۱۲ اسف ۱۳۹۲

خروج از اقتصاد تک بعدی با تحقق اقتصاد مقاومتی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید به لزوم خروج از اقتصاد تک محصولی،گفت: وابسته بودن اقتصاد به یک محصول باعث می شود عواملی مانند تحریم و نوسان قیمت جهانی بر اقتصاد داخلی تاثیرگذار باشد، اما با تحقق اقتصاد مقاومتی، مشکل وابستگی به سایر کشورها و تک بعدی بودن اقتصاد حل خواهد شد.

۱۲ اسف ۱۳۹۲

جهت اتمام پروژه‌های بخش حمل و نقل چه میزان اعتبار نیاز است؟

وزیر راه و شهرسازی گفت: برای اینکه بتوانیم به اهداف تعیین‌شده دست یافته و پروژه‌های عمرانی بخش حمل و نقل را محقق کنیم، نیازمند ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار با قیمت‌های فعلی هستیم.

۱۲ اسف ۱۳۹۲

ترکان: برای اصلاح مصرف انرژی تنها رفتار مصرف کننده نباید اصلاح شود

نمی دانم چگونه می توان از وضع حاضر خارج شد، پرداخت یارانه نقدی به خانوارها ابعاد گسترده ای دارد و اگر بخواهیم این وضع را سامان دهیم، قطعا تنشهایی شروع می شود؛ مگر این که افراد بخواهند داوطلبانه از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند. البته نمی دانم این مشکل را چطور می توان به این زودیها حل کرد.

۱۲ اسف ۱۳۹۲
وزير راه و شهرسازي با تاكيد بر ملاحظه «رفاه‌شهروندي»:

پيشنهاد تخصيص «يارانه» با مدل «ماليات»/ کاهش مالکیت مسکن در ۹ دهک جامعه

برنامه‌ريزي‌ها در بخش تامين مالي مسكن بايد با هدف پاسخگويي به ۲ نوع تقاضاي عمده صورت گيرد. نخست شامل تقاضاي طبقه متوسط می‌شود که باید این بخش احیا شود و بخش دوم مربوط به بازار گروه‌های بسیار کم‌درآمد می‌شود

۱۲ اسف ۱۳۹۲

قیمت حامل های انرژی براساس قانون هدفمندی یارانه ها چقدر است؟

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت با اشاره به این که براساس قانون، قیمت گذاری حامل‌های انرژی، باید تابع قیمت ارز و قیمت فوب خلیج فارس باشد، تصریح کرد: اگر این فرمول قیمت گذاری اعمال شود، قیمت بنزین در سال آینده باید ١٧٦٠ تومان و قیمت گازوییل ١٨٥٠ تومان شود.

۱۲ اسف ۱۳۹۲
درخواست «آیپک» از اوباما

حذف حق غنی‌سازی، فردو و اراک در توافق‌نهایی با ایران

همزمان با آغاز نشست سیاستگذاری لابی اسرائیلی «آیپک» (کمیته امور عمومی آمریکا اسرائیل) در واشنگتن، این گروه با انتشار نامه‌ای خطاب به «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا مواردی را که باید در توافق نهایی با ایران رعایت شود، اعلام کرد.

۱۲ اسف ۱۳۹۲

ایجاد بازار رهن ثانویه مسکن با همکاری بانک مرکزی

به گزارش عیارآنلاین، عباس آخوندی در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به این پرسش که قرار بود صندوق‌های پس‌انداز آبان‌ماه سال جاری راه‌اندازی شود، اظهار کرد: بحث راه‌اندازی صندوق‌ها زمین و مسکن موضوع جدیدی نیست و سابقه آنها در ایران به بیش از ۴۰ سال قبل برمی‌گردد. در بحث راه‌اندازی صندوق‌های پس‌انداز مسکن موضوع مهم […]

۱۱ اسف ۱۳۹۲
در نامه‌ای از سوی رییس‌جمهوری صورت گرفت:

ابلاغ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور

رییس‌جمهور در نامه‌ای به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی،قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور را جهت اجرا ابلاغ کرد.

۱۱ اسف ۱۳۹۲

درآمد بالای ماهانه ۱.۸ میلیون تومان، پیشنهاد مطرح دولتی‌ها برای حذف یارانه نقدی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در تشریح آخرین بررسی‌های دولت برای حذف یارانه پردرآمدها در سال۹۳ از یک پیشنهاد دولت برای تعیین درآمد ماهی ۱.۸میلیون تومان برای حذف یارانه خبرداد و گفت:دولت برای سرکشی به حساب بانکی باید از مردم اجازه بگیرد.

۱۱ اسف ۱۳۹۲

زیرساخت‌ تولید برای اجرای فاز دوم هدفمندی فراهم نیست

عضو هیأت مدیره جامعه متخصصین نساجی ایران با بیان اینکه هنوز دولت برای اجرای فاز دوم هدفمند سازی یارانه‌ها درصدد ایجاد زیرساخت‌های بخش تولید بر نیامده است، گفت:واحدها با تسهیل واردات کالا، افزایش نرخ تورم و قیمت سوخت نگران هستند.

۱۱ اسف ۱۳۹۲

۱.۹ میلیارد یورو دارایی بلوکه ایرانی آزاد شد/بازگشایی خط اعتباری چین

طی ۴ تا ۵ ماهه گذشته این بانک ال سی طرح فولادی (فولاد سپید دشت) را گشایش اعتبار کرد، دو طرح فولادی قائنات و میانه نیز آماده افتتاح اعتبار است. در عین حال، ۴ طرح دیگر نیز تأمین مالی خواهد شد به طوری که در روزهای پایانی سال ۲۰۱۳ ال سی آنها به طرف چینی ابلاغ شد و ظرف یکی دو ماه آینده ال سی آن گشایش می یابد. در مجموع رقم خط اعتباری چینی هفت طرح فولادی مذکور ۱.۹ میلیارد یورو است

۱۱ اسف ۱۳۹۲
از سوی معاون اول رییس جمهور:

ابلاغ تکالیف جداگانه اقتصاد مقاومتی به دستگاه‌های اجرایی

به دنبال ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، معاون‌اول رییس‌جمهور، طی ماموریت‌های جداگانه‌ای، تکالیف وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی و معاونین رییس جمهور و بانک مرکزی را ابلاغ کرد.

۱۱ اسف ۱۳۹۲

شروع توزیع سبدکالا خانوار‌های کمتر از ۴ نفر از روز دوشنبه

برپایه اطلاعیه وزارت صنعت،معدن وتجارت، مشمولان سرپرستان خانوارهای سه، دو و یک نفره شامل کارگران شاغل و مستمری بگیران با حقوق بیش از پنج میلیون ریال (پانصد هزار تومان) و کارکنان دولت دارای بیمه های تامین اجتماعی از روز ۱۲ اسفند ماه جاری تا پایان سال ۹۲ به مراکز عرضه کالا مراجعه و نسبت به دریافت سبد رایگان کالا اقدام نمایند.

۱۱ اسف ۱۳۹۲

مرکز آمار تورم بهمن ماه را ۳۳.۷ درصد اعلام کرد

مرکز آمار ایران تورم بهمن ماه امسال را ۳۳.۷ درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه را با ۵.۵ درصد کاهش نسبت به ماه قبل از آن، ۲۲ درصد اعلام کرد.

۱۱ اسف ۱۳۹۲

بودجه ۹۳ از سوی لاریجانی به رییس جمهور ابلاغ شد+ متن کامل

متن کامل قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور از سوی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای اجرا به حسن روحانی رئیس جمهور ابلاغ شد.