۲۷ آبان ۱۳۹۶
رئیس اداره بین‌الملل بانک سپه:

شعبه آلمانی بانک از ابتدای برجام تاکنون بالغ بر ۶۰۷ میلیون دلار انواع خدمات اعتباری و ارزی ارائه داده است

رئیس اداره کل امور بین الملل بانک سپه با رد ادعای تحریم بانک سپه از سوی آلمان گفت: ارتباط بانک سپه با آلمان با موافقت مسئولان دولتی بانک های آلمان رو به گسترش بوده و دیروز (جمعه) بالغ بر ۵۲ میلیون یورو عملکرد نقل و انتقال ارزی در این شعبه انجام شده است.

۲۷ آبان ۱۳۹۶
رئیس کل بیمه مرکزی:

بیش از ۸۵ درصد واحدهای مسکونی بیمه آتش‌سوزی را به عنوان بیمه‌ای که در برگیرنده بیمه زلزله است، ندارند

همتی: تأسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی، نظیر آنچه در ترکیه، ژاپن، آمریکا و چند کشور زلزله خیر دیگر انجام گرفته است انقلابی در بیمه زلزله کشورمان خواهد بود و مشارکت صنعت بیمه، دولت و مردم در ارائه پوشش بیمه ای اجباری و اختیاری را برای حوادث طبیعی فاجعه آمیز به بار خواهد آورد.

۲۶ آبان ۱۳۹۶

پیشنهاد وزیر اقتصاد برای تهاتر بدهی‌ دولت، بانک‌ها و پیمانکاران در بودجه ۹۷

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای به رئیس سازمان برنامه ‌وبودجه پیشنهاد داده است بدهی دولت به بخش خصوصی و بدهی بخش خصوصی به بانک‌ها، با مطالبات دولت از بانک‌ها در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷، با پیش‌بینی ذیل حکم مربوط به اوراق تسویه خزانه تهاتر شود.

۲۶ آبان ۱۳۹۶

سیف: افزایش قیمت ارز بنابر تقاضای فصلی بوده و نمی تواند استمرار پیدا کند

رییس کل بانک مرکزی، با بیان اینکه پشتوانه ارزی کشور شرایط بسیار خوبی دارد، گفت:افزایش قیمت ارز بنابر تقاضای فصلی بوده و نمی تواند استمرار پیدا کند.

۲۵ آبان ۱۳۹۶
مسئول کنترل بانک اتریش:

سقف ضمانت‌نامه‌های اعظا شده به ایران را تا ۵۰ میلیون یورو در بخش‌های مختلف بازرگانی میتوانیم افزایش دهیم

مسئول کنترل بانک اتریش با بیان اینکه دلار را در فعالیت‌های اقتصادی با ایران حذف می‌کنیم، گفت: فعالان اقتصادی ما نگران تحریم‌های احتمالی جدید آمریکا هستند.

۲۵ آبان ۱۳۹۶

آمارها نشان می دهد که منابع قرض الحسنه در نظام بانکی برای افزایش وام ازدواج به ۱۵ میلیون تومان نیز کفایت می کند

بررسی ها نشان می دهد که تخلف بانک ها در عدم پرداخت وام ازدواج صف این وام را افزایش داده بود که با پیگیری بانک مرکزی، این مشکل در طرح ضربتی برطرف گردید. آمارها نشان می دهد که منابع قرض الحسنه در نظام بانکی برای افزایش وام ازدواج به ۱۵ میلیون تومان نیز کفایت می کند.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

قیمت دلار به عدد ۴۱۱۶ تومان رسید

امروز در بازار تهران سکه طرح جدید با ۴ هزار تومان افزایش یک میلیون و ۳۸۸ هزار تومان، دلار با ۶ تومان کاهش ۴۱۱۶ تومان و یورو با رشد ۲۹ تومانی ۴۸۹۲ تومان معامله شد.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
قائم مقام بانک مرکزی:

در حال حاضر بانک‌‏های توسعه‌‏ای که باید بالای ۲۰ درصد افزایش سرمایه داشته باشد اکنون ۱۱ درصد افزایش سرمایه دارد

قائم مقام بانک مرکزی گفت: افزایش سرمایه بانک‌‏های توسعه‌‏ای که باید بالای ۲۰ درصد باشد اکنون ۱۱ درصد است.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

سیف: در حال حاضر شعب کاسپین با خطوط اعتباری که بانک مرکزی باز کرده است، پاسخگوی سپرده‌گذاران تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بر اساس آخرین تصمیم مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به تمامی سپرده‌گذاران اعم از سپرده‌گذارانی که زیر ۲۰۰ میلیون تومان و بیش از این ارقام سپرده‌‌گذاری کرده‌اند پرداخت شود.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
رئیس قوه قضائیه:

هر ٣ قوه به‌دنبال حل مشکل سپرده‌گذاران مؤسسات مالی هستند

آملی لاریجانی: متأسفانه بر اثر برخی سوءنظارت‌ها گرفتاری‌هایی از جانب مؤسسات مالی و اعتباری برای بخشی از هم‌وطنان به وجود آمده است. درحال‌حاضر ما نباید صرفا به دنبال مقصر باشیم بلکه اصلی‌ترین هدف هر سه قوه این است که مشکل سپرده‌گذاران حل شود یعنی به نحو مقتضی، اموال مردم به آنان بازگردد و جبران خسارت صورت گیرد.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

بررسی طرح اصلاح قانون چک در کمیسیون قضایی مجلس

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از بررسی طرح الحاق موادی به قانون چک در جلسه امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

بدهی دولت به بانک مرکزی رشد ۳۵٫۱ درصدی را در ۶ ماهه اول امسال نشان می‌دهد

در پایان شهریور ماه امسال بدهی دولت به بانک مرکزی (به دلیل تنخواه بودجه) ۹ هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان افزایش یافته و از طرف دیگر سپرده دولت نزد بانک مرکزی ۱۳٫۹ درصد افت داشته است.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
اتاق بازرگانی:

بسته شدن حساب ایرانی‌ها در چین تاثیری بر تجارت ندارد

بر اساس اعلام بانک‌های چینی ارائه خدمات مالی و بانکی به سه کشور ایران، کره شمالی و سوریه در چین ممنوع شده است که به گفته یکی از اعضای اتاق بازرگانی، این موضوع بر مبادلات تجاری تاثیری ندارد بلکه صرفا مربوط به اتباع ایرانی در چین است که از طریق وزارت امور خارجه، وزارت اقتصاد و سفارت چین در تهران در حال پیگیری است.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
معاون اقتصادی بانک مرکزی:

پیمان‌های پولی می‌توانند آثار تحریم را کاهش دهد

بانک مرکزی سعی کرده در گزارشگری ارز، نقش دلار را محدودتر کند و ارزهای دیگری که در مبادلات خارجی ما مدنظر قرار می‌گیرند و کاربرد دارند و همچون یورو می‌توانند در جایگاه ارز جایگزین نقش ایفا کنند را جایگزین کند.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

شهرداری‌ها مکلف به ارائه اطلاعات ساخت و سازها به سازمان مالیاتی شدند

بخشنامه جدید سازمان مالیاتی نحوه دریافت اطلاعات شهرداری‌ها در اجرای تبصره (۳) ماده (۷۷) قانون مالیات‌های مستقیم را مشخص کرد.