۲۹ آبان ۱۳۹۲

اوباما: اصل تحريم‌هاي ضروري را حفظ مي‌کنيم

به نوعي به خاطر اينکه تحريم‌ها بسيار موثر بود ما توانستيم ايران را به صورت جدي به ميز مذاکره بازگردانيم، منتظر باشيد ببينيد آنها(ايراني‌ها) چگونه به جامعه بين المللي تضمين مي‌دهند که در حقيقت يک برنامه تسليحاتي هسته‌اي را دنبال نمي‌کنند.

۲۹ آبان ۱۳۹۲

کاهش 14 درصدی مبادلات تجاری ایران با 5 کشور مهم اروپا

موسسه آمار کمیسیون اروپا (یورو استات) کل مبادلات تجاری 5 کشور مهم اروپا با ایران در ماه سپتامبر(شهریور) را 282 میلیون یورو اعلام کرد که این رقم نسبت به ماه قبل از آن 14 درصد کاهش داشته است. کشورهای آلمان، اسپانیا، فرانسه، انگلیس و ایتالیا در ماه اوت 331 میلیون یورو کالا به ایران صادر کرده بودند.

۲۹ آبان ۱۳۹۲

انتظار کاهش نرخ تورم تا پایان سال

برآورد ما این است که می‌توانیم منتظر اتفاقات خوبی در زمینه کاهش نرخ تورم باشیم، اما امکان اعلام نرخ برای این متغیر برای پایان سال جاری در حال حاضر و قبل از احصاء اطلاعات مورد نیاز و پردازش آنها نیست.

۲۹ آبان ۱۳۹۲

اوباما: معلوم نیست در این هفته با ایران توافقی هسته‌ای حاصل شود

رییس جمهور آمریکا در استانه مذاکرات ژنو، گفت: امکان حصول توافق در مذاکرات هسته ای گروه 1+5 با جمهوری اسلامی ایران در ژنو نامعلوم است، و برای به دست آمدن توافق در مذاکرات هسته ای با ایران ما به زمان بیشتری نیاز داریم.

۲۹ آبان ۱۳۹۲

توجه به برنامه‌ریزی غیرمتمرکز/رابطه مستحکم توسعه و اشتغال

رابطه خطی بین رشد اقتصادی و اشغال وجود دارد به طوری که یک درصد رشد بیکاری را پنج دهم تا شش دهم کاهش می‌دهد . بین توسعه و اشتغال رابطه مستحکمی وجود دارد و تا زمانی که سیاست‌های اشتغال از راهبرد توسعه پیروی نکند نرخ توسعه استقامت می‌کند .

۲۹ آبان ۱۳۹۲

بايد در دوسال آينده براي 5.8 ميليون نفر شغل ايجاد كنيم

سالانه يك ميليون نفر از جوانان كشور به سن كار مي رسند و با احتساب 3.5 ميليون نفر بيكار فعلي و 5 ميليون نفر كه به اين جمعيت اضافه خواهد شد، بايد در دوسال آينده براي 8.5 ميليون نفر شغل ايجاد كنيم.

۲۹ آبان ۱۳۹۲

مذاکره ایران و آذربایجان/راه‌آهن قزوین-رشت منتظر همکاری آذربایجان

راه آهن قزوین – رشت تکمیل کننده کریدور بین المللی شمال – جنوب است و حمل و نقل کشورهای اسکاندیناوی را به آب‌های آزاد و شمال اروپا و آسیای میانه متصل می کند.

۲۸ آبان ۱۳۹۲

المانیتور جزئیاتی درباره پیش‌نویس توافق ژنو منتشر کرد

برخی نکات در این گزارش بویژه تعهد ایران به عدم نصب هرگونه ماشین جدید در نطنز، تعطیلی راکتور آب سنگین اراک و پذیرش سقف انباشت برای مواد درصد جزو نکات قابل توجه در اظهارات کال است

۲۸ آبان ۱۳۹۲

یارانه دهک‌های پایین بصورت نقدی و سایر دهک‌ها غیرنقدی پرداخت می‌شود

عضو کمیسیون برنامه مجلس با تکذیب خبر حذف یارانه نقدی در سال آینده، گفت: قرار است یارانه دهک‌های پایین به صورت نقدی و یارانه سایر دهک‌ها به صورت غیرنقدی پرداخت می شود.

۲۸ آبان ۱۳۹۲

طرح ملی اشتغال چیست؟

معاون وزير تعاون، كار و رفاه با اعلام اجرای پایلوت طرح ملی آموزش و اشتغال در 180 نقطه از کشور و ماموریت 2 معاون وزیر کار برای پیگیری این مدل جدید اشتغالی گفت: این طرح در 11 گام برای کل کشور اجرا خواهد شد.

۲۷ آبان ۱۳۹۲

عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه: پرداخت یارانه نقدی حذف شد

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی گفت: با تصمیم دولت پرداخت یارانه نقدی حذف و بن کالا جایگزین یارانه نقدی می شود.

۲۶ آبان ۱۳۹۲

نهاوندیان: فعالان اقتصادی به زودی معنای فتح در مذاکرات هسته‌ای را می‌فهمند

عزت و اقتدار ایران در این موضوع از ملت برمی‌خیزد و مذاکره کنندگان ایران حق ندارند به کس دیگری تکیه کنند ولی حق این را دارند که از ملت توقع حمایت داشته باشند زیرا حمایت آنها به تیم مذاکره کننده قدرت خلاقیت می‌دهد. فعالان اقتصادی به زودی خواهند فهمید که معنای فتح در مذاکرات هسته ای چیست، چرا که بلافاصله میدان گشاده ای پیش رویشان قرار می گیرد که می تواند فرصت تحرک و اشتغال زایی را به آن‌ها هدیه کند.

۲۶ آبان ۱۳۹۲

دیدار رئیس صندوق توسعه ملی با رئیس بانک هالک ترکیه

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی در دیدار با «سلیمان اصلان» رئیس هالک بانک ترکیه، با یادآوری اینکه دارایی‌های صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران در آغاز به کار دولت تدبیر و امید بالغ بر 52.9 میلیارد دلار است، به سابقه بهره‌مندی جمهوری اسلامی ایران از «حساب ذخیره ارزی» برای تثبیت اقتصاد کشور اشاره کرد

۲۶ آبان ۱۳۹۲

سفیر نروژ خواستار افزایش همکاری‌ با صندوق توسعه ملی شد

سفیر نروژ خواستار افزایش همکاری با صندق توسعه ملی برای سرمایه‌گذاری در ایران شد.

۲۶ آبان ۱۳۹۲

تحریم جدید علیه شرکت کشتیرانی ایران

حکم دادگاه اروپا برای لغو تحریم هنوز اجرایی نشده و در واقع دو روز مانده به اجرایی شدن حکم دادگاه مصوبه جدیدی را برای اعمال تحریم‌ گذرانده‌اند.