۱۳ آذر ۱۳۹۶

سرپرست هیأت اقتصادی روسیه: روسیه برای صادرات مصالح ساختمانی به ایران آمادگی دارد

سرپرست هیأت اقتصادی روسی گفت: علاقه‌مند هستیم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بندر نوشهر در زمینه صادرات مصالح ساختمانی از کشور روسیه به ایران همکاری کنیم.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری ایران: مجلس به دولت اجازه دخالت در بافت فرسوده را بدهد

سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری ایران به لزوم دخالت دولت در احیای بافت های فرسوده اذعان کرد و از مجلس خواست که مجوز این دخالت را به دولت بدهد.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

عضو شورای شهر تهران: مدیریت‌های محلی امروز خروجی مؤثری نداشتند

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، گفت: مدیریت‌های محلی که امروز با این همه هزینه،‌ تشکیلات و بروکراسی متاسفانه خروجی مناسبی نداشته‌اند نتیجه تشکیل یک شورای هماهنگی تحت عنوان شورای بازنگری، اصلاح و هماهنگی نظامات برنامه ریزی شهردار تهران بود.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

مدیرعامل ایریکو: ۷۷درصد رقم فاینانس ساخت ۴۵۰ واگن ریل باس در کره هزینه می‌شود

مدیرعامل شرکت صنایع ریلی ایرانیان با بیان اینکه دو خط تولید ریل‌باس و مترو در این شرکت واگن‌ساز فعال است، گفت: از فاینانس ۷۲۰ میلیون یورویی ساخت ۴۵۰ واگن ریل‌باس، طبق قوانین ۲۳ درصد قرارداد و رقم فاینانس در کشور فاینانس‌گیرنده می‌تواند جذب شود.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

وزیر راه و شهرسازی: بندر شهید بهشتی دروازه ملل است

وزیر راه و شهرسازی گفت: بندر شهید بهشتی چابهار دروازه ملل است.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

فاز اول توسعه بندر شهید بهشتی چابهار افتتاح شد

فاز اول توسعه بندر شهید بهشتی چابهار لحظاتی پیش با حضور رئیس‌جمهور، وزیر راه و شهرسازی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و جمعی از مقام‌های مسئول کشورهای خارجی افتتاح رسمی شد.

۱۱ آذر ۱۳۹۶

آخوندی: ۴هزار میلیاردتومان هزینه خط‌آهن چابهار زاهدان است

وزیر راه و شهرسازی گفت: برای احداث راه آهن چابهار ـ زاهدان نیاز به سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد تومانی داریم تا این بندر به شبکه ریلی متصل شود.

۱۱ آذر ۱۳۹۶

رئیس جمهور: در دولت دوازدهم سیستان و بلوچستان به راه آهن سراسری متصل خواهد شد

رئیس جمهور همزمان با سفر به زابل از اتصال راه آهن بندر چابهار به راه آهن سراسری در دولت دوازدهم خبر داد .

۱۱ آذر ۱۳۹۶

معاون برنامه ریزی وزیر راه و شهرسازی: تامین مالی راه‌آهن گرگان-گنبدکاووس-کلاله تا پایان امسال نهایی می‌شود

معاون برنامه‌ریزی وزیر راه و شهرسازی از تعیین تکلیف تامین منابع مالی برای اجرایی شدن طرح ملی راه آهن گرگان-گنبدکاووس-کلاله به عنوان بخشی از راه آهن گرگان-مشهد تا پایان سال جاری خبر داد.

۱۱ آذر ۱۳۹۶

مدیرعامل راه‌آهن: ۴۵۰ دستگاه واگن مسافری ریل‌باس توسط ایریکو و شرکت هیوندای برای راه‌آهن ساخته می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۴۵۰ دستگاه واگن مسافری ریل‌باس توسط ایریکو و شرکت هیوندای روتم به صورت مشارکتی برای شرکت راه‌آهن ساخته می‌شود، گفت: شرکت قطارهای حومه‌ای که ۱۰۰ درصد دولتی است مالک ریل‌باس‌ها خواهد بود.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
مدیرعامل بانک مسکن:

تلاش بانک مسکن این است که تسهیلات پرداخت شده ۵۰ درصد قیمت مسکن را پوشش دهد.

مدیرعامل بانک مسکن با تأکید بر اینکه همواره نسبت پرداخت تسهیلات یک واحد مسکونی متوسط در تهران باید در حد ۵۰ درصد حفظ شود، گفت: تلاش بانک مسکن این است که تسهیلات پرداخت شده ۵۰ درصد قیمت مسکن را پوشش دهد.

۱۰ آذر ۱۳۹۶

عضو شورای شهر تهران: نگاه خودرومحور به شهر نمی‌تواند مشکل پارکینگ را حل کند

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت:تازمانی که شهر خودرو محور باشد مردم بدلیل عدم دسترسی به حمل و نقل عمومی از خودرو شخصی استفاده کنند ، هیچگاه مشکل کمبود پارکینگ حل نخواهد شد.

۱۰ آذر ۱۳۹۶
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران:

آمادگی تهران دربرابر زلزله همچنان منفی است

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: ارزیابی های آمادگی پایتخت در برابر زلزله همچنان منفی است و عمده علت آن به نبود طرح جامع و به روز مدیریت بحران باز می گردد.

۹ آذر ۱۳۹۶
استاندار تهران:

ناایمن خواندن مسکن مهر دردی از مردم درمان نمی کند

استاندار تهران در جمع اعضا شوراهای اسلامی شهر و روستا شهرستان پردیس گفت: ناایمن خواندن مسکن مهر دردی از مردم درمان نکرده و تنها سبب نگرانی می شود.

۸ آذر ۱۳۹۶

نجفی: اینکه شهرداری یک کار صرفا اجرایی و عملیاتی است را قبول ندارم

شهردار تهران بر ضرورت تغییر در فرهنگ سازمانی و نحوه برخورد با مردم به منظور اصلاح تصورات غلط نسبت به شهرداری تهران، گفت: من مدیر خیابانی و اینکه شهرداری یک کار صرفا اجرایی است قبول ندارم.