۱۷ اسفند ۱۳۹۲

پشت‌پرده افزایش چراغ خاموش سود بانکی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان پشت‌پرده افزایش چراغ خاموش نرخ سود بانکی گفت: شورای پول و اعتبار ۲ سال قبل مجوز افزایش نرخ سود بانکی را داده است.

۱۷ اسفند ۱۳۹۲

اولین دوره آموزشی اقتصادمقاومتی در شبکه تحلیلگران فناوری برگزار شد

اولین دوره آموزی اقتصاد مقاومتی ویژه فعالین و تشکل‌های دانشجویی، در شبکه تحلیل‌گران ایتان برگزار شد. در این دوره به مفاهیم اصلی اقتصاد مقاومتی با محوریت اندیشه مقام معظم رهبری، بررسی تحریم‌های اقتصادی، آسیب شناسی ساختار اقتصاد و راهبردها و اقدامات اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخته شد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۲
زمان احتمالی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها:

طیب‌نیا: سیر صعودی قیمت‌ها از اردیبهشت آغاز می‌شود

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: وزیر اقتصاد تأکید کرد که از ماه فروردین قیمتی بالا برده نمی‌شود و در ماه اردیبهشت احتمالاً قیمت‌ها سیر صعودی پیدا می‌کند.

۱۵ اسفند ۱۳۹۲

رسیدن نرخ تورم به زیر20 درصد بسیار سخت است/موتور اقتصادی صادرات باید روشن شود

یک اقتصاددان با اشاره به رکود تورمی ایجاد شده در اقتصاد ایران عنوان کرد: در کوتاه مدت برای خروج از رکود می‌توان یک گردش مالی محدود ایجاد کرد اما در بلند مدت قطعا نیاز به رشد بالای GDP داریم.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

حمایت قطعی وزارت نفت از تک نرخی شدن قیمت بنزین

بیژن زنگنه، وزیر نفت گفت: وزرات نفت پیشنهاد خاصی در خصوص قیمت بنزین ندارد.اما اگر امکانش فراهم شود قطعا از تک نرخی شدن قیمت بنزین حمایت می کند.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

سیف: تاکنون هیچ پولی از پول‌های بلوکه شده به ایران نرسیده

در حالی که واریز قسط دوم پول‌های بلوکه‌شده ایران به مبلغ 450 میلیون دلار در هاله ای از ابهام است، برخی گزارش‌ها هم حاکیست که این مبالغ به بانکی کوچک در سوئیس واریز شده و تاکنون امکان برداشت حتی قسط اول هم فراهم نشده است. مقامات دولتی تاکنون در پاسخ به این موضوع سکوت کرده‌ بودند. نمایندگان مردم در مجلس هم از اساس ابراز بی اطلاعی می کنند.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

سؤال اعضای خبرگان درباره قیمت حامل‌های انرژی و هدفمندی یارانه‌ها از وزیر اقتصاد

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وعده وزیر اقتصاد درباره کنترل نرخ تورم و رساندن رشد اقتصادی از نرخ منفی به مثبت، گفت: اعضای خبرگان سؤالاتی را درباره نرخ حامل‌های انرژی و هدفمندی یارانه‌ها از وزیر اقتصاد مطرح کردند.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

پیش‌نویس راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی تا پایان اسفند در مجلس نهایی می‌شود

عضو هیئت رئیسه مجلس از نهایی شدن پیش‌نویس راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی در مجلس خبر داد و گفت: این پیش‌نویس تا پایان امسال نهایی می‌شود

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

زمان اجرای فاز ۲هدفمندی یارانه تا پایان سال تعیین می‌شود

معاون اول رییس جمهور گفت: دولت به هیچ عنوان برنامه‌ای مبنی بر حذف یارانه نیازمندان ندارد و خواسته دولت از مردم و کسانی که نیاز به دریافت یارانه ندارند این است که به صورت داوطلبانه انصراف خود را اعلام کنند.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

برنامه امشب ثریا به بررسی دلایل محرومیت استان سیستان و بلوچستان می‌پردازد

برنامه تحلیلی ثریا امشب به بررسی خشک شدن دریاچه هامون و محرومیت های استان سیستان و بلوچستان میپردازد. همچنین ثریا به تحلیل مستند «ماهی‌ها در سکوت می‌میرند» میپردازد که پیش از برنامه به مدت 50 دقیقه بین دو خبر ساعت 19 و 21 پخش می‌شود.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲
احمد‌توكلي:

فاز اول هدفمندی باید فاز آخر تلقی شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه فاز اول هدفمندی یارانه‌ها باید فاز آخر اجرای این قانون تلقی شود، گفت: شناسایی درآمد خانوار به‌معنای دخالت دولت در زندگی خصوصی مردم نیست.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲
معاون تعاون وزیر کار:

تامین اعتبار ۴۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مورد نیاز شرکتهای تعاونی تولیدی

معاون تعاون وزیر کار با اشاره به تامین اعتبار بیش از ۴۴۰۰ میلیارد ریالی تسهیلات مورد نیاز شرکتهای تعاونی تولیدی توسط صندوق توسعه ملی گفت:هماهنگی های لازم با صندوق توسعه ملی در زمینه تخصیص سهمیه مستقل به بخش تعاون در دستور کار است.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

برنامه‌های اقتصاد مقاومتی دولت اعلام شد

رئیس دفتر رئیس جمهور در تشریح برنامه‌‌های اقتصاد مقاومتی دولت از کاهش اتکاء به درآمدهای‌نفت برای کاهش آسیب‌پذیری در تحریم، اولویت توسعه پتروشیمی، سواحل‌جنوب در صندوق‌توسعه ملی و توسعه صادرات‌فولاد، حمل‌ونقل ریلی خبر داد

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

گردهمایی اتاق بازرگانی با حضور نهاوندیان

گردهمایی اتاق بازرگانی ایران صبح امروز با حضور محمد نهاوندیان آغاز به کار کرد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲
در جلسه شورای پول و اعتبار:

بانک مرکزی مکلف به ارائه گزارش مطالبات معوق شد

شورای پول و اعتبار، بانک مرکزی را مکلف کرد تا تمهیدات لازم به‌منظور عملیاتی نمودن سیاست های اقتصاد مقاومتی در طراحی و اجرای سیاست‌های پولی و اعتباری را مورد بررسی قرار داده و در جلسه آتی شورای پول و اعتبار ارائه دهد.