۲۵ مهر ۱۳۹۶
مدیر عامل بانک ایران زمین:

ارائه خدمات به مشتریان در فضای مجازی از ضروریات بانکداری الکترونیک است

پور سعید: اگر فرآیند ارائه خدمات در شبکه های اجتماعی از طریق بانک مرکزی و متولیان امور مشخص و در اختیار بانکها قرار گیرد، نقش بسیار موثری در ارائه خدمات و کاهش رفت و آمد شهری و هزینه مشتریان خواهد داشت.بانک باید در کنار مشتری باشد و مشتری اکنون در فضای مجازی است.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل بانک تجارت:

در ابزارهای سیاست پول مشکل داریم و ابزاری مانند «بازار باز» را نداریم

مقدم نودهی: تجربه دنیا نشان داده هنگامی که سیاست‌گذار قصد دارد به صورت دستوری نرخ یا سیاستی را در بازار اعمال کند، باید همانند یک بازارساز عمل کند به این معنی که اگر تقاضای بیش از حدی وجود دارد از طریق عرضه به آن پاسخ دهد و اگر عرضه مازاد موجود است، از طریق ایجاد تقاضا آن را به اشباع برساند.در این زمینه در ابزارهای آن مانند عملیات بازار باز مشکل داریم.

۲۵ مهر ۱۳۹۶

مجوز افزایش سرمایه بانک خاورمیانه صادر شد

با موافقت سازمان بورس، سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومانی بانک خاورمیانه افزایش۱۰۰ میلیاردی خواهد داشت. تامین مالی ۱۰۰ میلیارد تومانی این بانک از محل سود انباشته با هدف بهبود نسبت کفایت سرمایه و افزایش سقف فردی تسهیلات و تعهدات انجام می‌پذیرد.

۲۵ مهر ۱۳۹۶

سیف: در ۶ ماه نخست امسال، ۷۹۵ هزار شغل ایجاد شده است

رئیس کل بانک مرکزی: در ۶ ماه نخست امسال، ۷۹۵ هزار شغل ایجاد شده است و امیدواریم با برنامه های جدید بتوانیم اشتغال بیشتری ایجاد کنیم.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق:

بانک مرکزی ایران تلاشی برای اجرای توافقنامه بانکی با عراق نکرده است

حسینی: مشاور بانک مرکزی عراق صراحتا اعلام نمود که سال گذشته یک توافقنامه ١٧ بندی بانکی با بانک مرکزی ایران امضاء کردیم ولی بانک مرکزی ایران هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده است و حتی در فروردین امسال هم موفق به مذاکره نشده است.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
نائب رئیس کمیسون اقتصاد:

صرافی‌های غیرمجاز نقش مخربی در بازار ارز دارند

موسوی لارگانی: صرافی‌های غیرمجاز نقش مخربی در بازار ارز دارند و می توانند ارز را از کشور خارج کنند

۲۵ مهر ۱۳۹۶

سیف: بازار ارز آرام است و ما در برابر شوک‌های بیرونی کاملا مقاوم هستیم

رئیس کل بانک مرکزی: بازار ارز آرام است و ما با اجرای اقتصاد مقاومتی کاملا در برابر شوک‌های بیرونی مقاوم هستیم. بازار ارز آرام است و بازار بورس کاملا روند رو به رشد دارد.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات:

دستوری نگه داشتن حفظ ارزش پولی غیرکارشناسی است

قربانی: حفظ ارزش پول ملی یکی از وظایف بانک مرکزی است که باید براساس تدابیر صحیح اقتصادی باشد.دستوری نگه داشتن حفظ ارزش پول ملی کشور در برابر ارز‌های خارجی غیرکارشناسی و غیرقابل قبول است چرا که انجام این کار بیش از یک مقطع زمانی امکان پذیر نیست.نیاز به کسب درآمد ارزی پایدار داریم.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
رئیس قوه‌ قضائیه:

بانک مرکزی درمورد موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز کم کاری کرده است

آملی لاریجانی: بانک مرکزی درمورد موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز کم کاری کرده است.۹۸ درصد از سپرده‌های مردم تصفیه شده است اما ۲ درصد باقی مانده رقم بزرگی را درست کرده اند. بانک مرکزی متعد شده است تا پایان سال به موسسات غیرمجاز سامان دهد.معلوم نیست چه نیازی به این همه بانک خصوصی داریم.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل بانک شهر:

علاوه بر اصلاح درون شبکه‌ای نیازمند اصلاح نقش بانک‌ها در اقتصاد کشور هستیم

پورزرندی: اصلاحات بانک‌ها در دو بُعد«درون شبکه ای» و«فرابخشی» باید صورت بگیرد. اصلاحات درون شبکه‌ای مجموعه‌ای از تغییرات در بازتعریف نوع عملیات بانکی، چالاکی بانک‌ها ، تطبیق با استانداردهای بین‌المللی و… است. این اصلاحات در لوایح دولت درباره قانون بانکی کشور دیده شده‌است اما نقش بانک‌ها در اقتصاد باید اصلاح شود.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
رئیس اتاق بازرگانی تهران:

تک نرخی کردن ارز ،عامل مهمی در ثبات اقتصاد است

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: انتظار ما از دولت این است که بحث ارز را با واقعیت‌های اقتصاد و بحث تورم داخلی و خارجی مدیریت کند، چرا تک‌نرخی کردن ارز عامل مهمی در ثبات اقتصادی ما است.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
رئیس بانک توسعه صادرات:

در گذشته عامل تعیین‌کننده انتخاب بانک برای سپرده‌گذاری‌نرخ سود بالا بود،اما اکنون، ریسک مهم‌ترین موضوع است

عضو شورای هماهنگی بانک‌های دولتی با بیان اینکه اگرچه در گذشته نرخ سود بالا، تنها عامل تعیین‌کننده برای انتخاب بانک در سپرده‌گذاری‌ها بود، اما اکنون، ریسک، حرف اول را در گزینش سپرده می‌زند.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
عضو شورای فقهی بانک مرکزی:

بانک مرکزی درصدد انتخاب افراد برای معرفی به شورای نگهبان به‌منظور عضویت در شورای فقهی است

عضو شورای فقهی بانک مرکزی با اشاره به وضعیت این شورا پس از آنکه قرار شد به عنوان یکی از ارکان بانک مرکزی اداره شود، افزود: بانک مرکزی در حال رایزنی برای انتخاب و معرفی افراد به شورای نگهبان است.

۲۵ مهر ۱۳۹۶

جهانگیری: امروز ما فاینانس ها را تنها با یک برگ تضمین وزیر اقتصاد اخذ می کنیم

معاون اول رئیس جمهوری گفت: در سال های گذشته مجبور بودیم ۲۲ میلیارد دلار از پول های کشور را در کشوری سپرده گذاری کنیم تا به پشتیبانی آن پول، ۱۹ میلیارد دلار فاینانس جذب کنیم اما امروز فاینانس ها را تنها با یک برگ تضمین وزیر اقتصاد اخذ می کنیم.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
رئیس کمیته امداد امام خمینی:

سال گذشته ۱۱۰۰ میلیادر از بانک‌ها وام قرض‌الحسنه اشتغال گرفتیم

پرویز فتاح تنها راه حل مشکلات اقتصادی را در پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: به آقای روحانی گفتم از چه می‌ترسید که یارانه‌ها را قطع نمی‌کنید؟ شما بگویید هر کس نیازمند است برود کمیته امداد، ما وضعیت او را بررسی می‌کنیم.