۱۴ دی ۱۳۹۲

سخنرانی سیف در نماز جمعه

بازنگری در مقررات ارزی زائد و بخشنامه‌های نامناسب با هدف روان‌سازی تجارت و حمایت از تولید و تأمین ارز مورد نیاز دارو و تجهیزات پزشکی و سرعت‌بخشی به فرایند تسهیلات‌دهی بانک‌ها، رفع موانع فعالیت صرافی‌ها و برنامه‌ریزی برای افزایش توان تسهیلات‌دهی بانک‌ها انجام شده است.

۱۴ دی ۱۳۹۲

سناریوهای افزایش قیمت سوخت روی میز طیب‌نیا

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد با تأکید بر اینکه این معاونت سناریوهای افزایش قیمت حامل‌های انرژی را به طیب نیا ارائه داده است،‌گفت: در صورت توافق دولت و مجلس امکان اجرای این سناریوها در لایحه بودجه ۹۳ هم وجود دارد.

۱۱ دی ۱۳۹۲
از سوی دیپلمات‌ها غربی:

20 ژانویه برای اجرای توافق ژنو پیشنهاد شد

دیپلمات‌های غربی: 20 ژانویه زمان مناسبی برای اجرای این توافق است؛ زیرا در این زمان دور بعدی نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل برگزار می‌شود که زمان خوبی برای گفت‌وگو درباره لغو تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران خواهد بود.

۱۱ دی ۱۳۹۲

نرخ تورم نقطه به نقطه ۲۸.۸ درصد شد

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه افزایش حقوق کارکمندان به اندازه نرخ تورم در توان دولت نیست، خاطرنشان کرد: پیش از این اعلام کردم و الان هم تکرار می‌کنم که ما از این بابت بسیار شرمنده‌ایم.

۱۱ دی ۱۳۹۲
در ادامه واکنش‌ها نسبت به اظهار نظر وزیر راه

بانک مرکزی ضمن رد ورشکستگی بانک مسکن، مجبور به تفسیر اظهار نظر آخوندی شد

آخوندی چندی پیش با بیان اینکه بانک مسکن گروگان مسکن مهر است و ۱۰۰درصد ورشکسته شده است موجب واکنش مسئولین و کارشناسان شد تا جایی که وزیر اقتصاد و بانک مرکزی نسبت به این اظهار نظر واکنش نسان دادند

۱۱ دی ۱۳۹۲

تغییرات در هیئت مدیره بانک ملی

علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی با صدور احکامی جداگانه آقایان فاطمی و فتانت را جایگزین آقایان کمره‌ای و خاکی در هیات مدیره بانک ملی کرد.

۱۱ دی ۱۳۹۲

درخواست 400 میلیون دلاری هند/ مشکل نفت‌کش‌ها حل شده است

ورود کشتی های ایرانی به هند تا 6 ماه آینده بلامانع است، با توجه به پی اند ای بیمه‌‌های ایرانی برای شناورهای نفتی در هند درخواست مقامات هندی برای ضمانت 370 میلیون دلاری به هیچ وجه قابل قبول نبود. از همین روز در پی نامه‌نگاری‌ها طرف هندی از درخواست خود صرفنظر کرد.

۱۱ دی ۱۳۹۲

دولت فرانسه مالیات 75 درصدی از پر درآمدها می‌گیرد

عالی‌ترین دادگاه فرانسه مالیات 75 درصدی برای درآمدهای بالا که یکی از سیاست‌های اصلی فرانسوا اولاند، رییس جمهور این کشور بوده را تایید کرد.

۹ دی ۱۳۹۲

یک چهارم اقتصاد ایران اصلا مالیات نمی‌دهند

رئيس کل سازمان امور مالياتي از تلاش نظام مالياتي براي جلوگيري از فرار مالياتي با تکيه بر طرح‌هاي جديد اين سازمان خبر داد و گفت: هم اکنون 25 درصد اقتصاد ايران ماليات نمي دهد.

۹ دی ۱۳۹۲
پیشنهاد پایش برای مشارکت بانک‌ها در تامین مالی صنعت:

بانک‌ها به تولیدکنندگان مشاوره بدهند که برای تامین مالی به بورس مراجعه کنند!

رئیس بانک اقتصاد نوین در برنامه پایش: بانک‌های تجاری برای ارائه تسهیلات بلند مدت- مثل تسهیلاتی که به تولید داده می‌شود- ایجاد نشده اند و برای ارائه تسهیلات کوتاه مدت تمایل بیشتری دارند.

۹ دی ۱۳۹۲

طیب‌نیا: پرداخت نقدی در فاز دوم هدفمندی ادامه می‌یابد

وزیر اقتصاد با تأکید براینکه پرداخت یارانه‌های نقدی در فاز دوم ادامه خواهد داشت، گفت: دولت تلاش می کند لایحه هدفمندی یارانه‌ها را قبل از آغاز سال آینده تقدیم مجلس کند.

۸ دی ۱۳۹۲

عراقچی: درصورت تصویب مجلس، غنی‌سازی 60 درصدی لازم‌ الاجراست

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان با بیان اینکه غنی‌سازی 60 درصد ایده‌ای در مجلس است، گفت: هر چه توسط مجلس تصویب و روال قانونی خود را طی کند، لازم‌الاجرا خواهد بود.

۸ دی ۱۳۹۲

200 امضا پای طرح غنی‌سازی به ۶۰ درصد در مجلس

یکی از طراحان طرح الزام دولت به غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم از افزایش تعداد امضاهای این طرح به ۲۰۰ امضا خبر داد.

۸ دی ۱۳۹۲
سرپرست سابق وزارت اقتصاد:

وقتي شروع مي‌کنيم به نظارت و شفاف‌سازي، فریاد ناامنی در اقتصاد بلند می‌شود

از ابتداي بانکداري در کشور کل پايه پولي ايجاد شده توسط دولت تا کنون حدود 100 هزار ميليارد تومان است و بانک ها در طي اين مدت و خصوصا پس از تشکيل اولين بانک خصوصي يعني سال 80 حدود 400 هزار ميليارد تومان بوده است.

۷ دی ۱۳۹۲

آیا ۲۵ هزار میلیارد تومان افزایش درآمد مالیاتی در لایحه بودجه تحقق می‌یابد؟

کارشناسان و نمایندگان مجلس برای تحقق درآمد مالیاتی که ۲۵ هزار میلیارد تومان نسبت به عملکرد سال جاری افزایش دارد، توسعه بنگاه‌های اقتصادی، بهبود فضای کسب و کار و ایجاد سامانه‌ای برای ثبت اطلاعات در خصوص مبادلات مالی و تجاری را ضروری می‌دانند.