۳۰ خرد ۱۳۹۷
وزیر راه و شهرسازی:

اقدامی برای تامین مالی تولید واگن به وسیله انتشار صکوک اجاره صورت گرفته است

وزیر راه و شهرسازی حضور شرکت‌هایی از کشورهای چین، روسیه، ترکیه، آلمان، اسپانیا و ایتالیا را در ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، تجهیزات، خدمات و صنایع وابسته نشانگر تداوم همکاری ایران با شرکای اقتصادی در قالب برجام دانست.

۳۰ خرد ۱۳۹۷

قرارداد ساخت ۱۰۰ واگن داخلی امضا شد

قرارداد ساخت ۱۰۰ دستگاه میان کنسرسیوم واگن پارس- آروین و شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی سینارل پارس در دومین روز از برگزاری ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی امضا شد.

۳۰ خرد ۱۳۹۷

مدیرعامل راه اهن: در سال ۹۶، ۱۳۰۰ کیلومتر خط اهن احداث شد

سعید محمدزاده امروز در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل ریلی اظهار داشت : در سال ۹۶ ، ۱۳۰۰ کیلومتر خط آهن جدید احداث شد که ۵۰۰ کیلومتر آن توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور و ۸۰۰ کیلومتر توسط راه آهن در قالب خطوط دوم و سوم احداث شد .

۳۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

زیرساخت‌های ریلی سه بندر مهم کشور توسعه می‌یابد

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: دو بندر شهید رجایی و امام خمینی (ره) در جنوب کشور و بندر امیرآباد در شمال در اولویت انتقال سهم جابجایی بار از طریق شبکه ریلی قرار دارند.

۳۰ خرد ۱۳۹۷

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه: ۳۶ هزار خانوار تحت پوشش مسکن اجتماعی قرار گرفتند

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی می گوید: بازارهای رقیب بخش مسکن مانند بازار ارز، سکه و بورس متاثر از آثار روانی خروج آمریکا از برجام شوک های هیجانی را تجربه کرده اند.

۳۰ خرد ۱۳۹۷
وزیر راه و شهرسازی:

روزانه حدود هزار و ۲۰۰ نفر در صندوق پس انداز یکم سپرده گذاری می کنند

وزیر راه و شهرسازی با اشاره­ به این نکته که در دولت یازدهم اتفاق مثبتی رخ داد نرخ سود مثبت شد یعنی تورم کمتر از نرخ سود بانکی است، گفت: ما به سمت افزایش قدرت خرید مردم در بازار مسکن و سیاست تکمیل واحد‌ها رفته‌ایم.

۳۰ خرد ۱۳۹۷
کارشناس حمل و نقل:

ساخت و تکمیل محور ریلی چابهار ـ سرخس اولویت بالاتری نسبت به سایر پروژه‌های ریلی در دست ساخت دارد

ساخت و تکمیل محور ریلی چابهار ـ سرخس از اولویت بالاتری نسبت به سایر پروژه‌های ریلی در دست ساخت وزارت راه و شهرسازی برخوردار است.

۲۹ خرد ۱۳۹۷

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس: ظرفیت بی نیاز کردن کشور از واردات ریل وجود دارد

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس، نشست امروز کمیسیون متبوعش با دستورکار بررسی چگونگی حمایت از تولید ملی، کالای ایرانی و ساخت داخل در بخش صنایع ریلی را تشریح کرد.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان ملی بازآفرینی شهری:

۵۰ درصد واحدهای ساخته شده در بافت های فرسوده به مسکن یکمی ها تحویل داده می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی بازآفرینی شهری از پیوند جریان نوسازی با نیاز خانه اولی ها به مسکن خبر داد.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ساختمان و تأسیسات راه‌آهن:

پروژه چهار خطه‌ای حومه‌ای تهران – کرج ۸۷ درصدپیشرفت دارد

مدیرعامل شرکت ساختمان و تأسیسات راه‌آهن پیشرفت چهار خطه حومه‌ای تهران – کرج را ۸۷ درصد ارزیابی کرد و گفت: در حال مذاکره برای خرید هزار دستگاه واگن باری تولید داخل هستیم.

۲۹ خرد ۱۳۹۷

سخنگوی کمیسیون عمران: دولت ۱۱۸ هزار واحد مسکن اجتماعی تولید کرده است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از بررسی نوسانات قیمتی در بخش مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی در کمیسیون متبوعش خبر داد.

۲۹ خرد ۱۳۹۷

خط تولید دیزل ملی ۱۳۰۰ اسب بخار به بهره برداری رسید

خط تولید دیزل ملی با توان ۱۳۰۰ اسب بخار صبح امروز در ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته با حضور وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به بهره‌برداری رسید.

۲۹ خرد ۱۳۹۷

کارشناس مسکن: اسناد بالادستی کشور نسبت به مسکن بی مهر بوده اند

بخش مسکن با وجود تاثیرات جدی در اقتصاد کشور و زندگی مردم، مورد توجه جدی اسناد بالادستی نظام نبوده است. در میان اسناد موجود هم «سیاست های کلی نظام در حوزه مسکن» نتوانسته است پاسخی برای سوالات کلیدی این حوزه داشته باشد.

۲۹ خرد ۱۳۹۷

بانک مسکن تنها در دولت های نهم و دهم پشتیبان پیمانکاران و متقاضیان بوده است

پیمانکاران مسکن مهر پردیس در پاسخ به اظهارات یکی از مسئولان بانک مسکن بیانیه‌ای منتشر کردند .

۲۹ خرد ۱۳۹۷

مدیر عامل راه اهن: در سال ۹۶ حدود ۱۳۰۰ کیلومتر ریل گذاری انجام شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به موضوع فنی ناوگان در بخش‌های واگن و لکوموتیو گفت: در این خصوص برنامه‌های متعددی در دست اقدام قرار دارد که مهم ترین آن استفاده از بازار سرمایه و مدل‌های تامین مالی در داخل و خارج از کشور است.