۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

“مسکن مهر” روزمه کاری بزرگ‌ترین مخالف مسکن مهر شد

دولت دهم اسفند۹۱ مدت بازپرداخت وام مسکن مهر را از ۱۵سال به ۲۰سال افزایش داد.دولت یازدهم که مخالف مسکن مهر بود، این مصوبه را لغو کرد. جالب اینکه دیروز پایگاه خبری وزارت راه دولت یازدهم ۲۰ساله شدن بازپرداخت وام مسکن مهر را اقدام مثبت آخوندی معرفی کرد.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶

همکاری بنیاد مستضعفان در ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده آذربایجان غربی

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: این بنیاد در ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی تخریب شده در مناطق سیل زده آذربایجان غربی همکاری می کند.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶

پادگان ۰۶ تهران فضای سبز می‌شود

مدیرکل دفتر طراحی شهری و بافت های باارزش وزارت راه و شهرسازی، از تلاش برای اجرای قانون خروج پادگان ها از شهرها در تهران، خرم آباد، ساری و اصفهان خبر داد.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶

هدفگذاری راه آهن برای جابجایی ۲۰ میلیون تن بار و ۴۳ میلیون مسافر در سال ۹۶

عضو هیات‌ مدیره شرکت راه‌آهن با اشاره به هدف گذاری شرکت راه آهن برای رسیدن به جابه جایی ۲۰ میلیون تن بار و ۴۳ میلیون مسافر در سال جاری گفت: در برنامه ششم توسعه و سند تفصیلی نیز دستیابی سهم بار و مسافر به ترتیب۳۰ و ۲۰ درصد درنظر گرفته شده است.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶

فروش واگن‌های مستعمل در بورس کالا با عنوان «آهن قراضه»

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل شرکت راه آهن از توافق کلی این شرکت با سازمان بورس در رابطه با راه اندازی صندوق پروژه های ریلی خبرداد.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶

تزریق پول پرقدرت و تورم‌زا به مسکن اجتماعی

مسئولان در حالی بارها علت تورم بالای ۴۰ درصدی در دولت دهم را تزریق پول پرقدرت بانک مرکزی به مسکن مهر اعلام می‌کنند که قرار است همین بانک ۲.۴ هزار میلیارد تومان به مسکن اجتماعی اختصاص دهد.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶

رهبر: آورده متقاضیان مسکن مهر نباید صرف آماده‌سازی پروژه‌ها می‌شد

عضو هیأت مدیره انبوه سازان مسکن با تاکید بر اینکه اختصاص آورده متقاضیان برای آماده‌سازی واحدهای مسکن مهر غیرقانونی است، گفت: سازنده‌ها نباید چوب مدیریت در شهرهای جدید را بخورند.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶

توافق‌ اولیه با بورس تهران برای راه‌اندازی «صندوق پروژه‌های ریلی»

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل شرکت راه‌آهن از توافقات کلی با بورس، برای راه‌اندازی صندوق پروژه‌های ریلی خبر داد‌.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶

کم‌کاری وزارت راه در انتشار ۱۵ هزار میلیارد ریال‌ اوراق برای طرح‌های ریلی و آزادراهی

به گزارش عیارآنلاین، طبق بند ‌(ل‌‌) گزارش تفریغ بودجه ۹۴، به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده می شود نسبت به انتشار و فروش اوراق مشارکت به میزان پانزده هزار میلیارد ریال، (۱۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال)‌ جهـت اجرای طرح‌های آزادراه‌ها و خطوط ریلی و با تضمین بازپرداخت اصل و سود اوراق مزبور از محل عواید حاصل از […]

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

خسارت ۷۰ میلیارد ریالی سیل به راه های روستایی آذربایجان شرقی

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ های کشور و نماینده وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بازدیدهای انجام شده از مناطق سیل زده و راه های ارتباطی آذربایجان شرقی پس از سیل اخیر گفت: بر اساس برآوردهای اولیه، سیل ۷۰ میلیارد ریال به راه های روستایی این استان خسارت زده است.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

غفوری: قیمت مسکن مهر پردیس تغییر نمی‌کند

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با تاکید بر این‌که قیمت نهایی مسکن مهر پردیس سال گذشته نهایی شده و سازنده‌ها صورتجلسه آنرا امضا کرده‌اند، گفت:‌قیمت مسکن مهر تغییر نمی‌کند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

اختصاص یک درصد فروش نفت به راه آهن/ اتصال ۵ استان به شبکه ریلی

معاون فنی و زیربنایی راه آهن با اشاره به پیش بینی احکام حمایتی راه آهن در مجلس از پیش بینی یک درصد فروش نفت برای توسعه ریلی در برنامه ششم توسعه خبر داد.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

موانع تکمیل خط سوم حومه‌ای گرمسار-ورامین-تهران

مدیر پروژه افزایش خطوط راه‌‌آهن با اشاره به مشکلات پیش‌رو برای تکمیل دو پل رو گذر امام رضا (ع) و پل زیرگذر ۱۵ خرداد ورامین‌ در خط سوم حومه‌ای گرمسار-ورامین-تهران، گفت: این آمادگی وجود دارد که در ۱۵ خرداد سال جاری، پل‌های ‌ذکر شده به بهره‌برداری برسد.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

الزام دو وزارتخانه به ایجاد کمربند سبز برای شهرهای درمعرض ریزگردها

نمایندگان مجلس وزارتخانه های جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی را مکلف کردند در یک برنامه پنج ساله، نسبت به ایجاد کمربند سبز شهری و روستایی برای مناطق تحت تاثیر ریزگردها اقدام کنند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

” بهمنی: شرایط نابسامان اقتصادی بانک‌ها را درگیر زمین و ساختمان کرد “

عضو ناظر در شورای عالی بورس و اوراق بهادار گفت: درست است که بانک‌ها باید به وظایف ذاتی در حوزه بانکداری عمل کنند اما قوانین کشور، رفتارهای دولت‌ها و شرایط نابسامان اقتصادی، آنها را درگیر شرکت‌داری، ساختمان و زمین کرد.