۷ آذر ۱۳۹۲

تاکید بر افزایش سطح مبادلات ایران و ترکیه به ۱۰۰میلیارد دلار در دیدار لاریجانی و داوود اوغلو

روابط دو کشور باید همواره رو به رشد و گسترش در تمامی حوزه‌ها باشد و نباید اجازه داد پاره‌ای مشکلات در این مسیر مانع ایجاد کند.

۷ آذر ۱۳۹۲

هدفمندی، ارز و تورم در گفتگو با سخنگوی دولت

شاید بخشی از مشکلات امروز این بود که در برابر افزایش قیمت‌های انواع حامل‌های انرژی، سوخت و عوامل تولید یارانه به تولید ندادیم؛ در برنامه‌های ما الان بحث پرداختن به تولید بسیار پررنگ است.

۷ آذر ۱۳۹۲

گزارش صد روزه اقدامات دولت در بخش نفت

اولویت‌بندی اتمام طرح‌های گازی نیمه تمام به ویژه فازهای پارس جنوبی و بازنگری در قراردادهای نفتی با هدف جذب فناوری و سرمایه از اهم این اقدامات است. همچنین برای ترمیم بازارهای صادراتی از دست رفته نفت، اقدام به ایجاد شورای سیاست گذاری و بازاریابی فروش در جهت خنثی‌سازی تحریم‌های بین‌المللی شده است.

۷ آذر ۱۳۹۲

جلسه هم‌اندیشی مدیران بانک‌ها/ سومین همایش بانکداری الکترونیک/نقشه راه ۱۴۰۰ بانک مرکزی

جلسه هم اندیشی مدیران بانکها در راستای اطلاع رسانی سومین همایش بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت با حضور آقایان احمدی دبیرکل بانک مرکزی، دکتر نیلی رییس پژوهشکده پولی و بانکی و حکیمی مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی در بانک مرکزی برگزار گردید .

۷ آذر ۱۳۹۲

گزارش ۱۰۰ روزه بانک مرکزی

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نهاد سیاستگذار پولی و بانکی در راستای رفع مشکلات اقتصادي کشور اقدامات در خور توجهی را انجام داده است که در این زمینه می‌توان به تشکيل کميته‌هاي تخصصي پنج‌گانه، پس از انتصاب رئيس کل جديد بانک مرکزي اشاره نمود

۷ آذر ۱۳۹۲

کاهش تلاطم در بازار ارز موجب کاهش چشمگیر فعاليت‌هاي سفته‌بازانه در بازار شده است.

طي ماه‌هاي اخير فضاي کلي تحولات کشور به گونه‌اي بوده که از شدت تلاطم‌هاي بازار ارز تا حد زيادي کاسته و روند اصلاحی را در اين بازار موجب شده است که درنتیجه نااطميناني‌هاي پيشروي فعالان واقعي اقتصاد و بازار ارز را به‌طور معني‌داري تقليل داده است. به‌تبع اين تحولات مثبت،ميزان فعاليت‌هاي سفته‌بازانه در بازار ارز به شدت کم‌رنگ شده است.

۶ آذر ۱۳۹۲

تولید ناخالص داخلی سال ۹۱ با احتساب نفت منفی ۵.۸ درصد، بدون نفت منفی ۳.۱ درصد

براساس جدیدترین آمار بانک مرکزی از شاخص‌های عمده اقتصادی کشور در سال ۹۱، رشد تولید ناخالص داخلی با احتساب نفت در پایان این سال منفی ۵.۸ درصد و بدون نفت منفی ۳.۱ درصد اعلام شد.

۶ آذر ۱۳۹۲

جای خالی کاهش وابستگی به نفت در رویکرد۱۰۰ روزه دولت

به نظر مسئولین، مشکلات اقتصادی کشور نتیجه تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران است و رویکردی در جهت کاهش وابستگی به نفت و اقتصاد مقاومتی ندارند.

۶ آذر ۱۳۹۲

نتایج منابع نفتی، تک محصولی شدن اقتصاد کشور است

تصور عمومی و یا دیدگاه اولیه ای که در کشور ما در مورد نفت وجود داشت این بود که فروش نفت بتواند با یک فشار بزرگ زیر ساختهای اقتصادی کشور را در جهت توسعه فراهم کند و همچنین با گسترش صنایع مرتبط با نفت و انتقال تکنولوژی، باعث افزایش رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری شود.

۶ آذر ۱۳۹۲

۶ درصد از منابع صندوق توسعه ملی در اختیار دولت

نمایندگان با استفاده دولت از منابع حاصل از مابه التفاوت ۲۰ درصد تا ۲۶ درصد جهت تأمین مالی سهم دولت در تأمین مالی خارجی (فاینانس) طرح ها موافقت کردند.

۶ آذر ۱۳۹۲

گزارش مکتوب ۱۰۰ روزه اقتصادی رییس جمهور به مردم

دولت به عنوان اولین اقدام، به موازات استقرار مدیران جدید، به شناسایی وضعیت موجود کشور و آسیب شناسی دقیق شرایط پرداخت.

۵ آذر ۱۳۹۲

رئیس‌جمهور امشب گزارش ۱۰۰ روزه می‌دهد

رئیس‌جمهور امشب (سه‌شنبه) پس از اخبار سراسری ساعت ۲۱ شبکه اول سیما در یک برنامه زنده تلویزیونی، گزارش صد روزه عملکرد دولت تدبیر و امید را به مردم ارائه می‌کند

۳ آذر ۱۳۹۲

مشکل اصلی تحریم خودرو محدودیت‌های‌ بانکی است

معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت با تشریح جزئیات تحریم‌های اعمال‌شده علیه صنعت خودروسازی ایران گفت: رفع کامل تحریم‌ها علیه خودروسازی ایران، نیازمند رفع تحریم‌های بانکی و انتقال پول است.

۳ آذر ۱۳۹۲

ترجمه رسمی متن توافقنامه ایران و ۱+۵ از سوی وزارت خارجه منتشر شد

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران متن کامل توافقنامه هسته‌ای ایران و ۱+۵ که در پایان مذاکرات ژنو محقق شد، منتشر کرد.

۳ آذر ۱۳۹۲

متن توافقنامه هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵

متن کامل توافق اولیه گروه ۱+۵ و ایران درباره برنامه هسته‌ای کشورمان به زبان فارسی و انگلیسی در اختیار خوانندگان قرار می‌گیرد.