۱۶ شهریور ۱۳۹۲

پاسخ‌های طیب‌نیا به سه پرسش

به گزارش عیارآنلاین، علی طیب نیا، وزیر اقتصاد در پاسخ به سه سوال خبرگزاری نما مطالبی را بیان کرد. در ادامه سوالات و پاسخ‌ها را ملاحضه می‌کنید: به نظر شما مردم در روزها و ماههای آینده شاهد چشم انداز مثبت اقتصادی در کشور خواهند بود ؟ مجموعه بررسی های گسترده ای صورت گرفته در حوزه […]

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

بالاترین میزان تورم در بین 148 کشور

کشور ایران، اتیوپی، مالاوی، ونزوئلا، تانزانیا، گینه، مغولستان، اوگاندا، سیرالئون و نیجریه نیز دارای بالاترین میزان تورم در جهان هستند. 10 کشور گرجستان، سوئیس، ژاپن، برونئی، اوکراین، امارات، نروژ، سوئد، یونان و نیوزلند نیز دارای کمترین میزان تورم در جهان هستند.

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

تیم اقتصادی دولت سر ندارد

نادران گفت:الان در حوزه اقتصادی دولت چه با تعریف محدود چه با تعریف کلان همان مشکل متاسفانه وجود دارد؛ از نظر ما بعنوان یک ناظر بیرونی معلوم نیست که حرف آخر را آقای نوبخت می زند؟ یا آقای طیب نیا می‌زند؟ یا آقای جهانگیری و یا آقای نهاوندیان می زنند؟

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

نادران: اینکه می‌گویند مسکن مهر عامل 50 درصد تورم است، اغراق می‌کنند.

اغراق می کنند که می گویند مسکن مهر عامل 50 درصد تورم است، این مباحث مستند به اصول و مبنای علمی نیست.

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

صالحی: دو سال پیش درباره تحریم‌ها هشدار دادم، دوستان ایراد گرفتند

در چنان مظلوميتي بوديم كه در داخل كشور نيز نمي توانستيم حرف خود را بزنيم. به ما مي گفتند اين چه حرفي است و چه نامه اي است كه نوشته ايد، آنها نمي توانند نفت و بانك مركزي ما را تحريم كنند و اگر بخواهند نفت ما را تحريم كنند، قيمت نفت ۲۵۰ دلار مي شود.

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

ادامه رویکرد خصمانه آمریکا علیه ایران/تحریم 6 نفر و 4 شرکت به‌دلیل کمک به ایران

آمریکا ۶ فرد و ۴ شرکت را به‌دلیل کمک به ایران در فروش نفت از جمله محمدعلی خطیبی مدیر سابق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران و محمد زیرکچیان زاده مدیرعامل سابق شرکت نفت فلات قاره را به‌دلیل تلاش برای فروش پنهانی نفت به اروپا تحریم کرد

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

یک ساعت کار در هفته را شغل می‌دانید؟/سوالی که از ربیعی پرسیده شد

سازمان جهانی کار می گوید هر فردی که در هفته یک ساعت کار داشته باشد، حتی اگر برای آن کار مزدی نیز دریافت نکند (مانند افرادی که برای خانواده کاری را انجام می دهند)، آن فرد شاغل شناخته می شود و بیکار فردی است که امکان اشتغال یک ساعته در هفته به شرحی که گذشت را نداشته باشد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

تهران آماده ساخت خط آهن ایران ارمنستان است

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، آرتور باغداساریان، رئیس شورای امنیت ملی جمهوری ارمنستان گفت: ایران آماده تامین هزینه های ساخت بخش ایرانی خط آهن ایران ارمنستان است. ارمنستان به مذاکرات با ایران در زمینه شروع عملیات ساخت خط آهن ایران ارمنستان ادامه می دهد اقدامات لازم برای تامین مالی ساخت آن بخش از […]

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

زاکانی: انتساب رئیس اتاق بازرگانی در جایگاه رئیس دفتر رئیس جمهور کار غلطی است

شخص رئیس دفتر ریاست جمهور به دلیل جایگاهش، از امکان اشراف به مسائل محرمانه کشور برخوردار است، لذا اگر این مسائل در جایگاه اول ایشان یعنی اتاق بازرگانی، مورد استفاده قرار گیرد کار غلطی است

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

میزگرد جنبش مدنی ضد تحریم در همایش بانکداری اسلامی

در همایش امسال با استقبال صاحبنظران صنعت بانکداری 160 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که در مجموع از این میان حدود 96 مقاله حائز شرایط تشخیص داده شد و از میان این 96 مقاله نیز 15 مقاله جهت ارائه در همایش انتخاب شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک شد

وزیر اقتصاد در حکمی مسعود کرباسیان را به عنوان رئیس کل گمرک انتخاب کرد.

۱۵ شهریور ۱۳۹۲

مشروح گفتگو 5 رئیس کل بانک مرکزی در همایش بانکداری اسلامی

در این میزگرد ولی‌الله سیف، محمود بهمنی، طهماسب مظاهری، محمدحسین عادلی و مجید قاسمی حضور پیدا کردند و هرکدام با دفاع از عملکردشان در زمانی که در بانک مرکزی بودند به بیان مشکلات سال‌های اخیر نظام بانکی و اقتصاد ایران پرداختند.

۱۴ شهریور ۱۳۹۲
مجمع جهانی اقتصاد:

ایران در شاخص رقابت‌پذیری اقتصاد با 16 پله سقوط هشتاد و دوم شد

مجمع جهانی اقتصاد در جدیدترین گزارش خود از نزول ۱۶ پله ای اقتصاد ایران در شاخص رقابت پذیری خبر داد و اعلام کرد ایران در بین ۱۴۸ کشور رتبه ۸۲ را از این نظر بدست آورده است.

۱۴ شهریور ۱۳۹۲

دکتر مسعود نیلی مشاور رییس‌جمهور در امور اقتصادی

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در حکمی آقای دکتر مسعود نیلی را به عنوان «مشاور رییس‌جمهور در امور اقتصادی» منصوب کرد.

۱۴ شهریور ۱۳۹۲

امین حسین رحیمی؛ رئیس جدید دیوان محاسبات کشور

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس در زمان معرفی وی گفت: ریاست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی آقای مصباحی مقدم در اجرای ماده 11 دیوان محاسبات کشور مبنی بر انتخاب و معرفی رئیس دیوان محاسبات، آقای امین حسین رحیمی را به عنوان ریاست این دیوان معرفی کردند.