۱۳ بهم ۱۳۹۲

درخواست رئيس اتاق ايران براي بازنگري در برخي تصميمات اقتصادي

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به لغو برخی محدودیت های اقتصادی بر ضرورت تجدید نظر در برخی تصمیمات اقتصادی گذشته از جمله تعیین گروههای کالایی تاکید کرد.

۱۳ بهم ۱۳۹۲

مجلس به خزانه‌داری کل کشور برای برداشت مالیات از حساب شرکت‌ها مجوز داد

به خزانه‌داری کل کشور اجازه داده شد، در صورت عدم واریز سود سهام و مالیات توسط شرکت‌های دولتی از موجودی حساب آنها نزد خزانه‌داری برداشت شود.

۱۳ بهم ۱۳۹۲

موضع اکراین نسبت به تحریم‌های ایران

وزیر خارجه اوکراین خواستار رفع تحریم غرب علیه جمهوری اسلامی ایران شد و گفت: این حق ایران است که از تکنولوژی هسته‌ای صلح‌آمیز استفاده کند.

۱۳ بهم ۱۳۹۲

آغاز توزیع سبد کالا در فروشگاه ها

در حال حاضر توزیع سبد کالا در فروشگاه‌های منتخب آغاز شده است و مردم از این طرح استقبال کرده‌ و از ساعات آغازین صبح امروز صف‌های طولانی برای دریافت سبد کالا شکل گرفته است.

۱۳ بهم ۱۳۹۲

تصویری ساده از لایحه بودجه سال ۹۳ جهت اطلاع عموم

این گزارش تصویری ساده از لایحه بودجه سال ۱۳۹۳ ارائه می کند که برای عموم قابل فهم باشد، تا با استفاده از آن بتوانند به اجمال، دخل و خرج دولت در سال ۱۳۹۳ را پیگیری کنند.

۱۳ بهم ۱۳۹۲

صندوق توسعه مجاز به سپرده‌گذاری در بانک‌ها شد

نمایندگان مجلس تصویب کردند، صندوق توسعه ملی می‌تواند تا ۲۰ درصد از منابع خود را نزد بانک‌های داخلی، خصوصی و دولتی سپرده‌گذاری ارزی نماید.

۱۳ بهم ۱۳۹۲

جزئیات بیشتر از نشست مشترک دولت و مجلس/ برق و گاز با شیب ملایم و بنزین با شیب تند هدفمند می‌شود

یک نماینده مجلس شورای اسلامی از تشریح سناریوی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در جلسه مشترک دولت و مجلس توسط رئیس جمهور خبر داد وگفت: رئیس جمهور معتقد بود افزایش قیمت گازوئیل نیز به دلیل تاثیر بر حمل و نقل با شیب متوسط و نرم خواهد بود اما قیمت بنزین نسبت به دیگر حامل های انرژی بخاطر آلودگی هوا و تاثیر کم بر تولید با شیب تندتری افزایش می یابد.

۱۲ بهم ۱۳۹۲

عراقچی خبر داد: قسط ۵۵۰ میلیون دلاری به حساب ایران واریز شد

معاون وزیر خارجه ایران گفت: اولین قسط ۵۵۰ میلیون دلاری ایران به حساب مربوطه در یک بانک در سوییس واریز شده و تمام اقدامات لازم درباره گام اول توافق و هم‌چنین همه نقل و انتقالات صورت گرفته است.

۱۲ بهم ۱۳۹۲

اظهارات عجیب وزیر نفت درباره نگرانی مردم از افزایش قابل توجه قیمت حامل های انرژی

وزیر نفت با تاکید بر اینکه هنوز میزان افزایش هریک از حامل‌های انرژی مشخص نیست، درباره نگرانی مردم از افزایش قابل توجه قیمت حامل های انرژی در سال ۹۳ افزود: این نگرانی کسانی است که از وجود این دولت نگران هستند.

۱۲ بهم ۱۳۹۲
ولی‌الله افخمی راد:

شیوه حمایت از صادرات در فاز دوم هدفمندی/ پول نقد نمی‌دهیم، موانع را برمی‌داریم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، ارایه کمک مستقیم مالی به بخش صادرات در دستور کار نیست، گفت: در فاز دوم تلاش می شود تا تغییر مقررات ندهیم و با ثبات در تصمیم گیری، بیشترین زمینه را برای فعالیت تجار ایجاد کنیم.

۱۲ بهم ۱۳۹۲
متن کامل سخنان روحانی در نشست مشترک دولت و مجلس:

چاره‌ای جز شروع مرحله دوم یارانه‌ها نیست

رئیس‌جمهور گفت: در زمینه نفتِ‌گاز و گازوئیل چون تأثیرش بر حمل و نقل و سایر کالاها زیاد است، شیب نسبتاً متناسب و نرم خواهد بود اما در بنزین شیب تندتر خواهد بود.

۱۲ بهم ۱۳۹۲

سامانه پیامکی و سایت اینترنتی سبد کالا از کار افتاد

سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۹۹ که روز گذشته وزارت صنعت برای اطلاع مردم از دریافت یا عدم دریافت سبد کالا اعلام کرده بود امروز کار نمی‌کند و همچنین سایت اینترنتی معرفی شده برای این منظور، قابل دسترسی نیست.

۱۲ بهم ۱۳۹۲

آیا غرب به تعهدات خود برای لغو تحریم‌ها عمل کرده است؟

هر تحریمی سه سطح وضعی، عملی و روانی دارد و اکنون که حدود دو هفته از اجرایی شدن توافق ژنو می‌گذرد، این سؤال مطرح است که آیا غرب به تعهدات خود عمل کرده و تحریم‌های مندرج در توافق ژنو را در هر سه سطح لغو کرده است؟

۱۲ بهم ۱۳۹۲

احمد توکلی: گرانی سوخت بیش از ۳۰درصد پذیرفتنی نیست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: شیب افزایش قیمت حاملهای انرژی باید ۲۵ تا ۳۰ درصد باشد تا هم کسری منابع یارانه نقدی جبران شود و هم با نرخ تورم سالانه متناسب باشد.

۱۲ بهم ۱۳۹۲

آیا نجفی مسئول برنامه‌ریزی برای تدوین برنامه ششم توسعه شده است؟

محمدعلی نجفی که به تازگی با حکم رئیس جمهور، مسئولیت دبیری ستاد تازه تاسیس هماهنگی اقتصادی را پذیرفته است، برنامه ریزی برای فرآهم آوردن مقدمات تدوین برنامه ششم توسعه را بر عهده می گیرد.