۱۵ آذر ۱۳۹۸

بررسی «مالیات بر عایدی سرمایه» در برنامه «مناظره»

برنامه امشب مناظره به بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه که چند سالی است در راهرو‌های مجلس سرگردان است؛ می‌پردازد.

۵ آذر ۱۳۹۸
شناسنامه فنی ساختمان

کیفیت ساخت و ساز در ایران پایین است

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به اینکه شهرداری تهران متاسفانه برخلاف قانون نظام مهندسی درخصوص گسترش ساختمان‌های دارای شناسنامه فنی، ملکی تخلف می‌کنند گفت: شهرداری تهران باید قبل از صدور پایان کار از سازنده‌ها درخواست شناسنامه فنی ملکی کند اما متاسفانه به راحتی پایان کار را صادر می‌کند.

۵ آذر ۱۳۹۸
کریدور ریلی راه ابریشم

ایران از کریدور ریلی راه ابریشم حذف نشده است

مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: ایران در کریدور ریلی جنوبی راه ابریشم حضور دارد که از آسیای میانه به ایران، ترکیه و سپس اروپا تردد می‌کند.

۵ آذر ۱۳۹۸
بهره‌وری

مدیریت در اقتصادهای نفتی یعنی بیشتر هزینه کردن است

رئیس‌سازمان ملی بهره وری با بیان اینکه بهره وری یکی از سه رکن رشد اقتصاد یک کشور است، گفت: در اقتصادهای نفتی مدیران، مدیران هزینه هستند و نه مدیران بهره وری و ما توقع داریم این مدیران زاویه دیدشان را به سمت بهره‌وری سوق دهند.

۵ آذر ۱۳۹۸
خریداران مسکن مهر

هشدار حقوقی به خریداران مسکن مهر

کارشناسان بانکی با توصیه به خریداران مسکن مهر برای انجام هرچه سریعتر مراحل فروش اقساطی این واحدها، یک هشدار حقوقی نیز خطاب به این گروه از مالکان مطرح می‌کنند.

۴ آذر ۱۳۹۸
سهمیه بنزین

تصمیم گیری مجدد درباره میزان سهمیه بنزین وانت بارها

دبیر ستاد تنظیم بازار از بازنگری در روند تخصیص سهمیه وانت بار‌ها و افزایش سهمیه بنزین به این بخش از خدمات حمل و نقل بار خبر داد و گفت: بنزینی که هم اکنون به وانت بار‌ها اختصاص می‌یابد جوابگوی مصرف ۱۵ روز آنهاست.

۳ آذر ۱۳۹۸
مسکن نیروهای مسلح

بانک عامل مسکن نحوه تامین مالی مسکن نیروهای مسلح را تعیین کند

وزیر راه و شهرسازی، احداث ۱۰۰هزار واحد مسکونی نیروهای مسلح را منوط به تعیین‌ مدل تامین مالی دانست و گفت: مدل مالی تامین منابع با نشست‌های مشترک نیروهای مسلح با بانک عامل حوزه مسکن تعیین شود.

۳ آذر ۱۳۹۸
راه‌آهن

۳۳۰۰‌ کیلومتر راه‌آهن در دست ساخت

‌مدیرکل ساخت ساختمان راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها‌ با بیان اینکه ۳۳۰۰ کیلومتر خط‌آهن در دست ساخت داریم، گفت: زیرسازی خط‌آهن بستان‌آباد-تبریز ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و خط در سال ۹۹ تکمیل می‌شود، اما خط‌آهن میانه-بستان‌آباد تکمیل شد.

۳ آذر ۱۳۹۸
طرح اقدام ملی مسکن

جای خالی شهر جدید پردیس و اندیشه در مرحله نخست ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در طرح اقدام ملی مسکن در مرحله نخست شهر جدید پردیس و اندیشه ثبت‌نام نخواهند داشت گفت: ثبت‌نام در شهرهای جدید استانی شده و اتفاقاً این روش بهتر است.

۳ آذر ۱۳۹۸
مسکن

۱۷۰ هزار معلم فاقد مسکن تا ۳ سال آینده صاحبخانه می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه معیشت معلمان در دستور کار دولت است، گفت: بر اساس برآورد صورت گرفته، ۱۷۰ هزار معلم فاقد مسکن هستند که باید برای مسکن‌دار شدن آنها تلاش کنیم.

۲ آذر ۱۳۹۸
مسکن

همکاری وزارتخانه‌های راه و آموزش و پرورش برای حل مشکل مسکن فرهنگیان

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مقدمات فراهم کردن شرایط برای خانه‌دار کردن فرهنگیان در وزارت راه و شهرسازی فراهم شده، گفت:۱۷۰ هزار مسکن در ۳ سال برای فرهنگیان احداث می شود.

۲۵ آبان ۱۳۹۸
حق تقدم تسهیلات مسکن

جزییات اعتبار معاملات اوراق تسهیلات مسکن

فرابورس با صدور اطلاعیه‌ای محدودیت‌ معاملاتی و مدت اعتبار گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن دو بانک مسکن و ملی را اعلام کرد.

۲۵ آبان ۱۳۹۸
تاکسی‌های اینترنتی علیرغم سهمیه‌بندی بنزین

کرایه سفر تاکسی‌های اینترنتی افزایش نمی‌یابد

نرخ کرایه دو شرکت تاکسی‌های اینترنتی بدلیل اینکه به رانندگان آنها سهمیه بنزین تعلق گرفته، افزایش نخواهد یافت و جزئیات این سهمیه بزودی اعلام خواهد شد.

۲۵ آبان ۱۳۹۸

کرایه تاکسی‌های بین شهری فعلا افزایش نمی‌یابد

مدیرکل مسافری سازمان راهداری گفت: فعلا قرار نیست کرایه خودروهای سواری کرایه بین شهری افزایش یابد.

۲۴ آبان ۱۳۹۸
بلیت قطار معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

قیمت بلیت قطار افزایش نمی یابد

مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: با توجه به اینکه قیمت گازوئیل قرار نیست تغییر کند، اصلاح نرخ بنزین تأثیری در قیمت بلیت قطار نخواهد داشت.