۲۷ مهر ۱۳۹۲

رئیس گروه توسعه سازمان ملل به ایران می‌آید

مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد از سفر رئیس گروه توسعه سازمان ملل به ایران خبر داد.

۲۷ مهر ۱۳۹۲

دو کلید طلایی دولت در اختیار دو نفر

حال باید منتظر ماند و دید سرانجام کلیدهای طلایی حسن روحانی می‌‌توانند قفل مشکلات را در اقتصاد و سیاست خارجی باز کنند و امسال حداقل بودجه با کاهش تحریم‌ها داشته باشیم و یا اینکه وعده‌های داده شده در این باره توخالی از آب درآمده است؟

۲۳ مهر ۱۳۹۲

بررسی متمم بودجه ۹۲ طی هفته آتی در صحن علنی مجلس

برای صندوق توسعه ملی این سیاست‌های کلی تعریف شده است که حداقل 20 درصد از درآمدهای نفتی به آن وارد شود. دولت نظرش این است که چون منابع پیش‌بینی نشده در بودجه قابل تحصیل نیست ما به همان حداقل‌ها کفایت کنیم و 20 درصد از درآمد فروش نفت به صندوق واریز شود.

۲۳ مهر ۱۳۹۲

یارانه مهرماه از ساعت ۲۴ امشب قابل برداشت است

یارانه مرحله سی و دوم مربوط به مهرماه 1392به ازای هر نفر 45500 تومانی سه‌شنبه 23 مهر ساعت 24 به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت است.

۲۲ مهر ۱۳۹۲

نمایندگان جدید دولت در اتاق بازرگانی تهران معرفی شدند

وزیر صنعت، معدن و تجارت طی نامه‌ای به رییس اتاق ایران، ۲۰ نفر نماینده این وزارتخانه برای عضویت در هیئت نمایندگان اتاق تهران را معرفی کرد.

۲۲ مهر ۱۳۹۲
رئیس کمیسیون واردات اتاق ایران:

نباید از رابطه با آمریکا ذوق‌زده شد/ تشکیل اتاق مشترک ایران و آمریکا زمان‌بر است

رئیس کمیسیون واردات اتاق ایران با اعلام اینکه ثبت اتاق بازرگانی ایران و آمریکا در کوتاه‌ترین زمان ممکن حداقل ۶ماه زمان نیاز دارد،‌ گفت: ذوق زدگی از رابطه با امریکا به اندازه قهر کامل با این کشور برای ما ضرر دارد.

۲۱ مهر ۱۳۹۲
سیف در گفتگو با بولمبرگ:

اولویت کاهش تورم و نقدینگی/40 درصد نقدینگی مربوط به مسکن مهر

در دولت سابق ایران، اختصاص اعتبار به بسیاری از بخش ها بر اساس تحلیل‌های کارشناسی نبود. پروژه‌ای در مسکن‌سازی برای افراد فقیر اجرا شد و منابع بسیاری به آن اختصاص داده شد که 40 درصد حجم نقدینگی مربوط به آن است.

۲۰ مهر ۱۳۹۲

تخصیص 70 درصدی بودجه عمرانی سال گذشته و سهم بسیار پایین حمل و نقل ریلی از آن

با این وجود سهم حمل و نقل ریلی از این رقم بسیار پایین است و با توجه به منابع محدود بخش خصوصی نمی‌توان به اهداف تدوین شده برای این حوزه در سند چشم انداز دست یافت.

۲۰ مهر ۱۳۹۲

دوشنبه؛ نشست مشترک نمایندگان دولت و مجلس با موضوع بودجه۹۳ و درآمدهای هدفمندی

در این نشست قرار است که قرار است با حضور نمایندگان دولت و نمایندگان مجلس برگزار شود، اصلاح قانون بودجه 92 بررسی و رایزنی‌هایی درباره لایحه بودجه سال 93 نیز انجام خواهد شد.

۲۰ مهر ۱۳۹۲

تحریم‌ها کشور را مستقل کرد/ نقش تحریم‌ها بر تورم تسریع بخشیدن به آن بوده است.

امروز مردم تورم را به حساب تحریم گذاشته‌اند در حالیکه ما کارشناسان اقتصادی اثر نقدینگی بر تورم را پیش‌بینی کرده بودیم و می‌دانیم که نقش تحریم‌ها بر تورم تسریع بخشیدن به آن بوده است.

۲۰ مهر ۱۳۹۲

تشکیل کارگروه ویژه برای بررسی پرونده بابک زنجانی

در این کارگروه همچنین برخی دستگاه‌های اجرایی به همراه کارشناسانی از بانک مسکن و بانک های دیگر نیز حضور دارند و قرار است این کارگروه در یک فرصت منطقی گزارشی را تهیه کرده و به کمیسیون اصل نود ارائه کند.

۲۰ مهر ۱۳۹۲

خودداری بانک‌ها از گشایش ال سی 30 درصدی

در ادامه روند نظام بانکی در مهجور گذاشتن بخش تولید، برخی از بانک‌ها ضمن سرباز زدن از گشایش ال سی 30 درصد، دلیل خود را کمبود منابع اعلام کرده‌اند.

۱۹ مهر ۱۳۹۲

ظرفیت ترانزیت دریایی 5 برابر رقم فعلی است/ لزوم افزایش بهره‌وری ناوگان دریایی

در تمام دنیا بنادر و دریا‌ها مجموعه‌ای است که تنها مختص سازمان بنادر و دریانوردی نیست، بلکه باید این هماهنگی وجود داشته باشد که تمام ارگان‌های دریایی و بخش‌های ملی هر کشور از بنادر و دریانوردی حمایت کنند

۱۸ مهر ۱۳۹۲

دولت فعلاً آمادگی حذف یارانه دهک‌های بالا را ندارد

نوبخت در جلسه‌ای مشترک بین نمایندگان دولت و مجلس اعلام کرد که دولت فعلاً آمادگی حذف دهک‌های بالا را ندارد

۱۸ مهر ۱۳۹۲

شرکت‌های بیمه ایرانی 3 هفته قبل به طرف هندی معرفی شده

شرکت‌های بیمه ایرانی 3 هفته قبل به طرف هندی معرفی شده و آنها هم این شرکت‌ها را مورد تأیید قرار داده‌اند. مشکل بیمه‌ای در این مبادلات کاملاً رفع شده است.