۸ ارد ۱۳۹۷

ششمین همایش تجاری بانکی ایران- اروپا آغاز به کار کرد

ششمین همایش دو روزه تجاری – بانکی ایران و اروپا صبح امروز (شنبه) با حضور مقامات ارشد بانکی و اقتصادی کشور در هتل اسپیناس پالاس آغاز به کار کرد.

۸ ارد ۱۳۹۷

فراخوان طرح تعویض دسته‌چک‌ها، در روزهای آینده شروع می‌شود

خبرها حاکی از آن است که به‌زودی فراخوان تعویض «دسته‌چک‌های متعارف» با «دسته‌چک‌های صیادی» ازسوی بانک‌ها آغاز می‌شود و دارندگان دسته‌چک‌های قبلی، می‌توانند متناسب با این فراخوان دسته‌چک صیادی دریافت کنند. پیش‌تر اعلام شده بود که اعتبار گردش دسته‌چک‌های متعارف، تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه خواهد بود؛ اما سیاست‌گذار به منظور اجرایی شدن بهتر این سیاست و هماهنگی بانک‌ها با سامانه جدید، مهلت گردش این چک‌ها را تا تابستان سال جاری تمدید کرد. به گفته مسوولان، پس از زمان نهایی، تنها دسته‌چک‌های صیادی اعتبار خواهند داشت.

۷ ارد ۱۳۹۷
نماینده مجلس:

سامانه نیما بخشی از راه حل ثبات بازار ارز است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس سامانه نیما را بخشی از راه حل ثبات بازار ارز و نه راه حلی قطعی و همیشگی برای حل این بحران ارزیابی کرد.

۷ ارد ۱۳۹۷
وزیر کار:

بازرسی‌های مداوم از کارگاه‌ها برای جلوگیری از انعقاد قراردادهای موقت در دستور کار است

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به بازرسی های مداوم از کارگاه ها برای جلوگیری از انعقاد قراردادهای موقت تاکید کرد.

۷ ارد ۱۳۹۷

بانک مرکزی دستور العمل نحوه تامین مابه التفاوت ارز مورد نیاز کالاهای اساسی، دارو و کاغذ را به شبکه بانکی ابلاغ کرد

براساس مصوبه هیات وزیران و همچنین نامه معاون اول رییس جمهوری مقرر شده بود به منظور جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی، دارو و کاغذ، مبلغ سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای مابه التفاوت نرخ ارز در نظر گرفته شود که واردکنندگان این دسته از کالاها برای واردات، ارز به نرخ ۴۲۰۰ تومان خریداری نکنند. براین اساس و در پی نامه معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و‌بودجه به رییس کل بانک مرکزی مبنی بر تعهد پرداخت مابه التفاوت ۴۰۰ تومانی، بانک مرکزی در نامه ای به بانک ها اعلام کرد هر گونه تخصیص و تامین ارز بابت واردات کالاهای مشمول مصوبه اشاره شده، با کسر چهار هزار ریال (۴۰۰ تومان) به ازای هر دلار برای متقاضی ذیربط امکان پذیر خواهد بود .

۷ ارد ۱۳۹۷

اختلاف یک درصدی گزارش رشد اقتصادی بانک مرکزی و مرکز آمار

مقایسه گزارش رشد اقتصادی در ۹ماهه ابتدایی سال ۹۶ بانک مرکزی و مرکز آمار ایران نشان می‌دهد اختلاف ۱درصدی بین این دو گزارش وجود دارد.

۷ ارد ۱۳۹۷
رئیس کنفدراسیون صادرات:

رئیس جمهور دستور ایجاد اوراق سلف ارزی داد

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با تشریح جزییات جلسه فعالان بخش خصوصی با رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور دستور دادند تا شرایط پیش خرید ارز صادراتی (سلف) راه اندازی شود.

