۱۹ اسفند ۱۳۹۵

مراجعه مردم به وکیل در گرو نظارت دقیق بر وکلا

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: حجم زیاد پرونده های حقوقی و قضایی در دادگاه ها ناشی از اطلاعات و آگاهی کم مردم نسبت به جایگاه وکلا در احقاق حقوق است.

۱۹ اسفند ۱۳۹۵
دادستان تهران:

محکومیت قاضی منوط به احراز تقصیر در دادگاه است/ آمار جرم سرقت از شاخصه‌های ارزیابی امنیت عمومی است

دادستان تهران پیش بینی مسوولیت دولت یا قاضی به جبران خسارات ناشی از تصمیمات قضایی را از افتخارات نظام حقوقی ایران به ویژه از منظر حقوق تطبیقی دانست و با خاطرنشان نمودن مبنای فقهی این حکم، اظهار داشت: نظام حقوقی ایران پذیرفته است که ممکن است قاضی از جمله در اتخاذ تصمیم اشتباه کند و ضامن شناختن قاضی در صورت وقوع تقصیر، به این معنا نیست که قضات شجاعانه قلم نزنند.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵
پورمحمدی

دنبال افزایش جذب قاضی و کارمند هستیم

وزیر دادگستری اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه جذب قاضی و کارمند پیش بینی شده است و ما هم این برنامه را در دستور کار داریم.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
انجمن علمی دانشگاه الزهرا (س) برگزار می کند:

نشست بررسی جامعه شناختی و حقوقی حادثه پلاسکو

انجمن علمی دانشجویی حقوق و علوم اجتماعی با همکاری گروه علوم اجتماعی و حقوق دانشگاه ازهرا (س) سومین نشست از سری نشست های تازه های حقوق با موضوع «بررسی جامعه شناختی و حقوقی حادثه پلاسکو» رابرگزار می کند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵

کشف زمین خواری ۱۱۲ میلیارد ریالی در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از کشف زمین خواری ۱۱۲ میلیارد ریالی و رفع تصرف بیش از یک هزار و ۶۰۰ مترمربع از زمین های تصرفی در شهرستان “نکا” خبر داد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵

انباشت قوانین و مقررات مردم و مسئولان را دچار سردرگمی می سازد

ذبیح الله خدائیان با اشاره به اینکه تورم و وجود حجم انبوهی از قوانین و مقررات یکی از مشکلات جامعه است اظهار داشت: این عامل موجب شده است مردم و مسئولان دچار سردرگمی شوند و حقوق و تکالیف خود را به خوبی نشناسند.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری یزد در گفت‌وگو با میزان:

شاهدان دروغین پرونده‌های قضایی با تلاش ضابطان دادگستری شناسایی شوند

دهشیری گفت: اهتمام ضابطان دادگستری در جهت شناسایی و دستگیری شاهدان پولی و دروغین پرونده‌های قضایی که در مسیر دادرسی عادلانه خلل ایجاد می‌کنند، ضروری است.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵
مدیرعامل ستاد دیه کشور:

استان فارس بیشترین زندانی زن جرائم غیرعمد را دارد/ ۹۰ درصد زنان به دلیل صدور چک بی محل در زندان هستند

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: هم‌اکنون استان فارس با ۳۰ مددجو بیشترین تعداد زندانی زن را به خود اختصاص داده و گیلان با ۲۳ زندانی و مازندران نیز با ۱۹ محکوم در رتبه‌های بعدی این آمار قرار دارند.

۱۸ بهمن ۱۳۹۵
رئیس پلیس آگاهی ناجا:

افزایش ۱۰۷ درصدی کشفیات پرونده‌های قاچاق بالای ۵۰۰ میلیون تومان

رئیس پلی سآگاهی ناجا گفت: دوگونه پرونده قاچاق در پلیس آگاهی تعریف میشود زیر ۵۰۰ میلیون تومان و بالای این رقم. که پلیس به سمت کشف پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون رفته است.

۱۸ بهمن ۱۳۹۵
سرپرست اداره کل تدوین لوایح و مقررات قوه قضائیه :

متن نهایی لایحه چک در وبگاه معاونت حقوقی به روزرسانی شد

سید جعفر کاظم پور گفت: متن نهایی و اصلاح شده ی لایحه جدید چک در وبگاه معاونت حقوقی به روزرسانی شده است و در این خصوص از نظرات مفید و قابل استفاده کاربران استقبال می کنیم.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵

افتتاح سراسری سامانه «شمیم» و دفتر الکترونیک گواهی امضاء دفاتر اسناد رسمی

شبکه موقعیت‌یابی یکپارچه مالکیت‌ها (شمیم) و دفتر الکترونیک گواهی امضاء دفاتر اسناد رسمی با حضور معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افتتاح سراسری شد.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵
دادستان بابلسر

۱۱ نفر از اعضای باند جاعلان چک دستگیر شدند/ عکسبرداری از چک شگرد جدید کلاهبرداران

نوروزی گفت: ۱۱ نفر ازاعضای باند جاعلان چک در بابلسر دستگیر شدند.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵
رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور خبرداد

ثبت ۱۵ میلیون از اسناد در سیستم کاداستر / تعیین مشخصات ملک در کمتر از چند دقیقه

تویسرکانی گفت: در کشور حدود ۳۰ سند مالکیت دفترچه ای در اختیار مردم داریم که بخشی زیادی از این اسناد مالکیت به لحاظ عدم دقت، نظم لازم را در پرونده‎های کاغذی ندارد همچنین در حدود ۱۵ میلیون از اسناد مردم در سیستم کاداستر ثبت شده است.

۱۴ بهمن ۱۳۹۵

عضو کمیسیون قضایی:نمی توان مردم را ملزم به ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی کرد

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: نمی توان مردم را ملزم به ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی کرد و از این جهت، رای اخیر کمیسیون اصل ۹۰ مخدوش است.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵

خلع ید ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار مترمربع اراضی ملی گلستان

رئیس کل دادگستری استان گلستان و رئیس شورای حفظ بیت المال استان گفت: کارشناسان ارزش زیست محیطی این زمین ها را بیش از دویست میلیارد تومان برآورد کرده اند.