۲۴ تیر ۱۳۹۶

رئیس کل امور مالیاتی: راه‌اندازی سامانه شناسایی خانه‌های خالی برای اخذ مالیات

رئیس کل سازمان امور مالیاتی از رایزنی با وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد سامانه‌ای به منظور شناسایی خانه‌های خالی خبر داد و گفت: این سامانه تا پایان سال جاری راه اندازی می‌شود.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: رویه ۱۰درصد راههای کشور تا ۲ سال آینده بتنی می‌شود

روسازی جاده با بتن که عمر مفیدش ۴ تا ۵ برابر آسفالت است،اگرچه هزینه اجرا در هنگام ساخت تا ۱۰درصد گران‌تر از آسفالت تمام می شود، اما به دلیل بالا بودن عمر مفید،مقرون به صرفه‌تر از آسفالت است.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

رکود؛ مهمان مسکن‌های میلیاردی تهران

در حال حاضر نزدیک به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار خانه خالی در کشور وجود دارد که سهم پایتخت از این رقم حدود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی است که اغلب آنها جزو خانه‌های گران شهر هستند که کمتر کسی قدرت خرید آنها را دارد.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

مسکن مهر تا پایان امسال به اتمام می رسد

به جز پروژه‌های فاقد متقاضی و آنهایی که در دادگاه‌ها هستند،سایر واحدهای طرح مهر تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.احمد اصغری‌مهرآبادی ، اظهار کرد: در رابطه با خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر دولت سال گذشته ۸۸۰ میلیارد تومان اوراق خرانه اسلامی را مصوب کرد و در اختیار وزارت نیرو قرار گرفت.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

۷۰ درصد معاملات مسکن مربوط به متراژ‌های پایین است

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت:با وجود اینکه ۷۰ درصد واحد‌های ساخته شده در تهران با متراژ‌های بالای ۱۰۰ متر هستند اما ۷۰ درصد معاملات انجام شده مربوط به متراژ‌های زیر ۱۰۰ متر است.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

تیرآهن ۱۵ درصد گران شد

اگر بازار مسکن با۱۲۰ شغل مستقیم را راهی برای خروج از رکود بدانیم، بدون تردید گرانی مصالح ساختمانی می‌تواند، گره کوری بر روی گره‌های اقتصاد ایران بزند.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

قیمت‌گذاری خارج عرف توسط برخی از مالکین

کارشناسان و فعالان بازار مسکن با استناد به آمارهای رسمی از یکسو و تحقیقات میدانی از رفتار متقاضیان و سازندگان در بازار از سوی دیگر معتقدند بازار مسکن در حال تغییر فاز رکود به رونق است.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

اجاره متری یک میلیون به پایین شهر کشیده شد

در حالی که اجاره‌بها تابع قیمت مسکن بوده و قیمت‌ مسکن این روزها از ثبات نسبی برخوردار است، اما گزارش ها از افزایش بی ضابطه اجاره بهای مسکن در بازار حکایت دارد.

۲۳ تیر ۱۳۹۶

وزیر راه‌وشهرسازی: شاهد پدیده شهرفروشی در کلانشهرها هستیم

وزیر راه و شهرسازی گفت: در نظام اجرایی ساختمان و مدیریت شهری بویژه در کلان شهرها با مقوله ای مهم به نام شهرفروشی مواجه هستیم.

۲۳ تیر ۱۳۹۶

مدیرعامل راه آهن: خروج ناوگان مسافری بالای ۴۵ سال از مدار شبکه ریلی

مدیرعامل شرکت راه ‌آهن با اشاره به اینکه تا ۵ سال آینده کمبود ناوگان ریلی باید جبران شود گفت: روزانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر مسافر و ۷۰۰ هزار خودرو شخصی از حومه وارد کلان شهرها می شوند.

۲۳ تیر ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان بنادر و دریا نوردی:

دستورالعمل تقویت ترانشیپ در بنادر کشور تهیه می‌شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: روش‌های تقویت ترانشیپ از بندر شهید رجایی به بنادر دیگر از سوی کارشناسان سازمان بنادر تهیه شود.

۲۳ تیر ۱۳۹۶

مرکز تحقیقات مسکن: برنامه ضربتی شناسایی ساختمان‌های بلند

یک مقام مسئول با اشاره به لزوم اجرای برنامه ضربتی برای شناسایی ساختمان‌های بلند،گفت: باید طرح جامع ایمنی ساختمان‌های موجود کشور با اولویت ساختمان‌های بلند و عمومی در دستور کار قرار گیرد.

۲۲ تیر ۱۳۹۶

قیمت نهایی مسکن مهر فاز ۹ پردیس اعلام شد

قیمت نهایی ۵۳ پروژه مسکن مهر فاز ۹ قدیم شهر پردیس سرانجام بعد از ۵ سال اعلام شد که بر اساس آن، متقاضیان باید بین ۲۴۵هزار تومان تا ۴۵میلیون تومان پرداخت کنند.

۲۲ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه‌وشهرسازی: ‌لزوم ایجاد منابع مالی پایدار برای نگهداری راه‌ها

رئیس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای گفت: در دولت دوازدهم در زمینه تأمین منابع اعتباری پایدار جهت نگهداری و بهسازی راه‌ها باید چاره‌اندیشی شود، پیشنهاد می‌شود با دریافت عوارض سوخت از ناوگان، بخشی از هزینه‌های مربوط به نگهداری راه‌ها تأمین شود.

۲۲ تیر ۱۳۹۶

آخوندی: نارضایتی عمومی از ارائه خدمات مهندسی شایسته مهندسان نیست

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رشد ۴۰ برابری تعداد مهندسان از بدو تاسیس تاکنون گفت: قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان بعد از حدود ۲۲ سال از تصویب و اجرای آن هنوز هم قانون خوبی است و جای ارزیابی دارد و باید تلاش کنیم تا نقاط ضعف آن را شناسایی و برطرف کنیم.