۲۲ اسف ۱۳۹۲

کارها و پژوهش‌های اقتصاد مقاومتی به صورت هماهنگ انجام شود

کارها در زمینه تحقق سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در بخش اقتصاد مقاومتی باید با هماهنگی پیش رود و در این حوزه نباید به صورت جزیره‌ای عمل شود

۲۲ اسف ۱۳۹۲

ارزش ۸۸۵ میلیارد دلاری تولیدات صنایع دریایی چین

ارزش ناخالص تولید صنایع دریایی چین در سال ۲۰۱۳ بیش از پنج تریلیون و ۴۳۱ میلیارد یوان (برابر با ۸۸۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار) اعلام شد.

۲۲ اسف ۱۳۹۲

سعید لیلاز: احیای اقتصاد ایران با ۲ گامِ افزایش بهره‌وری و رشد سرمایه‌گذاری

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، پایگاه اینترنتی المانیتور مصاحبه‌ای با سعید لیلاز، اقتصاد دان ایرانی انجام داده و نظرات وی در مورد وضعیت اقتصادی ایران را منعکس کرده است. بر اساس این گزارش مشاور سابق رئیس جمهور دوره اصلاحات، یکی از منتقدان سیاست های اقتصادی محمود احمدی نژاد بود. با روی کار آمدن […]

۲۲ اسف ۱۳۹۲

ایجاد بانکداری متمرکز و ایجاد پایگاه جامع اطلاعات مشتریان در بانک مرکزی

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی با اعلام اینکه طبق برنامه پنجم توسعه، بانک مرکزی موظف به ایجاد نظام بانکداری متمرکز است گفت: تغییرات در حوزه بانکداری به روز آوری می شود.

۲۲ اسف ۱۳۹۲

۷ هزار نفر ممنوع‌الخروج مالیاتی/اصناف حاضر به بیان فعالیتشان در اظهارنامه نیستند

در نظام مالیاتی هر فردی که فعالیت اقتصادی می‌کند، باید به نظام مالیاتی فعالیت خود را ارائه کند آنچه در سال‌های اخیر با اصناف مشکل داشتیم، این است که اصناف حاضر نیستند، در اظهارنامه‌ای که ارائه می‌دهند، بگویند که چه کار می‌کنند.

۲۲ اسف ۱۳۹۲

تعیین مزد باید برطبق ۲ مولفه تورم و سبد معیشت تعیین شود

با توجه به این‌که نرخ تورم در ماه‌های پایانی سال بیش از ۳۰ درصد اعلام شده است نمایندگان کارگران به هیچ وجه حاضر به پذیرفتن افزایش دستمزد پایین تر از نرخ تورم نیستند و در راستای مخالفت کارفرمایان از دولت انتظار دارند با حمایت از این قشر ضعیف معیشت کارگران تقویت کند.

۲۲ اسف ۱۳۹۲

پخش فراخوان انصراف از یارانه به درخواست دولت به ازای برنامه مناظره

این هفته به جای برگزاری مناظره، فراخوان انصراف داوطلبانه از دریافت یارانه به درخواست دولت در رسانه ملی پخش می‌شود.

۲۲ اسف ۱۳۹۲

بلاتکلیفی سبد کالای دوم در دولت

نعمت‌زاده گفت: دولت هیچ تصمیمی برای تغییر متولی توزیع سبد کالا نگرفته است.

۲۲ اسف ۱۳۹۲

تمدید وضعیت اضطراری علیه ایران و ادعاهای ضدایرانی باراک اوباما

رییس‌جمهوری آمریکا در نامه‌ای به کنگره خبر داده است که با تمدید وضعیت اضطراری در قبال ایران، قانونی را که ۱۹ سال پیش در این زمینه وضع شده بود برای یک سال دیگر اجرایی نگه می‌دارد.

۲۲ اسف ۱۳۹۲

اعتراض میرکاظمی به نوبخت: چرا ایشان میگویند کسری بودجه نداشتیم؟

درباره صحبت‌های آقای نوبخت دو نکته مهم باید مورد توجه قرار بگیرد، نکته اول آن است که عملکرد بودجه روی ۵۵ درصد است و این که می‌گویند بدون کسری بودجه سال را به آخر رسانده‌اند بر چه اساسی است؟ یعنی ۴۵ درصد کسری از نظر ایشان عدد کوچک و قابل گذشتی است؟

۲۲ اسف ۱۳۹۲

اقتصاد تک‌محصولی آنهم از نوع خام‌فروشی تنش‌آفرین، خلاقیت‌کش و خودستیز است

سالهاست سوءمدیریت‌های بخش دولتی را با درآمدهای سرشار نفتی جبران می‌ کنیم، متاسفانه با تبدیل ذخیره سرمایه ملی به واردات مواد غذایی انسان و دام و محصولات مصرفی، ناخواسته به جنگ اقتصاد ملی می‌رویم.

۲۲ اسف ۱۳۹۲

غیرکارشناسی بودن حذف طرح شبنم/ساماندهی نظام توزیع کالا

تقویت بخش تولید و صنعت می تواند به بهبود نظام توزیع کالای کشور کمک کند که البته برای این کار باید شرایط فراهم شود، بطور مثال سیستم بانکی کشور باید به نحویی اصلاح شود که با ارائه تسهیلات مناسب به بخش صنعت و تولید زمینه تولید کالاهای با کیفیت را فراهم کند.

۲۲ اسف ۱۳۹۲

نگرانی از رکود اقتصاد چین باعث کاهش قیمت نفت شد

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت نگرانی سرمایه‌گذاران از وضعیت اقتصادی چین کاهش یافت و هر بشکه نفت ۱۰۷.۹۶ دلار در هر بشکه فروخته شد.

۲۲ اسف ۱۳۹۲

تاکید بر توسعه فعالیت‌های کشتیرانی در دیدار روحانی با سلطان قابوس

رؤسای دو کشور ایران و عمان همچنین با اشاره به زمینه‌های موجود، بر ضرورت توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف اعم از کشتیرانی، گمرکات، مسائل پولی و مالی‌، محیط زیست، گردشگری و همکار‌های علمی و تحقیقاتی تاکید کردند.

۲۱ اسف ۱۳۹۲

محدودیت معاملاتی بورس از شنبه حذف خواهد شد/واکنش مثبت بازار به این خبر

بنا به درخواست بسیاری از سهامداران و سرمایه‌گذاران بازار، مبنی بر حذف مقررات جدید که به دنبال آن محدودیت‌های فروش به وجود آمده بود، امروز در اطلاعیه‌ای این خبر بالاخره تأیید شد و از روز شنبه رویه جدید معاملاتی لغو خواهد شد.