۲۷ آذر ۱۳۹۶
صندوق بین المللی پول:

در سال ۹۶، رشد اقتصادی، برابر با ۴٫۲ درصد خواهد بود

صندوق بین المللی پول با پیش بینی رشد ۴.۲ درصدی برای اقتصاد ایران در سال ۹۶ هشدار داد با اجرای طرح افزایش قیمت سوخت نرخ تورم که هم اکنون زیر ۱۰ درصد است دوباره دو رقمی خواهد شد.

۲۷ آذر ۱۳۹۶

در مهرماه امسال، نقدینگی به یک تریلیون و ۴۰۳هزار میلیارد تومان رسید

بانک مرکزی با انتشار رقم آمارهای گزیده اقتصادی اعلام کرد رقم نقدینگی در پایان مهرماه ۱۴۰۳۰.۵ هزار میلیارد ریال است که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۳.۳ درصد افزایش داشته است.

۲۷ آذر ۱۳۹۶

در هفت ماهه ابتدایی سال جاری از ۶۸۹.۲ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی مصوب، ۵۲۶.۴ هزار میلیارد ریال محقق شده است

در هفت ماهه ابتدایی سال جاری از ۶۸۹.۲ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی مصوب، ۵۲۶.۴ هزار میلیارد ریال محقق شده است.

۲۷ آذر ۱۳۹۶

لاریجانی: منابع و درآمدهای کشور به اندازه بودجه جاری کشور است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تمام منابع و درآمدهایی که کشور از طریق نفت یا مالیات و روش های دیگر تهیه می کند، به زور به ۳۰۰ هزار میلیارد تومان می رسد، بودجه جاری کشور هم همین قدر است.

۲۷ آذر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دولت در ایجاد شغل از طریق اشتغال فراگیر روستایی و حمایتی موفق نخواهد شد

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد: مجلس در بودجه ۹۷ از آوردن نرخ تسعیر ارز جلوگیری و آن را حرام می‌داند و بر این موضوع تاکید خواهد کرد که با درآمدهای کثیف نمی‌توان اقتصاد را تمییز کرد.

۲۷ آذر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

اعتبار ایجاد شغل در تبصره ۱۸ لایحه بودجه، صرف پرداخت بیمه بیکاری شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از ضروری قلمداد کردن حذف یارانه‌ها در کشور، گفت: افزایش نرخ بنزین به لیتری ۱۵۰۰ تومان حتی خارج از چارچوب قانون هدفمندی یارانه‌ها است.

۲۷ آذر ۱۳۹۶
رئیس سازمان امور مالیاتی:

اعطای معافیت مالیاتی گسترده به شرکت‌های دانش بنیان از مصادیق حمایت مالیاتی از بخش تولید است

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه سیاست‏‌های نظام مالیاتی، پویا، کارآمد و مودی محور است، گفت: مهم‌ترین برنامه نظام مالیاتی مبارزه با فرار مالیاتی و افزایش عدالت مالیاتی است.

۲۶ آذر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

ایجاد محرومیت برای اشخاص دارای چک برگشتی صورت خواهد گرفت

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: اعضای کمیسیون قضایی مصوب کردند تا محدودیت‌هایی برای کسانی که چک بی‌محل صادر می‌کنند اعمال شود که البته در این میان بنگاه‌های اقتصادی که دچار ورشکستگی شده‌اند از این قائده مستثنی هستند.

۲۶ آذر ۱۳۹۶

بانک‌ها در سال ۱۳۹۵ بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بهره به سپرده گذاران پرداخت کرده اند

در حالی میزان سود بانکی پرداختی به سپرده گذاران برابر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بود در حالی که درآمد شرکت های دولتی در این سال ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بوده است .بهره بانکی در سال ۱۳۹۴ دستمزد ۱۱ میلیون نفر نیروی کار را تامین می‌کرد و ۱۴ درصد تولید ناخالص داخلی و ۱۹ درصد کل نقدینگی کشور را تشکیل می‌داد. اگر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به سوی تولید و عمران هدایت می‌شد، رشد ۸ درصد اقتصاد ممکن می‌شد و تولید و اشتغال کشور سامان می‌گرفت و بیکاری رخت بر می‌بست.تعداد بانک‌های مجوزدار از سال ۸۱ تا ۸۹ سه برابر شد این در حالی است که در سال ۸۹ چهار برابر بانک‌های موجود تقاضا برای تاسیس بانک پیشنهاد شد و تعداد شعب بانک‌ها هشت برابر شد.

۲۲ آذر ۱۳۹۶

دستور مجدد سیف برای تسریع در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در راستای طرح رونق تولید

با توجه به اینکه سه ماه تا پایان سال باقی مانده و فقط ۲۱ درصد از تسهیلات ۳۰ هزار میلیارد تومانی طرح رونق تولید پرداخت شده است،‌ رییس کل بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای به بانک‌های عامل، خواستار تسریع در پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی شد.

۲۲ آذر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

لایحه بودجه۹۷ با برنامه ششم مغایرت دارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اگر بنزین ۱۵۰۰ تومان شود، دولت ۱۳ میلیارد تومان درآمد خواهد داشت.

۲۲ آذر ۱۳۹۶

لاریجانی: کمیسیون اقتصادی متنی تهیه و به صحن علنی ارایه دهد تا قانون مالیات بر ارزش افزوده به مدت ۳ سال به صورت آزمایشی تمدید شود

رییس مجلس پیشنهاد کرد: کمیسیون اقتصادی متنی تهیه و به صحن علنی ارایه دهد تا قانون مالیات بر ارزش افزوده به مدت ۳ سال به صورت آزمایشی تمدید شود.

۲۲ آذر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

پیش بینی می شود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه سال ۹۷ خواهیم داشت

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یکی از نقاط قوت لایحه بودجه سال های اخیر را کاهش سهم درآمدهای نفتی در اقتصاد کشور عنوان کرد.

۲۲ آذر ۱۳۹۶
مدیرعامل تامین اجتماعی:

در یک سال اخیر، بخشودگی جرایم در دو نوبت بازرسی از دفاتر قانونی، از ۱۰ سال به یک سال کاهش یافته است

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، گفت: حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر بدون پرداخت حق بیمه از سوی کارفرما تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند و ماهانه ۲۲۰ میلیارد تومان برای این افراد هزینه می‌شود.

۲۲ آذر ۱۳۹۶
رئیس انجمن سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران:

۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی تا پایان سال عملیاتی میشود

رئیس انجمن سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه بعد از برجام تاکنون ۲۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شده است، گفت: این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود از این رقم تا پایان سال فقط ۵ میلیارد دلار عملیاتی شود.