۱ دی ۱۳۹۶
یک مقام آگاه:

احکام صادر شده برای بانک‌های متخلف هنوز اجرایی نشده است

یک مقام آگاه با اشاره به رای قطعی هیات انتظامی بانک‌ها برای بانک‌های متخلف، گفت: رای و حکم هیات انتظامی بانک‌ها قطعی و لازم‌الاجراست و به محض نهایی شدن باید اجرا شود.

۲۹ آذر ۱۳۹۶
معاون اقتصادی بانک مرکزی:

شاخص تولید کارگاه های بزرگ صنعتی در نیمه نخست امسال رشد ۴٫۹ درصدی داشته است

معاون اقتصادی بانک مرکزی از رشد ۴٫۹ درصدی شاخص تولید کارگاه های بزرگ صنعتی در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: این رشد نشان می دهد که رشد اقتصادی نفتی پارسال به رشد غیرنفتی تبدیل شده است.

۲۹ آذر ۱۳۹۶

تسهیلات پرداختی بانک‌ها در ۸ سماه ابتدای سال جاری، به نسبت دوره مشابه سال قبل، رشد ۹٫۶درصدی داشته است

تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی هشت ماهه سال ۱۳۹۶ به بخش‌های اقتصادی،۳۵۷۴.۳ هزار میلیارد ریال بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، معادل ۹.۶ درصد افزایش داشته است.

۲۹ آذر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

طبق آمار رسمی، ۶میلیون تحصیل‎کرده بیکار داریم

رئیس­ کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد،دولت می گوید حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار بیکار در جامعه فعال و همین مقدار بیکار تحصیل کرده در جامعه غیر فعال داریم که بنا بر آمار رسمی دولت، جمعیت حدود ۵ تا ۶میلیون نفر در جامعه فارغ التحصیلان کشور بیکار داریم.

۲۹ آذر ۱۳۹۶

مطالعات مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در سال بعد، منجر به کاهش ۳۶۰ تا ۴۸۰ هزار نفری اشتغال شود

دولت در حالی قصد گرانی بنزین و گازوئیل برای ایجاد شغل را دارد که مطالعات مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد افزایش قیمت بنزین و گازوئیل منجر به کاهش ۳۶۰ تا ۴۸۰ هزار نفری اشتغال شود.

۲۸ آذر ۱۳۹۶
معاون اقتصادی بانک مرکزی:

جایگاه نظام بانکی در تأمین مالی اقتصاد، همچنان حدود ۸۰ درصد است

بنا به مستندات ارایه شده در گزارش معاونت اقتصادی بانک مرکزی، حمایت از تأمین مالی خرد خانوارها از قبیل اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، تسهیلات مسکن به اقشار مختلف جامعه و تسهیلات خرد مصرفی خانوار از اولویت های نظام بانکی بوده است.

۲۸ آذر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

متناسب با نرخ سود سپرده‌ها، نرخ سود تسهیلات نیز باید کاهش یابد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: متناسب با نرخ سود سپرده ها، نرخ سود تسهیلات نیز باید کاهش یابد.

۲۸ آذر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون اقتصادی:

بانک مرکزی گزارش خود را پیرامون انعقاد پیمان‌های پولی منتشر کند

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تعریف و ایجاد ارز دیجیتالی با برخی کشورها را با هدف خارج شدن از سیطره دلار در معاملات تجاری خواستار شد.

۲۸ آذر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون اقتصادی:

رئیس شورای گفتگو در نامه‌ای محکم به رئیس جمهور، عرئیس شورای گفتگو

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از دبیرخانه شورای گفتگو درخواست کرد تا نامه‌ای محکم به رئیس جمهور ارسال کرده و در آن از عدم حضور وزیر صنعت گلایه کند.

۲۸ آذر ۱۳۹۶

دستورالعمل فرآیند اجرایی تمرکز حساب‌های دولتی نزد بانک مرکزی به شبکه بانکی ابلاغ شد

بانک مرکزی، «دستورالعمل بند (ب) ماده (۱۷) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و بند (الف) ماده (۲۰) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور» را در راستای تمرکز حساب‌های دولتی نزد بانک مرکزی به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

۲۸ آذر ۱۳۹۶

سیف: بانک مرکزی در کنار کنترل موسسات غیرمجاز، اصلاح ترازنامه بانک‌ها را نیز در دستور کار قرار داد

رئیس کل بانک مرکزی با گلایه دوباره در خصوص وجود تخلفات پولی و بانکی، به برخی مخالفت‌ها برای برخورد با فعالیت‌های غیرمجاز اشاره کرد.

۲۸ آذر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

فقط ۲۰ درصد بودجه‌ عمرانی ۶ ماه اول سال تخصیص یافت

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از اینکه در ۶ ماه اول امسال حداکثر حدود ۲۰ درصد از بودجه‌ عمرانی تخصیص یافته است، گفت: وضعیت جذب اعتبارات عمرانی در کشور نسبت به سال‌های قبل مناسب نیست.

۲۸ آذر ۱۳۹۶
معاون اول رئیس جمهور:

سالانه ۹۰۰ هزار نفر به جمعیت بیکار کشور افزوده می‌شود

معاون اول رییس جمهور در دیدار اعضای فراکسیون اشتغال مجلس با اعلام اینکه در دو سال گذشته حدود ۶۵۰ هزار شغل ایجاد شد، گفت:‌ سالانه ۹۰۰ هزار نفر به جمعیت بیکار کشور افزوده می‌شود.

۲۸ آذر ۱۳۹۶
کارشناس مسائل بانکی:

انتشار اوراق بدهی، همراه با بسته بودن پایه پولی، منجر به افزایش نرخ بهره میشود

مجید شاکری کارشناس مسایل اقتصادی می‌گوید: «بدهی که دولت به ارث برده بود، بزرگ بود، اما این بدهی حاکمیتی بود؛ به این معنا که بخش بزرگی از این بدهی یا به بخش های دولتی، بانک‌های دولتی یا موسسات حاکمیتی مثل تامین اجتماعی بود.»

۲۷ آذر ۱۳۹۶

بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی در ماه مهر به ۱۱۲ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان رسیده است

رشد ۲۱ هزار و ۱۱۰ میلیارد تومانی بدهی دولت به بانک‌ها و ادامه رشد بدهی بانک‌های غیردولتی به بانک مرکزی از نکات قابل تامل گزارش خلاصه دارایی‌ها و بدهی‌های بانک‌ها و موسسات اعتباری در پایان مهر ماه ۹۶ است.