۱۲ شهریور ۱۳۹۲

متن کامل لایحه اصلاحی بودجه 1392

دولت لایحه اصلاحیه بودجه را به مجلس تقدیم کرد.

۱۲ شهریور ۱۳۹۲

نهاوندیان: بخش مالی باید در خدمت بخش واقعی اقتصاد باشد

مساله مهم دیگری که نهاوندیان به آن اشاره کرد، انحراف تسهیلات بانک‌ها به سمت بخش‌های غیرمولد بود و تاکید کرد که بانک‌داری باید در خدمت بخش واقعی اقتصاد باشد.

۱۱ شهریور ۱۳۹۲
عضو هیات علمی پژوهشگاه امنیت اقتصادی:

برای مقابله با تحریم نیاز به ساختاری نو داریم

علی رغم تشدید تحریم‎های اقتصادی علیه ایران، هنوز ساختار یکپارچه و منعطفی برای مدیریت و فرماندهی جنگ اقتصادی در کشور وجود ندارد.

۱۰ شهریور ۱۳۹۲

رشد 35 درصدي ارزش صادرات بخش معدن

ارزش صادرات بخش معدن در در 4 ماه نخست امسال با رشد 35 درصدي نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه شد.

۱۰ شهریور ۱۳۹۲

نرخ تورم مردادماه ۳۵.۱%

درصد تغییرات شاخص کل ( نرخ تورم شهری ) در دوازده ماه منتهی به مرداد ماه سال 92 نسبت به دوره مشابه سال قبل 35/1 درصد است که نسبت به تورم دوازده ماه منتهی به تیرماه 1392 (33/9) افزایش یافته است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۲

ابهام در چگونگی تامین منابع یارانه پرداختی به مردم

پرداخت یارانه نقدی به مردم باید در دولت یازدهم دنبال شود، دولت باید برای جبران کسری بودجه خود برای پرداخت یارانه نقدی یا افزایش حامل‌های انرژی را در دستور کار خود قرار دهد یا منابع جدیدی را برای تحقق درآمد‌های خود در نظر بگیرد.

۹ شهریور ۱۳۹۲
به بهانه نقل قول‌ها از بهمنی:

رئیس بانک مرکزی چه زمانی می‌تواند ریاست کند؟

اما تحولات چند سال اخیر حکایت از آن داشت که بانک مرکزی نتوانست به رسالت خود عمل کند. تلاطم‌های شدید بازار ارز و نیز افزایش تورم که به عقیده بسیاری بزرگترین مشکل پیشروی اقتصاد ایران است گواهی بر این مدعاست.

۹ شهریور ۱۳۹۲

سخنان طیب‌نیا در جلسه تودیع و معارفه رئیس کل بانک مرکزی

بانک مرکزی وظایف خطیر حفظ ارزش پول ملی ،‌ مدیریت ذخایر ارزی و مدیریت شرایط تحریم را بر عهده دارد، گذر از این شرایط تنها با هماهنگی در تیم اقتصادی دولت امکان پذیر است.

۹ شهریور ۱۳۹۲

سخنان سیف در جلسه تودیع و معارفه/کنترل تورم و جلوگیری از افزایش بی‌رویه بهای کالاهای مصرفی

تنظیم رابطه بانک‌مرکزی و بانک‌ها از طریق اعمال اقتدار در امور حاکمیتی ناظر بر ثبات پولی و مالی و تقویت نقش تنظیمی و نظارتی بانک مرکزی همراه با آزادی عمل بانک‌ها در انتخاب مدل کسب و کار بانکی، رقابتی کردن صنعت بانکی کشور، اعمال استاندارد‌های حاکمیت شرکتی و حمایت از شکل‌گیری نهاد صنفی بانکی از جمله وظایف بانک مرکزی است.

۹ شهریور ۱۳۹۲

گزارش ‌پنج ساله بهمنی در بانک مرکزی

بانک‌ مرکزی در سال‌های اخیر موفق شد با تغییر سبد ارزی میلیاردها دلار سود نصیب ذخایر کشور نماید. در همین راستا، پورتال ارزی و مرکز مبادلات ایجاد گردید تا با کنترل بر مصرف ‌ارز، واردات و صادرات کاملاً تحت نظر قرار گیرد.

۹ شهریور ۱۳۹۲

سخنان جهانگیری در مراسم معارفه سیف

هم مطالبات معوق و هم نرخ های سود دستوری در شبکه بانکی مشکلاتی ایجاد کرده اند، حجم نقدینگی کشور از مسائلی است که باید همواره مورد توجه باشد . این حجم عظیم نقدینگی و سوق دادن آن به سمت تولید و تامین منابع مالی از چالش های اصلی ماست .

۹ شهریور ۱۳۹۲

کسری تجاری 1.1 میلیارد دلاری ایران در پنج ماهه نخست امسال

در پنج ماهه نخست سال جاری صادرات غیر نفتی ایران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 7.99 درصد و واردات کشورمان در همین مدت 26.36 درصد کاهش داشته است

۹ شهریور ۱۳۹۲

دستور کار مجلس در هفته جاری/ وزرا به مجلس می‌روند

کمیسیون عمران مجلس در روز سه شنبه وضعیت پروژه های عمرانی کشور را با حضور محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و علی طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی بررسی می کند.

۹ شهریور ۱۳۹۲

اولویت‌های اقتصادی رئیس جمهور: تامین کالاهای اساسی، یارانه نقدی و افزایش تولید نفت و گاز

به گزارش عیارآنلاین، رئیس جمهور در دیدار روز چهارشنبه هیئت دولت با رهبر انقلاب به بیان اولویت‌های اقتصادی دولت پرداخت. رئیس جمهور گفت: مشکلات ناشی از فشارهای اقتصادی موجب شده است که بخشهای مختلف کشور از جمله بانک ها و بنگاههای تولیدی با مشکلات عدیده ای مواجه شوند. آقای روحانی با اشاره به محقق نشدن […]

۷ شهریور ۱۳۹۲

تدوین برنامه ششم در دستور کار معاونت برنامه‌ریزی

وی همچنین تدوین برنامه‌ی ششم توسعه را از وظایف معاونت برنامه‌ریزی در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز عنوان و تاکید کرد: معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور در قالب یک برنامه منظم، برنامه ششم توسعه را در وقت قانونی تهیه و به مجلس ارائه خواهد کرد.