۷ بهمن ۱۳۹۲

ثروتمندان یارانه‌بگیر جریمه می‌شوند!!

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه از تصویب پیشنهادی در کمیسیون تلفیق خبر داد که بر اساس آن ثروتمندان یارانه‌بگیر در سال آینده جریمه می‌شوند!

۷ بهمن ۱۳۹۲

واریز قسط اول دارایی‌های بلوکه‌شده در 12 بهمن

قائم مقام بانک مرکزی گفت: قسط اول دارایی‌های بلوکه‌شده ایران، اول فوریه (12 بهمن) به حساب بانک مرکزی واریز می‌شود.

۷ بهمن ۱۳۹۲

غیبت وزرا در جلسه شورای گفتگو

در جلسه امروز دوشنبه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی عدم حضور هیچ کدام از هشت وزیر اقتصادی عضو شورای گفت‌وگو مورد انتقاد شدید نمایندگان مجلس قرار گرفت و این هشدار داده شد که اگر غیبت وزرا تکرار شود باید در مجلس حاضر شده و به نمایندگان پاسخ دهند.

۷ بهمن ۱۳۹۲

تصویب درآمد ۶۳ هزار میلیارد تومانی دولت از هدفمندی یارانه‌ها

کمیسیون تلفیق لایحه بودجه، درآمد ۶۳ هزار میلیارد تومانی دولت از هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۳ را تصویب کرد.

۷ بهمن ۱۳۹۲

رانت جذابیت تولید را از بین برده/ سود ۵۰ درصدی بانک‌ها در رشد منفی اقتصادی

یک اقتصاددان رواج فعالیت‌های غیرمولد در اقتصاد کشور را از جمله مشکلات و مانع بزرگ این بخش دانست و به دولت توصیه کرد: اگر می‌خواهیم از دام رکود تورمی رها شویم باید برای تولید فکری کنیم و از شوک‌درمانی در اقتصاد بپرهیزیم.

۶ بهمن ۱۳۹۲
مدیر اتاق بازرگانی و صنعت دبی:

لغو تحریم ایران به نفع دبی است

مدیر اتاق بازرگانی و صنعت دبی گفت: اگر تحریم ها علیه ایران کاهش یابد، قطعا به نفع دبی خواهد بود و در این صورت شاهد افزایش مجدد مبادلات تجاری بین ایران و دبی خواهیم بود.

۶ بهمن ۱۳۹۲
رئیس کل بانک مرکزی:

پیش بینی بانک مرکزی از تورم سال آینده با اجرای فاز دوم هدفمندی

رئیس کل بانک مرکزی از اختصاص ۳۱ میلیارد دلار ارز مبادله‌ای از ابتدای سال جاری به واحدهای تولیدی خبر داد و گفت: نرخ ۲۶۵۰ تومان قیمت دلار مبادله‌ای در سال آینده نخواهد بود.تورم سال ۹۳ را هم روی ۲۵درصد تثبیت می کنیم.

۶ بهمن ۱۳۹۲

پرونده شکایت کارگران به دستمزد۹۳ در مرحله نهایی

دبیرکانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران درباره آخرین وضعیت شکایت کارگران گفت: ریاست دیوان عدالت اداری اخیرا اعلام کرده‌ که کارگران نگران حقوق خود نباشند چرا که با دولت مذاکره شده و منتظر تامین اعتبار از سوی دولت هستیم.

۶ بهمن ۱۳۹۲

معاون وزیر اقتصاد: طرح تحول بانک، گمرک و مدیریت اجرا می‌شود

معاون پارلمانی وزیر اقتصاد با بیان اینکه فاز ۲ هدفمندی یارانه‌ها فعلا اجرا نمی‌شود، گفت: طرح تحول اصلاح ساختار مدیریت، گمرک، بیمه، بانک و مالیات به عنوان یک الزام اجرا می‌شود.

۶ بهمن ۱۳۹۲

بانک مرکزی مدافع حقوق مردم است یا مفسدان اقتصادی!؟

روش تقسیط مجدد 5ساله معوقات بدهی توسط بانک مرکزی به این معناست که همچنان حجم عظیمی از سپرده های مردم در اختیار افرادی خاص قرار دارد و بانک مرکزی فقط شکل ظاهری آن را تغییر داده است!

۶ بهمن ۱۳۹۲

سازوکاری برای هدایت نقدینگی در شرایط رکود تورمی

بنابراین سازوکار بهینه برای جهت دهی نقدینگی در این شرایط بدین شکل است که با هدایت تقاضای اطمینان پول به سمت تقاضای سرمایه گذاری، تقاضای مصرفی پول در آینده را مدیریت کرد و انتظارات تورمی برای آینده را نیز کاهش داد.

۵ بهمن ۱۳۹۲

متن تبصره دولت برای هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۳

بر اساس «تبصره 21 لایحه بودجه ۹۳» در خصوص «هدفمندی یارانه‌ها»، 532 هزار میلیارد ریال از درآمد هدفمندی برای پرداخت نقدی و غیر نقدی و تقویت نظام سلامت اختصاص می‌یابد.

۵ بهمن ۱۳۹۲
مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی:

برنامه بانک مرکزی افزایش نقدینگی از طریق افزایش ضریب‌فزاینده است

مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به شرایط رکود و تورم در اقتصاد ایران، اظهارداشت: یکی از راهکارهای از بین بردن رکود در اقتصاد رشد نقدینگی است اما برنامه بانک مرکزی در این زمینه عدم افزایش رشد پایه پولی و رشد نقدینگی از محل رشد ضریب فزاینده پولی است.

۵ بهمن ۱۳۹۲

درخواست مهلت سه‌ماهه دولت از مجلس برای تهیه برنامه اجرایی هدفمندی

شاپور محمدی معاون وزیر اقتصاد: دولت از مجلس یک مهلت سه ماهه خواسته تا بعد از اینکه تبصره هدفمندی یارانه‌ها به تصویب رسید، در مدت 3 ماه برنامه چگونگی اجرای هدفمندی را تهیه کند.

۵ بهمن ۱۳۹۲

عزم آمریکا برای از بین بردن خوشبینی‌ها نسبت به اقتصاد ایران

معاون وزیر خزانه داری آمریکا در راستای سیاست ارعاب شرکت های خارجی برای جلوگیری از بازگشت آن ها به ایران گفت: «ایران برای انجام تجارت آزاد نیست و شبکه گسترده ای از تحریم های پیچیده علیه ایران همچنان پابرجاست».