۴ اسفند ۱۳۹۲

چرا اقتصاد مقاومتی؟

اقتصاد مقاومتی اقتصاد بدون وابستگی به نفت است که یک ساختار مناسب به خود را می طلبد. نگاه رهبری و مطالبه اصلی ایشان در دولت های مختلف نگاه به توانمندی های درونی کشور، بدون اتکا به اقتصاد نفتی بوده است.

۳ اسفند ۱۳۹۲

استفاده از همه ظرفیتهای قوه قضائیه برای تأمین امنیت اقتصادی

رئیس قوه قضائیه در نامه ای از دادستان کل کشور خواست از همه ظرفیتهای قوه قضائیه در جهت تأمین امنیت اقتصادی در کشور برای کسانی که دارای فعالیت سالم اقتصادی هستند، استفاده کند.

۳ اسفند ۱۳۹۲

راه‌اندازی نهضت «ضدفساد» کلید اصلی تحقق اقتصاد مقاوتی مدنظر رهبری است

یک کارشناس اقتصادی راه اندازی نهضت ضدفساد را کلید اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری دانست و به دولت توصیه کرد، از سال ۹۴ یارانه نقدی را حذف و یارانه خدماتی را ارائه دهد.

۳ اسفند ۱۳۹۲
عسگراولادی:

سهم دولت از اقتصاد باید به زیر ۵۰ درصد برسد

اسدالله عسگراولادی با تأکید بر اینکه ابلاغیه مقام معظم رهبری راهکارهای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی را هم بیان کرده‌ است، گفت: سهم دولت از اقتصاد باید به زیر ۵۰ درصد کاهش یابد.

۳ اسفند ۱۳۹۲

پیشنهاد روسیه برای فروش هواپیمای روسی به ایران

قائم‌مقام وزیر راه گفت: روسیه از ما خواسته است هواپیمای جدید مسافری تولیدی آنها را بررسی کنیم تا اگر مورد تأیید ساختار سازمان هواپیمایی بود، اجازه خرید برای ایرلاین‌ها صادر شود. هم‌اکنون وزارت راه در حال بررسی این موضوع است.

۳ اسفند ۱۳۹۲

سرمایه‌گذاری‌ خارجی چینی‌ها در ایران دو برابر می شود

پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین با تشکیل چهار کمیته تخصصی صبح دیروز در تهران و در محل وزارت امور اقتصادی و دارای آغاز به کار کرد.

۳ اسفند ۱۳۹۲

ترجمه اقتصاد مقاومتی در بخش مسکن، نفت وگاز و سیستم بانکی

آنچه باعث می‌شود درتقابل اقتصادی با غرب مشکل شویم، ضعف‌های داخلی است. باید معماری اقتصادی‌مان بگونه‌ای باشد که با رضایت یا عدم رضایت کشورهای غربی متلاطم نشود.

۳ اسفند ۱۳۹۲
مدیرکل آژانس انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد

آمانو: ایران اقدامات عملی اولیه را اجرا کرده است

آمانو در گزارش جدید خود درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران بر موضوع منحرف نشدن برنامه هسته‌ای ایران به سمت تسلیحاتی شدن تاکید کرد.

۲ اسفند ۱۳۹۲

11 دستور رئیس جمهور به جهانگیری برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

رئیس‌جمهور در نامه‌ای به معاون اول خود بر اقدامات لازم جهت جلب مشارکت گسترده همه نهادها و آحاد جامعه در فعالیتهای اقتصادی تاکید کرد.

۱ اسفند ۱۳۹۲

با قانون فعلی هدفمندی یارانه‌ها به جایی نخواهیم رسید

محمد قاسمی، معاون اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: طرحی را به نام قانون مدیریت انرژی شروع کرده‌ایم تا در سال 93 جایگزین قانون هدفمندی یارانه‌ها شود. اشکال اصلی ما به روند فعلی این است که در تولید، توزیع، انتقال و مصرف درست عمل نمی‌کنیم، بنابراین منحصر کردن بحث به مصرف‌کننده نهایی انرژی اولین خطای استراتژیک است.

۱ اسفند ۱۳۹۲
نامه رییس جمهور به مقام معظم رهبری در پی ابلاغ سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی»

دولت بی‌درنگ در جهت اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی قدم برمی‌دارد

رئیس جمهوری کشورمان در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کرد که دولت با تقویت فرهنگ جهادی و تبیین اقتصاد مقاومتی، تلاش و ابتکار تمامی صاحب‌نظران را به میدان می‌آورد.

۱ اسفند ۱۳۹۲

دیدار ظریف و اشتون پایان یافت

دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دقایقی پیش پایان یافت، قرار است دور بعدی مذاکرات اواخر اسفند در شهر وین برگزار شود.

۱ اسفند ۱۳۹۲

طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی در مجلس آماده شده

رئیس کمیسیون عمران مجلس: یکی از موارد همین بحث مسکن مهر است چون تعدادی از نمایندگان بحث مسکن مهر را مطرح و سوالاتی در آن خصوص دارند، بنابراین طبیعتا این موضوع هم وارد بحث خواهد شد.

۱ اسفند ۱۳۹۲

برچیده شدن تأسیسات هسته‌ای بر روی میز مذاکرات خواهد بود؟

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دور اول مذاکرات جامع ایران و ۱+۵ را سازنده و مفید دانست و گفت: اگر رسیدن به هدف جلوگیری از تسلیحاتی شدن ایران نیازمند برچیده شدن تأسیسات هسته‌ای باشد، این مسئله بر روی میز مذاکرات جامع قرار خواهد گرفت.

۳۰ بهمن ۱۳۹۲

ورود دو عضو جدید به تیم مذاکره کننده آمریکا،چه پیامی دارد؟

اضافه شدن دو چهره با سابقه خاص به تیم مذاکره کننده آمریکا، به مفهوم آن است که گزینه رسانه و تحریم، دو گزینه ای است که آمریکایی‌ها بصورت ویژه، برای مذاکرات اصلی با ایران بر روی آن حساب باز کرده‌اند.