۹ مهر ۱۳۹۲

اوباما: ایران به دلیل تحریم‌های اعمال شده آماده مذاکره است

موضوع دیگری که با نخست‌وزیر در میان گذاشتم این بود که ایرانی‌ها به دلیل تحریم‌های فوق‌العاده‌ای که ما در چند سال گذشته اجرا کردیم، حالا به نظر می‌رسد که آماده مذاکره شده‌اند. ما باید دیپلماسی را بیازماییم

۸ مهر ۱۳۹۲

تغییر مدیر عامل بانک ملی

همتی، مدیرعاملی بانک سینا، ریاست کلی بیمه مرکزی و عضویت شورای مرکزی حزب کارگزاران را در پرونده کاری خود دارد. فرشاد حیدری در پی وقوع فساد بزرگ بانکی و فرار محمودرضا خاوری از کشور مدیرعامل بانک ملی ایران شد و تاکنون به کار خود در این بانک ادامه داد.

۷ مهر ۱۳۹۲
سخنگوی صندوق بین‌المللی پول:

صندوق بین‌المللی پول در حال بررسی برای اعزام گروهی به ایران است

صندوق بین‌المللی پول در حال بررسی برای اعزام گروهی به ایران است، تا برای بازگشت هیات اقتصادی ایران برای شرکت در جلسات آینده صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی که در واشنگتن برگزار می‌شود، از آنها دعوت کنند.

۷ مهر ۱۳۹۲

صادرات بيش از 12 ميليارد دلار كالاي غيرنفتي در 5 ماه اول سال92

طي 5 ماهه سالجاري بالغ بر 31 ميليون و503 هزار تن صادرات كالاي غير نفتي( بدون احتساب ميعانات گازي) به ارزش 12 ميليارد و118 ميليون دلار انجام شده است.

۷ مهر ۱۳۹۲
خوش‌چهره، استاد اقتصاد:

باید وابستگی اقتصادی خود را به سایر کشورها به حداقل ممکن برسانیم

در این اقتصاد سعی می‌کنیم در فضایی دوستانه با کشورهایی که روابط خصمانه‌ای با ما دارند ضمن شناسایی نقاط آسیب‌پذیر خود از وابستگی به آنها تا حد قابل توجهی بکاهیم. این سیاست در عرصه اقتصاد منطقه‌ای و جهانی اجرا می‌شود.

۶ مهر ۱۳۹۲

اولویت لغو تحریم‌های نفتی و بانکی / رابطه با آمریکا ضروری نیست

رابطه با آمریکا ضروری نیست و برقراری این رابطه به معنای حل مشکلات اقتصادی کشور نیست و به نظر من حل مشکلات تحریم‌ها اولویت بالاتری دارد و مهمتر است.

۶ مهر ۱۳۹۲

انتصاب ابراهیم حکیمی به دبیری ستاد صیانت از حقوق شهروندی وزارت اقتصاد

در حكم انتصاب ابراهيم حكيمي آمده است: نظر به سوابق و تجربيات جنابعالي و به استناد مفاد نامه وزارت كشور، به موجب اين حكم جنابعالي به عنوان دبير ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي وزارت متبوع منصوب مي شويد.

۶ مهر ۱۳۹۲

مشکل اقتصاد ما ناشی از عدم مدیریت و ناکارآمدی است

آنچه که در حال حاضر به کشور ما ضربه می‌زند پایین بودن بهره‌وری است یعنی نسبت بازدهی سرمایه و کار که در مقایسه با دنیا کشور ما در این رابطه در رتبه پایینی قرار دارد. در شرایط تحریم سرمایه‌گذارها و شرکت‌های بزرگ دنبال رانت‌جویی بودند، نه دنبال افزایش سرمایه از طریق توسعه و تولید و این نکته‌ای است که باید به آن توجه کرد.

۶ مهر ۱۳۹۲

نحوه محاسبه نرخ ارز و حل مشکلات با امید به لغو تحریم‌ها در گفتگو با معاون اقتصادی بانک مرکزی

در 2 سال اخیر تحریم‌ها محدودیت‌های زیادی را برای کشور ایجاد کرد و مهمترین آن محدودیت صادرات نفت کشور و بانک مرکزی و نظام بانکی کشور بود تا عملاً نتوانیم از ارز و درآمدهای ارزی‌مان استفاده کنیم؛ این تحریم‌ها عملاً اثر روانی در بازار حاکم کردند و در مرحله بعد کمبود کالا نیز به مرور اثر خود را بر بازار گذاشت.

۶ مهر ۱۳۹۲

اتکا به سالم سازی اقتصاد کشور به جای اتکا به بحث مذاکره با غرب

مردم بدانند آمریکایی‌ها تا ما را کاملاً به تسلیم خود در نیاورند، ما را خلع سلاح نکنند و ما را از اصول و باورهای خود فاصله ندهند، هیچ امکانی برای ما فراهم نمی‌کنند. مطمئن باشید این موضوع امتیاز دادن‌های آمریکا به ایران و پیشنهاد‌های آنها برای مذاکره، در حد آب‌نباتی بیشتر نیست.

۶ مهر ۱۳۹۲

افزایش منابع صندوق توسعه ملی به 61 میلیارد دلار تا پایان سال 92

پیش بینی می کنیم تا پایان سال حدود ۷ الی ۸ میلیارد دلار به موجودی صندوق توسعه ملی اضافه شود و رقم موجودی در بدبینانه ترین حالت به ۶۱ میلیارد دلار برسد.

۳ مهر ۱۳۹۲

فاینانس 600 میلیارد تومانی برای احداث راه‌آهن چابهار-مشهد-سرخس/پیشرفت 70درصدی بندر شهیدبهشتی

در حال حاضر در بندر چابهار به عنوان تنها بندر کشور که با آبهای آزاد و اقیانوس مرتبط است حدود دو میلیون تن کالا تخلیه و بارگیری می شود که در صورت تکمیل اسکله چند منظوره این میزان تا 6 میلیون تن قابل ارتقاء خواهد بود.

۳ مهر ۱۳۹۲

گشایش ال‌سی با سایر ضمانت‌ها به جای 30 درصد نقدی

آقای سیف روی این موضوع تأکید کردند و گفتند که بانکها مختار هستند به جای 30 درصد آورده به ازای گشایش ارزی از سایر ضمانت‌ها نیز استفاده کنند.

۳ مهر ۱۳۹۲

نگرانی نادران نسبت به غلبه نگاه تجاری بر رویکرد تولیدی در تصمیمات دولت

نماینده مردم تهران ضمن انتقاد از سیاست دولت در حوزه اقتصاد و عدم توجه به تولید گفت: دلخوش کردن صرف به مذاکرات سیاسی و همچنین دل‌خوشی به تجار و بازرگانان و انفعال در اقتصاد، سرابی است که طولانی شدن آن هزینه‌های زیادی را به اقتصاد ما وارد می کند.

۳ مهر ۱۳۹۲

نرخ موجود در بازار برای ارز مناسب است/کاهش بیشتر ارز به نفع کشور نخواهد بود

درباره ادامه کاهش نرخ ارز باید ببینیم چه تحولاتی ایجاد می‌شود اما کاهش بیشتر نرخ ارز و نوسانات شدید هم به نفع کشور نخواهد بود.