۲۸ دی ۱۳۹۵

تورم‌زا بودن استفاده از یوزانس، یکی از معایب بخشنامه ارزی جدید بانک مرکزی است

گزارش/ بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه جدیدی حرکت برای ساماندهی بازار ارز را آغاز کرد./براساس بخشنامه بانک مرکزی، گشایش جدید ارزی حداکثر به مبلغ ۵۰ میلیون دلار در هر مورد برای واردات، تکمیل و تجهیز خطوط تولید واحدهای اقتصادی تا سقف سه سال، به شرط توجیه مالی مجاز شده است.

۲۸ دی ۱۳۹۵
مدیر کل نظارتی بانک مرکزی:

بانک مرکزی به بانک‌ها برای شفاف‌سازی مهلت داد

در حالی که صورتهای مالی جدید منتشر شده بانک‌ها حاکی از تعدیل زیان‌های سنگین این موسسات است، مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری خبر داد بانک مرکزی با چشم پوشی از انجام برخی اصلاحات به بانک‌ها برای شفاف سازی تا پایان سال ۹۵ مهلت داده است.

۲۸ دی ۱۳۹۵

عدم تدبیر بانک مرکزی در رابطه با مجوزدهی به موسسه کاسپین

بانک مرکزی ۲۷ اسفند ۹۴ مجوز فعالیت موسسه کاسپین را از شورای پول و اعتبار اخذ کرد و به فاصله چند ماه بحران نقدینگی این موسسه نمایان شد،حال سوال این است که چگونه بانک مرکزی به موسسه‌ای که بحران نقدینگی داشته مجوز فعالیت داده است؟

۲۵ دی ۱۳۹۵
مدیر عامل اسبق بانکی:

بی‌نظمی در اداره بانک‌ها و عدم بازپرداخت بدهی دولت را ۲دلیل توقف اعطای تسهیلات در بانک‌های بزرگ است

کارشناس اقتصادی بی‌نظمی در اداره بانک‌ها و عدم بازپرداخت بدهی دولت را ۲دلیل توقف اعطای تسهیلات در بانک‌های بزرگ دانست.

۲۵ دی ۱۳۹۵
معاون نظارتی اسبق بانک مرکزی:

بانک مرکزی در ایران نمی‌تواند مستقل باشد

یک اقتصاددان می‌گوید به دلیل اینکه بخش مهمی از درآمدهای بودجه‌ای در ایران به فروش نفت وابسته است، بانک مرکزی در ایران ماهیتا نمی‌تواند مستقل باشد.

۲۵ دی ۱۳۹۵

جریمه بانک کانادایی به دلیل نقض تحریم‌های ایران

بانک تورنتو دومینیون (TD) موافقت کرد برای پایان دادن به تحقیقات مقامات آمریکایی از نقض احتمالی مقررات تحریم‌های ایران و کوبا ۵۱۶ هزار و ۱۰۵ دلار پرداخت کند.

۲۵ دی ۱۳۹۵
مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی بانکی:

هر نوع تکلیف بودجه‌ای از سوی هر سازمان و وزارتخانه‌ای برای بانک مرکزی و تحمیل آن کاری نادرست است

مدیر گروه بانکداری اسلامی در خصوص تحمیل پرداخت تسهیلات تکلیفی از سوی دولت به نظام بانکی و مغایرت آن با استقلال بانک مرکزی، گفت: هر نوع تکلیف بودجه‌ای از سوی هر سازمان و وزارتخانه‌ای برای بانک مرکزی و تحمیل آن کاری نادرست است.

۲۴ دی ۱۳۹۵

بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان گذشت

بدهی بانک‌ها و موسسات اعتباری در پایان آبان‌ماه امسال به ۱۰۰ هزار و ۹۴۰ میلیارد تومان رسیده که در این بین بانک‌های تجاری غیردولتی با ۸۲٫۷ درصد افزایش، بیشترین رشد بدهی به بانک مرکزی را به ثبت رسانده‌اند.

۲۴ دی ۱۳۹۵

دولت یازدهم رکورد استقراض از بانک مرکزی را شکست

افزایش ۱۷۰ درصدی بدهی دولت به بانک مرکزی و همچنین افزایش ۱۵۲ درصدی بدهی دولت به بانک‌ها در ۳ سال و ۸ ماه اخیر نشان می‌دهد سیاست‌گذاران اقتصادی نتوانسته‌اند انضباط مالی و پولی را اجرا کنند.

۲۲ دی ۱۳۹۵

شورای فقهی در بانک مرکزی تشکیل می‌شود

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی مواد ارجاع شده به کمیسیون تلفیق برنامه، ماده‌ای را تصویب کردند که بر اساس آن شورای فقهی در بانک مرکزی تشکیل می‌شود.

۲۲ دی ۱۳۹۵

طی برنامه ششم توسعه، بانک مرکزی مسئول شفاف‌سازی بازارهای غیرمتشکل پولی شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مسئولیت شفاف سازی، سلامت و کاهش نسبت مطالبات غیرجاری تسهیلات بازارهای غیرمتشکل پولی را به بانک مرکزی سپردند.

۲۲ دی ۱۳۹۵

حجم نقدینگی به ۱۱۶۲ هزار میلیارد تومان رسید

حجم نقدینگی در پایان آبان‌ماه امسال به ۲۸ درصد رشد در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ۱۱۶۱ هزار میلیارد تومان رسید.

۲۲ دی ۱۳۹۵

بدهی دولت به بانک‌ها ۲۱۰هزار میلیارد تومان شد

سیستم بانکی در ترازنامه جدید خود رقمی حدود ۲۱۰ هزار میلیارد تومان را در دارایی‌های خود تحت عنوان بدهی بخش دولتی ثبت کرده است، رقمی که البته دولت در این مورد چندان با آنها اتفاق‌نظر ندارد.

۲۲ دی ۱۳۹۵

بانک اقتصاد نوین طرح بخشودگی جرایم بدهی‌های معوق را اجرا می‌کند

بانک اقتصادنوین با هدف حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی و با درک فضای حاکم بر اقتصاد کشور، طرح بخشودگی جرایم بدهی‌های معوق این بانک را اجرا می‌کند.

۲۲ دی ۱۳۹۵
معاون نظارتی بانک مرکزی:

۲۰۰ تعاونی اعتبار در سال‌جاری مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: ۲۰۰ تعاونی اعتبار در سال‌جاری مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند و ساماندهی ۳ هزار صندوق قرض‌الحسنه هم نهایی خواهد شد.