۲۸ آبان ۱۳۹۲

طرح ملی اشتغال چیست؟

معاون وزير تعاون، كار و رفاه با اعلام اجرای پایلوت طرح ملی آموزش و اشتغال در 180 نقطه از کشور و ماموریت 2 معاون وزیر کار برای پیگیری این مدل جدید اشتغالی گفت: این طرح در 11 گام برای کل کشور اجرا خواهد شد.

۲۷ آبان ۱۳۹۲

عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه: پرداخت یارانه نقدی حذف شد

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی گفت: با تصمیم دولت پرداخت یارانه نقدی حذف و بن کالا جایگزین یارانه نقدی می شود.

۲۶ آبان ۱۳۹۲

نهاوندیان: فعالان اقتصادی به زودی معنای فتح در مذاکرات هسته‌ای را می‌فهمند

عزت و اقتدار ایران در این موضوع از ملت برمی‌خیزد و مذاکره کنندگان ایران حق ندارند به کس دیگری تکیه کنند ولی حق این را دارند که از ملت توقع حمایت داشته باشند زیرا حمایت آنها به تیم مذاکره کننده قدرت خلاقیت می‌دهد. فعالان اقتصادی به زودی خواهند فهمید که معنای فتح در مذاکرات هسته ای چیست، چرا که بلافاصله میدان گشاده ای پیش رویشان قرار می گیرد که می تواند فرصت تحرک و اشتغال زایی را به آن‌ها هدیه کند.

۲۶ آبان ۱۳۹۲

دیدار رئیس صندوق توسعه ملی با رئیس بانک هالک ترکیه

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی در دیدار با «سلیمان اصلان» رئیس هالک بانک ترکیه، با یادآوری اینکه دارایی‌های صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران در آغاز به کار دولت تدبیر و امید بالغ بر 52.9 میلیارد دلار است، به سابقه بهره‌مندی جمهوری اسلامی ایران از «حساب ذخیره ارزی» برای تثبیت اقتصاد کشور اشاره کرد

۲۶ آبان ۱۳۹۲

سفیر نروژ خواستار افزایش همکاری‌ با صندوق توسعه ملی شد

سفیر نروژ خواستار افزایش همکاری با صندق توسعه ملی برای سرمایه‌گذاری در ایران شد.

۲۶ آبان ۱۳۹۲

تحریم جدید علیه شرکت کشتیرانی ایران

حکم دادگاه اروپا برای لغو تحریم هنوز اجرایی نشده و در واقع دو روز مانده به اجرایی شدن حکم دادگاه مصوبه جدیدی را برای اعمال تحریم‌ گذرانده‌اند.

۲۶ آبان ۱۳۹۲

زمزمه‌های تغییر رئیس اتاق بازرگانی ایران

زمزمه استعفای نهاوندیان از ریاست اتاق ایران که از خرداد امسال به‌صورت همزمان مسئول دفتر رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری نیز بود پس از معرفی وی به عنوان عضو حقیقی شورای پول و اعتبار بار دیگر مطرح شد.

۲۵ آبان ۱۳۹۲

کسری تجاری ایالات متحده آمریکا به 41.8 میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس اطلاعات وزارت بازرگانی آمریکا؛ شکاف نموداری میان کالا و خدمات تجاری با افزایشی ۸ درصدی به ۴۱٫۸ میلیارد دلار رسیده است. این رقم برای ماه آگوست ۳۸٫۷ میلیارد دلار بوده است.

۲۵ آبان ۱۳۹۲

مشروح گزارش صندوق بین‌المللی پول از شاخص‌های اقتصاد کلان منطقه و ایران

بر اساس این گزارش متوسط رشد اقتصادی ۳۰ کشور خاورمیانه و آسیای مرکزی در سال ۲۰۱۳ برابر با ۲٫۳ درصد خواهد بود و ایران رشد منفی ۱٫۵ درصدی را در این سال تجربه خواهد کرد.متوسط رشد اقتصادی کشورهای نفتی منطقه نیز ۱٫۹ درصد برآورد شده است. اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۲ رشد منفی ۱٫۹ درصدی را تجربه کرده بود.

۲۵ آبان ۱۳۹۲

نرخ سود جدید اوراق مشارکت قطعا ۲۰ درصد نیست

معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: نرخ سود جدیدی که برای اوراق مشارکت تعیین می‌شود، قطعا ۲۰ درصد نخواهد بود.

۲۵ آبان ۱۳۹۲

صندوق بین‌المللی پول: ارائه گزارش از اقتصاد ایران در اوایل سال آینده

صندوق بین‌المللی پول در بیانیه‌ای چالش‌های اقتصاد ایران را چارچوب‌های پولی و سیاست مالی، اجرای هدفمندی‌ یارانه‌ها و انجام اصلاحات در بانکداری و بخش‌های شرکتی به منظور احیای رشد اقتصادی عنوان کرده است.

۲۱ آبان ۱۳۹۲

سفر بی سر و صدای گروه اعزامی صندوق بین المللی پول به ایران

گروهی از صندوق بین المللی پول از ۲۹ اكتبر تا ۷ نوامبر (۷ تا ۱۶ آبان) برای بررسی وضعیت پیشرفت اقتصادی ایران به تهران رفت. این بازدید فرصتی را برای دیدار با مقامات جدید ایرانی و اطلاع از برنامه های آن ها در جهت اصلاحات اقتصادی فراهم آورد.

۲۱ آبان ۱۳۹۲

وزیر اقتصاد: اثر مثبت تحریم پی‌بردن به اهمیت درآمدهای مالیاتی است

در عین حال، تحریم ها یكسری آثار مثبت هم برای اقتصاد ما داشته كه موجب شد مسئولان اقتصادی كشور بیش از پیش به اهمیت تامین هزینه های دولت و تكیه بودجه های سالیانه بردرآمدهای مالیاتی پی ببرند.

۲۱ آبان ۱۳۹۲

جنگ اقتصادی قدرت اقتصادی می‌خواهد

راهبرد اصولی در مواجهه با آمریکا در این جنگ نیمه‌سخت، به دست آوردن قدرت نیمه سخت است. به عبارت دیگر ما باید بتوانیم قدرت اقتصادی خود را افزایش دهیم. اولین گام نیز کاهش آسیب‌پذیری اقتصاد است.

۲۱ آبان ۱۳۹۲

سناتور آمریکایی: سنا نگران از دست دادن اهرم تحریم است

به گفته سناتور کورکر تحریم‌ها موجب شده است که ایران حاضر به نرمش در برنامه هسته‌ای خود شود و سنا نگران از دست دادن این اهرم است.