۲۷ دی ۱۳۹۵

تشکیل یگان حفاظت از اراضی سازمان زمین و مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: برای پیشگیری از زمین‌خواری و جلوگیری از تصرف بیت‌المال یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن تشکیل شد.

۲۷ دی ۱۳۹۵

چرا برجام «مسکن» را رونق نداد؟

بیت‌الله ستاریان با بیان اینکه بعد از برجام پیش بینی می‌شد که با توجه به تأثیر این موضوع بر اقتصاد کشور تحولاتی نیز در قیمت مسکن ایجاد شود، افزود: ولی همچنان این رکود در بازار مسکن وجود دارد و این موضوع ناشی از مسائلی است که ما در اقتصاد کلان کشور با آن روبرو هستیم.

۲۷ دی ۱۳۹۵

سرنوشت مبهم صندوق‌های پس انداز مسکن

پنج ماه از ابلاغ دستورالعمل اجرایی تشکیل صندوق پس‌انداز منطقه‌ای مسکن می‌گذرد و تاکنون تنها روند اداری ثبت‌نام یک صندوق در یک استان، سپری شده است.

۲۷ دی ۱۳۹۵

در دولت یازدهم اوضاع معیشت و مسکن بدتر شد!

ما به لطف نظام جمهوری اسلامی بعد از انقلاب مرگ ناشی از گرسنگی نداشتیم، برای اینکه نان ارزان و سیب‌زمینی و پنیری وجود دارد، ولی الان قیمت‌ها طوری افزایش پیدا کرده که بعضی از اقلام غذایی از سبد خانوار حذف شده است.

۲۷ دی ۱۳۹۵

افت قیمت مسکن شهرها مدیون مسکن مهر است

کارشناس بازار مسکن گفت : افت قیمت مسکن در تهران مدیون ۲ میلیون و ۲۰۰هزار واحد مسکن مهراست واحدهای مسکن مهر در پرند ،پردیس و هشتگرد به عنوان ضربه گیر قیمت مسکن بوده است.

۲۶ دی ۱۳۹۵

شرط ارائه تسهیلات مسکن به رزمندگان

بانک مرکزی موظف شد در طول اجرای برنامه ششم، سالانه نسبت به ارائه تسهیلات مسکن به ۵۰ هزار نفر از رزمندگان دارای حداقل ۶ ماه سابقه جبهه و آزادگان با حداقل ۳ ماه اسارت اقدام کند.

۲۶ دی ۱۳۹۵

اعتراف حامی دولت/ ساخت و ساز خصوصی در دولت قبل رونق داشت

درحال حاضر به جز عامل تورم که کنترل آن در ثبات بازار مسکن تاثیرگذار بوده است، مکان نمای پنج عامل دیگر در جهت رونق بازار مسکن قرار ندارد.

۲۶ دی ۱۳۹۵

روند کاهشی خرید و فروش مسکن

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تأکید بر اینکه روند کاهشی خرید و فروش مسکن در تهران و سراسر کشور ادامه دارد، گفت: کاهش خرید و فروش مسکن در تهران و سایر شهرها، تنها به دلیل افزایش نرخ دلار نیست و دلایل دیگری همچون قدرت خرید پایین متقاضیان و همچنین انتظار مردم برای مشخص شدن وضعیت آینده بخش مسکن است.

۲۶ دی ۱۳۹۵

مسکن مهر، مسکن اجتماعی شد

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن از رایزنی و احتمال استفاده از واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی در اجرای طرح مسکن اجتماعی و در اختیار قرار دادن آنها برای تأمین مسکن به گروه‌های کم‌درآمد خبر داد.

۲۶ دی ۱۳۹۵

اصرار وزیر بر سیاست شکست خورده دهه ۷۰ عامل رکود مسکن است

کارشناس اقتصاد مسکن با یادآوری این که اصرار وزیر راه و شهرسازی بر اجرای برنامه و سیاست های دهه ۷۰ باعث شده تا رشد بخش مسکن در دولت یازدهم منفی شود، گفت: با این فرایند مسکن از رکود خارج نمی شود.

۲۵ دی ۱۳۹۵

تهدید سونامی تقاضای مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در ۳ یا ۴ سال آینده سونامی تقاضای مسکن جامعه را تحت تاثیر قرار خواهد داد، گفت: دولت باید یارانه ای در بخش مسکن در نظر بگیرد.

۲۵ دی ۱۳۹۵

شاید امروز روز ملی و جشن عمومی است!

تیمی که بی مهری اش به مسکن مهری ها مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده و آخرین فاجعه حوزه مدیریتشان تصادف دو قطار و کشته شدن نزدیک ۵۰ نفر از زائران امام رضا بود.

۲۵ دی ۱۳۹۵

تدوین شیوه‌نامه پرداخت وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر

بانک مسکن در حالی دست به کار تدوین شیوه نامه پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیونی مسکن مهر شده است که بانک مرکزی هنوز افزایش سقف وام را ابلاغ نکرده است. بر این اساس اولویت افزایش ۱۰ میلیونی با واحدهای مشکل دار و واحدهای شهر پردیس خواهد بود تا وعده های روحانی برای اتمام پروژه مسکن مهر تا قبل از دولت یازدهم رنگ واقعیت به خود بگیرد.

۲۵ دی ۱۳۹۵

گم شدن حقوق شهروندی در مسکن مهر!

پروژه مسکن مهر در حالی با تصویب نمایندگان مجلس متوقف شد که برخی تحلیلگران و کارشناسان اقتصادی بر این باورند که؛ توقف طرح مسکن مهر موجب افزایش تقاضا و قیمت مسکن در کشور می‌شود اما حقوق شهروندی مهرنشینان به فراموشی رفته است.

۲۵ دی ۱۳۹۵

آیا مجلس برای استیضاح وزیر مخالف مسکن مهر مصمم است؟

طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی در ابتدا با امضاء ۸۴ تن از نمایندگان همراه بود و این نمایندگان با قید ۱۲ بند خواستار استیضاح عباس آخوندی شدند.