۱ شهریور ۱۳۹۴
بر اساس یافته‌های مرکز آمار ایران در نیمه دوم سال قبل

قیمت ساختمان کلنگی ۵ درصد رشد کرد/ گرانترین قیمت زمین و ساختمان در تهران

براساس اعلام مرکز آمار متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی در نیمه دوم سال قبل در کشور، ۱۱ میلیون و ۸۳۱ هزار ریال بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۵.۲ درصد افزایش یافته است.

۱ شهریور ۱۳۹۴

افتتاح مسکن مهر پردیس؛ شاید وقتی دیگر

گرچه مدیران و مسئولان شرکت عمران شهرهای جدید بر تحویل ۵ تا ۱۱هزار واحد مسکن مهر پردیس همزمان با هفته دولت تأکید کرده‌اند که به‌دلیل عدم‌تأمین خدمات زیربنایی علی‌رغم وعده‌های متعدد، این واحدها احتمالاً “وقتی دیگر” افتتاح می‌شوند

۳۱ مرداد ۱۳۹۴
وزیر حمل و نقل کره جنوبی در دیدار با آخوندی:

همکاری ایران و کره در حمل و نقل از سر گرفته می‌شود/ می‌خواهیم به روابط گذشته برگردیم

وزیر زمین، زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم ارتباطات ایران و کره گسترده‌تر شود، گفت: در مباحث مختلف حمل و نقل ریلی، هوایی و شهرسازی، ارتباطات دو طرف گسترده‌تر خواهد شد.

۳۱ مرداد ۱۳۹۴
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد

رایزنی با کره‌ای‌ها برای تأمین مالی پروژه‌ها/ معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران به کره

وزیر راه و شهرسازی گفت: در جلسه امروز وزرای حمل و نقل ایران و کره بر معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران به کره‌ای‌ها تاکید شد.

۳۱ مرداد ۱۳۹۴

بهره‌برداری ۱۰۰ هزار مسکن در هفته دولت

همزمان با هفته دولت ۱۳۲۷ پروژه حمل و نقلی، ۱۰۱ هزار و ۹۷۰ واحد مسکونی، چهار بیمارستان و ۱۴ پروژه دیگر در حوزه مسکن و شهرسازی در مجموع با اعتبار ۲۹۶۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

۳۱ مرداد ۱۳۹۴
عضو کمیسیون عمران مجلس خبر داد

تصمیم‌گیری برای ارجاع سئوال از آخوندی به هیئت رئیسه مجلس

عضو کمیسیون عمران با بیان این‌که نمایندگان استیضاح کننده از پرسش‌های وزیر راه و شهرسازی قانع نشدند، گفت: قرار است جلسه‌ای برای تصمیم‌گیری در خصوص استیضاح وزیر و ارجاع سئوال از آخوندی به هیات رئیسه در کمیسیون عمران برگزار شود.

۳۱ مرداد ۱۳۹۴
رئیس کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد

شناورها یارانه نقدی می‌گیرند

رئیس کمیسیون عمران مجلس از بررسی پرداخت یارانه نقدی به مالکان شناورها به جای سوخت یارانه‌ای خبر داد و گفت: این برنامه احتمالاً تا یک‎ماه آینده عملیاتی می‌شود.

۳۱ مرداد ۱۳۹۴
دبیر انجمن علمی افتصاد شهری:

حمایت از مسکن مهر می‌تواند اقتصاد را از رکود خارج کند

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر تاکید کرد و گفت: حمایت از این پروژه‌ها می‌تواند اقتصاد را از رکود خارج کند.

۳۱ مرداد ۱۳۹۴

بندر شهید رجایی رکورد جدید ثبت کرد

مدیر کل راه آهن هرمزگان از ثبت رکورد جابجایی یک میلیون و ۸۰۰هزار تن کالا از طریق ریلی در بندر شهید رجایی و افزایش سهم حمل و نقل ریلی محموله های تجاری این بندر به رقم ۲۳ درصد خبر داد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۴
از سوی رئیس جمهور

اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم ابلاغ شد+متن کامل

رئیس جمهور قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم را به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۴

دسترسی سازمان مالیاتی به اطلاعات بانکی مودیان قانونی شد

براساس ماده ۱۶۹ مکرر قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی، دارایی مؤدیان مالیاتی شامل مواردی نظیر اطلاعات مالی، پولی و اعتباری، معاملاتی، سرمایه‌ای و ملکی اشخاص حقیقی و حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور ایجاد می‌شود.

۳۰ مرداد ۱۳۹۴
مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری :

تردد کامیون‌های ایرانی در مرز ترکیه عادی شد

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری با اشاره به احتمال تجدیدنظر در توافقنامه پلمب کامیون‌های ترکیه از جریمه ۳۰۰۰ یورویی کامیون‌های ترانزیتی این کشور در صورت بارگیری در داخل ایران خبر داد و گفت: تردد کامیون‌ها در مرز با ترکیه عادی شد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۴
مدیرکل صنایع ریلی وزارت صنعت:

بسته حمایتی از حمل‌ونقل ریلی امسال تصویب می‌شود

مدیر کل صنایع ریلی وزارت صنعت با اشاره به تدوین بسته حمایتی از شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی و صنایع مرتبط گفت: تلاش می‌کنیم این بسته حمایتی را در سال جاری به تصویب هیئت دولت برسانیم.

۲۹ مرداد ۱۳۹۴
وزیر راه و شهرسازی:

ساختار گفتمان شهرسازی بین دولت و بخش خصوصی ایجاد شد

ساختار گفتمان شهرسازی بین دولت و بخش خصوصی با امضای تفاهم نامه بین وزیر راه و شهرسازی و ۱۲ تشکل غیردولتی و تخصیص خانه وارطان به خانه شهر و معماری، پایه گذاری شد. به گفته وزیر راه و شهرسازی، تقویت اخلاق عمومی در زندگی شهری می‌تواند بسیاری از معضلات شهری را حل کند.

۲۹ مرداد ۱۳۹۴
معاون وزیر راه و شهرسازی

حوزه مسکن در رونق اقتصادی تاثیر بسزایی دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی از امکان نقل و انتقال مسکن مهر در شهرهای جدید خبر داد و گفت: ۴۵ هزار واحد مسکن مهر از ۴۰۰ هزار واحد شهرهای جدید فاقد متقاضی هستند به طوریکه در شهر هشتگرد و برخی شهرهای جدید همچنان ظرفیت برای متقاضی وجود دارد.