۸ خرداد ۱۳۹۳

تورم اردیبهشت ماه ۲۸.۴ درصد شد

طبق بررسی‌های انجام شده در مرکز آمار ایران نرخ تورم اردیبهشت ماه ۲۸.۴ درصد و تورم نقطه به نقطه این ماه نیز ۱۷.۲ درصد شده است.

۸ خرداد ۱۳۹۳

سیف برداشت از صندوق توسعه ملی را انکار کرد

ما 4.1 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت نکرده‌ایم. ما حتی مبلغ 20 درصد از مبلغ موجود را به حساب صندوق واریز کرده‌ایم.

۸ خرداد ۱۳۹۳
مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

پیشنهاد ۷ساله شدن مدت ریاست بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی مجمع

پیشنهاد 7ساله شدن رئیس کل بانک مرکزی مطرح است، پیشنهادهای مختلفی درباره زمان مدیریت رئیس کل بانک مرکزی مطرح است و اینکه کنار رئیس جمهور دستگاه‌های دیگر نیز در این تصمیم گیری حق رأی داشته باشند نیز جزو پیشنهادها است.

۷ خرداد ۱۳۹۳

پیمان پولی دوجانبه بین چین و نیوزیلند تمدید می‌شود

«گرانت اسپنسر» معاون بانک مرکزی نیوزیلند گفت: این پیمان پولی دوجانبه کمک شایانی به استفاده از یوآن در سطح بین‌المللی می‌کند و ارتباطات چین-نیوزیلند را بیش از پیش مستحکم می‌‌کند.

۶ خرداد ۱۳۹۳

اعتراف به تفاوت فهرست بدهکاران بانکی قوه قضاییه و بانک مرکزی

معاون نظارتی بانک مرکزی در مورد علت تفاوت فهرست بدهکاران بانکی قوه قضاییه و بانک مرکزی گفت: آنچه قوه قضاییه اعلام کرده، بدهکارانی است که قبلاً از آنها شکایت شده، اما لیست بدهکارانی که بانک مرکزی ارائه کرده به ترتیب از بزرگترین بدهکار به کوچک‌ترین بدهکار تنظیم شده است.

۶ خرداد ۱۳۹۳

سازمان بازرسی: ۱۱ بانک بیش از ۱۵هزار میلیارد تومان ضمانت‌نامه صادر کردند

سازمان بازرسی کل کشور در گزارش اخیر خود با عنوان «گزارش بررسی ضمانت­نامه های تعهد پرداخت صادره در شبکه بانکی کشور» تعداد و مبلغ ضمانت­نامه های صادره جاری با ماهیت حسن اجرای تعهد، حسن انجام کار و تعهد پرداخت در شبکه بانکی را از طریق استعلام از سیستم بانکی بررسی کرده است.

۵ خرداد ۱۳۹۳
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس

حذف دلار از مبادلات تجاری موجب تسهیل تجارت خارجی

پیمان پولی دوجانبه روش نوین برای انجام تجارت بین دو کشور با ارزهای محلی و بدون استفاده از دلار و یورو است و برای برون رفت از مشکلات کنونی می توانیم از این شیوه استفاده کنیم.

۵ خرداد ۱۳۹۳

مزیت تکمیل پروژه‌های مسکن مهر؛ ایجاد بیش از یک میلیون شغل/تامین بیش از یک میلیون مسکن

در بخش مسکن به ازای هر 100 متر مربع زیربنای مسکونی تولید شده، 1.44 شغل مستقیم و 1.008 شغل غیرمستقیم در طی یک سال ایجاد می کند. لذا اشتغال ایجاد شده که از اجرای پروژه‌های در حال ساخت مسکن مهر حاصل می‌شود معادل 1 میلیون و 390 هزار شغل است که ضروری است به آن توجه جدی شود.

۵ خرداد ۱۳۹۳
لاریجانی در صحن علنی مجلس

کمیسیون‌های تخصصی نظارت‌های جدی در کار مسئولان اجرایی داشته باشند

در زمینه مبارزه با فساد که تأکید رهبرانقلاب بود، حتما باید ستاد مبارزه با فساد فعال‌تر شود و کمیسیون‌های تخصصی در این زمینه نظارت‌های جدی در کار مسئولان اجرایی داشته باشند.

۴ خرداد ۱۳۹۳
درخواست یک اندیشکده آمریکایی از اوباما

تداوم فضای ترس از تحریم ها شرط رسیدن به یک توافق خوب با ایران

یک اندیشکده آمریکایی بر این باور است که چرخش خیلی سریع جامعه تجاری بین‌المللی از ترس به طمع، و چرخش خیلی سریع بازار ایران از ناامیدی به امید، می‌تواند از قدرت تحریم‌ها بکاهد. به همین جهت به اوباما توصیه می کند که مانع از کاهش فضای ترس از تحریم‌ها– هم در ایران و هم در خارج از ایران- گردد.

۴ خرداد ۱۳۹۳
رئیس صندوق ضمانت صادرات

تدابیر تضمین ریسک صادرات در تحریم/ مطالبات سنگینی از برخی کشورها داریم

ایران 5 کشور هدف صادراتی پیش روی خود دارد که برخی از آنها ریسک بالایی برای صادرات دارند، عراق و افغانستان دو اولویت اصلی ما هستند که وضعیت اعتباری آنها پر ریسک‌ترین محسوب می‌شود، ما برای این 2 کشور شرایط ویژه اعتبارسنجی قرار داده‌ایم.

۴ خرداد ۱۳۹۳

برگزاری اجلاس اتحادیه پایاپای آسیا به میزبانی بانک مرکزی با حضور نوبخت و سیف

چهل و سومین اجلاس اتحادیه پایاپای آسیا (ACU) روز گذشته به کار خود پایان داد.

۴ خرداد ۱۳۹۳

برخورد با بانک‌های تخطی‌کننده از سقف ۴۰درصدی سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌ها

بانک مرکزی خبر داد، برخی بانک‌ها سقف ۴۰درصد سرمایه گذاری در سهام شرکت ها را رعایت نکردند که با متخلفان برخورد خواهد شد.

۴ خرداد ۱۳۹۳

بانک پاسارگاد از قاضی‌پور شکایت کرد

بانک پاسارگاد در پی اظهارات نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم مبنی بر دریافت وام ۸ میلیارد دلاری این بانک از بانک مرکزی و سرمایه گذاری در دبی، از این نماینده شکایت کرد.

۳ خرداد ۱۳۹۳

لیست مقامات مشمول طرح رسیدگی به دارایی مسئولان

فهرستی از مسئولانی که شامل طرح رسیدگی به اموال و دارایی مسئولان می‌شوند، منتشر شده است.