۲۳ خرداد ۱۳۹۶
کارشناس اقتصادی:

اجرای مالیات بر مسکن، منجر به افزایش قیمت مسکن میشود

خسروی: ساخت مسکن در سال‌های گذشته به دلیل رکود و همچنین وضع سیاست‌های ضد رونق، روند کاهشی را طی کرده است و باید برای این مشکلات برنامه‌ریزی کرد. متاسفانه مالیت ۲۵ درصدی بر فروش اولین واحد مسکونی نوساز، منجر به کاهش سرمایه گذاری در بخش مسکن و سپس افزایش تقاضا به نسبت عرضه و در نهایت افزایش قیمت خواهد شد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

نرخ سود بالای بانکی برای بازار سرمایه مشکل زا است

زارع: علی رغم اینکه نرخ تورم، تک رقمی اعلام می شود اما نرخ سود بانکی بسیار بالاتر از نرخ تورم است و این باعث شده نقدینگی ها جامعه بیشتر به بخش بانکی سوق داده شود. نرخ سود بالای بانکی برای بازار سرمایه مشکل زا است

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

گمرک ایران در کشف و مبارزه با مواد مخدر اول شد

بر اساس گزارش ۲۰۱۷ مرکز اطلاعات سازمان جهانی گمرک (RILO)، گمرک ایران با ۱۷۱ مورد بیشترین تعداد و حجم کشفیات مواد مخدر را در میان سایر کشور‌ها به خود اختصاص داده است.این مرکز همچنین، عملکرد گمرکات در بخش کشف تخلفات و مبارزه با قاچاق سایر کالا‌ها را نیز ارزیابی و اعلام کرده که از این نظر گمرک ایران پس از کشور ژاپن رتبه دوم را کسب کرده است.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

مخالفت مجلس با یک فوریت طرح تعیین تکلیف بخشودگی سود وام های کمتر از ۱۰۰ میلیون

نمایندگان مردم در خانه ملت با یک فوریت طرح تعیین تکلیف بخشودگی سود وام های کمتر از ۱۰۰ میلیون مخالفت کردند بر این اساس طرح به صورت عادی بررسی می شود. لازم است ذکر شود که فوریت این طرح به دلیل این بود که با گذشت زمان، همچنان مردم نمی توانند از تسهیلات استفاده کنند زیرا سیستم بانکی دچار مشکل شده است.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع و معادن:

۸۰ نماینده در رابطه با موسسات غیرمجاز به رئیس جمهور نامه زده‌اند

عزیزی: بی‌توجهی به وجود مؤسسات مالی غیرمجاز یا مجازی که تابع قانون نیستند تبعات بسیاری برای کشور به همراه خواهد داشت. وضعیت مالباختگان موسساتی همچون آرمان و کاسپین و دیگر موسسات بسیار بحرانی است در صورتی که به وضعیت این موسسات خارج از نوبت رسیدگی نشود این موضوع به یک بحران ملی تبدیل می شود. بیش از ۸۰ نماینده برای تسریع در تعیین تکلیف این موسسات خبر داد نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور را امضا کرده‌اند چرا که تخلف این موسسات مشکلات عدیده ای برای مردم ایجاد کرده است.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

سیف: پرداخت وام با وثیقه یارانه به بانک‌ها ابلاغ شد

رئیس کل بانک مرکزی: دریافت وام ۵ میلیون تومانی با وثیقه قرار دادن یارانه امکان‌پذیر و دستورالعمل پرداخت این وام‌ها به بدنه بانکی ابلاغ شده است و بانک‌ها در حال عمل هستند. کارت اعتباری ۵ میلیونی از طریق وثیقه گذاشتن یارانه قابل پرداخت است

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

طیب‌ نیا: واگذاری آلومینیوم المهدی به بخش‌خصوصی قانونی است

وزیر اقتصاد: واگذاری آلومینیوم المهدی به بخش‌خصوصی قانونی است. تمامی ایرادها و شکایات منطبق با نظر کارشناسی رسمی دادگستری رد شده است. شرکتی که ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان قیمت گذاری شده و ۴۵۰ میلیارد تومان زیان انباشته دارد، بعد از مزایده، به بخش خصوصی واقعی واگذار می شود و این شرکت تا کنون به تمامی تعهدات خود عمل کرده و اگر غیر از این باشد، سازمان خصوصی سازی می تواند آن را فسخ کند.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

