۱۸ آذر ۱۳۹۲

تصویب کلیات طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری

مجلس شورای اسلامی در شرایطی کلیات طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه ریزی و بهره وری را در جلسه علنی روز یکشنبه تصویب کرد که حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری معاون پارلمانی رییس جمهوری، در این جلسه با صراحت از مخالفت دولت با چنین شیوه ای برای احیای این سازمان خبر داد.

۱۸ آذر ۱۳۹۲
داود کشاورزیان:

رشد 11 درصدی ترانزیت جاده‌ای در 8 ماهه اول سال جاری

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از رشد ۱۱ درصدی ترانزیت جاده‌ای خبر داد و گفت:‌ از ابتدای امسال تا پایان آبان بیش از ۸ میلیون و ۹۶ هزار تن کالا از کشور ترانزیت شد.

۱۸ آذر ۱۳۹۲
نسخه چاپيارسال به دوستان معاون اشتغال وزیر کار مطرح کرد

هنوز مؤلفه دانش وارد تولید نشده است

معاون اشتغال وزیر کار با اشاره به اینکه در سالیان گذشته خدمات بانکی در خدمت تولید نبوده است، گفت: طرفدار دستمزد منعطف هستم، اما این کار در شرایط فعلی قابل اجرا نیست.

۱۸ آذر ۱۳۹۲

سرمایه‌گذاران هندی به زودی در چابهار شروع به فعالیت می‌کنند/ نبود زیر ساخت ریلی مناسب

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با تاکید بر این سرمایه‌گذاران هندی به‌زودی کار را شروع می‌کنند در خصوص میزان سرمایه‌گذاری آنها در چابهار گفت:‌ رقم سرمایه‌گذاری بسیار بالاست، در حال حاضر آنها می‌خواهند 5 میلیون تن کرمیت معادن افغانستان را از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای بندر چابهار حمل کنند.

۱۸ آذر ۱۳۹۲

یک سوم مردم آمریکای لاتین در فقر به سر می‌برند

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، سازمان ملل اعلام کرد، عملکرد ضعیف اقتصادی و افزایش قیمت مواد غذایی کاهش سرعت روند فقر زدایی در آمریکای لاتین و کارائیب را موجب شده است. گزارش سالیانه کمیسیون اقتصادی سازمان ملل در حوزه آمریکای لاتین و کارائیب (ECLAC) می‌گوید 164 میلیون نفر یا به عبارتی 28 درصد […]

۱۷ آذر ۱۳۹۲

متن کامل لایحه بودجه سال ۹۳

متن کامل لایحه بودجه سال آینده کل کشور صبح امروز تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

۱۷ آذر ۱۳۹۲
نمایندگان از پاسخ طیب‌نیا قانع نشدند

کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد

نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر اقتصاد در مورد علت اظهارات رئیس بانک مرکزی در تضعیف ارزش پول ملی قانع نشدند.

۱۷ آذر ۱۳۹۲

دخل و خرج صندوق توسعه ملی در بودجه ۹۳

در لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال آینده دخل و خرج صندوق توسعه ملی مشخص شده است.

۱۷ آذر ۱۳۹۲
رئیس جمهور در صحن علنی مجلس گفت:

اولویت دولت استفاده از فاینانس های خارجی است/ طرح جدید مدیریت یارانه‌ها

رییس‌جمهور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد دولت به تعهد ایجاد شده توسط دولت قبل در مسکن مهر پایبند است و بلافاصله پس از حل مساله تامین مالی مسکن مهر، طرح‌های جایگزین فعالسازی بخش مسکن را اجرا می‌کند.

۱۷ آذر ۱۳۹۲

رئیس اتاق بازرگانی: بخش تولید امروز نیاز به کمک‌های اورژانسی دارد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران معتقد است که تولید اکنون به کمک‌های اورژانسی دولت نیاز دارد و رفع معضل بیکاری در سایه بهبود فضای کسب و کار میسر خواهد شد.

۱۶ آذر ۱۳۹۲

گزارش رویترز از میزان امید اقتصاد ایران به توافق ژنو

رویترز با اشاره به امیدواری جامعه اقتصادی ایران برای بهبود شرایط فعالیت خود در پی توافق هسته ای اخیر نوشت: خوشحالی‌ها در مورد این توافق به دلیل پیچیدگی، ابهام و اجرای تدریجی آن کاهش یافته است.

۱۶ آذر ۱۳۹۲

راهکارهای وزارت اقتصاد برای افزایش رتبه کسب و کار

یکی از راهکارهایی را که وزارت اقتصاد در این راستا دنبال می‌کند، لایحه نظام جامع مالیاتی است و در عین حال تقویت بانک‌ها به منظور پرداخت تسهیلات به بخش تولید که قطعا موجب بهبود شرایط خواهد شد، در دستور کار دارد.

۱۶ آذر ۱۳۹۲

تشکیل جلسه هیئت دولت برای نهایی کردن اعداد و ارقام کلان لایحه بودجه

امروز شنبه قصد داریم در جلسه ای اعداد و ارقام کلان لایحه بودجه سال آینده کل کشور را برای ارائه به مجلس شورای اسلامی نهایی کنیم.

۱۶ آذر ۱۳۹۲
روحانی در دانشگاه شهید بهشتی:

افزایش 20 برابری بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی/ادامه فعالیت با 500 میلیارد تومان

کاری کنیم تولید علم شما در کنار خلاقیت، ابداع، نوآوری، فناوری، به تولید، صنعت و بخش‌های مختلف تولید و خدمات گره بخورد و بتوانیم محصول این دانشگاه را در جامعه لمس کنیم.

۱۶ آذر ۱۳۹۲

صالحی: عدول از آب سنگین اراک مثل عدول از غنی‌سازی است

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم بزرگداشت شهید شهریاری درباره توافقنامه ژنو گفت: ما می‌توانستیم تفاهم‌نامه ژنو را به نحو قوی‌تری تنظیم کنیم.