۲۴ فروردین ۱۳۹۳
مقامات ارشد مالی جهان

خروج اقتصاد جهانی از بحران

مقامات ارشد مالی جهان ابراز اطمینان کردند که اقتصاد جهانی سرانجام مرحله بحرانی را پشت سر گذاشته و وارد مرحله رشد قوی تر شده است.

۲۴ فروردین ۱۳۹۳

۵۰درصد درآمد فاز دوم هدفمندی در بخش تولید هزینه می‌شود

معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران، مهمترین هدف قانون هدفمندی یارانه ها را برقرای عدالت اجتماعی دانست و گفت: ایران از منابع نفت و گاز ارزشمندی برخوردار است و از نظر اقتصادی در مقایسه با کشورهایی که منابع انرژی ندارند، وضعیت مناسبی ندارد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۳
آیا بستر لازم براي اجراي مرحله دوم هدفمندي فراهم است؟

لازمه اقتصاد مقاومتي و هدفمندی، شفاف سازي اطلاعات است

براي تحقق اقتصاد مقاومتي، اول باید سراغ شفاف سازي برويد/ نگرانی از رها شدن ساز و کار نظارت بر بازار، پورتال ارزی، شبنم و ساتنا/ کدام نهاد پیگیر کنترل گرانی پس از رهاسازی قیمت‌ها خواهد بود؟

۲۴ فروردین ۱۳۹۳

ثبت نام پنجمین گروه متقاضیان یارانه نقدی فاز دوم از نخستین ساعات بامداد امروز

ثبت نام دریافت یارانه نقدی برای سرپرستان متقاضی نیازمند که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها “چهار” است از نخستین ساعات بامداد امروز (یکشنبه) در سایت رفاهی آغاز شد.

۲۳ فروردین ۱۳۹۳

پيمان‌هاي دوجانبه پولي، راهکاري براي دور زدن تحريم‌هاي بانکي

نکته قابل تأمل آن است که با وجود نياز مبرم کشور در شرايط تحريم بانکي غيرانساني غرب، تاکنون ايران پيمان دوجانبه پولي با هيچ کشوري نداشته است. اين در حالي است که بسياري از کشورها براي رهايي از سلطه دلار به چنين اقدامي روي آورده‌اند و تاکنون حدود ۵۰ پيمان دوجانبه پولي در جهان منعقد شده است.

۲۳ فروردین ۱۳۹۳
وزیر ارتباطات:

آمار دقیق انصراف‌دهندگان از یارانه در پایان ثبت‌نام اعلام می‌شود/حملات به سایت رفاهی بی‌اثر بود

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی درباره آمار ثبت‌نام کنندگان و انصراف دهندگان، اظهار کرد: قطعا در این زمینه آمارها موجود است، اما اگر اجازه دهید پس از پایان دوره‌ی ثبت‌نام آمار را اعلام خواهیم کرد.

۲۳ فروردین ۱۳۹۳
با حضور رئيس جمهور برگزار شد:

تشکیل جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی با موضوع صنعت ومعدن

دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی،با حضور حجت الاسلام والمسلمین روحاني، وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان مرتبط برگزار شد.

۲۳ فروردین ۱۳۹۳

وزیر اقتصاد پاکستان: بازار پاکستان به روی محصولات ایرانی باز است

وزیر اقتصاد پاکستان در دیدار با وزیر اقتصاد ایران خواستار همکاری و تعامل بیشتر بخش خصوصی دو کشور شد و گفت: بازار پاکستان بدون هیچ محدودیتی برای صادر کنندگان ایران باز است.

۲۳ فروردین ۱۳۹۳

اعلام آمادگی ایران برای ارائه خدمات فنی و مهندسی به سریلانکا

وزیر امور اقتصادی و دارایی در واشنگتن با وزیر اقتصاد سریلانکا دیدار کرد و از آمادگی ایران برای ارائه خدمات فنی و مهندسی در زمینه های مختلف به این کشور خبر داد.

۲۱ فروردین ۱۳۹۳
طبق بررسی موسسه فدرال سوئیس

147 نهاد مالی بر اقتصاد جهان حکمرانی می‌کنند

یک مطالعه تحقیقاتی نشان داده گروه کوچکی از شرکت‌ها که برخی بانک‌های بانفوذ نیز در آن قرار دارند، عنان اقتصاد جهانی را به دست دارند و آن را هدایت می‌کنند.

۲۱ فروردین ۱۳۹۳

تنها راه پیشروی امروز اقتصاد مقاومتی است

وزیر کشور با اشاره به ناکارآمدی مدل‌های اقتصادی دهه‌های اخیر، مدل اقتصاد مقاومتی را تنها راه حل مشکلات موجود دانست و گفت: براساس تحقیقات انجام شده در سال ۱۴۰۰ ما نزدیک به ۱۱ میلیون بیکار دانشگاهی خواهیم داشت.

۲۱ فروردین ۱۳۹۳
جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا

اگر توافق نفتی تهران – مسکو نهایی شود تحریم ایران را سخت‌تر می‌کنیم

وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی به ایران هشدار داد که عقد قرار داد نفتی 20 میلیارد دلاری با روسیه می تواند موجب سخت تر شدن تحریم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی شود.

۲۰ فروردین ۱۳۹۳
در سال گذشته

۷۵۰۰ تعاونی جدید در کشور ثبت شد

طبق آمار استخراج شده از سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، در سال ۱۳۹۲ حدود ۷۵۰۰ تعاونی جدید در کشور برای انجام فعالیت‌های مختلف کسب و کار به ثبت رسیده‌اند.

۲۰ فروردین ۱۳۹۳

واریز آخرین یارانه مرحله اول هدفمندی، جمعه 22 فروردین

آخرین یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی همگانی مرحله اول در روز جمعه ۲۲ فروردین ۹۳ به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

۲۰ فروردین ۱۳۹۳

درخواست توضیح از آخوندی پیرامون پیشنویس طرح جدید مسکن

وزیر راه و شهرسازی مجموعه اطلاعاتی را به‌عنوان پیش‌نویس طرح مسکن در اختیار نمایندگان مجلس قرار داده است، آخوندی باید به‌طور دقیق و روشن جزئیات این طرح را به اطلاع نمایندگان برساند.