۲ مهر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه‌وشهرسازی: کارگروهی در هیئت دولت برای افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن با نرخ سود پایین تشکیل شده است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: به پیشنهاد وزارت راه کارگروهی در دولت مشغول بررسی پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات، دوره بازپرداخت و کاهش مدت زمان انتظار دریافت تسهیلات صندوق یکم در دولت است.

۲ مهر ۱۳۹۶

سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری ایران: کارگروه ویژه‌ای با انبوه‌سازان تشکیل خواهیم داد

سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری ایران از ارائه راهکارهای جدید به انبوه‌سازان و حذف محدودیت‌ها برای ورود به بافت‌های فرسوده خبر داد و گفت: تهران ۳ تا ۴ هکتار زمین دولتی دارد که انبوه‌سازان می‌توانند برای ساخت مسکن در این زمین‌ها و واگذاری به متقاضیان اقدام کنند.

۲ مهر ۱۳۹۶

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران: فضاهای بی‌دفاع شهری باید شناسایی و مشخص شوند

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: در حال حاضر وجود فضاهای بی‌دفاع شهری مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است که باید این فضاها مشخص و شناسایی شوند.

۲ مهر ۱۳۹۶

رییس شورای شهر تهران: همراه با رهبر انقلاب بر ضرورت توجه به فرهنگ دفاع مقدس و حماسه حسینی تأکید داریم

رئیس شورای شهر تهران گفت: اعضای این شورا همگام با رهبرمعظم انقلاب و ملت ایران،امیدواریم فرهنگ عاشورا و حماسه حسینی و دفاع مقدس به‌عنوان منشا تعلیم و تربیت، بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

۲ مهر ۱۳۹۶
مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی:

معاملات مسکن تهران در مرداد ماه نسبت به ماه گذشته، افزایش ۶ درصدی داشته است

مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه گفت: مرداد امسال ۱۸ هزار معامله مسکن در شهر تهران صورت گرفت که در مقایسه با ماه قبل از آن شش درصد افزایش یافت.

۱ مهر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون عمران مجلس: زیرساخت‌های جذب سرمایه خارجی در حوزه ریلی فراهم شده است

باید سرمایه های خارجی درهمه حوزه ها جذب شود البته در این مسیر نیاز است به اولویت ها و نیازهای کشور توجه شود به نحوی که هر معاونت در وزارت راه و شهرسازی با سرمایه گذاران خارجی به تفاهم برسد.

۳۱ شهریور ۱۳۹۶

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی: دولت دوازدهم برای رفع مشکل بد مسکنی ۴ طرح پیشنهاد داد

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: تقویت توان خرید متقاضیان، نوسازی بافت های فرسوده و بهسازی سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه ای، اجرای مسکن اجتماعی و تامین مسکن خانه اولی ها چهار طرح دولت برای جامعه بد مسکن است.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

معاون وزیر راه‌وشهرسازی: راهداری مناسب نیازمند ۷هزار میلیارد تومان اعتبار است

به گزارش عیارآنلاین، داود کشاورزیان با تاکید بر اولویت برنامه ها و اقدامات ایمنی در راه های کشور اظهار داشت: عملیات ایمن سازی راههای برون شهری  از فعالیت ها و ماموریت های اصلی راهداری کشور است و ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استانها در سراسر کشور به این امر اهتمام جدی […]

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

مدیرکل‌ تأمین و مهندسی تجهیزات‌ سازمان بنادر: دومین ‌محموله‌ تجهیزات‌ بندری به بندر شهید رجایی‌ وارد شد

مدیرکل‌ تأمین و مهندسی تجهیزات‌ سازمان بنادر از ورود دومین کشتی محموله قطعات و تجهیزات به بندر شهید رجایی و دو دستگاه «گنتری‌کرین سوپر‌پست پاناماکس» به ترمینال ۲ این بندر در نیمه دوم شهریورماه امسال خبر داد.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

قرارداد دو میلیارد دلاری برای تولید ۱۰۰۰ واگن بین ایران و روسیه بسته شد

در تفاهم‌نامه‌ای که میان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و شورای توسعه اقتصادی روسیه صورت گرفت، قراردادی دو میلیارد دلاری فاینانس تولید مشترک هزار واگن با کاربری‌های مسافری، باری و استفاده در قطارهای مترو و چند قرارداد دیگر به امضا رسید.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

معاون شرکت راه‌آهن: ساخت پروژه قطار سریع السیر تهران-اصفهان تسریع می‌شود

معاون فنی و امور زیربنایی شرکت راه‌آهن گفت: تمهیدات لازم برای افزایش سرعت ساخت این پروژه در نظر گرفته‌شده تا طی مدت‌زمان کوتاه‌تری به نتیجه مطلوب دست یابیم.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

آخوندی در دیدار با عضو کابینه دولت فرانسه: پس از اقدام نمایشی مجلس آمریکا ۲ فروند ای‌تی‌آر به ایران می‌آید

وزیر راه و شهرسازی در دیدار با دبیر دولت فرانسه گفت: همزمان با اقدام نمایشی مجلس آمریکا در ممنوعیت فروش هواپیما به ایران ۲ فروند ای.تی.آر تا ۱۰ روز دیگر وارد کشور می‌شود.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

آخوندی: علاقه‌مندیم امتیازاتی را در بنادر، مناطق آزاد و شهر فرودگاهی امام به اروپایی‌ها بدهیم

وزیر راه و شهرسازی از پیشنهاد پرداخت وام ۷۰میلیون یورویی به ایران توسط فرانسوی‌ها برای نوسازی صنعت هوانوردی و ارتقای سیستم‌ها خبر داد و گفت: علاقه‌مندیم امتیازاتی را در بنادر، مناطق آزاد و شهر فرودگاهی امام به اروپایی‌ها بدهیم.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

در نخستین نشست ‌کمیته ویژه کمیسیون ایمنی راه‌ مقرر شد: تلفات جاده‌ای باید به ۸۰۰۰ هزار نفر درسال کاهش پیدا کند

در نخستین نشست ‌کمیته ویژه کمیسیون ایمنی راه‌ مقرر شد افق برنامه در تهیه نقشه راه، سال ۱۴۰۶ باشد و با هدف کاهش تلفات به سالانه ۱۲۰۰۰، ۱۰۰۰۰ و ۸۰۰۰ کشته در تصادفات، نسبت به تحقق هر عدد، برنامه‌ای ارائه شود.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: قیمت مسکن در شهر تهران افزایش داشته است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با تائید افزایش قیمت مسکن در تهران گفت: در پایان مردادماه سال جاری قیمت مسکن نسبت به دوره مشابه سال قبل حدود ۵.۶ درصد رشد داشته است.