روسیه و هند تجارت دوجانبه را با ارزهای ملی ساماندهی میکنند

روسیه و هند توافق کردند که کنار گذاشتن دلار به عنوان ارز واسط و ساماندهی تجارت دوجانبه با ارزهای ملی را به زودی در دستور کار قرار دهند.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

طیب نیا: خواهان بازنگری در قانون بانکی به منظور قائل شدن اختیار برای نظارت بر بانک‌ها هستیم

وزیر اقتصاد: همانطور که در گذشته نیز بارها به نمایندگان مجلس در دو دوره دهم و نهم گفتم، براساس بند «ب» ماده ۱۱ قانون پولی و بانکی کشور نظارت بر فعالیت بانک‌ها و موسسات اعتباری بر عهده بانک مرکزی است لذا قانونگذار در این زمینه ماموریت و یا وظیفه‌ای را به وزیر امور اقتصاد و دارایی نداده است. : قانونگذار در این زمینه ماموریت یا وظیفه‌ای را به وزیر امور اقتصاد و دارایی نداده است از این رو خواهان بازنگری در این موضوع هستیم.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

در مجموع مبلغی حدود۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد به سپرده‌گذاران فرشتگان پرداخت شده است

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی گفت: کلیه دارایی‌های شناسایی شده و دارایی‌هایی که در آینده شناسایی خواهد شد، تماما متعلق به سپرده گذاران است.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

رشد نقدینگی با یک وقفه، تورم زا است

«رشد نقدینگی با یک وقفه»، «کاهش رشد تولید ناخالص داخلی» و «رشد شاخص قیمت‌های کالاهای وارداتی» عناصر اصلی تورم در اقتصاد ایران را تشکیل می‌دهند. بر این اساس، به‌کارگیری احتیاط در سیاست‌های پولی و تمرکز بر ظرفیت‌های داخلی و ارتقای تولید در کنار بهبود دیپلماسی اقتصادی با کشورهای پیشرفته جهانی و حذف هزینه‌های واسطه‌گری می‌تواند به‌عنوان مهم‌ترین راهکارها برای کنترل تورم محسوب شود.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

برای پرداخت وام با وثیقه یارانه، به ۲۰درصد از یارانه بگیران، در حدود ۲۲ هزار و ۵۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

بانک مرکزی در حالی از پرداخت تسهیلات ۵ میلیون تومانی به خانوارها با پشتوانه یارانه نقدی‌شان سخن می‌گوید که با یک حساب سرانگشتی این اقدام نیازمند ۱۱۰ هزار میلیارد تومان منابع است؛ رقمی که تامین آن در شرایط کنونی نظام بانکی بعید به نظر می‌رسد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶
رئیس اتاق اصناف:

مبنای مالیات عملکرد سال ۹۵ افزایش ۸ درصدی نسبت به عملکرد سال ۹۴ است

فاضلی: کلیه مودیانی که در اجرای دستورالمعل تبصره ماده۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم نسبت به تکمیل فرم تهیه شده در سامانه سازمان امور مالیاتی تا تاریخ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۶ اقدام می کند، با رعایت مقررات مربوطه ، مالیات عملکرد سال ۱۳۹۴ آنها با هشت درصد افزایش، مبنای مالیات مقطوع سال ۱۳۹۵ آنها قرار می گیرد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

۸ هزار میلیارد تومان از منابع اقساط مسکن مهر صرف تسهیلات بین بانکی شده است

کیان‌پور : افزایش مدت استمهال بازگشت منابع حاصل از اقساط مسکن مهر به بانک مرکزی غیرکارشناسی است. ۸ هزار میلیارد تومان از این منابع صرف تسهیلات بین‌بانکی شده است.

۱۶ خرداد ۱۳۹۶

دستور لاریجانی به کمیسیون اصل ۹۰ برای پیگیری وضعیت سپرده‌‎ها در موسسه آرمان

لاریجانی، رئیس مجلس: آرمان موسسه اعتباری بود که اشکالاتی در آن ایجاد شد و در حال پیگیری است بانک مرکزی و قوه قضائیه نیز به این مسائل ورود پیدا کردند، اما برای آینده نیز کمیسیون اقتصادی مجلس باید تدبیری بیاندیشد که در تدوین قانون بانکی جدید اینگونه مسائل مرتفع گردد. کمیسیون اصل ۹۰، بانک مرکزی و قوه قضائیه نیز همچنان باید پیگیر این مسئله باشند تا حقوق افراد ضایع نشود.