۱۹ اسفند ۱۳۹۶
وزیر راه‌وشهرسازی:

آبادانی ایران با اعتماد به هم محقق می شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: آبادانی کشور وقتی محقق می شود که همه به هم اعتماد کنند؛ مجلس به دولت و دولت به بخش خصوصی اعتماد کند و در نهایت سرمایه اجتماعی در کشور ایجاد شود و همه بدانیم که برای آبادانی سرزمین خود گام برمی داریم.

۱۹ اسفند ۱۳۹۶

رئیس اتحادیه املاک: رشد اجاره بهای مسکن در حد نرخ تورم خواهد بود

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه امیدوار هستیم تعداد مستاجران در سال آینده بیشتر نشود، گفت: رشد تقاضا برای مسکن در فصل اجاره موجب بحران میان مالک و مستاجر می‌شود.

۱۷ اسفند ۱۳۹۶

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور: اصلاح چارت بازسازی بافت‌های فرسوده سرعت نوسازی را بالا می برد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر اینکه دولت می تواند با اصلاح چارت بازسازی بافت های فرسوده سرعت خود را در این برنامه بالا ببرد گفت:

۱۷ اسفند ۱۳۹۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:

با کمک کمیته‌ای ذیل معاونت اقتصادی ریاست جمهوری منابع مالی مورد نیاز برای بازآفرینی شهری تأمین خواهد شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با کمک کمیته ای ذیل معاونت اقتصادی ریاست جمهوری منابع مالی مورد نیاز برای بازآفرینی شهری تأمین خواهد شد گفت:نوسازی بافت‌های شهری نیازمند تدوین برنامه دقیقی است.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶

وزیر راه و شهرسازی: توسعه ریل تلفات و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه کلان توسعه ریلی کشور، اظهار کرد: با افزایش نقش راه‌آهن در حمل و نقل کشور می‌توان امیدوار بود که میزان تلفات جاده‌ای و هزینه‌های کشور کاهش پیدا کند.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶

وزیر راه و شهرسازی: سهم ۱۵ درصدی فاینانس‌ها از صندوق توسعه ملی تامین می‌شود

معاون وزیر را ه و شهرسازی با اشاره به احداث خط آهن شیراز – بوشهر، گفت: جزیره نگین در بندر بوشهر به شبکه سراسری ریلی متصل می‌شود.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶

قرارداد تامین و ساخت ۴۵۰ دستگاه واگن مترو امضا شد

قرارداد همکاری تامین و ساخت ۴۵۰ دستگاه مترو برای شهرهای اهواز، شیراز و تبریز بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و شرکت پوژن چین امروز (چهارشنبه) امضا شد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: ۲ میلیون واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده شده است

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید گفت: تاکنون ۲ میلیون واحد مسکن مهر در کشور به متقاضیان تحویل داده شده است.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶

با تصویب مجلس؛ ۲۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای صرف حمایت از بافت فرسوده، و حمل و نقل عمومی و ریلی شد

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند ۲۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در بودجه برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام بخش خصوصی، اجرای پروژه‌های صنایع کوچک و طرح‌های اشتغالزایی مناطق مرزی اختصاص یابد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶

با تصویب مجلس: برای استفاده از فاینانس در طرح های ریلی باید مجوز از رهبری کسب شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به هیات عامل صندوق توسعه ملی اجازه دادند در صورت کسب مجوز از رهبر معظم انقلاب نسبت به تامین سهم ۱۵ درصد طرح های ریلی که قرارداد تامین مالی خارجی(فاینانس) آن ها منعقد شده، اقدام کند.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶

مدیر گروه مسکن مرکز مطالعات اقتصادی دانشگاه علم و صنعت: آخوندی هیچ قدمی برای مَسکن برنداشت

مدیر گروه مسکن مرکز مطالعات اقتصادی دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه آخوندی هیچ قدم رو به جلویی برای مسکن کشور برنداشته است، گفت: وی با متوقف کردن مسکن مهر، موجب شد رکود اقتصادی تشدید شود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶

رئیس اتحادیه مشاوران املاک: مالیات بر خانه‌های خالی برای کاهش تعداد خانه‌های خالی چندان موثر نخواهد بود

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: روش اخذ مالیات برای کاهش تعداد خانه های خالی موثرنخواهد بود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶

رئیس اتحادیه مشاوران املاک: قیمت مسکن از شاخص تورم عبور خواهد کرد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه قیمت مسکن در سال آینده از شاخص تورم عمومی عبور خواهد کرد اما به هیچ وجه شاهد جهش قیمت مسکن در سال آینده نخواهیم بود، گفت: عقل سلیم حکم می‌کند مالکان واحدهای مسکونی خود را خالی از سکنه نگه ندارند.

۱۴ اسفند ۱۳۹۶

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران: ۵هزار میلیاردتسهیلات برای نوسازی ۱۰۰هزار واحد مسکونی فرسوده تخصیص داده شده است

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران از تخصیص ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات با سود ۹ درصد برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با وام ۵۰ میلیون تومانی در بافت فرسوده خبر داد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۶

“معاون وزیر راه و شهرسازی: ۴۵ هزار واحد مسکن مهر مشکل قضایی دارند “

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر ۴۵ هزار واحد مسکن مهر مشکل قضایی دارند و به دادگستری‎ها ابلاغ شده که این پرونده‎ها در اولویت رسیدگی قرار گیرند.