۶ مرد ۱۳۹۲
گفت‌وگوی فارس با برکشلی درباره احیا سازمان مدیریت//بخش دوم

عصر برنامه‌ریزی متمرکز دولتی مدت‌ها است به پایان رسیده است

رئیس اسبق امور اوپک با تاکید بر پایان عصر برنامه ریزی متمرکز دولتی می‌گوید: مشکلات ساختار تدوین بودجه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سابق کاری می‌کرد که ما قیمت نفت را بیش از برآوردهای دیگر کشورها در بودجه در نظر بگیریم تا بودجه مورد نیاز را به نفت بدهند.

۵ مرد ۱۳۹۲
در گفت‌وگو با برکشلی درباره احیای سازمان مدیریت مطرح شد

منشا قدرت سازمان مدیریت، بودجه بود نه برنامه!

رئیس اسبق امور اوپک ایران درباره شانس‌های از دست رفته ایران نفتی در آسیای میانه صبحت کرد و گفت: شعار صادرات کن یا بمیر که شعار اصلی سازمان برنامه هند محسوب می‌شود توسط جواهر لعل نهرو طراحی شده و برای هندی‌ها حکم نه شرقی نه غربی برای ایران را دارد.

۵ مرد ۱۳۹۲

احمدی نژاد فردا با مردم سخن می‌گوید

به گزارش عیارآنلاین به نقل از مهر، معاون ارتباطات و اطلاع‌رساني دفتر رييس جمهور از برنامه فردا شب رئیس جمهور برای ارایه گزارش به مردم خبر داد. بر این اساس دکتر محمود احمدی نژاد بخش دوم گزارش عملکرد دولت نهم و دهم را در حوزه‌های اقتصادی و علم و فناوری به مردم ارایه می دهد. این […]

۳ مرد ۱۳۹۲

اجرای آزمایشی طرح جامع مالیاتی در تهران

طرح جامع مالیاتی به عنوان یکی از پروژه‌های مهم و یکی از ۷ محور طرح تحول اقتصادی است که اجرای آزمایشی آن از دیروز آغاز شده و در آینده در کل کشور اجرا خواهد شد.

۳۱ تیر ۱۳۹۲

افزایش ترانزیت با استفاده از «موقعیت ممتاز جغرافیایی»

موقعیت ممتاز جغرافیایی ایران در محل اتصال قاره‌های آسیا و اروپا باعث شده تا ترانزیت بار از مسیر ایران از گذشته مورد توجه تجار و بازرگانان باشد که جاده‌ ابریشم مهم‌ترین نمونه‌ آن است. امروزه نیز رشد اقتصادی قابل توجه در آسیا بویژه در هند و چین و گسترش روز افزون مبادلات تجاری این کشورها […]

۳۰ تیر ۱۳۹۲

گمرکات اختصاصی در حال راه‌اندازی است

رئیس کل گمرک ایران با اعلام اینکه اختصاصی کردن گمرکات کشور براساس تقاضا صورت می گیرد، گفت: طرح منطقه‌‌ای کردن گمرکات در دستور کار قرار دارد.

۲۹ تیر ۱۳۹۲
توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی صورت گرفت

کلیات لایحه «اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم» بررسی شد

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم و اصلاحات بعدی آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

۲۷ تیر ۱۳۹۲

امضای موافقت‌نامه تجاری میان اتاق تهران و ایروان

به گزارش عیارآنلاین سایت اتاق بازرگانی تهران از امضای موافقت‌نامه تجاری میان اتاق تهران و ایروان خبر داد. این موافقتنامه در ارمنستان و با حضور هیئت تجاری از اتاق تهران امضا شد. یحیی آل اسحاق سرپرست هیات تجاری ایران در این سفر بود. در این دیدار هر دو طرف بر تسهیل روندهای موجود در راستای […]

۲۷ تیر ۱۳۹۲

۱۰۰ روز برای «تحلیل» یا ۱۰۰ روز برای «تحول»

رئیس جمهور منتخب که در موسم تبلیغات انتخاباتی گفته بود برای مشکلات اقتصادی برنامه یک ماهه و ۱۰۰ روزه نیز وجود دارد، حالا می‌گوید که دولت در شروع کارش در ۱۰۰ روز اول، تلاش خواهد کرد واقعیات کشور را به مردم، مقام معظم رهبری و نمایندگان ملت عرضه کند و بگوید که چه چیزی را […]

۲۵ تیر ۱۳۹۲

مرکز پژوهش‌های مجلس مولفه‌های محیط کسب‌وکار را بررسی کرد

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گزارشی از پایش محیط کسب و کار در پائیز ۱۳۹۱ را همراه با ارزیابی ۲۸۵ تشکل اقتصادی سراسر کشور از مولفه های ملی محیط کسب و کار در ایران ، ارائه داد.

۲۳ تیر ۱۳۹۲

عملیاتی نشدن اهداف اصلی کریدور ترانزیتی شمال ـ جنوب

باتوجه به اصرار مسئولان راه‌آهن برای تکمیل راه‌آهن قزوین رشت آستارا برای فعال شدن ترانزیت در کریدور شمال -جنوب در حالی که مسیر موجود با هزینه‌ای به مراتب کمتر قابلیت فعال شدن را دارد به نظر می‌رسد کریدور شمال جنوب بهانه‌ای برای پروژه‌ کم اولویت اتصال دو استان گیلان و اردبیل به شبکه ریلی است.

۱۷ تیر ۱۳۹۲

يک چهارم اقتصاد كشور ماليات نمي پردازد

رئيس كل سازمان امور مالياتي كشور: در حال حاضر نسبت ماليات به توليد ناخالص داخلي در كشور ۷.۶ درصد بوده و اين در حالي است كه متوسط اين رقم در جهان ۱۷ درصد است. عسکری خاطر نشان كرد: شاخص T/GDP در كشورهاي در حال توسعه همطراز ايران حدود ۲۰ درصد و در كشورهاي توسعه يافته بيش از ۲۰ درصد است.

۱۶ تیر ۱۳۹۲

كالاهاي اساسي همچنان ارز ۱۲۲۶ تومان مي‌گيرند

مفتح، معاون وزیر صنعت: فقط واژه «مرجع» از ارز برداشته شده و كالاهاي اساسي همچنان ارز ۱۲۲۶ تومان دريافت مي‌كنند

۱۵ تیر ۱۳۹۲

ارز مبادله‌ای حذف شد/ ارز مرجع ۲۴۷۷.۵ تومان

بانک مرکزی نرخ ارز مرجع امروز را۲۴،۷۷۵ ریال تعیین کرده که در واقع همان نرخ ارز مبادله‌ای است و به معنی حذف نرخ ارز مبادله‌ای خواهد بود.

۱۵ تیر ۱۳۹۲

صادرات از واردات پیشی گرفت

به گزارش عیارآنلاین کیومرث فتح اله کرمانشاهی در گفتگو با مهر گفت: با توجه به آمار سه ماهه گمرک جمهوری اسلامی ایران در مورد صادرات غیرنفتی، خوشبختانه صادرات از واردات پیشی گرفته است و حجم تجارت خارجی کشور در این مدت که واقع در سال سوم برنامه پنجم توسعه است، از ۱۹.۵ میلیارد دلار عبور […]