۷ دی ۱۳۹۲

کارمندان بیش از طلافروشان مالیات می‌د‌هند

رئیس امور بنگاه‌ها و مجامع معاونت نظارت راهبردی رئیس‌جمهور از اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان برای سیستم جامع مالیاتی خبر داد و گفت: کارمندان بیش از طلا فروشان مالیات می‌دهند.

۷ دی ۱۳۹۲

کدام بخش تورم را به ۴۰ درصد رساند؟

با وجود اینکه دولت معتقد است تسهیلات پرداخت شده به طرح مسکن مهر در دولت گذشته باعث رشد ۴۳ درصدی پایه پولی و در نتیجه رسیدن نرخ تورم به ۴۰درصدی شده، اما رشد بدهی دولت به بانک مرکزی و تغییر در خالص دارایی‌های خارجی نیز به عنوان اجزای مهم تاثیرگذار در پایه پولی، سهم عمده ای در رشد تورم در این سالها داشته‌اند.

۵ دی ۱۳۹۲
پیام مردم به مسئولین:

بیش از ۹۰ درصد مردم از عملکرد بانک‌ها رضایت ندارند

دولت و شورای پول و اعتبار جهت تامین نظر مردم باید با ایجاد ابزار‌های لازم برای بانک مرکزی، توانایی این بانک را در نظارت بر نظام بانکی افزایش دهند تا نظارتی کارآمد بر نظام بانکی اعمال شود.

۴ دی ۱۳۹۲
ثریا با موضوع بررسی عملکرد نظام بانکی

رییس کل بانک مرکزی حاضر به شرکت در برنامه ثریا نشد

از ولی الله سیف، رییس کل بانک مرکزی دعوت شده بود تا در برنامه زنده تلویزیونی ثریا حضور پیدا کند، اما ایشان حاضر به پذیرش این دعوت نشده است.

۴ دی ۱۳۹۲

امشب عملکرد نظام بانکی در برنامه تلویزیونی ثریا بررسی می‌شود

عملکرد نظام بانکی این هفته در برنامه تلویزیونی فردا شب «ثریا» بررسی می‌شود.

۴ دی ۱۳۹۲

عضو کمیسیون بودجه: فرارهای مالیاتی نتیجه نبود سامانه اطلاعاتی است

درحالی که علت العلل بسیاری از مشکلات کشور عدم بکارگیری سامانه‌های اطلاعاتی و عدم شفافیت اطلاعات بیان می‎‌شود به نظر می‌رسد دولت چندان اعتقادی به شفافیت اطلاعات و راه اندازی و یا حتی حفظ سامانه‌های پایه اطلاعاتی موجود در کشور ندارد.

۴ دی ۱۳۹۲

جزئیاتی از دور زدن تحریم‌ها از طریق هالک بانک ترکیه

سفر دیوید کهن، دستیار خزانه داری آمریکا در امور مالی و تروریسم به ترکیه حاکی از اهمیت پرونده هالک بانک – صراف برای ایالات متحده است.

۴ دی ۱۳۹۲

صالحی: راکتور اراک تا وقتی طرف غربی اقدام به رفع تحریم نکند تعطیل نمی‌شود

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان با بیان اینکه رآکتور اراک تعطیل نخواهد شد، تاکید کرد که هر گاه طرف غربی شروع به رفع تحریم‌ها کند، ایران نیز اقدامات متقابل خود را شروع خواهد کرد.

۳ دی ۱۳۹۲

کاهش ۳۰ درصدی اعتبار یارانه‌ها در لایحه بودجه ۹۳

دولت در لایحه بودجه سال ۹۳ کل کشور ۱۸ هزار و ۱۷۳ میلیارد تومان برای یارانه ها اعتبار پیش بینی کرد که این رقم در مقایسه با اعتبار یارانه ۲۵ هزار و ۹۲۷ میلیارد تومانی سال ۹۲ بیش از ۲۹.۹ درصد کاهش نشان می دهد.

۳ دی ۱۳۹۲

واکنش هالک بانک ترکیه پیرامون فعالیت‌هایش با ایران

هالک بانک ترکیه که با اتهام نقض تحریم ها علیه ایران مواجه است با انتشار بیانیه‌ای، تاکید کرد کلیه فعالیت‌های این بانک در رابطه با ایران قانونی بوده است.

۳ دی ۱۳۹۲

تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اولویت اول اولویت نخست پرداخت تسهیلات بانکی

با این رویکرد به تدریج ظرفیت‌های واحدهای تولیدی به طور کامل فعال و بخش تولید از رکود خارج می‌شود.

۳ دی ۱۳۹۲

اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ در مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه صبح امروز خود موارد اعاده شده از شورای نگهبان در مورد طرح اصلاح تبصره ۵ بند الف ماده ۳ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را بررسی کردند.

۳ دی ۱۳۹۲

‫سئوالات مسعود نیلی برای احیای سازمان مدیریت‬‎

فکر می کنم که ما اکنون در درجه اول، قبل از این که بخواهیم به مسائل اداری سازمان برنامه بپردازیم، اول باید به این مساله بپردازیم که اولا تصویر ما از آینده سازمان برنامه چیست و نقشه راه آن چقدر است تا یک سازمان با حداقلی از قابلیت ها ایجاد بشود؟

۳ دی ۱۳۹۲

اصلاح لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز خود در بررسی لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز که مجددا از شورای نگهبان به مجلس اعاده شده بود، به منظور تامین نطر شورای نگهبان اصلاح کردند.

۳ دی ۱۳۹۲

نقاط ضربه‌پذیر توافقنامه ژنو از نگاه اندیشکده شورای آتلانتیک

«وندی شرمن» به اعضای مجلس سنا گفت که این سرمایه‌ها، ۴. ۲ میلیارد دلار، به صورت ماهانه و طی دوره شش ماهه به ایران برگردانده می‌شود. به هر حال، این جزئیات در توافق ماه قبل با ایران ذکر نشده بود، و ایران می‌تواند بر استرداد سریع‌تر این سرمایه‌ها اصرار ورزد.