۱۷ مهر ۱۳۹۶
نائب رئیس دوم کمیسیون صنعت و معدن:

سالانه به ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی نیاز داریم

احمدی : سرمایه مورد نیاز برای ایجاد یک فرصت شغلی به طور میانگین ۲۵۰ میلیون تومان است و برای تحقق نرخ رشد اقتصادی ۸ درصدی باید ۵٫۵ درصد آن را از طریق سرمایه‌گذاری ایجاد کنیم که به این منظور سالانه ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز داریم. از این ۲۰۰ میلیارد دلار نیز باید ۵۰ میلیارد دلار از طریق سرمایه خارجی و ۱۵۰ میلیارد دلار از طریق سرمایه‌های داخلی تامین شود.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

 پیش نویس تفاهم سوآپ دوجانبه ریال ایران- لیر ترکیه به امضا رسید

پیش‌نویس تفاهم سوآپ دوجانبه ریال ایران- لیر ترکیه به توافق  و تایید روسای کل بانک های مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه رسید.این تفاهم با هدف تسهیل تجارت با استفاده از ارزهای ملی دو کشور برای «تامین مالی تجارت» و «سرمایه گذاری مستقیم» بین دو کشور انجام شده است.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
کارشناس اقتصادی:

کاهش نرخ سود سپرده‌ها قبل از تک نرخی شدن ارز اشتباه بود

حکیمی‌پور: تا زمانی که ارز تک نرخی نشود، کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی اشتباه است و باعث خروج سپرد‌ها از بانک‌ها و حرکت سپرده‌‌های بانکی به سمت بازار ارز به امید سود بیشتر می‌شود.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی:

استقرار نظام جدید کارمزد در حال بررسی بوده اما تاکنون عدد و رقمی تعیین نشده

حکیمی: برنامه استقرار نظام جدید کارمزد با هدف جلوگیری از ایجاد حباب اضافه در سهام شرکت ها و ممانعت از زیان احتمالی سهامداران بوده و قرار نیست شوکی وارد شود؛ استقرار نظام جدید کارمزد در حال بررسی بوده اما تاکنون عدد و رقمی تعیین نشده بلکه به شرکت های پرداخت تذکر داده شده، موضوع سهام در بورس را مدیریت کنند.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
رئیس سازمان خصوصی سازی:

کسانی که مبلغ یک میلیون تومان سهام عدالتشان را پر کرده باشند از محل تخفیف یا آورده نقدی برای عملکرد سال مالی گذشته ۱۵۰ هزار تومان سود دریافت می کنند

اشرف پوری: کسانی که مبلغ یک میلیون تومان سهام عدالتشان را پر کرده باشند برای عملکرد سال مالی گذشته ۱۵۰ هزار تومان سود دریافت می کنند./کسانی که ۵۳۲ هزار تومان دارند و مبلغ یک میلیون تومان را پر نکرده‌اند، سودشان نصف مبلغ ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس:

پرداخت تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان سپرده گذاران موسسه کاسپین انجام می شود

نعمتی: روسای قوای سه‌گانه به بحث مطالبات سپرده‌گذاران موسسه کاسپین ورود پیدا کردند و قرار شد مطالبات تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان سپرده‌گذاران این موسسه به آنان پرداخت شود که با این تصمیم مطالبات بیش از ۹۰ درصد سپرده‌گذاران پرداخت می شود و آنان به حقوق‌شان می‌رسند. سود این سپرده‌ها تا سال ۹۴ پرداخت می‌شود.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

موافقت نامه همکاری میان بانک «توسعه و تجارت اکو» و بانک مرکزی ایران منعقد شد

موافقتنامه همکاری میان بانک «توسعه و تجارت اکو» و بانک مرکزی ایران منعقد شد.اجازه امضای این موافقت نامه به موجب مصوبه هیئت دولت به بانک مرکزی داده شده بود که به موجب این مصوبه، لازم است مراحل تصویب و اجرای موافقت نامه ظرف حداکثر سه سال طی شود. همچنین موافقت نامه مذکور پس از طی مراحل قانونی و تصویب آن توسط مجلس شورای اسلامی لازم‌الاجرا خواهد بود.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
کارشناس اقتصاد بین‌الملل:

