۴ اسفند ۱۳۹۲
مدیرعامل تعاونیهای مصرف فرهنگیان:

تعاونی‌ها توان توزیع دومین سبد کالا قبل از ۹۳ را ندارند

مدیرعامل تعاونیهای مصرف فرهنگیان با اشاره به اینکه تعاونی‌ها با تمام توان مشغول توزیع سبد کالا هستند گفت:تا پایان سال تعاونی‌ها توان توزیع سبد اول مشمولان مرحله دوم و افرادی که هنوز سبدخود را دریافت نکرده‌اند، دارند

۴ اسفند ۱۳۹۲
عضو هیأت مدیره خانه صنعت‌ومعدن :

اجرای فاز دوم هدفمندی بدون توجه به الزامات اقتصاد مقاومتی سمّ کُشنده است

عضوهیأت مدیره خانه صنعت و معدن با اشاره به اینکه در فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها باید از اشتباهات فاز اول در بخش تولید جلوگیری شود، گفت: فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها باید با درنظر گرفتن الزامات اقتصاد مقاومتی اجرا شود

۴ اسفند ۱۳۹۲

آمریکا تحریم شرکت خارجی همکار با ایران را لغو کرد

این شرکت در سال 2011 به دلیل کمک به خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران جهت خرید یک تانکر هدف تحریم آمریکا قرار گرفته بود.

۴ اسفند ۱۳۹۲

ایران و چین سند جامع همکاری‌ امضا کردند

وزیر بازرگانی چین و وزیر اقتصاد ایران در پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و چین سند جامع همکاری‌های اقتصادی، تجاری، علمی‌و‌فناوری دو کشور را امضا کردند.

۴ اسفند ۱۳۹۲
وزیر بازرگانی چین:

نوار اقتصادی جاده ابریشم نیازمند همکاری ایران است

این نوار می‌تواند ظرفیت خوبی برای ادامه سیاست‌های اقتصادی بازار چین و ایران باشد و افزایش بهره‌وری را به دنبال خواهدداشت؛ این نوار مربوط به مسائل تجاری و اقتصادی می‌باشد و ارتباطی با مسائل سیاسی و نظامی ندارد.

۴ اسفند ۱۳۹۲

وندی شرمن: برنامه غنی‌سازی ایران بستگی به مذاکرات دارد

مهم است که مقامات اسرائیلی بدانند که گفت‌وگوها با ایران چگونه پیش می‌رود/این ممکن است که ایران برنامه غنی‌سازی کوچک و مجزا داشته باشد اما این بخشی از مذاکرات خواهد بود.

۴ اسفند ۱۳۹۲

ضرورت راه‌اندازی سامانه هوشمند املاک و مستغلات

در هر سیستمی برای ارزیابی‌های بعدی و سیاستگذاری تا اطلاعات نباشد نمی‌توانیم نه سیاستگذاری جدید داشته باشیم و نه از سیاست‌های گذشته ارزیابی مناسبی داشت.

۴ اسفند ۱۳۹۲

اظهار نظر وزیر اقتصاد پیرامون وضعیت رشد اقتصاد و مناسبات با چین

وزیر اقتصاد در اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و چین، ضمن اعلام بازگشت اقتصاد ایران به شرایط رشد، گفت: دولت ایران همواره به دنبال توسعه مناسبات خود با کشور چین میباشد.زمینه‌های فراوانی وجود دارد.

۴ اسفند ۱۳۹۲
3 نفر از اقتصاددانان مجلس طی نامه‌‌ای به رییس جمهور:

راهبرد سوم هدفمندی یارانه‌ها/ طرح سهميه انرژي قابل تبديل به وجه نقد

احمد توکلی و غلامرضا مصباحی‌مقدم و محمدحسین حسین‌زاده بحرینی طرحی جدید تحت عنوان «راهبرد سوم» درباره نحوه اجرای هدفمندی، تدوین و به رئیس‌جمهور ارائه کردند.

۴ اسفند ۱۳۹۲

کارگروه ویژه اقتصاد مقاومتی در وزارت اقتصاد

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی راه نجات اقتصاد کشور از مشکلات جهانی است، اظهار کرد: برای بررسی و تبیین شرایط مختلف اقتصاد مقاومتی در وزارت اقتصاد کارگروه ویژه‌ای آغاز به کار کرده است.

۴ اسفند ۱۳۹۲

چرا اقتصاد مقاومتی؟

اقتصاد مقاومتی اقتصاد بدون وابستگی به نفت است که یک ساختار مناسب به خود را می طلبد. نگاه رهبری و مطالبه اصلی ایشان در دولت های مختلف نگاه به توانمندی های درونی کشور، بدون اتکا به اقتصاد نفتی بوده است.

۳ اسفند ۱۳۹۲

استفاده از همه ظرفیتهای قوه قضائیه برای تأمین امنیت اقتصادی

رئیس قوه قضائیه در نامه ای از دادستان کل کشور خواست از همه ظرفیتهای قوه قضائیه در جهت تأمین امنیت اقتصادی در کشور برای کسانی که دارای فعالیت سالم اقتصادی هستند، استفاده کند.

۳ اسفند ۱۳۹۲

راه‌اندازی نهضت «ضدفساد» کلید اصلی تحقق اقتصاد مقاوتی مدنظر رهبری است

یک کارشناس اقتصادی راه اندازی نهضت ضدفساد را کلید اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری دانست و به دولت توصیه کرد، از سال ۹۴ یارانه نقدی را حذف و یارانه خدماتی را ارائه دهد.

۳ اسفند ۱۳۹۲
عسگراولادی:

سهم دولت از اقتصاد باید به زیر ۵۰ درصد برسد

اسدالله عسگراولادی با تأکید بر اینکه ابلاغیه مقام معظم رهبری راهکارهای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی را هم بیان کرده‌ است، گفت: سهم دولت از اقتصاد باید به زیر ۵۰ درصد کاهش یابد.

۳ اسفند ۱۳۹۲

پیشنهاد روسیه برای فروش هواپیمای روسی به ایران

قائم‌مقام وزیر راه گفت: روسیه از ما خواسته است هواپیمای جدید مسافری تولیدی آنها را بررسی کنیم تا اگر مورد تأیید ساختار سازمان هواپیمایی بود، اجازه خرید برای ایرلاین‌ها صادر شود. هم‌اکنون وزارت راه در حال بررسی این موضوع است.