۲۱ مرداد ۱۳۹۸

شاهرگ تولید زیر تیغ تأمین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی گرفتار مشکل کمبود نقدینگی است. دریافت حق بیمه قرارداد طبق ماده ۴۱ قانون تامین اجتماعی به روشی برای جبران این ضررهای مالی سازمان تبدیل شده است این روند بیشترین آسیب به تولیدکنندگان کشور وارد می‌سازد.

۲۰ مرداد ۱۳۹۸

مهلت پزشکان برای ثبت‌نام کارتخوان تمدید شد

مدیرکل سازمان امور مالیاتی از تمدید ثبت‌نام کارتخوان پزشکان تا تاریخ ۳۱ مرداد خبر داد.

۲۰ مرداد ۱۳۹۸

پولشویی با کارت خوان های بدون هویت / ۷ میلیون دستگاه در نقطه کور مالیات!

۷ میلیون دستگاه کارت خوان (پوز) بدون هویت در نقطه کور سازمان امور مالیاتی قرار دارد و تهیه این دستگاه برای هر شخص به راحتی امکانپذیر است.

۲۰ مرداد ۱۳۹۸

پزشکان ۳ روز تا نصب کارتخوان مهلت دارند/ مقاومت‌ها ادامه دارد

صاحبان حرف پزشکی تنها ۳روز تا ثبت درخواست برای نصب کارتخوان در مطب مهلت دارند که البته احتمال تمدید این زمان وجود دارد اما با توجه به مقاومت های شدیدهنوز ضمانت اجرای این قانون مشخص نشده است.

۲۰ مرداد ۱۳۹۸

مقاومت شدید پزشکان در برابر نصب کارتخوان و شفاف شدن درآمدها

اقدامات سازمان امور مالیاتی در راستای اجرای قانون الزام پزشکان به استفاده از دستگاه کارتخوان، با واکنش به شدت منفی تشکل های صنفی پزشکی مواجه شده که دقیقا مشابه رفتار این تشکل ها در زمان تصویب قانون مذکور در زمستان پارسال است.

۱۹ مرداد ۱۳۹۸

فرار مالیاتی در اقتصاد ایران بسیار بیشتر از ۴۰ هزار میلیارد است / پاسخ سازمان امور مالیاتی به خبرگزاری دانشجو

برآورد مبلغ ۴۰ هزار میلیارد تومانی از فرار‌های مالیاتی بدون احتساب قاچاق و مالیات بر واردات نشان می‌دهد حجم مجموع فرار‌های مالیاتی در اقتصاد ایران بسیار بیشتر از عدد مذکور است.

۱۹ مرداد ۱۳۹۸

سخنگوی کمیسیون اقتصادی : قصور سازمان مالیات و دستگاه‌های اجرایی عامل تشکیل نشدن بانک اطلاعاتی شفاف / همه با هم برابرند بعضی‌ برابرتر!

انفعال وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی، عدم التزام به قانون برخی مسئولین و ضعف نظارت مجلس بر اجرای قانون در طول ۴ سال اخیر هزینه‌های زیادی را به اقتصاد و مردم تحمیل کرده است.

۱۹ مرداد ۱۳۹۸

شناسایی چند هزار میلیارد فرارمالیاتی در مناطق آزاد؛ نتایج اجرای بخشی از قانون!

در قسمت دیگری از پاسخ سازمان امور مالیاتی به خبرگزاری دانشجو مشخص شد به واسطه اجرای بخشی از حکم ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، یک میلیون و ۳۰۰ هزار مؤدی جدید مالیاتی شناسایی شده است.

۱۹ مرداد ۱۳۹۸

واکنش رئیسی به رقم غیر واقعی فرار مالیاتی مدیر دولتی / رئیس دستگاه قضا: تصورم این است که ۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم!

فرارمالیاتی در اقتصاد ایران یکی از معضلات اصلی محسوب می شود و همواره در سطوح مختلف دولتی و دانشگاهی از حجم و رقم آن برآوردهای مختلفی مطرح می‌کنند.

۱۹ مرداد ۱۳۹۸

فرار مسئولین از پاسخگویی به قانون شفافیت/ الیاس حضرتی: هیچ بهانه‌ای برای عدم همکاری با امور مالیاتی پذیرفته نیست

با پیگیری‌های خبرگزاری دانشجو رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از رفع مشکل عدم همکاری کافی نهادهای غیرشفاف در ارائه اطلاعات مالی به سازمان امور مالیاتی خبر داد.

۱۹ مرداد ۱۳۹۸

زور قانون هم به تشکیل سامانه‌های شفافیت اقتصادی نمی‌رسد؟ / لیست مدیرانی که در برابر شفافیت و قانون مقاومت می‌کنند

طبق ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم تمام نهاد‌ها مکلفند به منظور شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی در ایجاد پایگاه اطلاعاتی با سازمان امور مالیاتی همکاری کنند، اما برخی دستگاه‌ها از قانون تمکین نمی‌کنند.

۱۹ مرداد ۱۳۹۸

خراج به پای مردم، باج به دست سودجویان / درپی استقرار نظام مالیاتی کارآمد و عادلانه / آیا اعتیاد نفتی در اقتصاد قابل ترک است؟

در اقتصاد‌های برتر جهان مهمترین منبع درآمدی دولت و یکی از اصلی‌ترین ابزار‌های سیاست گذاری اقتصادی، اخذ مالیات هدفمند است، اما این موضوع در اقتصاد ایران با ضعف و چالش‌های اساسی مواجه است.

۱۹ مرداد ۱۳۹۸

قانونی که در شفافیت و عدالت اقتصادی انقلاب به‌پا می‌کند

ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم زیربنای نظام مالیاتی نوین و عدالت محور است که متاسفانه ۴ سال از عدم اجرای کامل آن می‌گذرد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۸

بانک‌های خصوصی به منافع عمومی متعهد نیستند

دکتر توکلی عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهشی امام خمینی با اشاره به اینکه یکی از بانک‌ها در شرایط بحران اقتصادی، مقادیر زیادی از سرمایه خود را تبدیل به سکه کرد، تصریح کرد: این مسئله نشان می دهد که الزاما بانک های خصوصی تعهدی به منافع عمومی ندارند.

۱۷ مرداد ۱۳۹۸

ایجاد تنگناهای مالی با برداشت از صندوق توسعه/ جبران کسری بودجه از طریق پایه‌های مالیاتی جدید

یک مدرس دانشگاه با بیان اینکه برداشت از صندوق توسعه ملی بدون کسب نتیجه منجر به تنگناهای مالی اقتصاد می‌شود، گفت: راه‌هایی برای جبران کسری بودجه وجود دارد به شرط اینکه اراده‌ای برای آن وجود داشته باشد.