۷ ارد ۱۳۹۷
مدیرگروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی:

بدنه کارشناسی بانک مرکزی موافق نرخ ۴۲۰۰ تومانی نیست

مدیرگروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه از ابتدا مشخص بود که حفظ نرخ ۴۲۰۰ تومان کارآسانی نخواهد بود، گفت: انتقاد اصلی در مورد عدم رعایت نرخ ۴۲۰۰ تومانی متوجه دولت است که خود را جدای از بدنه بانک مرکزی دانسته و تصمیم‌گیریی می‌کند.

۷ ارد ۱۳۹۷

نرخ تورم سال ۹۶، ۸.۲ درصد اعلام شد

نرخ تورم کل نسبت به سال گذشته و برای کل کشور و مناطق شهری ١.٣ واحد درصد و برای مناطق روستایی ١.٦ درصد واحد درصد افزایش یافته است.

۷ ارد ۱۳۹۷

عضو شورای عالی بورس: بازار قیمت ۴۲۰۰ تومانی دلار را نپذیرفته است

عبده تبریزی: هم‌اکنون اگر قیمت سکه را بررسی کنید می‌بینید که بازار قیمت ۴۲۰۰ تومانی دلار را نپذیرفته است. باید به گونه‌ای برای ارز رسمی نرخ‌گذاری کرد که فاصله آن با ارز بازار کم باشد و البته تعیین نرخ با فاصله کم و تعیین با فاصله زیاد هر دو نقاط قوت و ضعفی دارند اما با تعیین نرخی با فاصله زیاد از نرخ بازار و ممنوع کردن معاملات در صرافی‌ها نرخ ارز یکسان نمی‌شود.در شرایط فعلی امکان یکسان‌‌سازی نرخ ارز نیست و باید نظام دو نرخی را بپذیریم زیرا اگر نپذیریم، باز هم نرخ دوم خود را تحمیل خواهد کرد.

۷ ارد ۱۳۹۷
مشاور رئیس کل بانک مرکزی:

زمینه گسترش روابط بانکی ایران و اروپا در۲ روز آینده فراهم می‌شود

عزیزی با اشاره به ظرفیت‌های همکاری بانکی ایران و اروپا، گفت: زمینه گسترش روابط بانکی ایران و اروپا در۲ روز آینده فراهم می‌شود.

۶ ارد ۱۳۹۷

اخذ مالیات بر ارزش افزوده سال ۹۵ بیش از ۳۰% افزایش داشته است

یکی از راهکارهای حمایت از تولید این است که فقط در آخرین زنجیره و از مصرف کننده نهایی مالیات دریافت شود.

۶ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر صنعت:

سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری اروپایی‌ها در معادن ایران نهایی شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با رویترز گفت: سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری از سوی سرمایه‌گذاران سوئیس روی معادن مس و روی ایران نهایی شده است.

۶ ارد ۱۳۹۷
مدیرکل صنایع نساجی وزارت صنعت:

مالیات برارزش افزوده نساجی کم می‌شود

مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۱۲ درصد از سهم اشتغال کل کشور مربوط به صنعت نساجی است که ارزش افزوده بالا و سرمایه‌بری اندکی دارد.

۶ ارد ۱۳۹۷
کارشناس اشتغال:

مشکلات تولیدکننده در حوزه مالیات کم نیست

شهریاری: مشکلات تولیدکننده در حوزه مالیات کم نیست و علاوه بر مالیاتها‌یی که به صورت رسمی و قانونی از تولیدکننده دریافت می‌شود ،‌ مالیاتها‌یی که به صورت غیررسمی از صنعتگر ما خواسته می‌شود. تولیدکننده داخلی باید علاوه بر ۲۵ درصد مالیات،‌ ۹ درصد نیز ارزش افزوده بپردازد و در واقع مالیات ارزش افزوده رقمی است که باید از مصرف‌کننده گرفته شود و دریافت آن از تولید، آسیب جدی به تولید می‌زند. در جاییکه دولت زیر ساخت لازم برای دریافت این ۹ درصد ندارد، در واقع تولیدکننده یک واسطه برای این مالیات به حساب می‌آید و خیلی وقتها ما مجبوریم با اینکه این مالیات را از مشتری نگرفته‌ایم، اما آن را به دولت پرداخت کنیم.