۲۵ بهمن ۱۳۹۵
به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد؛

دستورالعمل افتتاح حساب ریالی برای خارجی‌ها

بانک مرکزی در راستای تسهیل ارایه خدمات پولی و بانکی به سرمایه‌گذاران و گردشگران خارجی، «دستورالعمل اجرایی افتتاح حساب سپرده ریالی برای اشخاص خارجی» را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵
کارشناس مسائل بانکی:

توقف تسهیلات در نظام بانکی، دو. ماه زودتر اتفاق افتاده است

بانک های کشور بخصوص بانک های بزرگ پرداخت تسهیلات بانکی را متوقف کردند با این حال بانک مرکزی اعلام کرد: بانک‌ها را به توقف اعطای تسهیلات مکلف نکرده‌ایم و موظف‌ به پرداخت تسهیلات در صورت داشتن منابع هستند.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

سیف: شاهد گسترش مراودات بانکی هستیم

بانک‌های ایرانی در روابط با سایر بانک‌های بین المللی از محدودیت‌های تحریم خارج شده‌اند و با گشایش‌های پسابرجام شاهد گسترش بیشتر مراودات بانکی در سطح بین المللی هستیم.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی:

بانک مرکزی اعتبار جدیدی به مسکن مهر تزریق نمی‌کند

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی گفت: افزایش سقف وام مسکن مهر باید از محل منابع وصولی‌های تسهیلات اعطایی تامین شود و بانک مرکزی اعتبار جدیدی به این طرح تزریق نمی‌کند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
سخنگوی کمیسیون اقتصادی:

بانک مرکزی نقدینگی را به سمت تولید و اشتغال سوق دهد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بانک مرکزی باید برای رونق تولید و اشتغال نقدینگی جامعه را در مقاطع مختلف را ساماندهی کند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

نوبخت: کل درآمد دولت از محل تسعیر ارز ۷۰۰ هزار میلیارد ریال است

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور کل درآمد دولت ناشی از تبصره های ۳۵ و ۳۶ قانون اصلاح قانون بودجه ۱۳۹۵ کل کشور را ۷۰۰ هزار میلیارد ریال برآورد کرد که ۱۰۰ هزار میلیارد ریال آن بابت پرداخت سود بدهکاران زیر یک میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
معاون ارزی بانک مرکزی:

دسترسی به درآمد حاصل از فروش نفت و عواید حاصل از صادرات کالاهای غیرنفتی هم اکنون و از طریق بانک های اروپایی و آسیایی مقدور است

ایران به دنبال تثبیت جایگاه خود درجهان به واسطه انطباق با قوانین بین المللی است. البته آنچه در این بین از اهمیت بالایی برخوردار است اعتمادسازی میان بانک ها و تجار برای مشارکت اقتصادی و فعالیت در اقتصاد ایران است.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

تکلیف ۸ میلیارد دلار پول بلوکه آزاد شده مشخص نیست

نماینده مردم محلات گفت: ۶ الی ۸ میلیارد دلار پول بلوکه شده در امارات آزاد شده که هنوز هیچ گزارشی از آن به مجلس داده نشده است.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی:

بانک‌ها موظف‌ به پرداخت تسهیلات در صورت داشتن منابع هستند

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی به هیچ وجه بانک‌ها را مکلف به قفل کردن تسهیلات نکرده بلکه بانک‌ها موظف‌ به پرداخت تسهیلات در صورت داشتن منابع هستند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
سخنگوی دولت:

دولت از طریق افزایش سرمایه بانک‌های دولتی از محل ۷۰ هزار میلیارد تومان بودجه در ۸ بانک اقدام می‌کند

معاون رییس جمهور گفت: دولت از طریق افزایش سرمایه بانک‌های دولتی از محل ۷۰ هزار میلیارد تومان بودجه در ۸ بانک اقدام می‌کند.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
نماینده اسبق مجلس:

دیرکرد یک وام به عدد ۶۵۰۰ میلیارد تومان رسید

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی بیان کرد: براساس آمار قوه قضاییه فردی در سالهای قبل حدود هزار و پانصد میلیارد تومان بدهکار بانکی بود ولی اکنون با احتساب هزینه دیرکرد توسط بانکها، این رقم اکنون به حدود شش هزار و پانصد میلیارد تومان افزایش یافته است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
نماینده سابق مجلس:

نسبت تعداد شعب بانکی به جمعیت ایران در دنیا بی‌نظیر است

نماینده سابق مجلس از افزایش روزافزون شعب بانکها در کشور انتقاد کرد و گفت: اکنون به ازای هر۳۶۵۰ ایرانی یک شعبه بانک وجود دارد که این به نوبه خود در جهان بی نظیر است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
وزیر اسبق اقتصاد:

دولت یازدهم در تنظیم و اتخاذ سیاست‌های منسجم اقتصادی بسیار ضعیف عمل کرده است

رئیس کل پیشین بانک مرکزی در واکنش به برخی سخنان منسوب به عبده‌تبریزی درباره آنچه به عنوان احتمال نکول سپرده‌ها در برخی بانک‌های خصوصی بیان شده است، گفت: مشکلات کنونی ناشی از سیاست‌ها و نبود توازن بودجه دولت است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
وزیر بازرگانی پاکستان:

ایران و پاکستان قرارداد همکاری بانکی امضا کردند

وزیر بازرگانی پاکستان با اعلام این موضوع که حجم تجارت بین اسلام‌آباد و تهران در حال افزایش است از امضای قرارداد همکاری بانکی بین ۲ کشور خبر داد.

۲۲ بهمن ۱۳۹۵
طیب نیا:

اگزیم بانک مجارستان، خط اعتباری ۸۵میلیون یووریی برای بانک توسعه صادرات تعریف نموده است

در جلسه بانکهای ایران و مجارستان در بوداپست، مقرر شد تا اگزیم بانک مجار، خط اعتباری هشتاد و پنج میلیون یورویی در اختیار بانک توسعه صادرات ایران برای ارتقا حجم همکاری های اقتصادی قرار دهد. جزئیات جلسه بانکهای ایران و مجارستان در بوداپست