۷ مرد ۱۳۹۷

آخوندی: لزومی ندارد مسکن مهر تکمیل شود/مالیات خانه های خالی به شهرداری برسد

وزیر راه و شهرسازی گفت: بخشی از واحدهای مسکن مهر باقی مانده، در بیابان احداث شده اند که لزومی ندارد این واحدها تکمیل شوند. سوداگری؛ عامل گرانی مسکن است. ۲۰ میلیون نفر بدمسکن داریم. برای سازندگان و اجاره دهندگان واحدهای مصرفی پیشنهاد کرده ایم معافیت مالیاتی داشته باشند. طرفدار اقتصاد رقابتی هستم ولی اجاره بها سالانه ۱۰ درصد بیشتر شود! امکان دریافت مالیات از خانه های خالی وجود ندارد چون اطلاعات املاک را نداریم. مخالف اخذ مالیات از عایدی سرمایه هستم. بیمه تکمیلی رانندگان آغاز شده است.

۷ مرد ۱۳۹۷

مخالفت آخوندی با مالیات بر عایدی سرمایه مغلطه است/ ممانعت از ورود سرمایه به بازار غیر مولد

کارشناس مسکن با اشاره به اینکه مالیات بر عایدی سرمایه در حقیقت از سرمایه‌گذاری در بخش‌ غیرمولد جلوگیری می‌کند، گفت: برای خراب کردن یک سیاست بهترین کار رد کردن آن است که آخوندی به همین دلیل مخالف مالیات بر عایدی سرمایه می‌شود.

۶ مرد ۱۳۹۷

رانت ارزی و اعتباری را حذف می‌کنم/ حمایت از صادرات پایدار و بازار سرمایه در دستورکار

رئیس کل بانک مرکزی گفت: ثبات در مقررات بانکی، حذف رانت ارزی و اعتباری بانکی، پشتیبانی از تولید داخلی، حمایت از صادرات پایدار، حمایت از بازار سرمایه برای جذب نقدینگی و افزایش بهره‌وری منابع مالی از برنامه‌ بانک مرکزی خواهد بود.

۶ مرد ۱۳۹۷

باید هر چه زودتر برای استقلال بانک مرکزی تصمیم گرفت/ مبارزه با فساد چالش اصلی نظام بانکی است

رئیس کل سابق بانک مرکزی با بیان اینکه استقلال بانک مرکزی، یکی از ملاحظات مهم در نظام اقتصادی کشور است که باید هر چه زودتر تصمیم درستی در مورد آن گرفته شود، گفت: استقلال واقعی بانک مرکزی مستلزم قانون مناسب است.

۶ مرد ۱۳۹۷

ساماندهی موسسات غیر مجاز و مهار تورم از دستاوردها بانک مرکزی است

رئیس کل سابق بانک مرکزی گفت: استقلال بانک مرکزی یکی از چالش‌های آن به شمار می‌رود و در شرایط موجود نباید انتظار عملکرد مناسبی همتراز بانک‌های مرکزی دنیا را داشت. باید اختیارات لازم به این بانک داده شده و قوانین اصلاح شود.

۶ مرد ۱۳۹۷

استرداد حقوق ورودی گمرک منوط به ارائه گواهی برگشت ارز صادراتی شد

گمرک اعلام کرد برای استرداد حقوق ورودی، صادرکنندگان باید گواهی برگشت ارز حاصل از صادرات را ارائه دهند.

۶ مرد ۱۳۹۷

صادرات ۱۴ درصد رشد کرد/ حجم تجارت خارجی از ۳۰ میلیارد دلار گذشت

گمرک جمهوری اسلامی ایران، جزئیات آمار تجارت خارجی ۴ ماه نخست سال‌ جاری کشور را منتشر کرد که بر اساس آن حجم تجارت غیرنفتی ۴ ماهه از ۳۰ میلیارد دلار گذشت.

۶ مرد ۱۳۹۷

صیانت از داده‌های شخصی اصلی‌ترین نیاز کسب و کار دیجیتال/ کذب بودن واردات ۳۶۰ هزار یورویی شرکت تامین اجتماعی

وزیر ارتباطات گفت: اساس توسعه کسب و کار‌های دیجیتال و اقتصاد دیجیتال بر نحوه صیانت از داده‌های شخصی است و با چالش تعهد شرکت‌ها به نگهداری از اطلاعات مردم مواجه هستیم.

۵ مرد ۱۳۹۷

جریمه دیرکرد تامین اجتماعی ۲۵ هزار کارفرمای تهرانی بخشیده شد

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران گفت: ۲۵ هزار نفر از کارفرمایان استان تهران امسال توانستند از مزایای آیین نامه بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب بهره مند شوند.

۴ مرد ۱۳۹۷

امسال صادرات ۱۶ درصد بیشتر شد

رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران از افزایش ۱۶ درصدی صادرات در سال جاری خبر داد و گفت: میزان صادرات به امارات بیش از ۴۳ درصد افزایش یافته است. در عین حال کمترین میزان صادرات ایران به کره جنوبی بوده است.

۴ مرد ۱۳۹۷

نرخ تورم دو رقمی شد/ جهش تورم نقطه به نقطه به ۱۸ درصد

نرخ تورم در پایان تیر ماه با ۰.۸ درصد افزایش به ۱۰.۲ درصد رسید.

۳ مرد ۱۳۹۷

رونمایی از سه برنامه اشتغال در زمان تحریم

ربیعی گفت: سیاست اول در سال جاری تثبیت اشتغال است. برنامه دوم را توسعه اشتغال رسته‌ای است. برای همین مبلغ ۶۴ هزار میلیارد تومان برای این منظور پیش‌بینی شده که صرف رسته‌هایی که کشش اشتغال دارند خواهد شد. ایجاد بانک دانش یا پایگاه دانشی اشتغال روستایی از دیگر اقدامات است. وزارت ارتباطات ایجاد ۱۲۰ هزار شغل را تضمین خواهد کرد و طرح تکاپو نیز از ۱۱ استان به سایر استان‌ها تسری می‌یابد که از پول اشتغال سال ۹۷ می‌توانیم وام‌ها را ارزان‌قیمت‌تر کنیم.

۳ مرد ۱۳۹۷

لزوم طراحی استراتژیک و عملیاتی بانکداری دیجیتال

تبدیل شدن به بانکداری دیجیتال، بخش جدایی ناپذیر در حوزه استراتژیک بانکی است که مستلزم تغییر در مدل کسب کار است

۳ مرد ۱۳۹۷

تدوین پیش نویس لایحه حمایت از فعالیت شرکت های مدیریت صادرات

صادق نجفی گفت: بنگاه های کوچک ومتوسط برای حضور در بازارهای صادراتی آگاهی کافی ندارند لذا با کمک شرکت های مدیریت صادرات می توان صادرات محصولات این واحدها به کشورهای خارجی را تسهیل کرد

۳ مرد ۱۳۹۷

۵ گام برای شناسنامه‌دار شدن کالاهای وارداتی/ اختلاف دو دستگاه مانع از ساماندهی شد

دولت فروردین ماه امسال برای وزارت صمت و گمرک ضرب‌الاجل تعیین کرد تا با اتصال سیستمی و تبادل اطلاعات بحث شناسه کالا و کد رهگیری آن اجرایی شود، اما پس از گذشت چند ماه این بند از مصوبه در کشمکش اختلافات است.