۱۴ دی ۱۳۹۳
رئیس کل بانک مرکزی در گفت‌وگویی خبر داد

افزایش وام مسکن مهر به ۳۰میلیون تومان در دستور کار جلسه آتی شورای پول و اعتبار

رئیس کل بانک مرکزی گفت: افزایش وام مسکن مهر به ۳۰میلیون تومان در دستور کار جلسه آتی شورای پول و اعتبار است.

۱۴ دی ۱۳۹۳
دستور پلمب دفاتر فروش سهام پدیده صادر شد

چرخ «ایران را پدیده کنیم» ایستاد!

بالاخره بعد از بیش از ۳ سال کش و قوس، دادستان مشهد دستور پلمب دفاتر غير قانوني ودلالي شرکت بزرگ سرمايه گذاري پديده به طور کامل و در اقدامي هماهنگ با ضابطان دستگاه قضايي صادر کرد. پرونده سرمایه گذاری این شرکت که از سه سال پیش در شورای حفظ حقوق بیت المال پیگیری می شد بالاخره با دستور دادستانی اجرا شد و فعلا در حال حاضر شرکت پدیده حق خرید و فروش سهام این پروژه را ندارد؛

۱۳ دی ۱۳۹۳
رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگویی اعلام کرد

افزایش جدید قیمت مسکن مهر تخلف است

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که افزایش قیمت مسکن مهر تخلف است، گفت:‌ مجلس پیگیر این افزایش غیرقانونی خواهد بود و دولت باید در این زمینه پاسخگو باشد.

۱۲ دی ۱۳۹۳
معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگویی تشریح کرد

تازه‌ترین آمار مسکن مهر/ ۴۶۰ هزار واحد باقیمانده است

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تشریح جدیدترین وضعیت پروژه‌های باقیمانده مسکن مهر شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، گفت: حدود ۴۶۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت کشور باقیمانده است.

۱۰ دی ۱۳۹۳
آخوندی در اختتامیه نشست مشترک با وزیر حمل ‌و نقل عراق خبر داد

مذاکرات برای اتصال ریلی ایران به کربلا/توافق برای اتصال راه‌آهن ایران و عراق از مرز شلمچه/ آغاز عملیات لایروبی اروند تا یک ماه آینده

آخوندی در اختتامیه نشست مشترک با وزیر حمل ‌و نقل عراق خبر داد: توافق برای اتصال راه‌آهن ایران و عراق از مرز شلمچه انجام شد و عملیات لایروبی اروند تا یک ماه آینده آغاز شد.

۱۰ دی ۱۳۹۳
روایت یک کارشناس از سیاست خطرناک مسکنی دولت در گفت‌وگویی اعلام کرد

برنامه اقتصاد مقاومتی وزارت راه گزاره‌های کلیشه‌ای است

کارشناس اقتصاد مسکن با تاکید بر این‌که «کوچک سازی» چون در جهت کم کردن بعد خانوار عمل می کند، سیاست خطرناکی برای کشور است، گفت: برنامه عملیاتی وزارت راه برای تحقق اقتصاد مقاومتی شامل گزاره‌های کلیشه ای است

۱۰ دی ۱۳۹۳
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن:

سیستم‌ صنعتی‌سازی مسکن در کشور منسوخ شده است

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه کل ساخت و ساز صنعتی مسکن کشور کمتر از ۱۰ درصد است گفت: سیستم‌های صنعتی‌سازی در کشور متعلق به بلوک شرق و منسوخ شده است.

۱۰ دی ۱۳۹۳
معاون وزارت راه و شهرسازی:

دولت به افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر اصرار دارد

معاون وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت به افزایش سقف تسهیلات واحدهای مسکن مهر نیمه‌تمام اصرار دارد گفت: به دنبال این هستیم تا در هر سال ۵۰ درصد قیمت تمام شده مسکن را از منابع مالی دولت تامین کنیم.

۹ دی ۱۳۹۳

مهلت نقل و انتقال «اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن» ۲ سال اعلام شد

فرابورس ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مهلت نقل و انتقال، هبه و استفاده از «اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن» حداکثر تا ۲ سال است و در شرایط خاص با موافقت بانک مسکن تا دو دوره ۶ ماهه دیگر قابل تمدید است.

۹ دی ۱۳۹۳
لاهوتی:

تاخیر در ارائه برنامه های مسکن نگران کننده است/ آخوندی به سوالات نمایندگان پاسخ می دهد

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در حال حاضر تاخیر زیادی در ارائه و تدوین سیاست‌های بخش مسکن صورت گرفته است، گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس به دلیل اهمال صورت گرفته در ارائه برنامه های مسکن با تقاضای ماده۴۹ آیین نامه داخلی مجلس، خواستار حضور آخوندی در مجلس و پاسخگویی به سوالات آنها شدند.

۹ دی ۱۳۹۳
گزارشی از تاخیرهای مکرر در زمان مختومه شدن مسکن مهر

«مسکن مهر» مهمان ناخوانده دولت دوازدهم می‌شود؟

در حالی مسئولان وزارت راه بر مختومه شدن پرونده مسکن مهر تا پایان سال آینده تاکید می‌کنند که پیشرفت نامیدکننده این طرح در کنار کاهش ۸۰ درصدی تخصیص منابع مالی احتمالا باعث درگیر شدن دولت دوازدهم نیز در طرح مسکن مهر خواهد شد.

۸ دی ۱۳۹۳

معاون وزیر راه و شهرسازی: اصراری بر افزایش قیمت مسکن مهر نداریم

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر این‌که در طرح مسکن مهر باید دنبال حل مشکلات باشیم نه پیدا کردن مقصر گفت: اصراری به افزایش قیمت مسکن مهر نداریم.

۷ دی ۱۳۹۳

معاون وزیر راه و شهرسازی: طرح جامع مسکن نهایی شد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر این که طرح جامع مسکن نهایی شده است، گفت: وظیفه اصلی ما تامین مسکن چهار دهک پایین جامعه است.

۷ دی ۱۳۹۳
وزیر راه و شهرسازی:

وزیر راه و شهرسازی: تهران ۱.۱ میلیون نفر جمعیت مازاد دارد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که بهره‌وری دقیق در حوزه توسعه شهری و حمل و نقل به طوری که منجر به رفاه و رضایت‌مندی شود وجود ندارد گفت: تهران می‌بایست با ۷.۵ میلیون نفر کنترل می‌شد اما در حال حاضر ۸.۶ میلیون نفر جمعیت دارد.

۶ دی ۱۳۹۳
معاون وزیر راه و شهرسازی:

مدل وزارت‌ راه و شهرسازی سپرده‌گذاری خانوار در صندوق پس‌انداز برای ‌خانه‌دار شدن است

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه صندوق پس‌انداز مسکن طرف تقاضا را تقویت خواهد کرد، گفت: با راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن قدرت خرید متقاضیان مسکن افزایش می‌یابد.