۲۵ مهر ۱۳۹۸
مالیات بر عایدی سرمایه

لایحه مالیات بر عایدی سرمایه تا پایان مهر به دولت می‌رود

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی تاخیری دو هفته ای در تهیه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه داشت،گفت: لایحه مذکور تا پایان مهر یا حداکثر تا نیمه آبان ماه به دولت می رود.

۲۵ مهر ۱۳۹۸

نرخ بیکاری عشایر فقط ۴ درصد است

رئیس سازمان امور عشایر گفت: میزان بیکاری در جامعه عشایری تنها ۴ درصد است که آن نیز مربوط به افراد تحصیل کرده است که شغلی متناسب با تحصیلات خود نیافته‌اند.

۲۵ مهر ۱۳۹۸
ابلاغ آیین‌نامه جدید قانون مبارزه با پول‌شویی در ایران؛

محدودیت ارائه خدمات بانکی به مهاجرین رفع می‌شود!

با ابلاغ آیین‌نامه جدید قانون مبارزه با پول‌شویی در جمهوری اسلامی ایران، من‌بعد اتباع خارجی به شمول شهروندان افغانستان در ایران که دارای شماره اختصاصی اتباع خارجی هستند، می‌توانند از تمام خدمات بانکی در این کشور استفاده کنند.

۲۴ مهر ۱۳۹۸
رشد اقتصاد جهان

کاهش رشد اقتصاد جهان به کمترین سطح ۱۰ ساله رسید

صندوق بین‌المللی پول هشدار داد جنگ تجاری چین-آمریکا و تعرفه‌هایی که به واردات یکدیگر وضع کرده‌اند، باعث کاهش رشد اقتصاد جهانی به پایین‌ترین سطح خود از بحران مالی ۲۰۰۸-۲۰۰۹ تا کنون شده است.

۲۴ مهر ۱۳۹۸
برای مودیان غیردولتی؛

مهلت بخشودگی صددرصدی جرائم مالیاتی تا پایان مهر است

سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: مهلت بخشودگی ۱۰۰ در صدی جرائم مالیاتی مودیان مالیاتی حقیقی و حقوقی غیردولتی، تا پایان مهر بوده و این زمان دیگر تمدید نمی‌شود.

۲۴ مهر ۱۳۹۸
ارز ۴۲۰۰ تومانی

بهمنی:افراد خاص از رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی استفاده کردند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه کالاهای که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شد با قیمت‌های بالاتری همچون ۱۰ هزار تومان در بازار عرضه شد، گفت:افراد خاص از رانت به وجود آمده استفاده کردند.

۲۴ مهر ۱۳۹۸
ارز 4200تومانی

دستور “لاریجانی” درباره اختصاص ۱۴میلیارد دلار به کالاهای اساسی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از دستور رئیس پارلمان به این کمیسیون برای بررسی اختصاص ۱۴میلیارد دلار ارز به کالاهای اساسی خبر داد.

۲۴ مهر ۱۳۹۸

مشکل حساب‌های بانکی یارانه ۷۳۰۰ نفر یارانه بگیر حل شد

معاون یارانه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: مشکل حساب بانکی ۷۳۰۰ نفر یارانه بگیر حل شد و طبق لیست ارائه شده از سوی وزارت رفاه یارانه پرداخت می‌کنیم.

۲۴ مهر ۱۳۹۸

آدرس غلط در تطهیر سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی

بسیاری از کارشناسان و صاحب نظران اقتصادی راه حل‌های فراوانی از جمله افزایش یارانه نقدی، کالابرگ الکترونیک و… را به جای اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات پیشنهاد کرده‌اند. اما تا کنون مسئولان با چشم‌پوشی از نظرات صاحب‌نظران به مسیر اشتباه خود در اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالاهای اساسی ادامه داده‌اند.

۲۴ مهر ۱۳۹۸

جزئیات عملکرد ۶ ماهه بودجه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس جزئیات عملکرد بودجه ۶ ماهه نخست سال ۹۸ را تشریح کرد.

۲۴ مهر ۱۳۹۸

صندوق‌بین‌المللی پول: نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۹ به ۳۵.۶ درصد رسید

صندوق بین‌‌المللی پول در جدیدترین گزارش اعلام کرد نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۹ به ۳۵.۶ درصد افزایش یافته است.

۲۴ مهر ۱۳۹۸
ارز 4200 تومانی روایت وارونه منتقدان دولت از سیاست‌های ارزی

دروغ ۱۸ میلیارد دلاری

مداخله ارزی در تمام بانک‌های مرکزی دنیا، داستان یکسانی دارد. تمام بانک‌های مرکزی دنیا با هدف حفظ ارزش پول ملی و جلوگیری از نوسانات ارزی که به اقتصاد و معیشت مردم آسیب می‌زند، همواره مراقب این بازار هستند. گاهی اوقات به صورت مستقیم و گاه به صورت غیرمستقیم این کار را انجام می‌دهند.

۲۴ مهر ۱۳۹۸

تورم تولید چین با بیشترین افت در ۳ سال اخیر روبرو شد

طبق داده‌های مرکز ملی آمار چین، در ماه سپتامبر، شاخص قیمت تولیدکننده (پی‌پی‌آی) چین، که معیار کلیدی از میزان سود شرکت‌هاست، ۱.۲ درصد نسبت به سال گذشته افت کرد.

۲۴ مهر ۱۳۹۸
نرخ بیکاری

صندوق بین‌المللی پول نرخ بیکاری ایران را ۱۷ درصد اعلام کرد

جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی پول نشان داد، نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۹ به ۱۶.۷۸ درصد رسیده است اما ازآنجایی‌که آمار بخش عمده‌ای از کشورها ارائه نشده، نمی‌توان رتبه دقیقی برای این شاخص ایران در جهان اعلام کرد.

۲۳ مهر ۱۳۹۸

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از شاخص‌های اقتصادی ایران

صندوق بین‌المللی پول دقایقی پیش در جدیدترین گزارش چشم انداز اقتصادی جهان اعلام کرد رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۹ به منفی ۹.۴۵ درصد کاهش و نرخ بیکاری به ۳۵.۶ درصد و نرخ تورم به ۱۶.۷ درصد افزایش یافته است.