۲۸ مهر ۱۳۹۳
یک کارشناس بازار مسکن در برنامه پایش:

وام ۵۰ میلیونی ساخت مسکن را از رکود خارج نمی‌کند/ استراتژی خوب برای رونق غیرتورمی بافت‌های فرسوده

یک کارشناس بازار مسکن گفت : بازار مسکن در کل و با بررسی تمام جهات با وام ساخت ۵۰ میلیونی از رکود خارج نمی‌شود، اما در مناطق فرسوده یک استراتژی بسیار خوب برای رونق غیرتورمی است.

۲۸ مهر ۱۳۹۳
عضو کمیسیون عمران مجلس:

تامین قطعات راه‌آهن همدان-سنندج به مشکل خورد/آخوندی فردا به مجلس توضیح می‌دهد

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این‌که موضوع اخطار کارشناسان سازمان هواپیمایی درباره نقص فنی آنتونوف ۱۴۰ در جلسه با وزیر راه و شهرسازی مطرح شده است، گفت: آخوندی فردا برای توضیح درباره راه‌آهن همدان-سنندج به مجلس می‌آید.

۲۸ مهر ۱۳۹۳
کارشناس اقتصاد مسکن:

نگاه و نوع مدیریت در نوسازی بافت فرسوده اشتباه است/نباید منتظر مردم برای نوسازی شد

کارشناس اقتصاد مسکن با تاکید بر این‌که نگاه و نوع مدیریت دولت در نوسازی بافت فرسوده اشتباه است، گفت: دولت انتظار دارد مردم به‌صورت خودجوش و داوطلبانه برای نوسازی اقدام کنند که این نگاه در حوزه مذکور اشتباه است.

۲۷ مهر ۱۳۹۳
خسروی با یادآوری سیاست های ناکارآمد آخوندی در بخش مسکن:

۱۴ ماه مسئولیت؛ ۱۴ طرح بی‌سرانجام جایگزین مسکن مهر/ نگرانی‌ها در مورد مسکن به تریبون‌های نماز جمعه کشیده شد

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه نگرانی های در مورد نابسامانی های بخش مسکن به تریبونهای نماز جمعه کشیده شده است، گفت: رئیس کمیسیون عمران مجلس با ارسال نامه ای به آخوندی وزیر راه وشهرسازی بر تسریع در ارائه طرح جامع مسکن و تعیین تکلیف این بخش تاکید کرده است.

۲۷ مهر ۱۳۹۳

خانه‌های خالی تحمل مالیات ندارند

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: بازار مسکن با توجه به شرایط فعلی تاب و تحمل اجرای طرح مالیات بر خانه های خالی را نخواهد داشت.

۲۷ مهر ۱۳۹۳

با پیمانکار دست دوم و کانال‌ساز قرارداد نداریم

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با تاکید بر این‌که یک ریال به انبوه‌سازان فازهای ۱۱، ۸ و ۵ بدهکار نیستیم، بیان کرد: شرکت عمران پردیس نه با پیمانکار کانال ساز و نه با پیمانکار دست دوم قرارداد ندارد

۲۷ مهر ۱۳۹۳

اتصال راه‌آهن از ۵ جهت به کشورهای همسایه

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در راه‌آهن باید از شرق به هرات، از شمال به ترکمنستان، از شمال غرب به آذربایجان، از غرب به سوریه و از جنوب به بصره متصل شویم. گفت: با صندوق توسعه ملی برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و توسعه ریلی در قالب قرارداد‌های BOTهماهنگی به عمل آمده است.

۲۷ مهر ۱۳۹۳

دو اولويت پرداخت وام ۵۰ ميليوني

با انتشار متن كامل مصوبه چهارشنبه گذشته هيات‌دولت در خصوص «افزايش سقف وام ساخت مسكن صرفا در محدوده بافت‌هاي فرسوده» مشخص شد، نگراني‌هاي متقاضيان نوسازي درباره تضمين پرداخت وام جديد از سوي بانك‌ها، در اين تصويب‌نامه كاملا مورد توجه و تحت پيگرد قرار گرفته است.

۲۷ مهر ۱۳۹۳

پیمانکاران فاز ۸ مسکن مهر پردیس در پی مطالبات خود از پیمانکاری که ساکن ایران نیست

برخی از پیمانکاران مسکن مهر فاز ۸ پردیس علی‌رغم اینکه ماه‌‌هاست دنبال مطالبات خود از سوی شرکت «نکونام فرم» هستند و اعتراض خود را به مدیر عامل عمران شهرهای جدید ارائه کرده اند هنوز پاسخ درستی نگرفته و طلب خود را دریافت نکرده اند.

۲۷ مهر ۱۳۹۳
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

پرداخت ۷.۵ میلیارد دلار توسط وزارت نفت به راه آهن از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت

مدیرعامل راه آهن با تشریح جزئیات بند ق قانون بودجه از پرداخت ۷.۵ میلیارد دلار توسط وزارت نفت به راه‌آهن از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت تا سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: حق دسترسی واگن‌های باری نو نیز تا ۳.۵ سال از بخش خصوصی دریافت نمی‌شود.

۲۷ مهر ۱۳۹۳

وزیر راه و شهرسازی: تجاری‌سازی حمل‌ونقل ریلی در دستور کار قرار گرفت

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ضرورت بازتعریف حمل‌ونقل ریلی، گفت: اگر در دولت نتوانیم زیرساخت‌های رقابت را فراهم کنیم حرف‌های ما بیشتر در حد نصیحت باقی می‌ماند بنابراین تجاری سازی به عنوان مسئله مهم در دستور کار قرار دارد.

۲۷ مهر ۱۳۹۳

دولت هند برای توسعه بندر چابهار ایران شرکت جدید تأسیس می‌کند

در حالی که دهلی نو قصد دارد از بهبود روابط تهران و غرب بهره ببرد، بر اساس بیانیه ای دولتی که روز شنبه صادر شد، هند شرکتی را برای توسعه بندر چابهار ایران ایجاد خواهد کرد.

۲۷ مهر ۱۳۹۳
ندیمی:

افزایش وام مسکن به تصمیم شورای پول و اعتبار نیاز ندارد/ برخورد قانونی مجلس با بانکهای متخلف

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه افزایش وام مسکن به تصمیم شورای پول و اعتبار نیاز ندارد، گفت: چنانچه بانکهای عامل در ارائه تسهیلات مسکن کوتاهی کنند و همکاری لازم را نداشته باشند مجلس با آنان به صورت قانونی برخورد خواهد کرد.

۲۷ مهر ۱۳۹۳
قادرمرزی:

افزایش سرعت نوسازی بافت‌های فرسوده با وام ۵۰ میلیونی/ ضرورت همکاری بانکها در پرداخت تسهیلات

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه در بهسازی بافتهای فرسوده جا دارد دولت حتی وام ۵۰ میلیونی در نظر گرفته شده برای این کار را تا سه برابر افزایش دهد،گفت: ضروری است بانک ها نیز در ارائه تسهیلات به متقاضیان همکاری لازم را انجام دهند.

۲۶ مهر ۱۳۹۳

تامین مابه‌التفاوت نرخ سود ۹ درصدی وام ۵۰ میلیونی مسکن از اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها

هیأت دولت در مصوبه افزایش وام ساخت مسکن به ۵۰ میلیون تومان نرخ سود این تسهیلات را ۹ درصد تعیین و پیش‌بینی کرد مابه‌التفاوت این رقم از محل اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها به سیستم بانکی پرداخت شود.