۱۰ مرد ۱۳۹۲

تصویب تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

امریکا همچنین چندین دور تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران اعمال کرده است. واشنگتن مدعی است این تحریم‌ها را با هدف اعمال فشار بر تهران به منظور چشم پوشی از برنامه انرژی هسته‌ای‌اش اعمال کرده است.

۹ مرد ۱۳۹۲

طرح نمایندگان برای تشکیل شورای عالی اقتصاد مقاومتی

عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به طرح نمایندگان در تشکیل شورای عالی اقتصاد مقاومتی، گفت: این شورا در صورت تشکیل برای کمک به تصمیمات بلند مدت و دقیق اقتصادی با حضور نمایندگان ۳ قوه موثر خواهد بود.

۷ مرد ۱۳۹۲

نمایندگان کنگره درباره تحریم‌های جدید چهارشنبه تصمیم می‌گیرند

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، نمایندگان کنگره آمریکا در روز چهارشنبه درباره تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران تصمیم می‌گیرند. این تحریم‌ها چندین هدف را دنبال می‌کند. یکی از اهداف آن صفر کردن صادرات نفت ایران تا سال ۲۰۱۵ است. همچنین تحریم‌های جدید بخش معدن ایران را نیز هدف قرار داده است.

۶ مرد ۱۳۹۲
گفت‌وگوی فارس با برکشلی درباره احیا سازمان مدیریت//بخش دوم

عصر برنامه‌ریزی متمرکز دولتی مدت‌ها است به پایان رسیده است

رئیس اسبق امور اوپک با تاکید بر پایان عصر برنامه ریزی متمرکز دولتی می‌گوید: مشکلات ساختار تدوین بودجه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سابق کاری می‌کرد که ما قیمت نفت را بیش از برآوردهای دیگر کشورها در بودجه در نظر بگیریم تا بودجه مورد نیاز را به نفت بدهند.

۵ مرد ۱۳۹۲
در گفت‌وگو با برکشلی درباره احیای سازمان مدیریت مطرح شد

منشا قدرت سازمان مدیریت، بودجه بود نه برنامه!

رئیس اسبق امور اوپک ایران درباره شانس‌های از دست رفته ایران نفتی در آسیای میانه صبحت کرد و گفت: شعار صادرات کن یا بمیر که شعار اصلی سازمان برنامه هند محسوب می‌شود توسط جواهر لعل نهرو طراحی شده و برای هندی‌ها حکم نه شرقی نه غربی برای ایران را دارد.

۵ مرد ۱۳۹۲

احمدی نژاد فردا با مردم سخن می‌گوید

به گزارش عیارآنلاین به نقل از مهر، معاون ارتباطات و اطلاع‌رساني دفتر رييس جمهور از برنامه فردا شب رئیس جمهور برای ارایه گزارش به مردم خبر داد. بر این اساس دکتر محمود احمدی نژاد بخش دوم گزارش عملکرد دولت نهم و دهم را در حوزه‌های اقتصادی و علم و فناوری به مردم ارایه می دهد. این […]

۳ مرد ۱۳۹۲

اجرای آزمایشی طرح جامع مالیاتی در تهران

طرح جامع مالیاتی به عنوان یکی از پروژه‌های مهم و یکی از ۷ محور طرح تحول اقتصادی است که اجرای آزمایشی آن از دیروز آغاز شده و در آینده در کل کشور اجرا خواهد شد.

۳۱ تیر ۱۳۹۲

افزایش ترانزیت با استفاده از «موقعیت ممتاز جغرافیایی»

موقعیت ممتاز جغرافیایی ایران در محل اتصال قاره‌های آسیا و اروپا باعث شده تا ترانزیت بار از مسیر ایران از گذشته مورد توجه تجار و بازرگانان باشد که جاده‌ ابریشم مهم‌ترین نمونه‌ آن است. امروزه نیز رشد اقتصادی قابل توجه در آسیا بویژه در هند و چین و گسترش روز افزون مبادلات تجاری این کشورها […]

۳۰ تیر ۱۳۹۲

گمرکات اختصاصی در حال راه‌اندازی است

رئیس کل گمرک ایران با اعلام اینکه اختصاصی کردن گمرکات کشور براساس تقاضا صورت می گیرد، گفت: طرح منطقه‌‌ای کردن گمرکات در دستور کار قرار دارد.

۲۹ تیر ۱۳۹۲
توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی صورت گرفت

کلیات لایحه «اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم» بررسی شد

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم و اصلاحات بعدی آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

۲۷ تیر ۱۳۹۲

امضای موافقت‌نامه تجاری میان اتاق تهران و ایروان

به گزارش عیارآنلاین سایت اتاق بازرگانی تهران از امضای موافقت‌نامه تجاری میان اتاق تهران و ایروان خبر داد. این موافقتنامه در ارمنستان و با حضور هیئت تجاری از اتاق تهران امضا شد. یحیی آل اسحاق سرپرست هیات تجاری ایران در این سفر بود. در این دیدار هر دو طرف بر تسهیل روندهای موجود در راستای […]

۲۷ تیر ۱۳۹۲

۱۰۰ روز برای «تحلیل» یا ۱۰۰ روز برای «تحول»

رئیس جمهور منتخب که در موسم تبلیغات انتخاباتی گفته بود برای مشکلات اقتصادی برنامه یک ماهه و ۱۰۰ روزه نیز وجود دارد، حالا می‌گوید که دولت در شروع کارش در ۱۰۰ روز اول، تلاش خواهد کرد واقعیات کشور را به مردم، مقام معظم رهبری و نمایندگان ملت عرضه کند و بگوید که چه چیزی را […]

۲۵ تیر ۱۳۹۲

مرکز پژوهش‌های مجلس مولفه‌های محیط کسب‌وکار را بررسی کرد

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گزارشی از پایش محیط کسب و کار در پائیز ۱۳۹۱ را همراه با ارزیابی ۲۸۵ تشکل اقتصادی سراسر کشور از مولفه های ملی محیط کسب و کار در ایران ، ارائه داد.

۲۳ تیر ۱۳۹۲

عملیاتی نشدن اهداف اصلی کریدور ترانزیتی شمال ـ جنوب

باتوجه به اصرار مسئولان راه‌آهن برای تکمیل راه‌آهن قزوین رشت آستارا برای فعال شدن ترانزیت در کریدور شمال -جنوب در حالی که مسیر موجود با هزینه‌ای به مراتب کمتر قابلیت فعال شدن را دارد به نظر می‌رسد کریدور شمال جنوب بهانه‌ای برای پروژه‌ کم اولویت اتصال دو استان گیلان و اردبیل به شبکه ریلی است.

۱۷ تیر ۱۳۹۲

يک چهارم اقتصاد كشور ماليات نمي پردازد

رئيس كل سازمان امور مالياتي كشور: در حال حاضر نسبت ماليات به توليد ناخالص داخلي در كشور ۷.۶ درصد بوده و اين در حالي است كه متوسط اين رقم در جهان ۱۷ درصد است. عسکری خاطر نشان كرد: شاخص T/GDP در كشورهاي در حال توسعه همطراز ايران حدود ۲۰ درصد و در كشورهاي توسعه يافته بيش از ۲۰ درصد است.