۲ تیر ۱۳۹۳
میزگرد بررسی چالش‌های مالیاتی اصناف

فاضلی: ۵۰ درصد اصناف برگه قطعی مالیاتی سال ۹۱ را گرفته‌اند/ تجهیز تمام واحدهای صنفی به دستگاه‌های POS تا ۶ ماه آینده

رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه تا کنون ۵۰ درصد اصناف برگه قطعی مالیاتی سال ۹۱ را گرفته‌اند، به تشریح نحوه طبقه‌بندی افزایش مالیات اصناف در سال جاری پرداخت و گفت: بنا داریم تا ۶ ماه آینده همه اصناف به دستگاه‌های POS مجهز شوند که گام بلندی در جهت رفع تبعیض مالیاتی خواهد بود.

۲ تیر ۱۳۹۳
معاون اول رئیس‌جمهور مطرح کرد

راهکار دولت برای خروج غیرتورمی از رکود/ هدر دادن ۲۰ میلیارد دلار سرمایه کشور برای مداخله در بازار ارز

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: اگر دولت پیشین از حساب ذخیره ارزی استفاده غیراصولی نمی‌کرد، الان ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد دلار موجودی داشتیم و تحریم‌ها هیچ اثری بر ما نداشت. از طرف دیگر ۲۰ میلیارد دلار صرف مداخله در بازار ارز در دولت قبل شده است.

۲ تیر ۱۳۹۳

اجرای طرح اشتغال سریع در ۵ حرفه/ تدوین ۱۵ راهبرد جدید شغلی

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر تدوین ۱۵ راهبرد اساسی در مباحث مربوط به اشتغال گفت: در ۵ حرفه و گروه کاری، اجرای طرح اشتغال سریع برنامه ریزی شده است.

۲ تیر ۱۳۹۳
در برنامه پایش مطرح شد

پیمان پولی دو‌جانبه؛ تحکیم مقاوم‌سازی اقتصاد، کاهش ریسک تجارت بین‌المللی و کاهش هزینه مبادلات

استفاده از دلار یا یورو در مبادلات خارجی باعث رصد شدن مبادلات کشور توسط اتاق پایاپای نیویورک می‌شود/ پیمان پولی باعث کاهش هزینه‌های تجارت خارجی کشور می‌شود.

۲ تیر ۱۳۹۳
نقوی حسینی مطرح کرد:

لغو یکجای کلیه تحریم های اقتصادی خط قرمز تیم مذاکره کننده باشد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در تبیین گزارش جلسه امروز کمیسیون متبوعش گفت: اعلام مواضع نمایندگان در خصوص تحولات عراق، محکومیت حضور کشورهای خارجی در عراق، مسائل مختلف مهاجرین افغانی، بررسی مذاکرات هسته ای و بازدید کمیسیون از نمایشگاه های اتکا و تامین اجتماعی از مهمتری عنواین بررسی شده در جلسه بعد از ظهر امروز بود.

۱ تیر ۱۳۹۳
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و مسئولان دستگاه قضایی:

اگر خصومت نظام سلطه را متوجه نشویم، در تحلیل مسائل کشور دچار اشتباه خواهیم شد

یکی از چالشهای اصلی کشور، خصومت و مخالفت جدی نظام سلطه غرب با نظام اسلامی است که باید این حقیقت را فهمید و درک کرد./در مجموعه نظام اسلامی باید در مسائل گوناگون، «هم‌صدایی» از روسای قوا شنیده شود.

۱ تیر ۱۳۹۳
وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد

قانون اصناف را تا سال آینده با کمک مجلس به روز می‌کنیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اصناف کشور باید در سیستم تولید و توزیع از حالت سنتی خارج شده و آنهایی که کار مشابه می‌کنند با ایجاد تشکل کاری را ارائه دهند که مقرون به صرفه باشد، ضعف نقاط قانونی اصناف را نیز با کمک مجلس تا سال آینده حل می‌کنیم.

۱ تیر ۱۳۹۳

ماهنامه کارآمدی (۷)، آیا افزایش سه برابری نرخ ارز بخاطر تحریم بود؟

هفتمین شماره از ماهنامه ی کارآمدی قرارگاه جهاد اقتصادی بسیج دانشجویی با موضوع اقتصاد مقاومتی منتشر شد.

۱ تیر ۱۳۹۳
لزوم برخورد جدی نهادهای نظارتی و بانک مرکزی با متخلفان

دستور رییس جمهور به بانکها برای واگذاری شرکتها و داراییها+فایل صوتی

در جلسه اخیری که مدیران عامل بانکها با رییس جمهور داشته اند، دکتر روحانی شدیداً از عدم اجرای این بند قانونی گله کرده و دستور اکید برای واگذاری تمام شرکتهای زیرمجموعه بانکها را صادر کرده است.

۱ تیر ۱۳۹۳
گفت‌وگو با تهیه‌کننده برنامه «ثریا»

برنامه ثریا نشان داد حزب‌اللهی‌ها در علم و فناوری حرف دارند

برنامه ما شکل بیم و امید دارد. یعنی ما هم نقاط ضعف را مطرح می‌کنیم و هم نقاط قوت را. اما نقاط ضعف را هم به شکلی عنوان نمی‌کنیم که برای مردم ناامیدی ایجاد کند. بلکه «ما می‌توانیم» را ترویج می‌کنیم و سیاه‌نمایی نمی‌کنیم و این روند در کل برنامه حفظ می شود.

۱ تیر ۱۳۹۳
مدیر صندوق توسعه بازار

همه پول‌های صندوق توسعه بازار را خرج کردیم/ سهام نمی‌فروشیم

مدیر صندوق توسعه بازار سرمایه از تزریق نامنظم منابع به این صندوق توسط شرکت‌های حقوقی بانکی و بیمه‌ای خبر داد و گفت: تمام منابع صندوق تبدیل به سهام شده و در این شرایط سهامی عرضه نمی‌کنیم.

۱ تیر ۱۳۹۳
در سه ماهه نخست ۹۲؛

بانک مرکزی: رشد اقتصادی منفی ۳.۹ درصد شد

بانک مرکزی با انتشار شاخص‌های عمده اقتصادی سه ماهه اول ۹۲ رشد اقتصادی این بازه زمانی را با احتساب نفت منفی ۳.۹ درصد و بدون احتساب نفت منفی ۱.۲ درصد اعلام کرد.

۱ تیر ۱۳۹۳

بیشترین و کمترین “طلب بانکی” را چه بانکهایی دارند

بانک هایی که به روش های علمی به وصول مطالبات معوق اقدام می کنند کمترین طلب بانکی را دربین موسسات اعتباری دولتی دارند.

۱ تیر ۱۳۹۳
وزیر تعاون

مشکل بیکاری کشور با تولید سالانه ۱ میلیون شغل برطرف می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال‌های گذشته ما رشد اقتصادی منفی داشته‌ایم که به همین خاطر امروز شاهد بیکاری تلنبار شده هستیم و نیازمند تولید سالانه ۱ میلیون شغل هستیم تا بتوانیم مشکل بیکاری را برطرف کنیم.

۳۱ خرد ۱۳۹۳
معاون بازاریابی سایپا خبر داد :

جلسه خودروسازان و شورای رقابت برای اعلام قیمت نهایی انواع خودرو

معاون بازاریابی و فروش داخلی سایپا از برگزاری جلسات کارشناسی خودروسازان و اعضای شورای رقابت برای اعلام قیمت نهایی انواع خودرو خبر داد و گفت: در صورت رفع اختلافات به‌زودی قیمت‌های جدید اعلام می‌شود.