هفته دولت

همزمان با هفته دولت ۱۳۲۷ پروژه حمل و نقلی، ۱۰۱ هزار و ۹۷۰ واحد مسکونی، چهار بیمارستان و ۱۴ پروژه دیگر در حوزه مسکن و شهرسازی در مجموع با اعتبار ۲۹۶۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

۱ شهر ۱۳۹۴
عضو کمیسیون عمران مجلس خبر داد

تصمیم‌گیری برای ارجاع سئوال از آخوندی به هیئت رئیسه مجلس

عضو کمیسیون عمران با بیان این‌که نمایندگان استیضاح کننده از پرسش‌های وزیر راه و شهرسازی قانع نشدند، گفت: قرار است جلسه‌ای برای تصمیم‌گیری در خصوص استیضاح وزیر و ارجاع سئوال از آخوندی به هیات رئیسه در کمیسیون عمران برگزار شود.

۱ شهر ۱۳۹۴
رئیس کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد

شناورها یارانه نقدی می‌گیرند

رئیس کمیسیون عمران مجلس از بررسی پرداخت یارانه نقدی به مالکان شناورها به جای سوخت یارانه‌ای خبر داد و گفت: این برنامه احتمالاً تا یک‎ماه آینده عملیاتی می‌شود.

۱ شهر ۱۳۹۴
دبیر انجمن علمی افتصاد شهری:

حمایت از مسکن مهر می‌تواند اقتصاد را از رکود خارج کند

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر تاکید کرد و گفت: حمایت از این پروژه‌ها می‌تواند اقتصاد را از رکود خارج کند.

۱ شهر ۱۳۹۴

بندر شهید رجایی رکورد جدید ثبت کرد

مدیر کل راه آهن هرمزگان از ثبت رکورد جابجایی یک میلیون و ۸۰۰هزار تن کالا از طریق ریلی در بندر شهید رجایی و افزایش سهم حمل و نقل ریلی محموله های تجاری این بندر به رقم ۲۳ درصد خبر داد.

۳۱ مرد ۱۳۹۴
از سوی رئیس جمهور

اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم ابلاغ شد+متن کامل

رئیس جمهور قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم را به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.

۳۱ مرد ۱۳۹۴

دسترسی سازمان مالیاتی به اطلاعات بانکی مودیان قانونی شد

براساس ماده ۱۶۹ مکرر قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی، دارایی مؤدیان مالیاتی شامل مواردی نظیر اطلاعات مالی، پولی و اعتباری، معاملاتی، سرمایه‌ای و ملکی اشخاص حقیقی و حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور ایجاد می‌شود.

۳۱ مرد ۱۳۹۴
مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری :

تردد کامیون‌های ایرانی در مرز ترکیه عادی شد

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری با اشاره به احتمال تجدیدنظر در توافقنامه پلمب کامیون‌های ترکیه از جریمه ۳۰۰۰ یورویی کامیون‌های ترانزیتی این کشور در صورت بارگیری در داخل ایران خبر داد و گفت: تردد کامیون‌ها در مرز با ترکیه عادی شد.

۳۱ مرد ۱۳۹۴
مدیرکل صنایع ریلی وزارت صنعت:

بسته حمایتی از حمل‌ونقل ریلی امسال تصویب می‌شود

مدیر کل صنایع ریلی وزارت صنعت با اشاره به تدوین بسته حمایتی از شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی و صنایع مرتبط گفت: تلاش می‌کنیم این بسته حمایتی را در سال جاری به تصویب هیئت دولت برسانیم.

۳۰ مرد ۱۳۹۴
وزیر راه و شهرسازی:

ساختار گفتمان شهرسازی بین دولت و بخش خصوصی ایجاد شد

ساختار گفتمان شهرسازی بین دولت و بخش خصوصی با امضای تفاهم نامه بین وزیر راه و شهرسازی و ۱۲ تشکل غیردولتی و تخصیص خانه وارطان به خانه شهر و معماری، پایه گذاری شد. به گفته وزیر راه و شهرسازی، تقویت اخلاق عمومی در زندگی شهری می‌تواند بسیاری از معضلات شهری را حل کند.

۳۰ مرد ۱۳۹۴
معاون وزیر راه و شهرسازی

حوزه مسکن در رونق اقتصادی تاثیر بسزایی دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی از امکان نقل و انتقال مسکن مهر در شهرهای جدید خبر داد و گفت: ۴۵ هزار واحد مسکن مهر از ۴۰۰ هزار واحد شهرهای جدید فاقد متقاضی هستند به طوریکه در شهر هشتگرد و برخی شهرهای جدید همچنان ظرفیت برای متقاضی وجود دارد.

۲۹ مرد ۱۳۹۴
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد

حضور اپراتور ایرانی و کنسرسیوم هندی در چابهار تا دو ماه آینده/ سرمایه‌گذاری ۸۵ میلیون دلاری هندی‌ها در بندر شهید بهشتی

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: طبق تفاهم‌نامه اخیر وزیر راه ایران و وزیر بزرگراه‌ها و ترانزیت هندوستان مقرر شد، دو شرکت هندی در قالب کنسرسیوم سرمایه‌گذاری در بندر چابهار را بر عهده بگیرند و یک شرکت ایرانی به عنوان پوراپراتور با این کنسرسیوم شریک شود؛ ۳۳۰ میلیون دلار تسهیلات صندوق توسعه ملی برای تامین تجهیزات اپراتور ایرانی مصوب شد.

۲۹ مرد ۱۳۹۴
با حضور معاون وزیر راه انجام شد

آغاز دوباره تولید ریل باس در کشور

با حضور مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران خط تولید ریل باس پس از ۴ سال وقفه مجدداً آغاز به کار کرد.

۲۹ مرد ۱۳۹۴
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر در گفت‌وگویی:

موافق نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر هستیم

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر با بیان اینکه نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر منع قانونی ندارد و موافق آن هستیم، گفت: آئین نامه نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر چیز جدیدی نیست و مربوط به سال گذشته است.