۱۵ شهر ۱۳۹۴
عضو اصلی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور:

ابداع شیوه های ناهماهنگ با قانون در سازمان نظام مهندسی ساختمان محصول حضور افراد منتصب بود / وزیرراه اشراف کاملی به آسیب‌های وارده به نظام مهندسی دارد

عضو اصلی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با مثبت ارزیابی‌کردن ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی درباره انتخابات نظام مهندسی، به اهمیت و بزرگی تصمیماتی که این سازمان کوچک برای زندگی مردم می‌گیرد اشاره کرد و گفت: حضور افراد منتصب، منجر به ابداع قوانین و آیین‌نامه‌ها و دور شدن از رسالت سازمان شد.

۱۵ شهر ۱۳۹۴
هاشمی:

نوسازی بافت های فرسوده بدون مشارکت مردم و بخش خصوصی ممکن نیست

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به بازدید از بافت فرسوده و نوسازی های صورت گرفته در یکی از مناطق جنوبی تهران، گفت:نوسازی بافت های فرسوده غیر از مشارکت با مردم، بخش خصوصی و حمایت جدی دولت و به ویژه مدیریت شهری ممکن نیست.

۱۵ شهر ۱۳۹۴
آخوندی عنوان کرد:

توان مهندسان ایرانی در بازسازی صفر تا صد لکوموتیوها

وزیر راه و شهرسازی در پایان بازدید از کارخانه لکوموتیوسازی مپنا گفت: به ۸۰۰ تا ۹۰۰ لکوموتیو جدید نیاز داریم ضمن این‌که توان تعمیر لکوموتیوهای قدیمی در کشور وجود دارد و تعمیرات باعث می‌شود لکوموتیوهای ما ۱۸ سال دیگر در شبکه ریلی فعالیت کنند.

۱۵ شهر ۱۳۹۴

سایه سنگین قدرت بر عملکرد سازمان نظام مهندسی ساختمان/ امکان اعمال نفوذ تصمیمات صاحبان قدرت بر نظام ساخت‌وساز/ صحت و سلامت ابلاغیه قابل دفاع است

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن حمایت از ابلاغیه جدید وزیر راه و شهرسازی اعمال نفوذ تصمیمات صاحبان قدرت را بر نظام ساخت و ساز انکارناپذیر دانست و تاکید کرد: به طور حتم حضور صاحبان قدرت بر تصمیمات سازمان نظام مهندسی ساختمان سایه می‌اندازد.

۱۵ شهر ۱۳۹۴

شرکت‌های اروپایی و شرق آسیا در انتظار سرمایه‌گذاری درحمل و نقل کشور/شرکت‌های برتر را از طریق مناقصه بین المللی انتخاب می‌کنیم

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شرکت‌های اروپایی و شرق آسیا مشتاق سرمایه گذاری در حمل و نقل ریلی،جاده ای و هوایی کشور هستند، گفت: این شرکت ها منتظر لغو تحریم ها هستند و ما شرکت‌های برتر را بر اساس مناقصه بین‌المللی انتخاب می‌کنیم.

۱۵ شهر ۱۳۹۴
مذاکرات ایران و قرقیزستان در بخش حمل‌و‌نقل؛

بررسی برقراری خط هوایی ایران و قرقیزستان/ دسترسی قرقیزستان به آبهای آزاد از طریق بنادر ایران/ رایزنی برای احداث راه‌آهن مشترک چین-قرقیزستان- افغانستان-ایران

رئیس جمهور قرقیزستان صبح امروز شنبه در سفری به کشورمان مورد استقبال رئیس جمهور کشورمان قرار گرفت و در این دیدار ۸ سند همکاری بین دو کشور امضا شد.

۱۵ شهر ۱۳۹۴
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی خبر داد:

بدهی ۶۵۰ میلیارد تومانی ایرلاین‌ها ‌‌به شرکت فرودگاه‌ها‌

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه کل طلب شرکت فرودگاه‌ها از ایرلاین‌ها ۶۵۰ میلیارد تومان است که به صورت اقساط پرداخت می‌شود، گفت: عده‌ای به این بهانه دنبال‌ کدورت رابطه بین ایرلاین‌ها و شرکت‌ فرودگاه‌ها هستند که در حال رصد عملکرد این افراد هستیم‌.

