۹ بهمن ۱۳۹۲

متن کامل مصوبه کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه ۹۳

لایحه بودجه سال 1393 کل کشور در کمیسیون تلفیق، طی 33 جلسه رسمی و جلسات متعدد کارگروه‌ها با حضور دستگاه‌های مختلف اجرایی با محوریت معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، کارشناسان مرکز پژوهش‌ها، دیوان محاسبات و نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معاون و کشاورزی ایران مورد بررسی قرار گرفت

۹ بهمن ۱۳۹۲

اضافه شدن اقشار جدید به دریافت‌کنندگان سبد کالا

در فاصله ۶ روز مانده به پایان مهلت مقرر دولت برای توزیع سبد کالا، خبرها حاکی است، از ۱۲ میلیون حواله سبد کالا که بین ۱۰ فروشگاه و اتحادیه عمده توزیع شده بود، حدود ۲ میلیون را پس گرفتند تا بین اقشار ضعیف‌تر جامعه توزیع کنند.

۹ بهمن ۱۳۹۲

واریز ۱.۵میلیارد دلار به حساب بانک مرکزی تا ۱۵ اسفند

عضو ارشد تیم مذاکرات هسته ای از واریز ۱.۵۵ میلیارد دلار از درآمد نفت بلوکه شده ایران به حساب بانک مرکزی تا ۱۵ اسفند در سه قسط خبر داد و گفت: طی شش ماه آینده ۱۴ میلیارد دلار از پول نفت به کشور بر می گردد.

۸ بهمن ۱۳۹۲

پیشنهاد دولت برای اختصاص سهمیه بنزین صرفاً به سرپرستان خانوار

مهردا بذرپاش، نماینده مردم تهران گفت: اگر این لایحه دولت تصویب شود، بنزین حدود 1500 تومان به مردم عرضه خواهد شد، البته پیشنهاد دولت این است که تنها به سرپرستان خانوار سهمیه بنزین تعلق گیرد؛ بنابراین اگر در یک خانوار چند فرد صاحب خودرو وجود دارد، تنها سرپرست خانوار، مشمول دریافت بنزین سهمیه‌ای به میزان 60 لیتر یا بیشتر شود.

۸ بهمن ۱۳۹۲

برداشته شدن بار مالی ۳۳۰۰ میلیارد تومانی هدفمندی از دوش صنعت برق

مدیر عامل توانیر ادامه داد: با این مصوبه شرایط صنعت برق بهتر خواهد شد، البته این مبلغ به طور کامل جوابگوی صنعت برق نیست ولی شرایط بهتر خواهد شد.

۸ بهمن ۱۳۹۲
انتقاد احمد توکلی از مصوبات تلفیق درباره تبصره هدفمندی

گرانی ۲برابری سوخت در راه است/ یارانه کمیته امدادی‌ها۸۰هزار تومان/ حذف ۲۵میلیون نفر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مصوبه تلفیق درباره تبصره هدفمندی آن را موجب افزایش ۲برابری قیمت سوخت دانست.

۸ بهمن ۱۳۹۲

برنامه‌ریزی فاز ۲هدفمندی به معاونت اجرایی سپرده شد

مسئولیت برنامه ریزی برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها به معاونت اجرایی رئیس جمهور سپرده شد و مسعود نیلی مسئول پیگیری فاز دوم شد، با تشکیل کمپین حذف داوطلبانه یارانه‌ها، رئیس جمهور نیز از دریافت یارانه نقدی انصراف داد.

۸ بهمن ۱۳۹۲
نامه مهم شبکه تحلیلگران فناوری ایران به رئیس‌جمهور

۸ راهکار جدی برای پیشرفت درون‌زا و عبور از تحریم‌ها

شبکه تحلیلگران فناوری ایران(ایتان) با انتشار نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام حسن روحانی، هشت پیشنهاد جدی و مهم برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور ارائه کرد.

۸ بهمن ۱۳۹۲

وضعیت شفافیت اقتصادی ایران در جهان /شفافیت اقتصادی ایجاد می‌شود یا نه؟

در تازه ترین گزارش سازمان شفافیت بین الملل، سال ۲۰۱۳، کشورمان ایران، رتبه ۱۴۴ را در بین ۱۷۷ کشور کسب نمود. در میان کشورهای منطقه، وضعیت کشورمان تنها از کشورهای افغانستان (۱۷۵)، عراق (۱۷۱)، و سوریه (۱۶۸) بهتر است.

۸ بهمن ۱۳۹۲

موافقت آمریکا با پرداخت‌های هالک بانک ترکیه به ایران

دیوید کوهن، معاون وزیر خزانه داری آمریکا گفت هالک بانک ترکیه فرآیند پرداخت پول نفت صادراتی ایران به ترکیه را ادامه می دهد.

۸ بهمن ۱۳۹۲

دست‌ خالی ایران در WTO/ آیا صنایع مبتنی بر مواد اولیه را باید محور جهانی شدن قرار داد؟

10 سال است که ایران در صف انتظار پیوستن به سازمان تجارت جهانی به سر می‌برد و این روزها با حال ناخوش اقتصادش برای عضویت در این سازمان تقلا می‌کند. اما اگر همه توانش را در سبدی بگذارد و بر روی میز WTO پهن کند، آیا کالاهایش در بازار جهانی خواهان زیادی دارد؟ مزیت‌های نسبی ما برای جهانی شدن چیست؟

۸ بهمن ۱۳۹۲

دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ اواخر بهمن احتمالا در نیویورک

شنیده‌ها حاکی از آن است که اولین دور از مذاکرات ایران و 1+5 «احتمالا» در نیویورک برگزار خواهد شد و ظریف، اشتون و معاونین وزارت خارجه1+5 در آن حضور خواهند داشت.

۸ بهمن ۱۳۹۲
با وجود اعلام کاخ سفید مبنی بر کاهش تحریم‌ها

هشدار دوباره معاون خزانه‌داری آمریکا به شرکت‌های خواهان مبادله با ایران

معاون خزانه‌داری آمریکا که برای مذاکره در مورد جزئیات لغو تحریم ایران راهی ترکیه و امارات شده، به شرکت‌های ذی‌نفع از مبادله تجاری با ایران هشدار داد و گفت: ممکن است روزی برسد که راه برای تجارت با ایران باز باشد، اما آن روز، امروز نیست.

۷ بهمن ۱۳۹۲

افزایش قیمت سوخت بر اساس الگوی مصرف خانوار باشد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه از دولت خواسته شده تا ابهامات هدفمندی را رفع کند، گفت: تبصره هدفمندی به معنای اجرای فاز دوم است و اگر دولت بخواهد ۵ ساله اجرا کند، باید لایحه بدهد.

۷ بهمن ۱۳۹۲

ثروتمندان یارانه‌بگیر جریمه می‌شوند!!

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه از تصویب پیشنهادی در کمیسیون تلفیق خبر داد که بر اساس آن ثروتمندان یارانه‌بگیر در سال آینده جریمه می‌شوند!