۲۳ مرداد ۱۳۹۶
عضو هیئت مدیره راه آهن:

رشد ۱۵۰ درصدی ترانزیت ریلی منوط به فعال شدن همه مرزهای مشترک با همسایگان

عضو هیات مدیره شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت بسیار بالای رشد صنعت ریلی ایران برای قرار گرفتن در مسیر توسعه اقتصادی سایر کشورها از برنامه ریزی کلان برای رسیدن به رشد ۱۵۰ درصدی ترانزیت ریلی در ایران خبر داد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

معاون راه آهن: رشد ۵۵ درصدی ترانزیت ریلی

معاون سیر و حرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از رشد ۵۵ درصدی ترانزیت ریلی در ماه‌های ابتدایی سال ۱۳۹۶ خبر داد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
عضو هیئت مدیره راه آهن:

کارگروه توسعه ترانزیت و صادرات ریلی تشکیل شد

عضو هیأت مدیر راه‌آهن با بیان اینکه کارگروه حمل و نقل بین‌المللی متشکل از ۱۱ مدیرکل مرزی و ستادی برای توسعه ترانزیت و صادرات ریلی تشکیل داده‌ایم، گفت: با ترکیه برای دستیابی به رقم یک میلیون تن تبادل کالا در مرز رازی به تفاهم رسیده‌ایم.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
دبیر کانون سراسری انبوه سازان:

افزایش نرخ اجاره مسکن تا ۳ برابر نرخ تورم در برخی مناطق

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: علیرغم این‌که همه انتظار داشتند افزایش نرخ اجاره، کمتر از نرخ تورم باشد اینگونه نشد و مشاهده می‌شود در بعضی از مناطق حتی تا سه برابر نرخ تورم، نرخ اجاره یا رهن افزایش پیدا کرده که نشان از بی‌برنامگی در بازار اجاره مسکن در کشور است.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
مسئول دبیرخانه سازمان بنادر و دریا نوردی:

موافقت با ساخت ۴ سازه دریایی در سواحل شمال و جنوب کشور

مسئول دبیرخانه کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت:کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تمدید و مجوز ساخت ۴ سازه دریایی سواحل کشورموافقت کرد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:

افزایش قیمت مسکن کمتر از نرخ تورم بوده است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در بازار مسکن خریداران حرف اول را می زنند و ما توانسته ایم طی چهارسال گذشته قیمت مسکن را کمتر از نرخ تورم افزایش دهیم.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر راه وشهرسازی: پیشنهاد «بیمه اجباری» برای ساختمان‌های مسکونی و پرتراکم

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران گفت: بعد از تجربه تلخ زلزله استانبول در ترکیه و حادثه پلاسکو در ایران، پیشنهاد شده تا ساختمان‌های مسکونی و پرتراکم مشمول بیمه اجباری شوند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

آخوندی: اشتغال ۱۰۰ نفر به ازای خرید هر فروند هواپیما

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ظرفیت‌های زیاد اشتغال در فعالیت‌های زیربنایی گفت: خرید یک هواپیما می‌تواند حدود صد شغل به صورت مستقیم ایجاد کند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر راه وشهرسازی: بازار مسکن ۴ سال شاهد رکود بوده است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: استفاده از سیستم های مدرن باعث کاهش هزینه های ساخت و ساز شده و مصرف‌کنندگان واقعی به این بازار گرایش پیدا می‌کنند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

توافقنامه احداث بزرگترین بازارتخصصی ساختمانی بین ایران و چین امضا شد

توافقنامه همکاری احداث بزرگترین بازارتخصصی ساختمانی در کشور روز سه شنبه بین صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت هلدینگ «بی سی جی چین» در محل ساختمان این صندوق امضا شد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
سرپرست ایران ایر:

تا یک ماه آینده درباره تامین مالی هواپیماهای جدید تصمیم گیری می شود

سرپرست شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(ایران ایر) درباره برگزاری مناقصه تامین منابع مالی ( فایناس) خرید هواپیماهای جدید، گفت: پیشنهادهای زیادی به ایران ایر ارسال شده است و تا یک ماه آینده تصمیم اولیه در این زمینه اتخاذ می شود.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:

سرمایه‌گذاری‌ برای تبدیل ۴ بزرگراه کشور به آزادراه

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در راستای ارتقاء ایمنی و تسهیل ترافیک هم اکنون ۳۳۰ کیلومتر از بزرگراه‌های کشور در مرحله مذاکرات و عقد قرارداد سرمایه‌گذاری برای تبدیل شدن به آزادراه قرار دارد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: به فکر افزایش وام مسکن هستیم

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سیاست دولت دوازدهم حمایت از افزایش رقم و کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن است.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

کاهش ۶ درصدی معاملات مسکن در تهران/ رشد ۱۹ درصدی اجاره بها

در تیر ماه امسال تعداد معاملات مسکن نسبت به خرداد ماه امسال ۵.۸ درصد و نسبت به تیر ماه سال گذشته، ۲ و نیم درصد کاهش داشته است.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶
معاون بهره‌برداری راه آهن:

راه آهن، حمل ۶۲ میلیون تن بار در سال ۹۶ را هدف گذاری کرده است

معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: هدف راه آهن در سال ۹۶ رسیدن به حمل و نقل ۶۲ میلیون تن بار در شبکه ریلی کشور است.