۵ شهریور ۱۳۹۲

بهمنی رفت/ اولین روز کاری سیف در بانک مرکزی

هیئت دولت روز یکشنبه هفته جاری رسما ریاست کلی ولی الله سیف بر بانک مرکزی را تصویب کرد، این تصمیم در پی پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی به مجمع بانک مرکزی و تائید مجمع صورت گرفت.

۵ شهریور ۱۳۹۲

وزرا با دقت بیشتری صحبت کنند

به گزارش عیارآنلاین به نقل از نسیم، فولادگر رئیس فراکسیون ویژه حمایت از تولید ملی، گفت: اظهار نظرات سه وزیر اقتصاد، راه و شهرسازی و نفت در روزهای اخیر باعث ایجاد تنش و نگرانی در جامعه می‌شود. وی تاکید کرد که وزرا با دقت بیشتری صحبت کنند تا امیدواری ایجاد شده در بین مردم برای بهبود اوضاع […]

۴ شهریور ۱۳۹۲

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی: مسکن مهر اثر ضد تورمی داشت

به گزارش عیارآنلاین  محمدرضا پورابراهیمی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با نسیم گفت:مسکن مهر با جذب نقدینگی و تسهیلات مالی، اثر ضد تورمی داشت و جلوی افزایش قیمت بیشتر مسکن را گرفت و این ادعا به هیچ وجه درست نیست.مشکل مسکن مهر، تاثیر آن در افزایش تورم نبود بلکه ایراد اصلی این بود که […]

۴ شهریور ۱۳۹۲

وزیر راه: ۱۵۰ میلیون تن ظرفیت حمل بار در کشور وجود دارد

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم وزیر راه و شهرسازی در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به این‌که موقعیت جغرافیایی ایران به لحاظ حمل‌ونقل بار و ترانزیت زیباست، بیان کرد: زیرساخت‌های بسیار خوبی در این بخش داریم و میلیاردها تومان در این حوزه سرمایه‌گذاری شده است.در حال حاضر ظرفیت تخلیه و بارگیری ۱۸۶ میلیون […]

۴ شهریور ۱۳۹۲
محمد باقر نوبخت گفت:

نوبخت: توقف طرح مهرآفرين به دلیل بارمالی زیاد آن بود

توقف طرح مهرآفرين كه در روزهاي پاياني دولت دهم با هدف گزينش تعداد زيادي از افراد در سيستم و دستگاه دولتي در قالب استخدام انجام شد، به اين دليل بود كه اين طرح بار مالي حدود ۱۱ هزار ميليارد توماني براي دولت داشت كه در شرايط كنوني منابع دولت براي تأمين اين اعتبارات، ناكافي است.

۴ شهریور ۱۳۹۲
معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور:

یارانه دهکهای پایین افزایش می‌یابد/ یارانه غیرمستقیم برای دهک‌های بالا

با استفاده از توان كارشناسي مجموعه سازمان مديريت و برنامه ريزي، ضمن زمينه سازي براي پرداخت فاز دوم هدفمندي يارانه ها در سال آينده، به احتمال زياد به دو دهك بالا يارانه پرداخت نخواهد شد اما يارانه دهك هاي پايين افزايش خواهد يافت.

۳ شهریور ۱۳۹۲

رئیس جدید بانک مرکزی: نرخ ارز ۳۲۰۰ تومانی چندان غیرمنطقی نیست

هم‌اکنون نرخ ارز در بازار آزاد به ۳ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است، چندان نرخ غیر منطقی نیست. اگر نرخ ارز هر سال متناسب با نرخ تورم تعدیل می‌شد به یکباره شاهد این جهش قیمتی نبودیم.

۳ شهریور ۱۳۹۲

رئیس بانک مرکزی مشخص شد: ولی‌الله سیف

در مجمع عمومی بانک مرکزی که در روز چهارشنبه هفته گذشته برگذار شد، اعضای جلسه آقای ولی‌الله سیف را به عنوان رئیس کل بانک مرکزی انتخاب کردند.

۳ شهریور ۱۳۹۲

خوش‌چهره:مسکن‌مهر ریشه اصلی تورم نبوده است

محمد خوش‌چهره استاد اقتصاد دانشگاه تهران، درباره اظهار نظرهای وزیر اقتصاد در شب گذشته گفت: مسکن‌مهر ریشه اصلی تورم نبوده، بلکه طرح‌هایی همچون طرح‌های زودبازده عامل افزایش تورم بوده‌اند. منابع این طرح به سمت تولید و ساخت و ساز رفته است

۳ شهریور ۱۳۹۲

وزیر اقتصاد مسکن مهر را عامل افزایش تورم می‌داند اما کارشناسان نه

به علت آنکه ساخت مسکن یک امر تولیدی است، تزریق نقدینگی به آن سبب تورم نخواهد شد. هرگونه افزایش حجم نقدینگی که به رشد تولید ناخالص داخلی منجر نشود، باعث افزایش تورم عمومی می شود.

۳ شهریور ۱۳۹۲

وزیر اقتصاد:مسئول کنترل قیمت ها و مهار تورم “بانک مرکزی” است

مسئول کنترل قیمت ها و مهار تورم به صورت مشخص “بانک مرکزی” است اما برای مهار تورم باید جلوی رشد نقدینگی راگرفت. از طرف دیگر به خوبی آگاهیم منابع رشد پایه پولی و نقدینگی، عمدتا به بودجه دولت مربوط است که این امر را تحت تاثیر قرار می دهد.

۳ شهریور ۱۳۹۲

مرکز پژوهش‌ها:اقتصاد ایران به شدت در خطر سوداگری گسترده نهادهای مالی است

این مقررات در حال حاضر به طور کامل اجرا نمی شوند و برخی از موسسات اعتباری منابع خود را مغایر با آن ها اختصاص می دهند. عدم برخورد با موسسات اعتباری مختلف، خطر بزرگی برای اقتصاد ایران است

۲ شهریور ۱۳۹۲

توضیحات زریباف درباره آخرین وضعیت نظریه الگوی بومی پیشرفت

در طول دو سال گذشته، مفاهیم، مبانی و روش‌شناسی تدوین الگو طی ۵۰ نشست تخصصی با اساتید و صاحبنظران حوزه و دانشگاه استخراج شده است و نتایج آن در قالب دو جلد کتاب گردآوری شده است. جلد اول این کتاب چاپ شده و کتاب دوم در دست آماده‌سازی و چاپ است.

۲ شهریور ۱۳۹۲

رشد اقتصادی آمریکا با اقتصادهای نوظهور چه خواهد کرد؟

زمانی در اوج رشد اقتصادی بودند؛ آنهم وقتی که غول‌های سنتی اقتصاد جهان با بحران مالی دست و پنجه نرم می‌کردند. بریکس (Brics) یا همان اقتصادهای نوظهور متشکل از برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی( و همچنین سایر اقتصادهای در حال رشد از جمله اندونزی و ترکیه که در این گروه نیستند) چند ماهی […]

۲ شهریور ۱۳۹۲

رئیس جمهور: کشور در رکود تورمی قرار دارد/ شناسایی موانع اقتصادی تا ۱۵ روز آینده

امروز شرایط کشور از لحاظ اقتصادی در رکود تورمی قرار دارد، برای حل مشکلات اقتصادی پیچیدگی‌هایی در برابر دولت است، اما دولت مصمم به حل آنها می‌باشد.