۳۰ آبا ۱۳۹۲

ناکافی بودن توضیحات آخوندی در رابطه با حمل و نقل عمومی

وزیر راه در پاسخ به پرسش این نماینده به اعداد و ارقامی اشاره کرد و گفت که پروژه های نیمه تمام مسکن مهر در حال ساخت است.یکی از سوال‌ها هم منطقه‌ای تشخیص داده شد و ۲ ماه برای پاسخگویی به آن فرصت تعیین شد، سئوال چهارم هم ملی تشخیص داده شد.

۲۹ آبا ۱۳۹۲

تورم نقطه به نقطه ۳۷ درصد شد/ آغاز بررسی بودجه ۹۳ در هیات وزیران از هفته آینده

نرخ فعلی تورم بسیار بالا و مورد رضایت نیست، به همین جهت لایحه بودجه ۹۳ به گونه‌ای تنظیم خواهد شد که شاهد نرخ‌های کمتر تورم نسبت به قبل باشیم.

۲۹ آبا ۱۳۹۲

شماره هشتم هفته‌نامه دانشجویی اقتصاد ما+دانلود

هشتمین شماره هفته‌نامه دانشجویی اقتصاد ما منتشر شد.

۲۹ آبا ۱۳۹۲

اراده بانک مرکزی برای نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری

رئیس کل بانک مرکزی در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه از برنامه‌های این بانک برای تقویت نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری خبر داد. این جلسه به اتمام نرسید و قرار شد هفته آینده رئیس کل بانک مرکزی باز در کمیسیون حاضر شود.

۲۹ آبا ۱۳۹۲

اوباما: اصل تحريم‌هاي ضروري را حفظ مي‌کنيم

به نوعي به خاطر اينکه تحريم‌ها بسيار موثر بود ما توانستيم ايران را به صورت جدي به ميز مذاکره بازگردانيم، منتظر باشيد ببينيد آنها(ايراني‌ها) چگونه به جامعه بين المللي تضمين مي‌دهند که در حقيقت يک برنامه تسليحاتي هسته‌اي را دنبال نمي‌کنند.

۲۹ آبا ۱۳۹۲

کاهش ۱۴ درصدی مبادلات تجاری ایران با ۵ کشور مهم اروپا

موسسه آمار کمیسیون اروپا (یورو استات) کل مبادلات تجاری ۵ کشور مهم اروپا با ایران در ماه سپتامبر(شهریور) را ۲۸۲ میلیون یورو اعلام کرد که این رقم نسبت به ماه قبل از آن ۱۴ درصد کاهش داشته است. کشورهای آلمان، اسپانیا، فرانسه، انگلیس و ایتالیا در ماه اوت ۳۳۱ میلیون یورو کالا به ایران صادر کرده بودند.

۲۹ آبا ۱۳۹۲

انتظار کاهش نرخ تورم تا پایان سال

برآورد ما این است که می‌توانیم منتظر اتفاقات خوبی در زمینه کاهش نرخ تورم باشیم، اما امکان اعلام نرخ برای این متغیر برای پایان سال جاری در حال حاضر و قبل از احصاء اطلاعات مورد نیاز و پردازش آنها نیست.

۲۹ آبا ۱۳۹۲

اوباما: معلوم نیست در این هفته با ایران توافقی هسته‌ای حاصل شود

رییس جمهور آمریکا در استانه مذاکرات ژنو، گفت: امکان حصول توافق در مذاکرات هسته ای گروه ۱+۵ با جمهوری اسلامی ایران در ژنو نامعلوم است، و برای به دست آمدن توافق در مذاکرات هسته ای با ایران ما به زمان بیشتری نیاز داریم.

۲۹ آبا ۱۳۹۲

توجه به برنامه‌ریزی غیرمتمرکز/رابطه مستحکم توسعه و اشتغال

رابطه خطی بین رشد اقتصادی و اشغال وجود دارد به طوری که یک درصد رشد بیکاری را پنج دهم تا شش دهم کاهش می‌دهد . بین توسعه و اشتغال رابطه مستحکمی وجود دارد و تا زمانی که سیاست‌های اشتغال از راهبرد توسعه پیروی نکند نرخ توسعه استقامت می‌کند .

۲۹ آبا ۱۳۹۲

بايد در دوسال آينده براي ۵.۸ ميليون نفر شغل ايجاد كنيم

سالانه يك ميليون نفر از جوانان كشور به سن كار مي رسند و با احتساب ۳.۵ ميليون نفر بيكار فعلي و ۵ ميليون نفر كه به اين جمعيت اضافه خواهد شد، بايد در دوسال آينده براي ۸.۵ ميليون نفر شغل ايجاد كنيم.

۲۹ آبا ۱۳۹۲

مذاکره ایران و آذربایجان/راه‌آهن قزوین-رشت منتظر همکاری آذربایجان

راه آهن قزوین – رشت تکمیل کننده کریدور بین المللی شمال – جنوب است و حمل و نقل کشورهای اسکاندیناوی را به آب‌های آزاد و شمال اروپا و آسیای میانه متصل می کند.

۲۸ آبا ۱۳۹۲

المانیتور جزئیاتی درباره پیش‌نویس توافق ژنو منتشر کرد

برخی نکات در این گزارش بویژه تعهد ایران به عدم نصب هرگونه ماشین جدید در نطنز، تعطیلی راکتور آب سنگین اراک و پذیرش سقف انباشت برای مواد درصد جزو نکات قابل توجه در اظهارات کال است

۲۸ آبا ۱۳۹۲

یارانه دهک‌های پایین بصورت نقدی و سایر دهک‌ها غیرنقدی پرداخت می‌شود

عضو کمیسیون برنامه مجلس با تکذیب خبر حذف یارانه نقدی در سال آینده، گفت: قرار است یارانه دهک‌های پایین به صورت نقدی و یارانه سایر دهک‌ها به صورت غیرنقدی پرداخت می شود.

۲۸ آبا ۱۳۹۲

طرح ملی اشتغال چیست؟

معاون وزير تعاون، كار و رفاه با اعلام اجرای پایلوت طرح ملی آموزش و اشتغال در ۱۸۰ نقطه از کشور و ماموریت ۲ معاون وزیر کار برای پیگیری این مدل جدید اشتغالی گفت: این طرح در ۱۱ گام برای کل کشور اجرا خواهد شد.

۲۷ آبا ۱۳۹۲

عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه: پرداخت یارانه نقدی حذف شد

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی گفت: با تصمیم دولت پرداخت یارانه نقدی حذف و بن کالا جایگزین یارانه نقدی می شود.