۱۴ مرداد ۱۳۹۲

متن برنامه اقتصادی دولت روحانی

اقتصاد، حوزهای است که موثر بر رفاه و رضایت زندگی روزانه مردم است. مقبولیت نظام در گرو کارآمدی از جمله کارآمدی اقتصادی آن است. هدف نهایی برنامه اقتصادی دولت یازدهم بهبود وضعیت رفاهی مردم (افزایش قدرت خرید خانوار و کاهش شکاف درآمدی) است.

۱۴ مرداد ۱۳۹۲

آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی برنامه‌هایش را اعلام کرد

عباس آخوندی، وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت یازدهم برنامه‌های خود را برای بخش‌های راه و مسکن و شهرسازی اعلام کرد.

۱۴ مرداد ۱۳۹۲

مرکز آمار نرخ تورم تیرماه را اعلام کرد/ تورم ۳۳.۹ درصد

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم مرکز آمار ایران نرخ تورم تیرماه را اعلام کرد که بر اساس محاسبه این مرکز شاخص تورم در تاریخ مورد گزارش به 33.9 درصد رسیده است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 39.1 درصد محاسبه شده است. طبق گزارش مذکور، شاخص […]

۱۴ مرداد ۱۳۹۲

اعطای یارانه به بخش مولد از طریق اصلاح نظام مالیات

به گزارش عیارآنلاین، علی طیب نیا وزیر پیشنهادی روحانی برای تصدی وزارت اقتصاد در گفتگو با فارس به بیان نظرات خود پیرامون هدفندی یارانه‌ها پرداخت. وی معتقد است:ااقشار کم درآمد یارانه نقدی بیشتری دریافت کنند و دهک های درآمدی بالا یارانه نقدی دریافت نکنند. همچنین وی اصلاح نظام مالیاتی را بهترین راه کمک به بخش مولد […]

۱۴ مرداد ۱۳۹۲

اسامی وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور به مجلس

در پایان مراسم تحلیف حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران فهرست اسامی وزیران پیشنهادی به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد که بر اساس آن اسامی ذیل به عنوان وزیران پیشنهادی معرفی شدند.

۱۰ مرداد ۱۳۹۲

تصویب تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

امریکا همچنین چندین دور تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران اعمال کرده است. واشنگتن مدعی است این تحریم‌ها را با هدف اعمال فشار بر تهران به منظور چشم پوشی از برنامه انرژی هسته‌ای‌اش اعمال کرده است.

۹ مرداد ۱۳۹۲

طرح نمایندگان برای تشکیل شورای عالی اقتصاد مقاومتی

عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به طرح نمایندگان در تشکیل شورای عالی اقتصاد مقاومتی، گفت: این شورا در صورت تشکیل برای کمک به تصمیمات بلند مدت و دقیق اقتصادی با حضور نمایندگان ۳ قوه موثر خواهد بود.

۷ مرداد ۱۳۹۲

نمایندگان کنگره درباره تحریم‌های جدید چهارشنبه تصمیم می‌گیرند

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، نمایندگان کنگره آمریکا در روز چهارشنبه درباره تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران تصمیم می‌گیرند. این تحریم‌ها چندین هدف را دنبال می‌کند. یکی از اهداف آن صفر کردن صادرات نفت ایران تا سال 2015 است. همچنین تحریم‌های جدید بخش معدن ایران را نیز هدف قرار داده است.

۶ مرداد ۱۳۹۲
گفت‌وگوی فارس با برکشلی درباره احیا سازمان مدیریت//بخش دوم

عصر برنامه‌ریزی متمرکز دولتی مدت‌ها است به پایان رسیده است

رئیس اسبق امور اوپک با تاکید بر پایان عصر برنامه ریزی متمرکز دولتی می‌گوید: مشکلات ساختار تدوین بودجه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سابق کاری می‌کرد که ما قیمت نفت را بیش از برآوردهای دیگر کشورها در بودجه در نظر بگیریم تا بودجه مورد نیاز را به نفت بدهند.

۵ مرداد ۱۳۹۲
در گفت‌وگو با برکشلی درباره احیای سازمان مدیریت مطرح شد

منشا قدرت سازمان مدیریت، بودجه بود نه برنامه!

رئیس اسبق امور اوپک ایران درباره شانس‌های از دست رفته ایران نفتی در آسیای میانه صبحت کرد و گفت: شعار صادرات کن یا بمیر که شعار اصلی سازمان برنامه هند محسوب می‌شود توسط جواهر لعل نهرو طراحی شده و برای هندی‌ها حکم نه شرقی نه غربی برای ایران را دارد.

۵ مرداد ۱۳۹۲

احمدی نژاد فردا با مردم سخن می‌گوید

به گزارش عیارآنلاین به نقل از مهر، معاون ارتباطات و اطلاع‌رساني دفتر رييس جمهور از برنامه فردا شب رئیس جمهور برای ارایه گزارش به مردم خبر داد. بر این اساس دکتر محمود احمدی نژاد بخش دوم گزارش عملکرد دولت نهم و دهم را در حوزه‌های اقتصادی و علم و فناوری به مردم ارایه می دهد. این […]

۳ مرداد ۱۳۹۲

اجرای آزمایشی طرح جامع مالیاتی در تهران

طرح جامع مالیاتی به عنوان یکی از پروژه‌های مهم و یکی از 7 محور طرح تحول اقتصادی است که اجرای آزمایشی آن از دیروز آغاز شده و در آینده در کل کشور اجرا خواهد شد.

۳۱ تیر ۱۳۹۲

افزایش ترانزیت با استفاده از «موقعیت ممتاز جغرافیایی»

موقعیت ممتاز جغرافیایی ایران در محل اتصال قاره‌های آسیا و اروپا باعث شده تا ترانزیت بار از مسیر ایران از گذشته مورد توجه تجار و بازرگانان باشد که جاده‌ ابریشم مهم‌ترین نمونه‌ آن است. امروزه نیز رشد اقتصادی قابل توجه در آسیا بویژه در هند و چین و گسترش روز افزون مبادلات تجاری این کشورها […]

۳۰ تیر ۱۳۹۲

گمرکات اختصاصی در حال راه‌اندازی است

رئیس کل گمرک ایران با اعلام اینکه اختصاصی کردن گمرکات کشور براساس تقاضا صورت می گیرد، گفت: طرح منطقه‌‌ای کردن گمرکات در دستور کار قرار دارد.

۲۹ تیر ۱۳۹۲
توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی صورت گرفت

کلیات لایحه «اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم» بررسی شد

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم و اصلاحات بعدی آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.