۲۳ خرد ۱۳۹۷

معاون فنی‌وزیربنایی راه‌آهن: ۵۰۰ تن محموله ریل‌ملی، به راه‌آهن تحویل شد

ریل‌هایی که امروز توسط شرکت ذوب‌آهن اصفهان به راه‌آهن تحویل داده شد از نوع یو۳۳ هستند که در پروسه تست خود، تست میدانی و تست‌های جانبی دیگر را در کارخانه و آزمایشگاه‌های ذوب آهن پاس کردند و سپس مراحل دیگر تست فنی خود را نیز توسط یک شرکت بازرس فرانسوی سپری کردند.

۲۳ خرد ۱۳۹۷
معاون مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه:

برای ایجاد سامانه ملی املاک تلاش زیادی کرده ایم

معاون مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: قیمت مسکن و اجاره بها متاثر از تورم عمومی است و تا زمانی که این مقوله کنترل نشود نمی توان قیمت مسکن و اجاره بها را کنترل کرد.

۲۳ خرد ۱۳۹۷

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی: تمام واحدهای مسکن مهر در سال جاری به اتمام می رسند

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از آماده شدن ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر برای تحویل در آینده نزدیک به متقاضیان خبر داد.

۲۳ خرد ۱۳۹۷

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد: کمک دستگاه‌های خدمات رسان و تامین مالی متقاضیان در تحویل واحدهای مسکن مهر هشتگرد اهمیت دارد

موضوع مهمی که در این مجموعه آن را با قدرت پیگیری می‌کنیم بحث مسکن مهر است.

۲۳ خرد ۱۳۹۷

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران خواستار افزایش سقف تسهیلات بافت فرسوده شد

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران در نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری خواستار افزایش سقف تسهیلات مشارکت مدنی ساخت و ودیعه مسکن در محدوده بافت فرسوده شد.

۲۳ خرد ۱۳۹۷

استاد دانشگاه: خط ریلی مشهد بجنورد گرگان سیاسی است و توجیه اقتصادی ندارد

اصرار بر احداث خط ریلی از مشهد به بجنورد و ادامه مسیر تا گرگان فاقد هرگونه توجیه اقتصادی و صرفاً یک کار سیاسی برای جلب رضایت نمایندگان مردم بجنورد و دیگر شهرهای استان خراسان شمالی است.

۲۲ خرد ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون عمران مجلس:

طرح تحقیق و تفحص از مسکن مهر در نوبت رسیدگی در صحن قرار گرفته است

رئیس کمیسیون عمران مجلس از ارجاع تحقیق و تفحص از مسکن مهر به هیات رئیسه مجلس خبر داد و گفت: این گزارش به زودی در نوبت رسیدگی در صحن قرار می گیرد.

۲۲ خرد ۱۳۹۷
مدیر مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد:

قطار بین شهری در یزد ساخته خواهد شد

مدیر مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد از اجرای پروژه قطار بین‌شهری در یزد با بهره‌گیری از واگن‌های تراموا، در آینده نزدیک خبر داد.

۲۲ خرد ۱۳۹۷

مدیر عامل شرکت ساخت: قرارداد خط ریلی گرگان مشهد با شرکت چینی به امضا رسیده است

مدیرعامل شرکت ساخت با بیان اینکه قطعه یک آزادراه تهران-شمال پایان آبان ۹۷ تکمیل می‌شود، گفت: در پروژه راه‌آهن گرگان-مشهد با برآورد ریلی ۱۰هزار میلیارد تومان و ۱۸.۲ میلیارد یوآن قرارداد با شرکت چینی که جوینت آستان قدس است به امضا رسید و ابلاغ شد.

۲۲ خرد ۱۳۹۷
نایب رئیس هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک استان تهران:

عرضه با تقاضای مسکن تناسبی ندارد

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفته است با توجه به افزایش شدید قیمت مسکن، بازار مسکن در زمینه خرید، فروش و اجاره در بهار امسال، نسبت به ۵ سال گذشته بسیار پرتلاطم بوده است.

۲۲ خرد ۱۳۹۷
مدیر عامل شرکت ساخت:

با تغییر دستگاه اجرایی پروزه قزوین رشت استارا، پیمانکاران دچار بلاتکلیفی شده اند

طبق برنامه‌ و زمان‌بندی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل ، اواخر فضل تابستان سال جاری برای افتتاح این پروژه پیش‌بینی‌شده بود اما با تغییر دستگاه اجرایی از سوی دولت ، ‌پیمانکاران دچار بلاتکلیفی شده‌اند که امیدواریم با رفع این بلاتکلیفی در زمان مقرر راه‌آهن قزوین-رشت به بهره‌برداری برسد .

۲۲ خرد ۱۳۹۷

مدیر کل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون: ۳۹ هزار واحد مسکن مهر تعاونی تا پایان سال تحویل داده می شوند

مدیر کل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اشاره به اینکه از مجموع حدود ۸۴۳ هزار واحد مسکن مهر ساخته شده در قالب تعاونی، ۷۴۱ هزار واحد به متقاضیان تحویل شده از واگذاری ۳۹ هزار و ۶۰۰ واحد تا پایان امسال خبر داد.

۲۱ خرد ۱۳۹۷

عضو کمیسیون عمران مجلس: فراهم نشدن شرایط اجرا از سوی دولت عامل ابتر ماندن قانون اخذ مالیات از خانه های خالی بوده است

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از اوج گیری نابه سامانی در بازار مسکن، گفت: فراهم نشدن شرایط اجرا از سوی دولت عامل ابتر ماندن قانون اخذ مالیات از خانه های خالی بوده است.

۲۱ خرد ۱۳۹۷

مدیرعامل شرکت ساخت: فاینانسور داخلی برای پروژه راه اهن میانه اردبیل انتخاب شد

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: اولین بار فراخوان عمومی فاینانس داخلی برای پروژه‌‌های زیرساختی حمل و نقل در راه‌آهن میانه- اردبیل اجرایی و یک بانک دولتی به عنوان فاینانسور انتخاب شد.

۲۱ خرد ۱۳۹۷

نمانیده مجلس: چرا ریل تولید شده ذوب اهن را تحویل نمی گیرید؟

شرکت ذوب‌آهن توانسته است با تولید ریل به مراتب ارزان‌تر و باکیفیت‌تر از نمونه‌های خارجی ، وابستگی کشور را به واردات ریل بی‌نیاز کند ، عدم خرید محصول ذوب‌آهن که اتفاقا به سفارش شرکت ملی راه‌آهن بوده است باعث شده تا نماینده مردم میمه ، برخوار و شاهین‌شهر نسبت به این موضوع واکنش نشان دهد .