۲۸ شهریور ۱۳۹۶

سیف: سامانه صیاد، اعتبار را به چک باز می‌گرداند

سامانه «صیاد» از ابتدای درخواست دسته چک تا مرحله نقد شدن، آن را تحت نظارت قرار داده و مشکلات مربوط را برطرف خواهد کرد.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

اصلاح رابطه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با بانک‌ها، از اقدامات انجام شده توسط بانک مرکزی برای ساماندهی نرخ سود بانکی است

بانک مرکزی در یک هزار دویست و سی و هفتمین جلسه شورای پول و اعتبار بخش دوم گزارش نرخ سود بانکی سال ۱۳۹۶ و الزامات آن با تاکید بر دلایل چسبندگی نرخ سود بانکی در سال های اخیر و مجموعه اقدام های این بانک برای کاهش هزینه تأمین مالی واحدهای اقتصادی از مسیر کاهش نرخ سود سپرده‌ها را ارایه کرد.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶
معاون فناوری‌های نوین:

سنجش اعتبار و کنترل دقیق اهلیت صادرکننده چک با سامانه صیاد امکان پذیر است

حکیمی معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در مراسم رونمایی از صیاد، پیاده سازی سامانه صیاد را گامی مهم در اعتبارسنجی یکپارچه، کنترل دقیق اهلیت متقاضی دسته چک پیش از صدور و استعلام وضعیت عملکرد صادرکننده چک توسط گیرنده آن خواند.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

سیف: در طرح رونق تولید ضرورت دارد مشتریان از طریق کارگروه یا بانک اصلی خود معرفی شوند

جلسه ای به منظور هم اندیشی و سرعت بخشیدن به تخصیص ۵۰ هزار میلیارد تومان برای رونق تولید در سال جاری با توجه به تجربه موفق سال گذشته با حضور رییس کل بانک مرکزی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

سیف: فاینانس‌ها از محل فروش نفت نیست

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه فاینانس‌های جدید با محوریت حمایت از تولید و فعالان اقتصادی بخش‌خصوصی گشایش خواهند یافت، گفت: اختصاص این فاینانس‌ها از محل فروش نفت نیست.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

سال ۹۵، بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۹ میلیون و ۴۶۲ هزار و ۱۵۹ دلار کالا با ارز مبادله‌ای وارد کشور شده است

در حال حاضر بر اساس اعلام بانک مرکزی بیش از ۴۵ ردیف تعرفه‌ای و جدای زیر تعرفه‌های آن مشمول ارز مبادله‌ای بوده تا کالای خود را به داخل کشور وارد کنند. طبق گزارش، به دست آمده از جزئیات تجارت خارجی کشور، براساس تعرفه‌های اعلام شده از سوی بانک مرکزی سال ۹۵، بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۹ میلیون و ۴۶۲ هزار و ۱۵۹ دلار کالا با ارز مبادله‌ای وارد کشور شده که معادل ریالی آن ۵۶ هزار و ۴۳۹ میلیارد و ۱۸۵ میلیون و ۲۶۲ هزار ریال به وزن ۱۳۵ میلیون و ۹۲۲ هزار تن به کشور آمده است.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

تحقق درآمد مالیاتی چهار ماهه امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان از رقم مصوب عقب ماند

تحقق درآمد مالیاتی چهار ماهه امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان از رقم مصوب عقب ماند، تا پیامد شفاف نشدن وصولی‌ها براساس اطلاعات حساب‌های بانکی بازهم خودنمایی کند. این عقب ماندگی، زنگ هشداری برای مسئولان نسبت به اهتمام ویژه برای شفاف‌سازی و استفاده از ابزارها و مکانیزم‌های قانونی در جهت وصول مالیات دولت و بیت‌المال است. قرار بود برای بررسی اظهارنامه‌های عملکرد مالیات‌های سال ۹۵ از جزئیات اطلاعات حساب‌های بانکی ۴۰ بانک و مؤسسه طبق ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم استفاده شود که به نظر می‌رسد، تاکنون سازمان مالیاتی از این موضوع بهره‌مند نشده است و باز هم پروژه مالیات‌ستانی با شعار وصول مالیات عادلانه و شفاف با کارشکنی‌ها و ملاحظات گوناگون شکست خورده است.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

تا پایان هفته هشتم طرح ضربتی وام ازدواج، ۳۹۵ هزار نفر وام ازدواج گرفتند

بانک مرکزی: شبکه بانکی از ابتدای مردادماه سال جاری با اجرای طرح ضربتی اعطای وام ازدواج تا پایان هفته هشتم به بیش از ۳۹۵ هزار نفر وام پرداخت کرد و تعداد بالغ بر ۴۷ هزار نفر نیز تمام مراحل ثبت نامی اعم از پذیرش در شعبه، ارائه مدارک و … را گذرانده و در مرحله دریافت وام می باشند. در پایان هفته هشتم تعداد افراد موجود در صف وام ازدواج، به ۱۹۰ هزار نفر در صف کاهش یافته است که از این تعداد نیز بالغ بر ۱۵۸ هزار نفر تعیین شعبه شده و در حال گذراندن سایر مراحل می باشند.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
حسابرس بانک مرکزی اروپا:

شفافیت همچنان سد راه شرکتهای بین‌المللی برای کار با ایران است

عضو هیات مدیره، حسابرس بانک مرکزی اروپا و مسئول بازار ایران در موسسه PWC گفت: شفافیت همچنان سد راه شرکتهای بین‌المللی برای کار با ایران است.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
رئیس جمهور خطاب به وزیر کار:

برنامه‌های اشتغال عمومی هرچه سریعتر اجرایی شود

رییس جمهور در ابلاغیه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وی دستور داد تا ظرف مهلت دو ماه برنامه اجرایی وزارتخانه تحت مدیریتش را تهیه و به وی ارایه کند.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
دبیر هیات دولت:

قرار است کانون بانک‌های چینی براساس دعوت بانک‌های ایرانی، مذاکراتی در تهران داشته باشند

دبیر هیات دولت اعلام کرد: قرار است کانون بانک‌های چینی براساس دعوت بانک‌های ایرانی، مذاکراتی در تهران داشته باشند.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
روحانی به وزیر اقتصاد فرمان داد؛

اصلاح نظام بانکی در دستور کار قرار گیرد

ضمایم احکام وزیر امور اقتصادی و دارایی از سوی رییس جمهور ابلاغ شد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
مدیرعامل بانک خاورمیانه:

تاسیس شعبه بانک خاورمیانه در مونیخ تا پایان سال ۲۰۱۷ عملیاتی میشود

مدیرعامل بانک خاورمیانه گفت: تاسیس شعبه بانک خاورمیانه در مونیخ آلمان مراحل نهایی خود را طی می‌کند و امیدواریم تا قبل از پایان سال جاری میلادی افتتاح شود.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون اقتصادی:

اطلاعات نهادهای مالی و بورس شفاف می شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با استقبال از اقدام سازمان بورس در شفاف سازی نهادهای مالی زیرمجموعه این سازمان گفت: کاهش ریسک سرمایه گذاری، رفع ابهام مردم و ایجاد آرامش و امنیت از مزیت های اجرای طرح انتشار اطلاعات نهادهای مالی است.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
مدیر کل اعتباراتی بانک مرکزی:

امیدواریم تا پایان شهریور تعداد افراد در صف به عدد تعیین شده یعنی ۵۰هزار نفر در پایان هر‌ماه کاهش یابد

جدید ترین آمار از پرداخت وام ازدواج نشان می‌دهد که حدود دو سوم از افراد مانده در صف موفق به دریافت وام شده‌اند.