۱۰ ارد ۱۳۹۷
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

زمان درست اجرای طرح مالیات ستانی از خانه‌های خالی، وجود رونق اقتصادی در کشور است

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس زمان درست اجرای طرح مالیات ستانی از خانه های خالی را وجود رونق اقتصادی در کشور دانست.

۱۰ ارد ۱۳۹۷
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت:

تمرکز اشتغال بر نساجی و استارت‌آپ‌ها است

رحمانی: پیش‌بینی ناخالص ایجاد شغل در سه حوزه صنعت، معدن و تجارت در سال جاری ۵۳۰ هزار شغل است که با توجه به تمرکز بر برنامه‌های نساجی و پوشاک و استارت‌آپ‌ها امید می‌رود آمار پیش­بینی شده محقق شود ضمن اینکه بانکها و دستگاه‌های ذیربط تاکنون همکاری خوبی با واحدهای تولیدی داشته‌اند. در بودجه ۹۷ حدود ۷۰ درصد هدف‌گذاری اشتغال پیش‌بینی شده کشور در حوزه­های صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته است.

۱۰ ارد ۱۳۹۷

تسهیلات بیست هزار میلیاردریالی بانک توسعه تعاون به تولیدکنندگان

به‌منظور حمایت از اشتغال فراگیر و پشتیبانی از فعالیت‌های تولیدکنندگان کالای ایرانی، بانک توسعه تعاون به میزان بیست هزار میلیارد ریال تسهیلات به تولیدکنندگان روستایی پرداخت می‌نماید.

۱۰ ارد ۱۳۹۷
رئیس کل گمرک:

همکاری گمرکی ایران با کشورهای اروپایی توسعه می‌یابد

عسگری با اشاره به اهمیت توسعه همکاری‌های گمرکی بین ایران و کشورهای اروپایی، آمادگی ایران را برای تبادل اطلاعات الکترونیکی با گمرک نروژ اعلام کرد.

۱۰ ارد ۱۳۹۷

دستورالعمل ساماندهی و مدیریت بازار ارز به گمرک ها ابلاغ شد

گمرک جمهوری اسلامی ایران در دستورالعملی مقررات گمرک در خصوص ساماندهی و مدیریریت بازار ارز و گمرکات اجرایی کشور را در سال ۱۳۹۷ ابلاغ کرد.

۱۰ ارد ۱۳۹۷
قائم مقام اتاق بازرگانی و صنعت ایران و آلمان:

بی‌ثباتی نرخ ارز بر ریسک سرمایه‌گذاری در ایران افزوده است

قائم مقام اتاق بازرگانی و صنعت ایران و آلمان گفت: بی‌ثباتی نرخ ارز بر ریسک سرمایه‌گذاری در ایران افزوده و این موضوع بیشتر از تهدیدهای آمریکا اثرگذار است.

۱۰ ارد ۱۳۹۷

واگذاری ۳میلیارد سهم و اموال دولتی

۳ میلیارد تومان واگذاری توسط سازمان خصوصی سازی از ابتدای امسال تا کنون انجام شده است.

۱۰ ارد ۱۳۹۷

رشد ۷۵ درصدی سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت از رشد سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت طی سال گذشته خبر داد و گفت: این رقم در سال ۹۵ حدود ۲ میلیارد دلار بود که در سال ۹۶ با ۷۵ درصد رشد مواجه شد.

۱۰ ارد ۱۳۹۷

گزارش شاخص قيمت كالاها و خدمات مصرفي خانوارهای کشور بر اساس دهک های هزینه ای در فروردین ماه سال ١٣٩٧ منتشر شد

بیشترین درصد تغییرات شاخص در دوازده ماه منتهی به فروردین ١٣٩٧ (تورم سالانه) ٨,٥ درصد در دهک اول و کمترین نرخ تورم ٧.٧ درصد در دهک دهم می باشد.

۱۰ ارد ۱۳۹۷

افت تقاضا برای بیمه بیکاری

وزارت کار از کاهش برقراری مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در سال گذشته خبر داد. به گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار، میزان برقراری مقرری‌بگیر بیمه بیکاری در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵، معادل۴/ ۲ درصد کاهش یافته است. این کاهش در تحلیل بازار کار موید این است که مشکلات اقتصادی کارگاه‌ها در سال گذشته کاهش یافته و تعداد کارگران اخراجی نیاز به بیمه بیکاری افت کرده است. کاهش در تعداد بنگاه‌های مشکل‌دار نسبت به سال ۹۵ نیز تاییدکننده این ادعاست.

۱۰ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر صنعت:

تسهیلات رونق تولید به بیش از ۲۸ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی پرداخت شده است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت ازبرگزاری ۴ نشست شورای معاونین در سال جدید در جهت حمایت از کالای ایرانی و بر اساس تاکید وزیر صنعت ، معدن و تجارت خبر داد و پروژه‌ها و راهبردهای این وزارتخانه را در سال جدید تشریح کرد.

۱۰ ارد ۱۳۹۷

تا چند روز آینده ادغام دو بانک بورسی و فرابورسی انصار و مهر اقتصاد با موسسه ثامن انجام خواهد شد

یک رسانه اعلام کرد احتمالا تا چند روز آینده ادغام دو بانک بورسی و فرابورسی انصار و مهر اقتصاد با موسسه ثامن انجام و یک بانک جدید تشکیل خواهد شد.

۱۰ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان برنامه و بودجه:

سیاست‌های مهار تورم همچنان از سوی دولت دنبال می‌شود

محمدباقر نوبخت در نشست خبری خود با خبرنگاران که امروز برگزار شد با اشاره به میزان پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی به فعالین اقتصادی گفت: سیاست های مهار تورم از سوی دولت دنبال می شود و دستگاه های نظارتی باید برای جلوگیری از گرانی های بی ضابطه نظارت کنند.

۱۰ ارد ۱۳۹۷
نماینده مجلس:

بانک مرکزی در مدیریت بازار ارز تجدیدنظر کند

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه «بانک مرکزی مسئول تامین و کنترل ارز در بازار است» گفت: تحریم و برجام در نوسانات قیمت ارز تاثیرگذار است.

۱۰ ارد ۱۳۹۷
معاون مالیات ارزش افزوده سازمان مالیاتی:‌

برنامه‌‌ای برای تعلیق مالیات ارزش افزوده تولید نداریم

در حالی که معاون وزیر صنعت از تعلیق دوساله مالیات بر ارزش افزوده تولید کنندگان خبر می‌دهد، معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان مالیاتی از این موضوع ابراز بی اطلاعی کرده و معتقد است همه مباحث باید در چارچوب قانون باشد.