۱۹ مهر ۱۳۹۶
کارشناس بانکی:

پیمان پولی دوجانبه باعث تقویت ارزش پول ملی می شود

انصاری: پیمان پولی بسیار موثر است و می‌تواند به صورت آرام ارز دلار را حذف کند و پول رایج دو کشور مورد معامله قرار بگیرد که این مساله باعث افزایش ارزش پولی ملی نیز خواهد شد.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
نائب رئیس مجلس:

مطالبات سپرده گذاران کاسپین با خط اعتباری پرداخت می‌شود

پزشکیان: با این خط اعتباری در نظر گرفته‌شده ۹۶ درصد مشکلات سپرده گذاران تا سقف ۲۰۰ میلیون موسسه کاسپین حل می شود.۹۰درصد سپرده و سود سپرده تا سال ۹۴ پرداخت می شود و مابقی بعد از فروش اموال این موسسه پرداخت می شود.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
کارشناس اقتصادی:

اکنون زمان مناسبی برای تک نرخی کردن ارز نیست

جمشیدی:رو تک‌نرخی کردن ارز زمانی رافع قسمتی از معضلات اقتصادی می‌شود که اولا ذخیره ارزی کافی در دست دولت و بانک مرکزی وجود داشته باشد، ثانیا اقتصاد سیاسی از ثبات کافی برخوردار شود، ثالثا متغیرهای اقتصاد با ثبات نسبی حرکت کنند.در شرایط فعلی دولت نرخ ارز را کنترل شده به تولید کننده بدهد

۱۸ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل بانک مسکن:

بانک‌ها تمایلی به پرداخت تسهیلات مسکن ندارند

بت شکن: ۱۲ سال مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن باعث شده شبکه بانکی کشور تمایلی به پرداخت تسهیلات نداشته باشد. در ۴ سال اخیر تنها بانک مسکن در بخش تسهیلات‌دهی فعال بوده است.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
صندوق بین المللی پول:

رشد اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۶،دوازده و نیم درصد است

صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین گزارش چشم انداز اقتصادی جهان اعلام کرد رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال پیش از آن به ۱۲٫۵۱۸ درصد و نرخ بیکاری به ۱۲٫۴۵۰ درصد افزایش و نرخ تورم به ۹٫۰۳ درصد کاهش یافته است.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

فعالیت صندوق تثبیت بازار آغاز شد

این صندوق که در راستای اجرای ماده ۲۸ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با هدف اطمینان بخشی و ایجاد ثبات در بازار سرمایه، در تیرماه ۱۳۹۶ بنای تاسیس آن گذارده شده بود امروز فعالیتش را در بازار آغاز کرد.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

طرح بانکداری اسلامی در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت

حسینی: بررسی موادی از طرح بانکداری اسلامی در دستور کار جلسه کمیسیون اقتصادی قرار گرفت و مواد ابتدایی این طرح به تصویب رسید.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

سیف: نوسانات دلار چیز عجیبی نیست و قوی ترین ارزها نیز دچار تفاوت نرخ برابری می شوند

رئیس کل بانک مرکزی: ارزهای مختلف در دنیا نوساناتی دارند و چیز عجیبی نیست و حتی قوی ترین ارزها هم دچار نوسان نرخ برابری با ارزهای دیگر می شوند. این اثرات موقتی است

۱۸ مهر ۱۳۹۶

نوبخت: دلار ۵ هزارتومانی را دولت قبول ندارد

رئیس سازمان برنامه و بودجه: دولت با کاهش ارزش ریال در برابر دلار و به صورت غیر منطقی مخالف است و سیاست دولت مدیریت نرخ ارز شناور است.قیمت دلار ۵ هزار تومان نیست و دولت آن را قبول ندارد.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
قائم مقام بیمه مرکزی:

خالص موجودی سرمایه در ایران حدود ۱۴۰۰ میلیارد دلار برآورد می شود

خسروشاهی: خالص موجودی سرمایه در ایران حدود یک هزار و ۴۰۰ میلیارد دلار است که ریسک نهفته در این سرمایه، بالغ بر ۳ هزار میلیارد دلار برآورد می شود. با این حال در حال حاضر تنها کمتر از ۳۰ درصد این ریسک تحت پوشش بیمه‌ قرار دارد.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

دستگاه های اجرایی موظف به ارائه ردیف درآمدی در لایحه بودجه شدند

سازمان برنامه و بودجه کشور طی بخشنامه‌ای از دستگاه‌های اجرایی خواست ردیف‌های درآمدی مورد نظر برای درج در لایحه بودجه ۹۷ را اعلام کنند.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
بانک سپه:

فعالیت‌های ارزی این بانک طی ۶ ماه اخیر ۱۴۰ درصد رشد داشته است

فعالیت‌های ارزی بانک سپه طی شش ماهه نخست سالجاری ۱۴۰ درصد رشد داشته است و رقم فعالیتهای ارزی این بانک در چهار ماهه اول سالجاری به ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسید./بانک سپه قادر است د ۸ میلیارد یورویی با اگزیم بانک کره جنوبی، یک میلیارد یورویی با بانک اوبر اتریش و ۵۰۰ میلیون یورویی با بانک دانسکه دانمارک،طرح های اقتصادی را تامین مالی کند.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
شرکت های پرداخت:

تغییر ریالی در نحوه پرداخت کارمزد متصور نیست

شرکت های پرداخت: تغییرات ارکان کارمزد شبکه پرداخت مسبوق به سابقه بوده و در نظام بعدی نیز تغییرات در منابع اخذ کارمزدها خواهد بود و تغییر ریالی در نحوه پرداخت کارمزد متصور نیست./اجرای آن را به سال ۱۳۹۷ بیاندازید.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
معاون وزیر مسکن:

هنوز کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن تصویب نشده است

مظاهریان: افزایش توان خرید متقاضیان مسکن سیاست اصلی وزارتخانه است که یکی از اقدامات در این خصوص کاهش نرخ سود و افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن است.پیشنهاداتی هم ارائه کرده‌ایم اما هنوز به تصویب شورای پول و اعتبار نرسیده است.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

کرباسیان: ارتباطات اقتصادی ایران و ارمنستان باید افزایش یابد

وزیر اقتصاد: در چارچوب ترجیحات تعرفه ای، دو کشور ایران و ارمنستان تخفیفاتی در مقابل کالاهایی که وارد دو کشور می شود اعمال کنند.همچنین گسترش همکاری های بانکی، همکاری در زمینه مناطق آزاد، اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و سرمایه گذاری در زمینه تولیدات مشترک دو کشور از موضوعات مهم همکاری های اقتصادی می باشد.