۱۴ اسفند ۱۳۹۲

برنامه‌های اقتصاد مقاومتی دولت اعلام شد

رئیس دفتر رئیس جمهور در تشریح برنامه‌‌های اقتصاد مقاومتی دولت از کاهش اتکاء به درآمدهای‌نفت برای کاهش آسیب‌پذیری در تحریم، اولویت توسعه پتروشیمی، سواحل‌جنوب در صندوق‌توسعه ملی و توسعه صادرات‌فولاد، حمل‌ونقل ریلی خبر داد

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

گردهمایی اتاق بازرگانی با حضور نهاوندیان

گردهمایی اتاق بازرگانی ایران صبح امروز با حضور محمد نهاوندیان آغاز به کار کرد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲
در جلسه شورای پول و اعتبار:

بانک مرکزی مکلف به ارائه گزارش مطالبات معوق شد

شورای پول و اعتبار، بانک مرکزی را مکلف کرد تا تمهیدات لازم به‌منظور عملیاتی نمودن سیاست های اقتصاد مقاومتی در طراحی و اجرای سیاست‌های پولی و اعتباری را مورد بررسی قرار داده و در جلسه آتی شورای پول و اعتبار ارائه دهد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲
معاون امور گمرکی گمرک:

واردات شبانه‌روزی کالاهای اساسی از گمرک/30 درصد واردات کشور؛ کالاهای اساسی

برای ترخیص کالاهای اساسی دستور ترخیص شبانه‌روزی صادر کردیم و این کماکان به قوت خود باقی است، حتی ایام تعطیل کالاهای اساسی وارد کشور می‌شوند، به همین خاطر از دستگاه‌ها و سازمان‌های همجوار که صادر کننده مجوز هستند درخواست می‌کنیم که در روزهای تعطیل این همکاری را داشته باشند.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

واردات بیش از 18 میلیون دلار آلات موسیقی از چین

واردات آلات موسیقی ایران از چین در سال ۲۰۱۳ با افزایش ۲ برابری نسبت به سال قبل از آن به ۱۸.۳ میلیون دلار رسید.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

مبنای پرداخت نقدی، خط فقر و تورم باشد

دولت باید از اختیاراتی که مجلس برای اجرای فاز دوم هدفمندی به او داده به صورت منطقی و عاقلانه و بر اساس گردش اقتصادی کشور استفاده کند. طبق قانون، دولت باید سقف درآمدی مشمولان دریافت یارانه را تعیین کند و در این مسیر باید شاخص تورم و خط فقر را مبنا قرار دهد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

توزیع برگه نام‌نویسی برای دریافت یارانه/افزایش یارانه اقشار ضعیف

برگه نام‌نویسی برای دریافت یارانه نقدی احتمالاً تا پایان امسال اعلام رسمی می‌شود/یارانه نقدی قشرهای نیازمند به هیچ وجه قطع نخواهد شد و حتی ممکن است یارانه نقدی این قشرها افزایش هم پیدا کند.

۱۳ اسفند ۱۳۹۲

توصیه‌هایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی

موضوع اقتصاد مقاومتی اولین بار در شهریور سال 89 از سوی رهبر معظم انقلاب به دلیل پیش‌بینی‌هایی که ایشان برای صیانت از انقلاب دارند مطرح شد به طوری که چندین بار از سال 89 به بعد در سخنرانی‌ها و بیانات خود به ویژه با فرهیختگان به این موضوع اشاره کردند.

۱۳ اسفند ۱۳۹۲

قسط‌ اول توافقنامه باز هم تقسیط می‌شود

بررسی‌ها نشان می‌دهد قسط اول این پول‌های آزاد شده به حساب بانکی در سوئیس واریز شده اما تاکنون امکان انتقال آن به ایران فراهم نشده است. گفته می‌شود علت عدم انتقال این وجوه به کشور، مشکل نقل و انتقال و مبادلات بانکی بوده است.

۱۳ اسفند ۱۳۹۲

رییس مجلس خبرگان: اقتصاد مقاومتی از سوی سه‌ قوه به صورت عملی دنبال شود

تفسیر از اقتصاد مقاومتی این است که خود را متکی به خارجیان نکنیم، البته این متکی نبودن به خارجی‌ها به این معنا نیست که نیاز به آنها ندارم چراکه همه ملت‌ها وابسته‌اند و بسیاری از مسائل در اثر همین روابط است که توسعه می‌یابد و پیشرفت می‌کند.

۱۳ اسفند ۱۳۹۲

هند یک شرکت خصوصی را برای توسعه چابهار تعیین کرد

هند در نظر دارد تا 100 میلیون دلار در توسعه این بندر سرمایه‌گذاری کند. این بندر از نظر استراتژیک و اقتصادی برای هند از اهمیت بسیاری برخوردار است و می‌تواند دروازه ورود کالاهای هندی به افغانستان باشد.

۱۳ اسفند ۱۳۹۲
روحانی:

اقتصاد مقاومتی جهت‌دهنده اقتصاد ایران است

رئیس‌‌جمهور گفت: حسن نیت ایران برای حل مسئله هسته‌ای آشکار است و اگر طرف مقابل ما هم در این مسیر حسن نیت داشته باشد، معتقدم در زمان کوتاه حتی ممکن است در ۶ ماه اول بتوانیم به توافق نهایی برسیم.

۱۳ اسفند ۱۳۹۲
با حضور رئیس کل گمرک و رئیس سازمان ملی استاندارد؛

امضای تفاهم نامه ی همکاری در راستای تسهیل صادرات و واردات

تفاهم نامه همکاری بین گمرک جمهوری اسلامی و سازمان ملی استاندارد در محل گمرک ایران به امضاء رسید.

۱۳ اسفند ۱۳۹۲

دستور نعمت‌زاده به معاونانش برای اجرای اقتصاد مقاومتی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به لزوم استفاده از همه ظرفیت‌های کشور بر عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

۱۳ اسفند ۱۳۹۲

عامل اصلی کاهش تورم، رفتار مصرفی خانوار است

ارتباط تورم با رفتار خانوار بیانگر مدارای خانوار با وضعیت موجود است، خانوار در این مرحله مدارا می کند و بیانگر آن سهم اقلام کالایی خوراکی که افزایش قیمت بالایی داشته‌اند، به شدت در مصرف خانوار کم شده است.