قانون سرمایه گذاری خارجی دارای ضعف‌های زیادی است و باید خودش را با شرایط روز تطبیق دهد

علیشری: قانون سرمایه گذاری خارجی دارای ضعف‌های زیادی است و باید خودش را با شرایط روز تطبیق دهد. در عین حال هم ما در مقایسه با سایر کشور ها مشوق ویژه‌ای نمی‌دهیم که بخواهیم از ان به عنوان یک مزیت رقابتی یاد کنیم.سرمایه با فرش قرمز پهن کردن نمی‌آید.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

شرکت شاپرک با ارسال نامه‌ای به شرکت‌های پرداخت، از تغییرات و اصلاح نظام کارمزدها خبر داده است

شرکت شاپرک اواخر هفته گذشته با ارسال نامه‌ای به شرکت‌های پرداخت، از تغییرات و اصلاح نظام کارمزدها خبر داده است که به نظر می‌رسد اجرای این طرح تا پایان سال آغاز خواهد شد.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

بانک مرکزی به فعالیت فین تک ها رسمیت داد

بانک مرکزی در تاریخ ۱۵ مهرماه ضوابط اجرایی فعالیت پرداخت یاران و پذیرندگان پشتیبانی شده در نظام پرداخت کشور را منتشر کرد که درواقع با صدور این بخشنامه به فعالیت فین تک‌ها در کشور رسمیت بخشید.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
معاون امور تعاون وزارت کار:

محدودیت منابع تحویل پروژه‌های مسکن مهر را کند کرد

کلانتری: محدودیت‌های منابع و تسهیلات مسیر تحویل پروژه‌ها را کند کرد.بنا داشتیم تا پایان شهریور امسال طبق پیش‌بینی دولت در تمام طرح‌های مسکن مهر اعم از تعاونی و غیرتعاونی اقدامات به پایان برسد اما این مهم محقق نشد.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
مدیر عامل بانک پارسیان:

فعالیت بیت کوین و پول های رمزنگاری شده در ایران بلامانع است

 پرویزیان: دوازدهم مهر ماه‌ سندی از سوی بانک مرکزی منتشر شد که بندی در آن سند در ارتباط با پول‌های رمزگذاری شده بود و قاعدتا این سند مجوزی برای فعالیت‌های اقتصادی در این زمینه(از جمله بیت کوین) است.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

خارج کردن برخی شرکت ها از سهام عدالت خلاف قانون است

پورابراهیمی: برخی شرکت‌ها از جمله شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران را از سهام عدالت به علت زیان‌ده بودن خارج کردند که این خلاف قانون است/با احتساب ۵۰ هزار تومان برای افتتاح حساب در بانکها، مردم باید ۵۲۰ هزار تومان پرداخت کنند؛ در حالی که به طور متوسط ۸۰ هزار تومان قرار است سود به آنها پرداخت شود.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

نهاوندیان: ترامپ می‌خواهد ثبات اقتصاد ایران را به هم بزند

معاون اقتصادی رئیس جمهور: مقصود ترامپ از سخنانش علیه برجام این است که آرامش و ثباتی را که به‌وجود آمده بدون اینکه برای او هزینه‌های بین المللی نقض پیمان را داشته باشد، برهم بزند./ضرورت دارد که ساختار اقتصادی ایران از دولت‌محوری به خصوصی‌محوری تغییر کند.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل اسبق بانک صادرات:

جذابیت سرمایه‌گذاری در بانک‌ها کاهش یابد

 بازار پول، سرمایه‌گذاری بدون ریسک است و نرخ سود آن باید نسبت به بخش حقیقی اقتصاد که سرمایه‌گذاری با ریسک است، جذاب‌تر نباشد و جذابیت آن کاهش یابد./دستور العمل سازمان بورس مبنی بر سقف ۵۰ درصدی سرمایه گذاری در بانک توسط صندوق ها مطلوب نیست اما گام خوبی محسوب می‌شود.