۶ آذر ۱۳۹۲

تولید ناخالص داخلی سال ۹۱ با احتساب نفت منفی ۵.۸ درصد، بدون نفت منفی ۳.۱ درصد

براساس جدیدترین آمار بانک مرکزی از شاخص‌های عمده اقتصادی کشور در سال ۹۱، رشد تولید ناخالص داخلی با احتساب نفت در پایان این سال منفی ۵.۸ درصد و بدون نفت منفی ۳.۱ درصد اعلام شد.

۶ آذر ۱۳۹۲

جای خالی کاهش وابستگی به نفت در رویکرد۱۰۰ روزه دولت

به نظر مسئولین، مشکلات اقتصادی کشور نتیجه تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران است و رویکردی در جهت کاهش وابستگی به نفت و اقتصاد مقاومتی ندارند.

۶ آذر ۱۳۹۲

نتایج منابع نفتی، تک محصولی شدن اقتصاد کشور است

تصور عمومی و یا دیدگاه اولیه ای که در کشور ما در مورد نفت وجود داشت این بود که فروش نفت بتواند با یک فشار بزرگ زیر ساختهای اقتصادی کشور را در جهت توسعه فراهم کند و همچنین با گسترش صنایع مرتبط با نفت و انتقال تکنولوژی، باعث افزایش رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری شود.

۶ آذر ۱۳۹۲

۶ درصد از منابع صندوق توسعه ملی در اختیار دولت

نمایندگان با استفاده دولت از منابع حاصل از مابه التفاوت ۲۰ درصد تا ۲۶ درصد جهت تأمین مالی سهم دولت در تأمین مالی خارجی (فاینانس) طرح ها موافقت کردند.

۶ آذر ۱۳۹۲

گزارش مکتوب ۱۰۰ روزه اقتصادی رییس جمهور به مردم

دولت به عنوان اولین اقدام، به موازات استقرار مدیران جدید، به شناسایی وضعیت موجود کشور و آسیب شناسی دقیق شرایط پرداخت.

۵ آذر ۱۳۹۲

رئیس‌جمهور امشب گزارش ۱۰۰ روزه می‌دهد

رئیس‌جمهور امشب (سه‌شنبه) پس از اخبار سراسری ساعت ۲۱ شبکه اول سیما در یک برنامه زنده تلویزیونی، گزارش صد روزه عملکرد دولت تدبیر و امید را به مردم ارائه می‌کند

۳ آذر ۱۳۹۲

مشکل اصلی تحریم خودرو محدودیت‌های‌ بانکی است

معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت با تشریح جزئیات تحریم‌های اعمال‌شده علیه صنعت خودروسازی ایران گفت: رفع کامل تحریم‌ها علیه خودروسازی ایران، نیازمند رفع تحریم‌های بانکی و انتقال پول است.

۳ آذر ۱۳۹۲

ترجمه رسمی متن توافقنامه ایران و ۱+۵ از سوی وزارت خارجه منتشر شد

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران متن کامل توافقنامه هسته‌ای ایران و ۱+۵ که در پایان مذاکرات ژنو محقق شد، منتشر کرد.

۳ آذر ۱۳۹۲

متن توافقنامه هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵

متن کامل توافق اولیه گروه ۱+۵ و ایران درباره برنامه هسته‌ای کشورمان به زبان فارسی و انگلیسی در اختیار خوانندگان قرار می‌گیرد.

۳ آذر ۱۳۹۲

اوباما: بخش‌های مهم‌تری از تحریم‌ها همچنان پابرجا خواهد بود

ما توافق کردیم بخشش‌های تحریمی داشته باشیم. / ایران قادر خواهد بود به بخشی از درآمدهای نفتی‌اش دسترسی داشته باشد. / بخش های مهم تری از تحریم‌ها همچنان پابرجا خواهند بود./در صورتی که در پایان ۶ ماه به نتیجه نرسیم، این تخفیف‌ها را متوقف می‌کنیم.

۲ آذر ۱۳۹۲

تاکید مجدد وزارت نفت بر فلج شدن پروژه ها برای پرداخت یارانه ها

از دیدگاه برخی کارشناسان، این اظهارات زمینه سازی برای هدایت منابع مالی ایجاد شده از هدفمندی یارانه ها به وزارت نفت در سال اتی است و این در حالی است که این موضوع، برخلاف قانون هدفمند کردن یارانه ها بوده و موجب توقف پرداخت یارانه های نقدی و غیرنقدی به مردم خواهد شد.

۲ آذر ۱۳۹۲

گزارش رویترز درباره جزئیات امتیازات ۵+۱

لغو موقت تحریم های فلزات گرانبها، تعلیق فشارهای واشگتن به کشورهای وارد کننده نفت ایران، لغو موقت تحریم های پتروشیمی و اقدام قدرت های بزرگ برای زمینه سازی برای از سرگیری تجارت قانونی با ایران.

۳۰ آبا ۱۳۹۲

ناکافی بودن توضیحات آخوندی در رابطه با حمل و نقل عمومی

وزیر راه در پاسخ به پرسش این نماینده به اعداد و ارقامی اشاره کرد و گفت که پروژه های نیمه تمام مسکن مهر در حال ساخت است.یکی از سوال‌ها هم منطقه‌ای تشخیص داده شد و ۲ ماه برای پاسخگویی به آن فرصت تعیین شد، سئوال چهارم هم ملی تشخیص داده شد.

۲۹ آبا ۱۳۹۲

تورم نقطه به نقطه ۳۷ درصد شد/ آغاز بررسی بودجه ۹۳ در هیات وزیران از هفته آینده

نرخ فعلی تورم بسیار بالا و مورد رضایت نیست، به همین جهت لایحه بودجه ۹۳ به گونه‌ای تنظیم خواهد شد که شاهد نرخ‌های کمتر تورم نسبت به قبل باشیم.

۲۹ آبا ۱۳۹۲

شماره هشتم هفته‌نامه دانشجویی اقتصاد ما+دانلود

هشتمین شماره هفته‌نامه دانشجویی اقتصاد ما منتشر شد.