۱۵ شهر ۱۳۹۴

“مسکن مهر” در برابر زلزله احتمالی تهران مقاوم است

در حالی مسئولان و مدیران دولتی از دو سال پیش تاکنون با طرح مهر مانند یک بچه سرراهی برخورد می‌کنند که مدیران مسکن مهر معتقدند، واحدهای این طرح به دلیل ساخت و سازهای اصولی در برابر وقوع شدیدترین زلزله مقاوم هستند.

۱۵ شهر ۱۳۹۴

تبیین و تحلیل حقوقی ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی در خصوص انتخابات نظام مهندسی ساختمان

حسین معصوم مشاور حقوقی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ماده ۱۲۳ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی که در موارد سکوت یا ابهام در نحوه اجرای مواد این آیین‌نامه، بر اساس نظر وزیر مسکن و شهرسازی (وزیر راه و شهرسازی فعلی) عمل می‌شود، گفت: در خصوص ممنوعیت ورود کارمندان مورد اشاره در ابلاغیه آخوندی، به این ماده تکیه شده است.

۱۵ شهر ۱۳۹۴

شرکت‌های اروپایی و شرق آسیا در انتظار سرمایه‌گذاری درحمل و نقل کشور/ انتخاب شرکت‌ها براساس مناقصه بین‌المللی

وزیر مسکن،راه و شهرسازی با بیان اینکه شرکت‌های اروپایی و شرق آسیا مشتاق سرمایه گذاری در حمل و نقل ریلی،جاده ای و هوایی کشور هستند، گفت: این شرکت ها منتظر لغو تحریم ها هستند و ما آنها را بر اساس مناقصه بین المللی انخاب می کنیم.

۱۵ شهر ۱۳۹۴
دکتر روحانی در نشست مطبوعاتی با رییس جمهوری قرقیزستان:

بنادر جنوبی ایران می توانند آسیای مرکزی را به آبهای بین المللی متصل کنند/ عضویت ایران در سازمان شانگهای به نفع دو طرف است

رییس جمهوری با اشاره به مذاکرات انجام شده بین هیأت‌های عالی‌رتبه ایران و قرقیزستان، بر تداوم و گسترش همکاری‌ها و توسعه همه جانبه میان دو کشور تأکید کرد.

۱۵ شهر ۱۳۹۴
رئیس کمیسیون عمران مجلس :

ابلاغیه آخوندی به لحاظ قانونی، شکلی و محتوایی اشکال دارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دیوان عدالت اداری به ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی در خصوص منع کارکنان شهرداری‌ها، اعضای شورای شهر و کارکنان وزارت کشور در انتخابات هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ایراد گرفته است.

۱۵ شهر ۱۳۹۴

بندر ماهشهر به شبکه اصلی راه آهن متصل می شود

مدیرکل راه آهن جنوب گفت: با اتمام ساختمان راه آهن بندر ماهشهر ، این بندر به خطوط اصلی راه آهن کشور متصل خواهد شد.

۱۵ شهر ۱۳۹۴
تعبیر جدید آخوندی برای برخی واحدهای مسکن مهر

آخوندی: مسکن مهر ، «پرت و پلا» ساخته شد !

وی توضیح نداد بسیاری از مناطق “پرت و پلا”ی مورد نظرشان همان «شهرهای جدید»ی است که در دوره ایشان و همفکرانشان در وزارت سابق مسکن و شهرسازی و در دهه ۷۰ جانمایی شده است

۱۵ شهر ۱۳۹۴
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان

انحراف سازمان‌های نظام مهندسی از وظایف قانونی

دبیر کانون سراسری انبوه سازان با بیان این‌که سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان بیشتر به‌دنبال کارهای اقتصادی هستند تا عمل به وظایف قانونی خود، گفت: سازمان‌های نظام مهندسی در یکسال اخیر فراز و فرودهای فراوانی داشته‌اند.