۳ اسفند ۱۳۹۵

مردم توان پرداخت سود را ندارند

چندی پیش بانک مرکزی، اصلاحیه‌ای را برایﺩﺳﺘﻮﺭﺍﻟﻌﻤﻞ ﺗﺄﺳـﻴﺲ، ﻧﺤـﻮﻩ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻭ ﻧﻈﺎﺭﺕ ﺑﺮ ﺷﺮﮐﺖ های ﻟﻴﺰﻳﻨﮓ مصوبه سال ۸۶ ابلاغ کرد که براساس آن تغییراتی در برخی مواد دستورالعمل قبلی ایجاد شد، اما سوال این است که آیا این اصلاحیه ۱۳ ماده ای، با مفادی از جمله تسهیل شرایط تأسیس شرکت‌های لیزینگ تا تعیین نرخ سود تا ۳ درصد بیشتر از بانک ها و موسسات مالی، می‌تواند در بهبود بازار مسکن و بازگشت رونق موثر باشد؟

۳ اسفند ۱۳۹۵

برنامه‌های دولت در حوزه مسکن مقطعی است

نماینده مردم کاشان،آران و بیدگل در مجلس گفت: متأسفانه عدم استمرار دولت در برنامه‌های تدوین‌شده از یک‌سو و همکاری و حمایت بانک‌ها از انبوه‌سازان از سوی دیگر باعث شد تا جهش ایجادشده در حوزه مسکن به ناگاه فروکش کند.

۳ اسفند ۱۳۹۵

رکود مسکن صنعت سرامیک را ورشکسته کرد

کاشانی گفت: یکی از چالش های اساسی ما در این حوزه به رکود حاکم بر بازار مسکن معطوف می شود که به تبع رونق را از فعالیت در این عرصه سلب کرده است.

۳ اسفند ۱۳۹۵

توقف پرداخت تسهیلات بدون سپرده به انبوه‌سازان

در حالی نیمه بهمن ماه مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت تسهیلات ساخت مسکن به انبوه‌سازان بدون رسوب حساب خبر داده بود که یکی از اعضای کانون سراسری انبوه‌سازان گفت:‌ پرداخت تسهیلات بدون سپرده به انبوه‌سازان توسط بانک مسکن متوقف شده است.

۳ اسفند ۱۳۹۵

مسکن هایی با مبالغ نجومی‌ در تهران!

به گزارش عیارآنلاین،آنچه در زیر می‌آید جدول معاملات انجام شده ۱۵ آپارتمان گران شمال تهران شامل مناطق یک تا چهار است که در بهمن ماه سال ۹۵ معامله شده است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد:   منبع: مسکن نیوز

۳ اسفند ۱۳۹۵

افزایش تسهیلات مسکن مهر به ۴۰ میلیون

مدیر امور شعب بانک مسکن خراسان شمالی از افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر به ۴۰ میلیون تومان خبر داد.

۳ اسفند ۱۳۹۵

دلیل فراموشی موضوع نوسازی بافت فرسوده در دولت یازدهم

عضو کمیسیون عمران مجلس نهم گفت: در دولت نهم و دهم رقمی را برای احیا و بازسازی بافت فرسوده در نظر گرفتند اما در این دولت متاسفانه بحث مسکن به خاطر سیاست‌های تورمی به فراموشی سپرده شد و هیچ نوع فعالیتی در این حوزه صورت نگرفت.

۲ اسفند ۱۳۹۵

زیرسئوال بردن نوسازی ناوگان هوایی تمامی ندارد

تحول در نوسازی ناوگان هوایی کشور که با خرید هواپیمایی جدید ایرباس کلید خورد، همچنان این روزها از سوی برخی به شیوه های مختلف زیرسوال می رود؛ اما مطرح کردن نقص فنی هواپیمای نو، آن هم در حالی که در دو هفته اخیر چهار پرواز به کشورهای اروپایی داشته است؛ ناآگاهی برخی از اخبار و واقعیت های روز را نشان می دهد.

۲ اسفند ۱۳۹۵

آخرین وضعیت صندوق های زمین و ساختمان/شراکت درسود حتی باهزار تومان

یک مقام مسئول با تاکید بر اینکه صندوق های زمین و ساختمان در دوران رونق مسکن جواب می دهند، گفت: مردم با هزار تومان هم می توانند در سود این صندوق ها سهیم شوند.

۲ اسفند ۱۳۹۵

انتظار پیشبرد وعده‌های وزیر در بخش مسکن/ معاملات مسکن تهران در دی و بهمن ماه رونق گرفت

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی از رأی اعتماد مجدد مجلس در طرح‌هایی که برای بخش مسکن وعده داده شده بود نهایت استفاده را ببرد، گفت: توقع ما این است که با رأی اعتماد مجدد مجلس به آخوندی او برای اجرایی شدن طر‌ح‌های که در حوزه مسکن وعده داده بود نهایت استفاده را ببرد.

۲ اسفند ۱۳۹۵

شناسایی مشتریان تازه وارد بازار مسکن

رییس انجمن انبوه سازان استان تهران گفت: علت افزایش حدود ۸ درصدی معاملات مسکن شهر تهران طی ۱۰ ماهه ابتدای سال جاری، ورود متقاضیان تجهیز شده به تسهیلات، بخصوص خانه اولی ها به بازار مسکن بوده است.

۲ اسفند ۱۳۹۵

تجهیز ساختمان‌ها در ایران به سیستم هوشمندسازی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران می‌گوید اگر ساختمان پلاسکو به سیستم هوشمندسازی و امنیت ساختمان مجهز بود، هیچگاه فرو نمی‌ریخت و خسارت‌های میلیاردی سنگین به وجود نمی‌آمد.

۲ اسفند ۱۳۹۵

تفاهم نامه همکاری راه آهن ایران و فرانسه امضاء شد

تفاهمنامه همکاری راه آهن ایران و فرانسه به منظور تشکیل ۶ کارگروه کاری به امضاء رسید.

۲ اسفند ۱۳۹۵

رشد معاملات اوراق تسهیلات مسکن در بهمن فرابورس

تعداد ۱.۴ میلیون ورقه گواهی تسهیلات مسکن(تسه) به ارزش ۱۰۶۱ میلیارد ریال در بهمن ماه امسال در فرابورس دادوستد شد که نشان از رشد ۱۸ درصدی حجم و ۴ درصدی ارزش معاملات این اوراق نسبت به مدت مشابه پارسال دارد.

۲ اسفند ۱۳۹۵

دستورالعمل ۸ ماده‌ای نحوه تهیه سند پهنه‌بندی حریم شهرها ابلاغ شد

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استانداران و روسای شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌های سراسر کشور، مصوبه شورای‌عالی را با موضوع دستورالعمل نحوه تهیه سند پهنه بندی حریم در طرح جامع شهر در ۵ بخش، ابلاغ کرد.